به گزارش خبرنگارحوزه رادیو تلویزیونگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛شب گذشته برنامه «خندوانه» میزبان محمدحسن داوودی مدیر مجتمع صبح رویش بود.
رامبد جوان در ابتدا ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) را تبریک گفت.
محمدحسن داوودی مدیر مجتمع صبح رویش در ابتدای برنامه گفت: در این برنامه، بیشتر یاران صبح رویش حضور دارند.
شرایط خوبی داریم، همه تلاش می‌کنند در بخش‌های مختلف صبح رویش اتفاق‌های خوبی را شاهد باشیم.
وی ادامه داد: ما از سال 93 کار مطالعاتی خودمان را برای کمک به کودکان کار تهران شروع کردیم، به این نتیجه رسیدیم شاید مدرسه و کار آموزشی مهم‌ترین بخش باشد. در حال حاضر چهار مرکز آموزشی داریم از جمله دبستان دخترانه با 196 دانش‌آموز، دبستان پسرانه با حدود 230 دانش‌آموز، مدرسه متوسطه،خانه کودک و پروژه‌های دیگر که قرار است راه‌اندازی شود.
وی در ادامه اظهار داشت: موسسه صبح رویش را افراد حقیقی و کاملا مستقل پوشش دادند، مجموعه ما پولدار نیست حتی به یاد دارم روزهای اول با پول‌های توی جیب خودمان کار را شروع کردیم حتی وام هم گرفتیم. از طرفی میانگین سنی یاران صبح رویش جوان هستند.
داوددی در خصوص کودکان کار گفت: حدود 90 درصد کودکان با خانواده زندگی می‌کنند. آن شکیب خان که می‌گویند وجود ندارد و واقعیت نیست. اما خانواده‌ها مشکلاتی دارند که باعث می‌شود بچه‌ها کار کنند، البته این نان‌آوران کوچک قهرمان هستند.
نگاه ما این است به این بچه‌ها افتخار کنیم چرا که بچه‌ها به دلیل مشکلات خود کار می‌کنند و از کودکی کردن خود دور شده‌اند. چرا بازی آنها در پشت چراغ قرمز و مترو باید بگذرد ما به آنها افتخار می‌کنیم. قطعا این بچه ها موفق می‌شوند.
در بخش بعدی برنامه امشب «خندوانه» امیر کربلایی‌زاده استندآپ کمدی خود را اجرا کرد.

گزارش از الهام قباذی
انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

صبح خاطره بچه‌های کوچه بینش در زنجان برگزار شد/ضرورت آشنایی نسل امروز با رشادت های شهدا

مراسم صبح خاطره «بچه‌های کوچه بینش» همزمان با سالروز واقعه بمباران‌ مراکز آموزشی و مسکونی سال 65 با حضور خانواده‌های شهدای دانش‌آموز، رزمندگان و شاهدان آن واقعه، در دبیرستان میثاق زنجان امروز برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا،حوزه هنری استان زنجان؛ به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری، صبح خاطره «بچه‌های کوچه بینش» را همزمان با سالروز واقعه بمباران‌ مراکز آموزشی و مسکونی سال ۶۵ با حضور خانواده‌های شهدای دانش‌آموز، رزمندگان و شاهدان آن واقعه، در دبیرستان میثاق واقع در کوچه بینش برگزار کرد.

صبح خاطره «بچه‌های کوچه بینش» با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش‌آموز مدرسه نواب صفوی و ۲۲ بهمن کوچه بینش با حضور مسئولین استانی، فعالان فرهنگی، خانواده‌های معظم شهدای دانش‌آموز، ایثارگران، رزمندگان و شاهدان واقعه بمباران مراکز آموزشی و مسکونی برگزار شد و معلمان و دانش‌آموزان هر دو مدرسه به بیان خاطرات غم انگیز و رشادت های خود از دوم بهمن ماه سال ۶۵ پرداختند.

