نیروی آمریکایی عامل کشته شدن اسامه بن لادن سرکرده سابق تشکیلات بین المللی القاعده جزئیات حمله تیم ویژه این عملیات در ابیت آباد پاکستان در سال 2011 را افشا کرد.

العالم: رابرت اونیل عضو سابق نیروی دریایی آمریکا که در بیش از 400 عملیات مجزا شرکت کرده و کارنامه برجسته اش را با نوشتن کتاب "نیروی عملیات" آغاز کرد که در آن جزئیات جدیدی را درباره عملیات تصفیه اسامه بن لادن روایت می کند.


اونیل در این کتاب می نویسد در چارچوب گروه ضربت در هنگام بازرسی ساختمان سه طبقه محل زندگی بن لادن پشت سر دوستانش حرکت می کرد. زمانی که به طبقه بالا رسیدند درگیری میان آنها و خالد پسر اسامه بن لادن درگرفت که در نتیجه خالد از ناحیه صورت هدف قرار گرفت.

اونیل ادامه داد: پس از آنکه به همراه نیروی شناسایی تیم به طبقه سوم رفتیم و وارد اتاق خواب بن لادن شدیم نیروی شناسایی مذکور بی درنگ دو زن را به رگبار بست. وی گمان می کرد آنها کمربند انتحاری بر تن دارند.

این عنصر نیروی دریایی آمریکا افزود: پس از آنکه با بن لادن که در یک اتاق تاریک ساختمان به همراه کم سن ترین همسرش مخفی شده بود روبرو شدم به وی شلیک کردم که در نتیجه آن، سرش شکافت. اما برای اطمینان از مرگش، یک تیر دیگر به سرش شلیک کردم.

با وجود بحث و جدل های فراوان درباره اینکه چه کسی تیر خلاص را به بن لادن زده است، انیل تأکید می کند که وی شخصا این کار را کرده است.

در کتاب "نیروی عملیات" همچنین آمده است اعضای گروه تلاش می کردند دو بخش سر بن لادن را کنار هم قرار دهند تا با آن عکس بگیرند. همچنین اعضای این تیم عملیات به طور نوبتی به جسد بن لادن شلیک کردند که در نتیجه بیش از 100 جای گلوله در جسد بن لادن برجای مانده بود.

به نوشته این کتاب، بعد از بازگرداندن جسد بن لادن برای تحقیق کامل درباره اطمینان از هویتش، با استفاده از کشتی جنگی آمریکایی کارل وینسون CVN-70 برای دفن به دریای عرب فرستاده شد. در دوم ماه می 2011 در منطقه ای در دریای عرب، چند افسر ارتش آمریکا متون دینی از پیش تعیین شده ای خواندند و جسد بن لادن را به دریا انداختند.

منبع: فردا

خبر بعدی:

کنگان بدون هوای پاک/ استان بوشهر مرکز دفن پسماند استاندارد ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد قلی‌نژاد صبح یکشنبه در نشست با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: تقویت مشارکت‌های مردمی را به صورت جدی در دستور کار داریم و تا زمانی که مردم مشارکت نکنند به جایی مطلوبی نخواهیم رسید.

وی با اشاره به روز پاک خاطرنشان کرد: مسائل مهمی در قانون هوای پاک قرار گرفته است که می‌توان به آلودگی آب، هوا، بو، تشعشع و . . . اشاره کرد که مسائل به صورت جامع مورد اشاره قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: استان بوشهر بین رشته کوه‌های زاگرس و خلیج فارس قرار گرفته است و این موضوع باعث شده تا وضعیت هوای خاصی را در استان داشته باشیم.

تکذیب تخصیص عوارض آلایندگی به استان‌های همجوار

وی با اشاره به اینکه در اغلب روزهای سال در جنوب استان شاهد سکون هوا هستیم، افزود: این موضوع باعث شده تا دغدغه‌های بیشتری در جنوب استان داشته باشیم و تهویه هوا به خوبی انجام نشده است.

قلی‌نژاد با تکذیب تخصیص سهم استان‌های هم‌جوار از عوارض آلایندگی پارس جنوبی، تصریح کرد: این موضوع در حد یک درخواست است و هنوز هیچ مصوبه‌ای نبوده است و اگر تاثیری داشته است مورد بررسی قرار می‌گیرد و مدل‌سازی انجام می‌شود. فعلا داده‌های علمی را جمع‌آوری می‌کنیم و سهمی اختصاص نیافته است.

