حمیدرضا فردین پور روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: مرادی دونده کرمانشاهی تنها نماینده دوی ماراتن کشورمان است که در رقابت های دوی ماراتن استرالیا شرکت خواهد کرد.
وی ادامه داد: مسابقات دوی ماراتن استرالیا قرار است طی روزهای دهم و یازدهم تیر ماه امسال با حضور شرکت کنندگانی از سراسر جهان برگزار شود.

فردین پور خاطرنشان کرد: این رقابت ها حکم انتخابی مسابقات قهرمانی 2017 جهان که اواخر شهریور به میزبانی لندن انگلیس برگزار می شود را داراست.
رئیس هیات دو و میدانی استان کرمانشاه گفت: مرادی در آخرین مسابقه ماراتن خود که به مسافت 42 کیلومتر در تهران برگزار شد، رکورد 2 ساعت و 13 دقیقه را از خود به جا گذاشت.
وی در پایان اظهار کرد: اگر وی بتواند همین رکورد را در دوی مارتن استرالیا نیز ثبت کند می تواند مجوز حضور در مسابقات جهانی لندن را کسب کند چرا که رکورد ورودی این رقابت ها 2 ساعت و 19 دقیقه در نظر گرفته شده است.

** حضور چهار کشتی گیر کرمانشاهی در تیم ملی ناشنوایان
به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان، اردوی آمادگی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان کشور با حضور 16 کشتی گیر از روز 6 خرداد آغاز شده که در میان آن ها نام چهار کشتی گیر کرمانشاهی نیز به چشم می خورد.
فرود حجتی در وزن 57 کیلوگرم، امیرصمدی در 61 کیلوگرم، کیوان صمدی در 74 کیلوگرم و سجاد مرادی در 97 کیلوگرم کشتی گیران کرمانشاهی دعوت شده به اردوی تیم ملی ناشنوایان ایران در بخش آزاد هستند.
پنجمین اردوی آمادگی تیم ملی کشتی ناشنوایان تا روز 16 خرداد و در آکادمی کشتی شهید رضایی مجد تهران ادامه پیدا می کند.
تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان ایران خود را برای شرکت در المپیک تابستانی 2017 که اواخر تیر ماه در ترکیه برگزار می شود، آماده می کند.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه http://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

روحانی در اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه: حضور نیروهای خارجی از جمله آمریکایی‌ها باید هر چه سریع‌تر خاتمه یابد