صدر محمدی مدیر سابق آموزشگاه نواب صفوی(میثاق) در این مراسم با اشاره به اینکه بعد از شهادت،هر ملتی اهدافی را دنبال می کند که از جمله این اهداف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است، گفت: وظیفه داریم یاد و خاطره شهدای دانش آموز را زنده نگه داریم و در بازگویی خاطرات پیشی بگیریم تا نسل امروز از تاریخ و گذشته آگاهی پیدا کنند.

وی به بازگویی خاطرات خود در روز ۲ بهمن سال ۱۳۶۵ اشاره کرده و افزود: مجتمع آموزشی در دو شیفت اداره می شد و در روز دوم بهمن سال ۱۳۶۵ حوالی ظهر دانش آموزان شیفت صبح راهی خانه می شدند و دانش آموزان شیفت بعد از ظهر به طور پراکنده وارد مدرسه می شدند،عده ای از دانش آموزان در حیاط مدرسه و عده ای دیگر در داخل سالن مدرسه بودند.

این شاهد عینی در ادامه بیان کرد: دانش آموزان آماده ورود به کلاس می شدند که ناگهان صدای مهیبی در فضای مدرسه پیچید و هواپیمای سیاه رنگی در آسمان قابل رویت بود که به زمین نزدیک تر می شد و پس از چند لحظه تعدادی بمب در حیاط مدرسه و روی آزمایشگاه فرود آمد و انفجار مهیبی صورت گرفت.

مدیر سابق آموزشگاه نواب صفوی گفت: بمب ها به آزمایشگاه مدرسه اصابت کرده بود و به طور کامل نابود شده بود و متاسفانه تعدادی از دانش آموزان که در نزدیکی آزمایشگاه بودند به شهادت رسیدند.

صدر محمدی در ادامه بیان خاطراتشان افزود: لحظاتی بعد از آن حادثه مهیب،اولیا و همسایگان و اهالی کوچه در حوالی مدارسی که دچار حادثه شده بودند،تجمع کرده و امداد رسانی می کردند.

وی گفت: اولیای دانش آموزان در حیاط تخریب شده مدرسه تجمع کرده بودند و هریک به دنبال فرزندان خویش بودند و این صحنه، دلخراش ترین صحنه در ذهن من است.

مدیر سابق آموزشگاه نواب صفوی با بیان اینکه در پی این حادثه 8 نفر از دانش آموزان شهید و 21 نفر زخمی شده بودند، خاطر نشان کرد: وظیفه ما در مقابل این شهدا بسیار  سنگین و خطیر است. چرا که اینجا میدان تحصیل و علم بود و ما باید این سنگر علم را همواره پایدار حفظ کنیم و زمینه های پیشرفت را فراهم کنیم.

در ادامه این مراسم رباب عشقی یکی از دانش آموزان سابق آموزشگاه نواب صفوی که از شاهدان عینی این حادثه بود،گفت: روز حادثه از خانه راهی مدرسه شدیم و دانش آموزان شیفت صبح نیز به تدریج مدرسه را ترک می کردند وارد حیاط شدیم و اکثریت دانش آموزان به علت سردی هوا در سالن مدرسه بودند و تعدادی از دانش آموزان در قسمت انتهایی حیاط ، نزدیک آزمایشگاه بودند.

وی ادامه داد: من به همراه تعدادی از دوستان در حیاط مدرسه مشغول بازی بودیم که پس از گذشت زمان کوتاهی صدای بسیار مهیبی در فضا به گوش رسید. در آسمان هواپیمای بسیار بزرگی بود که لحظه به لحظه به  زمین نزدیک تر میشد قابل رویت بود و پس از چند لحظه با باز شدن دریچه کوچکی در قسمت انتهایی هواپیما تعدادی بمب به زمین پرتاب شد.

عشقی در ادامه بیان کرد: با دیدن بمب ها به سمت سالن مدرسه فرار کردیم که در لحظه ای دود غلیظی در حیاط مدرسه پیچید و به علت شدت اصابت بمب ها، به سمتی پرتاب شدیم.