وی بیان کرد: باید وضعیت آلایندگی استان فارس به خوبی تحت تاثیر قرار گیرد. نگاه به سمت آلایندگی صنعت نباید نگاه درآمدزایی باشد و بلکه باید صنعت مجبور به رعایت قانون و کاهش آلایندگی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: در استان بوشهر دو منبع اصلی آلودگی آب و هوا داریم که یکی توده گرد و غبار است که از دو منشا داخلی و کانون‌های خارج استان ایجاد می‌شود. بخش قابل توجهی از این گرد و غبار منشا خارجی دارد.

دغدغه ما مسائل پالایشکاه‌های گاز است

وی اضافه کرد: در استان بوشهر پنج ایستگاه سنجش آلودگی گرد و غبار در استان بوشهر نصب شده است. وضعیت هوا به وضعیت‌های هوای پاک، هوای سالم، هوای قابل قبول، هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، هوای ناسالم، هوای بسیار ناسالم و هوای خطرناک تقسیم‌بندی می‌شود.

قلی‌نژاد منبع دوم آلایندگی استان بوشهر را آلایندگی ناشی از فعالیت صنایع عنوان کرد و ادامه داد: یکی از مشکلات این است که صنایع ما نظارت کاملی بر خروجی فعالیت صنعت خود ندارند. برخی از صنایع بدون بررسی مسائل زیست‌محیطی اجرا شده است.

وی گفت: بیشترین دغدغه ما در این حوزه مسائل پالایشکاه‌های گاز است و در مورد پتروشیمی‌ها نگرانی کمتری داریم و در پارس جنوبی مسائل جدی را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از ترکیبات سولفور به عنوان عامل اصلی آلودگی هوا در منطقه پارس جنوبی نام برد و افزود: فلرینگ با بدسوزی مشعل‌ها در مقام بعدی آلودگی قرار دارد.

وی از تلاش برای کاهش ترکیبات سولفور خبر داد و اظهار داشت: یکی از مشکلات ما در این منطقه کمبود اطلاعات پایشی است که تلاش داریم اولین مرکز پایش زیست‌محیطی مدرن کشور در عسلویه افتتاح شود.

برگزاری کمیته ملی عسلویه

قلی‌نژاد تاکید کرد: بخش زیادی از آلودگی‌ها ناشی از پس‌آب‌های فاضلاب در این منطقه است. باید عیب‌یابی و نشت‌یابی‌ها به صورت دقیق انجام شود و صنایع جدید را ملزم به رعایت ملزومات و انجام مطالعات زیست‌محیطی کردیم.

وی از برگزاری کمیته ملی عسلویه خبر داد و افزود:‌ با توافقات وزارت نفت، باید پس از انجم مطالعات زیست‌محیطی مجوز صنایع صادر شود و گزارش مدیریت کاهش اثرات باید ارائه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از برنامه‌ریزی برای بازیافت پسماند صنایع در شهرستان عسلویه خبر داد و بیان کرد: پایش آنلاین از دغدغه‌های اساسی است که تاکنون ۶۰ درصد متصل شده‌اند و هر صنعتی تکمین نکند مشمول جرایم و برخوردها می‌شود.

وی افزود: در هشت ماه اول سال جاری در شهر بوشهر ۱۶ روز هوای پاک داشتیم، ۱۵۴ روز وضع قابل قبول داشتیم، ۵۰ روز حساس ناسالم برای گروه‌های حساس داشتیم، ۲۲ روز هوای ناسالم و سه روز هوای بسیار ناسالم و یک روز هم وضعیت خیلی بحرانی داشتیم.

تعطیلی ایستگاه عسلویه

قلی‌نژاد با اشاره به اینکه ایستگاه عسلویه از سال گذشته به علت سرقت ناقص بوده و تعمیر آن مشمول زمان شد و تا امروز تعطیل بوده است اظهار داشت: هشت ایستگاه در پارس جنوبی داریم که همگی تحت مدیریت منطقه ویژه پارس است و به علت اینکه نظارت کافی بر آن نداریم، نمی‌توانیم ین آمار را ارائه کنیم. پیگیر هستیم که ایستگاه عسلویه را در سریع‌ترین زمان راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به وضعیت گرد و غبار در جنوب استان بوشهر خاطرنشان کرد: هیچ روز پاکی در کنگان از سال گذشته تاکنون نداشته‌ایم و تعداد روزهای وضعیت قابل قبول ۱۵۹ روز بوده است و دو روز نیز خطرناک بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه پروژه راه‌آهن باید بعد از ارزیابی محیط زیستی اجرا شود، افزود: در صورتی که طرح دارای تاثیر نامطلوب بر محیط زیست است باید با راهکارهای کاهش اثرات اجرا شود و این را به وزارت راه اعلام کردیم و اکنون این مطالعات در حال تدوین است و حتما باید قبل از اجرای پروژه این مطالعات به دست ما برسد و تاکنون مجوزی را صادر نکردیم.