رئیس جمهور با برشمردن پنج محور کاربردی برای بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه، تداوم مبارزه با تمامی گروه‌های تروریستی در سوریه تا ریشه کن شدن آنها را ضروری دانست و تاکید کرد:گفتگوهای سوری - سوری با هدف ایجاد صلح بادوام در سوریه باید بدون دخالت خارجی ادامه یابد و استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور و عدم دخالت در امور داخلی سوریه در هر شرایطی مورد احترام قرار گیرد. آفتاب‌‌نیوز : حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر پنجشنبه در اجلاس سه جانبه رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در سوچی، همچنین جامعه بین‌المللی را برای کمک به مردم سوریه در بازگشت آوارگان و پناهندگان به موطن خود و شروع بازسازی این کشور فرا خواند و این نکته را مورد تاکید قرار داد که حضور نیروهای خارجی از جمله آمریکایی‌ها که بدون اجازه دولت قانونی سوریه در آن کشور حضور دارند باید هر چه سریع‌تر خاتمه یابد.
روحانی اقدامات خودسرانه رژیم صهیونیستی در تجاوز به سرزمین سوریه را حرکتی در مسیر به مخاطره انداختن صلح و امنیت بین‌المللی دانست و بر ضرورت مقابله جامعه بین‌المللی با آن، تاکید کرد.
متن سخنان رئیس جمهور به این شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای پوتین، جناب آقای اردوغان، حضار محترم
مایلم از مهمان نوازی جناب آقای ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری فدراسیون روسیه تشکر کنم. در ابتدای سخن بر ارواح پاک انسان‌هایی که در راه صلح و همزیستی ملت بزرگ سوریه جان خود را از دست داده‌اند، درود می‌فرستیم و بر عزم خود برای پیمودن باقیمانده راه تاکید می‌ورزیم.
ما در سوچی گرد هم آمده ایم تا با ارزیابی راه طی شده، نسبت به آینده تصمیمات مهمی اتخاذ کنیم که می‌تواند ملت سوریه را در ترسیم آینده خود به دور از هرگونه فشار و دخالت خارجی یاری کند. اصول مشترک مورد تاکید ما ادامه مبارزه با تروریسم تا ریشه کنی این بلای خانمان سوز، گفتگو، مصالحه، کاهش تنش، استمرار روند سیاسی و اصلاح قانون اساسی، بازگشت آوارگان، تبادل بازداشت شدگان و بازسازی سوریه است؛ سوریه‌ای آزاد و مستقل، سوریه‌ای که نه مورد تهدید دیگران باشد و نه پایگاهی علیه دیگران، سوریه‌ای به دور از اشغال و تهدید خارجی و مبرای از تروریسم، سوریه‌ای متحد، منسجم با حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی و سوریه‌ای که تک تک فرزندان آن از حقوق ذاتی، طبیعی و شهروندی خود برخوردار باشند. و در این مسیر، فقط و فقط سوری‌ها نسبت به آینده خود تصمیم می‌گیرند و دیگران نباید اجازه یابند تا در امور داخلی آنها دخالت کنند.
تا این مرحله، همکاری ما توانسته است آتش جنگ و کشتار بی رحمانه چند ساله در سوریه را تا حد زیادی خاموش و گفتگوی بین طرفین اختلاف را جایگزین تفنگ و گلوله کند و اینک پس از هفت سال و اندی از آغاز بحران، جز در مناطق معدودی از کشور، در اکثر مناطق این سرزمین کهن، امنیت و ثبات برقرار شده است، امنیت و حاکمیتی که ضرورت دارد در چارچوب مقررات بین‌المللی و با اجتناب از وقوع بحرانی انسانی در مناطق ادلب و شرق و شمال فرات، نیز گسترش یابد.
همکاری کشورهای ضامن صلح در سوریه همچنین توانسته است تمامیت ارضی و حاکمیت ملی و استقلال سوریه را حفظ کند و پنجره‌ای برای گفتگوی سوری‌ها با یکدیگر برای ترسیم آینده خود بگشاید و زمینه‌ای فراهم کند که سلاح و تنازع را کنار گذارند و صلح و مدارا را جایگزین نمایند.
تروریست‌ها نه در این کشور و نه در هیچ جای دیگری در این کره خاکی، نباید احساس امنیت کنند و حامیان آنها نباید تصور کنند که از برگه تروریسم می‌توانند در معادلات داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی به سود خویش بهره برند. متأسفانه دولت آمریکا در ادامه اقدامات غیرقانونی خود، هنوز از تروریست‌های مستقر در عراق و سوریه حمایت و از آنها در جهت منافع خود بهره برداری می‌کند. گزارشات موثقی وجود دارد که نشان می‌دهد آمریکا به تروریست‌های داعش در نقل و انتقال در داخل سوریه و همچنین انتقال بعضی از آنها به افغانستان کمک می‌کند. رژیم صهیونیستی نیز در جهت کمک به برخی گروه‌های تروریستی در سوریه فعال است و اخیراً برخی از مقامات این رژیم به این اقدام زشت نیز اعتراف کرده اند. اقدامات خودسرانه رژیم صهیونیستی در تجاوز به سرزمین سوریه، صلح و امنیت بین‌المللی را به مخاطره انداخته است. جامعه بین‌المللی موظف است با این اقدامات به ویژه تداوم اشغالگری آن رژیم علیه سرزمین و موجودیت ملت و دولت سوریه که دامنه آن هر روز گسترش می‌یابد مقابله کند.