وی افزود: پس از لحظه ای که به هوش آمدم متوجه شدم، دانش آموزانی که در قسمت انتهایی حیاط بودند به علت شدت ضربه به شهادت رسیده اند و ما نیز دچار جراحت شده بودیم.

گفتنی است؛ ۳۲ سال قبل در بهمن‌ماه سال ۶۵، سالی که سال سرنوشت جنگ نام ‌گرفته بود، رژیم بعثی صدام، جنگ شهرها را شروع کرده بود و سهم شهر زنجان از این واقعه تلخ، ۴ نوبت بمباران مناطق غیرنظامی بود که به شهادت ۷۰ نفر منجر شد.

مدارسی و مناطقی که در بهمن ۶۵ در چهار نوبت بمباران شد: ۲ بهمن، ساعت ۱۲:۴۰ "زینبیه، مدرسه راهنمایی نواب صفوی و کوچه بینش، سیلاب، نبش خیابان جاوید"، ۸ بهمن، ساعت ۱۲:۱۰ "سرچاه، نصرالله خان، کوچه ولایی "سعدی وسط"، ۲۳ بهمن، ساعت ۱۲ "کوچمشکی، پشت خیابان بهار)، ۲۵ بهمن، ساعت ۱۲:۳۰ "دروازه رشت، چهارراه "جنب مخابرات"،که در جریان بمباران موشک‌های عراقی در ۲ بهمن ۶۵ در کوچه‌ بینش و محله‌ زینبیه و سرچشمه‌ زنجان، ۱۳ نفر از دانش‌آموزان پسرانه مدرسه‌ ۲۲ بهمن و دخترانه مدرسه‌ نواب صفوی سابق به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

استخدام ورودی‌‌های ۹۷ دانشگاه فرهنگیان و رجایی پیمانی شد

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۲۲۳۲۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سلفی خندان داور محبوب خندوانه/ عکس
 • خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| آخر هفته امکان مینا به آی‌فیلم می‌آید/فردا رقابت حمید گودرزی با نیما نکیسا در خندوانه
 • نخستین برنامه فصل رویش در فرهنگسرای فردوس برگزار می شود
 • با تجليل از هنرمندان عرصه نمايش و تئاتر؛ نخستين برنامه فصل رويش در فرهنگسراي فردوس برگزار مي شود
 • نخستین ویژه برنامه «فصل رویش» برگزار می‌شود
 • آشنایی کودکان با مرگ در «ژاکتی برای ایلیا»
 • سومین جشنواره «خوب مثل بچه ها» در مشهد برگزار می شود‌
 • دست بعضی از باندهای مافیایی در موضوع کودکان کار/ مردم باید از پشت پرده زندگی این بچه ها مطلع باشند
 • همایش آموزشی «رویش‌های ۴۰ سال انقلاب اسلامی» در مشهد مقدس برگزار می شود
 • جشنواره رویش یک رویداد فرهنگی و هنری در 48 دانشگاه
 • دولت پاکستان گزارش کامل سفر عمران خان به قطر را منتشر کرد
 • «رویش» هفتم در اسفندماه جوانه می‌زند
 • عمران‌خان در قطر؛ ديپلماسي اقتصادي پاکستان/ تحليل
 • اعلام برنامه‌های جشنواره‌ی «رویش» دانشجویی
 • «رویش» هفتم در اسفند ماه جوانه می‌زند
 • جشنواره رویش خلیج فارس اسفندماه در بوشهر برگزار می‌شود
 • برگزاري كارگاه آموزشي طرح رويش ويژه ي فعالان دانشجويي در حوزه ي مجازي
 • یادداشت| احتمال سفر قریب الوقوع عمران خان به ایران؛ از شایعه تا واقعیت
 • "ترامپ و عمران‌خان" شخصیت‌های مشابهی دارند و با هم کنار می‌آیند