حفاظت پلنگ ایرانی

وی با اشاره به راه‌اندازی دبیرخانه حفاظت پلنگ ایرانی، اضافه کرد: فضای فیزیکی دبیرخانه در دشتستان به زودی افتتاح می‌شود و اقدامات خاصی برای حفاظت از پلنگ ایرانی خواهیم داشت. برآورد جمعیتی پلنگ بسیار سخت است و قلمرو گسترده و جابجایی مکرر دارند و تعداد آنها به صورت دقیق مشخص نیست.

قلی‌نژاد بیان کرد: حفظ زیستگاه‌ها را به صورت ویژه در دستور کار داریم و چرخه غذایی در این مناطق حفظ می‌شود. استان بوشهر دارای دو پارک ملی است، یک منطقه حفاظت‌شده داریم، دو اثر طبیعی ملی داریم و دو منطقه شکارممنوع در استان داریم.

وی با اشاره به وجود سه تالاب در استان بوشهر شامل تالاب حله، تالاب دیر نخیلو و تالاب نایبند، ادامه داد: این سه تالاب در برنامه حفاظت ملی تالاب‌ها هستند که تامین حق‌آبه یکی از الزامات اصلی برای تالاب‌ها هستند که باید انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه دریا به خاطر تخلیه فاضلاب شهری و ورود فاضلاب صنعتی وضعیت خوبی ندارد، تصریح کرد: برخی از شناگاه‌های استان دارای آلودگی هستند و نباید شنا در این مناطق انجام شود. ایستگاه‌های پایش دریایی را به زودی ایجاد و راه‌اندازی خواهیم کرد و ایستگاه‌های زیست دریایی در نقاط مختلف استان فعال می‌شود.

وی در مورد آلودگی خاک نیز خاطرنشان کرد: در استان بوشهر اغلب محل‌های دفن پسماند استاندارد نیستند و هیچ شهری در استان مرکز دفن پسماند استاندارد و اصولی ندارد. نشت نفت هم یکی از دلایل آلودگی خاک در استان بوشهر است.

ادامه دارد . . . 

کد خبر 4517846

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۱۲۲۱۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کشف جسد خونین یک موادفروش در کنار رودخانه+عکس
 • کشته‌ شدن ۱۲۶ نیروی امنیتی افغانستان در حمله طالبان
 • ۱۲۶ نیروی امنیتی افغانستان در انفجار «میدان‌وردک» کشته شدند
 • کشته‌ شدن ۱۰۰ نیروی امنیتی افغانستان در حمله طالبان
 • کشته‌‌شدن100نیروی امنیتی افغانستان
 • کشته‌ شدن ۱۰۰ نیروی امنیتی افغانستان
 • روزانه ۶۰ تن زباله در هشتگرد جمع آوری می شود/ تبدیل مرکز دفن زباله شهرداری هشتگرد در حلقه دره به محل تولید کمپوست
 • هلاکت ۲ نیروی آمریکایی در شمال سوریه/ ۸ نظامی کرد زخمی شدند
 • دلایل مخفی ماندن مزار حضرت فاطمه
 • زن شوهر کش به زودی محاکمه می شود
 • شیخان؛ گنجینه‌ای بی‌نظیر از علما و محدثین شیعه
 • ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان /کشف جسد مقتول دوماه پس از جنایت
 • تلاش برای کشف بقایای جسد گم شده در جاده تهران-قم
 • سکانس‌هایی از فیلم چهارراه استانبول
 • تلاش‌ پلیس برای کشف بقایای جسد گم شده در جاده تهران-قم
 • تاکید بر کاهش هزینه‌های کفن و دفن در «وادی رحمت» توسط شهرداری تبریز
 • دلایل مخفی ماندن مزار حضرت فاطمه زهرا (س) چیست؟
 • شهرداری تبریز‌ هزینه‌های کفن و دفن را در وادی رحمت ‌کاهش ‌دهد
 • راز وحشتناک 4 جسد که در یک روز مشهد را به هم ریختند + جزییات