روسیه و ترکیه در سپتامبر سال گذشته توافق ادلب را امضا کردند و ما نیز از آن حمایت کردیم. بی تردید یک هدف اساسی کشورهای ضامن آستانه در این توافق و حمایت از اجرای آن، پرهیز از وقوع بحران فراگیر انسانی در منطقه ادلب بوده است. اما می‌بایست روند اجرای این توافق را بررسی و بر اساس آخرین تحولات در خصوص گام‌های آینده تصمیم گیری کنیم. تروریست‌های النصره در زمان انعقاد توافق ادلب حدود چهل درصد از این منطقه را در اختیار داشتند، اما آنها پس از توافق نه تنها از منطقه غیر نظامی اعلام شده خارج نشدند و بزرگراه‌های حیاتی لاذقیه حلب و حماه حلب که برای عادی شدن زندگی مردم سوریه اهمیت زیادی دارند، را تخلیه نکردند، بلکه اینک بر ۹۰ درصد از منطقه ادلب تسلط دارند؛ امری که نشانگر آن است که تأخیر در اجرای مفاد توافق ادلب و مهار معضلی که می‌توانست در ماههای گذشته آسان‌تر صورت گیرد، اکنون به تلاشی مضاعف نیاز دارد. تروریست‌های النصره نمی‌توانند با تغییر نام به تحریر الشام و یا هر نامی دیگر و مخفی شدن در بین غیر نظامیان، خود را از هدف مبارزه مشروع و قانونی دولت سوریه و حامیان آن در نبرد علیه تروریسم مصون بدارند.
خانمها، آقایان
رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است قصد دارد نیروهای نظامی آمریکا را از سوریه خارج کند. این نیروها بدون اجازه دولت سوریه و برخلاف تمام مقررات بین‌المللی وارد آن کشور شده و تمامیت ارضی و حاکمیت ملی یک کشور مستقل عضو سازمان ملل متحد را نقض کرده اند.
این تصمیم آمریکا چنانچه بازیچه سیاست‌های داخلی آمریکا و مورد تجدید نظر قرار نگیرد، خبر مبارکی برای مردم سوریه است و ضروری است هر چه سریع‌تر عملی شود و حاکمیت دولت سوریه در مناطق شرق و شمال فرات، همچون بقیه سرزمین سوریه گسترش یابد. این مهم باید با حفظ حقوق آحاد مردم و اهالی این منطقه و ازجمله مردمان کرد که سالیان دراز در این سرزمین زیسته اند و جزئی جدانشدنی و همیشگی از ملت سوریه هستند صورت گیرد.
البته، باید به نگرانی‌های دولت ترکیه نیز پرداخته شود. ما این نگرانی‌ها را درک می‌کنیم اما معتقدیم همکاری با دولت قانونی سوریه و استقرار و حضور نیروهای سوری در مرزهای بین‌المللی سوریه، پایدارترین راه جهت رفع این نگرانی‌ها است. توافقنامه سال ۱۹۹۸ آدانا میان سوریه و ترکیه که با مساعی جمیله جمهوری اسلامی ایران منعقد گردید، می‌تواند الگوی مناسبی برای برطرف شدن نگرانی‌های دو طرف و آغازی بر پایان یک دوره تلخ بین دو کشور باشد و جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته آماده است، در کنار دوستان روس، به ایفای نقش خود در زمینه تسهیل دوستی بین سوریه و ترکیه اقدام نماید. به اعتقاد ما، هر اقدامی که بدون هماهنگی و همکاری دو طرف پیشنهاد شود، جز به پیچیده‌تر شدن اوضاع منجر نخواهد شد.
رؤسای محترم جمهور
اینک سوریه نیازمند کمک همه ما برای بازسازی خویش است. موکول کردن آغاز روند بازسازی و مشروط کردن آن به ملاحظات سیاسی مداخله جویانه ای که در دوران جنگ محقق نشده و به خواست خداوند و با اراده متحد ملت و دولت و معارضه سوریه در دوران صلح نیز تحقق نخواهد یافت، تنها به طولانی شدن بحران و وارد آمدن صدمات و لطمات بیشتر به ملت عزیز سوریه می‌انجامد. بر این اساس ضرورت دارد با تسهیل بازگشت هرچه سریع‌تر آوارگان سوری به خانه و کاشانه خود و کمک به ملت و دولت سوریه برای بازسازی کشور، زمینه را برای رفع دشمنی‌های گذشته و ساختن آینده بر مبنای خواست ملت سوریه فراهم کنیم.
اصلاح قانون اساسی بر مبنای خواست ملت، می‌تواند گامی مهم در این جهت بشمار رود. تلاش سه کشور و نماینده سابق دبیرکل در ماه‌ها و هفته‌های پایانی سال ۲۰۱۸ در ژنو، تهران، مسکو و آنکارا، سرانجام با فشار آمریکا و برخی دیگر از کشورها با موفقیت همراه نشد و اینک دبیرکل محترم سازمان ملل متحد، نماینده جدیدی را در امور سوریه تعیین کرده است که ما همچنان بر حمایت خود از مأموریت وی ادامه می‌دهیم.
در پایان، لازم می‌دانم یک بار دیگر بر نکات ذیل تاکید کنم:
۱- گفت‌وگوهای سوری-سوری با هدف ایجاد صلح با دوام در سوریه باید بدون دخالت خارجی ادامه یابد و استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و عدم دخالت در امور داخلی آن کشور باید در هر شرایطی مورد احترام قرار گیرد.
۲- جامعه بین‌المللی باید به مردم سوریه در بازگشت آوارگان و پناهندگان به موطن خود و شروع بازسازی سوریه کمک کند.
۳- مبارزه با تمامی گروه‌های تروریستی در سوریه تا ریشه کن شدن آنها باید تداوم داشته باشد.
۴- حضور نیروهای خارجی از جمله آمریکایی‌ها که بدون اجازه دولت قانونی سوریه در آن کشور حضور دارند باید هر چه سریع‌تر خاتمه یابد.
۵- ضروری است جامعه بین‌المللی با اقدامات خودسرانه رژیم صهیونیستی در تجاوز به سرزمین سوریه که صلح و امنیت بین‌المللی را به مخاطره انداخته مقابله کند.»
منبع: ایسنا

بازی تندروهای ایران در زمین دونالد ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

فشار برای عدم تصویب پالرمو با طومار و تحصن در مساجد، یک روز قبل از جلسه مجمع

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۴۷۵۲۶۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دونده اردبیلی قهرمان مسابقات دو و میدانی کشور شد
 • ماراتن ارشاد و دلالان کاغذ برای قیمت‌گذاری
 • تیم پیرامید بانوان کرمانشاهی به مسابقات کشوری اعزام می شوند
 • معرفی برترین‌های ایروبیک دختران کشور در البرز
 • اما و اگرهای حذف ماراتن کنکور
 • دیدار ظریف و رئیس سازمان امنیت استرالیا
 • مستند زندگی غواص پر آوازه کرمانشاهی ساخته می شود
 • ظریف با رئیس سازمان امنیت استرالیا دیدار کرد
 • کسب دو مدال ووشوکاران کرمانشاهی در مسابقات انتخابی تیم ملی
 • حضور دروازه بان سوادکوهی در مسابقات تیم ملی فوتسال ناشنوایان
 • شنبه؛ آغاز ماراتن بررسی لایحه بودجه ۹۸ در صحن مجلس
 • ماراتن ارشاد و دلالان کاغذ برای قیمت‌گذاری/معمای ارز واردات کاغذ
 • حضور آمریکایی‌ها در سوریه باید خاتمه یابد/ تروریست‌ها در هیچ جای این کره خاکی نباید احساس امنیت کنند
 • در اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه؛ دکتر روحانی: گفتگوهای سوری-سوری باید بدون دخالت خارجی ادامه یابد/ حضور آمریکایی‌ها باید هر چه سریعتر خاتمه یابد/ جامعه بین المللی با اقدامات خودسرانه رژیم صهیونیستی مقابله کند
 • روحانی: حضور نیروهای خارجی در سوریه باید هر چه سریع‌تر خاتمه یابد| جامعه بین‌المللی به بازسازی سوریه کمک کند
 • روحانی: حضور آمریکایی‌ها در سوریه باید خاتمه یابد
 • کسب سهمیه مسابقات آسیایی توسط دونده چهارمحال وبختیاری
 • جلسه هماهنگی آماده‌سازی تیم ملی کشتی بزرگسالان برگزار شد
 • لیگ NBA|وریرز باخت، کِر اخراج شد/ ماراتن ۳ ساعته به سود بروکلین به پایان رسید