رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اندیمشک گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و با برطرف شدن مشکلات مجتمع دامپروری اندیمشک این واحد صنعتی به‌زودی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

سیدهدایت‌الله موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراندیمشکاظهار داشت: محصولات دامی و توجه به تولیدآن‌هایکی ازمهم‌تریننیازهای کشاورزی و غذایی ما است و در صورت توجه مناسب به خدمات این حوزه، زمینه برای توسعه صنعتی و افزایشفرصت‌هایشغلی در حوزه تولید انواع محصولات کشاورزی در استان خوزستان و شهرستان اندیمشک با توجه به ظرفیت‌هایطبیعی منطقهفراهممی‌شود.

وی افزود: شهرستان اندیمشک با توجه به اقلیم خاص خود و برخورداری از شرایط جغرافیایی و ارتباطی موجوداز ظرفیت مناسبی در حوزه تولید محصولات دامی برخوردار است و در صورت توجه مناسب به رشد تولیدات دامی در این شهرستان، ضمنخودکفاییملی، زمینه برای صادرات محصولاتتولیدشدهدر این حوزه به استان‌هاو کشورهای مختلف منطقهفراهممی‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اندیمشک عنوان کرد: به همین جهت و متناسب با نیاز بازار مصرف و فعالان اقتصادی و صنعتیو باپیگیری‌هایمسئولان محلی، طرح‌های گسترده‌ایدر این زمینه طراحی و به اجرا رسیده است تا ضمن گسترش فرصت‌های شغلیدرزمینهتولیدات دامی از ظرفیت موجود در کشاورزی شهرستانبرای توسعه اقتصادی پایدار اندیمشک استفاده شود.

وی گفت: یکی از اینطرح‌ها، تکمیل و افتتاح مجتمعدامپروریشهرستان اندیمشک بوده که این طرح صنعتی با مساحتیبالغبر40هکتار در منطقه 9 کیلومتری کرخه(پشمینه زار) و در غرب شهرستان اندیمشک ساخته و عملیات اجرایی آن در سال 1384 آغازشدهاست.

موسوی بیان کرد: این مجتمع صنعتیدارای51واحد تولید انواع محصولات دامی بوده و29واحد آن بیش از29رأسدام و22واحد آن40رأسدام داشته و بابهره‌برداریکامل از این طرح صنعتی،گامی بلند در مسیر توسعه خدمات کشاورزی استان و زمینه ایجاد توسعه پایدار شهرستان اندیمشک برداشته می‌شود.

وی افزود: بابهره‌برداریکامل از طرح مجتمعدامپروریشهرستان اندیمشک،255 فرصت شغلی ایجادمی‌شودکه از این میزان،102فرصت شغلی مستقیم و153 فرصت شغلی بهصورتغیرمستقیمبوده و امکان گسترشفرصت‌هایشغلی در حوزه کشاورزی بابهره‌برداریکامل از آنوجود دارد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اندیمشکبابیاناینکهکشاورزینقش مهمی در اقتصاد و اشتغال شهرستان اندیمشک دارد ادامه داد: امروزه در سبد غذایی مصرفکنندگان آنچهبیش از هر ماده دیگر، حلقه تغذیه انسان را کاملمی‌کند، مواد پروتئینی بهخصوصنوع حیوانی است و باید آن را در بخشدامپروریبه عنوانیکی اززیر شاخه‌هایبخش کشاورزیجست‌وجوکرد.

وی با اشاره بهاینکهدر بخش کشاورزی ودامپروریشهرستانظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد که باید از اینظرفیت‌هااستفاده بهینه شود،گفت: فعالیت‌هایمجتمع‌هایگاو شیری شهرستان با توجه به ارزش اقتصادی و مهمی که در حوزه تولید و اشتغال دارند باید از سر گرفته و کلیه موانع در این مسیر هم باید باپیگیری‌هایموردنیازدرکم‌ترینزمان ممکن برطرف شود.

موسویبابیاناینکهبیش از این شهرستان اندیمشکدرزمینهتولید گندم نیز عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشت، عنوان کرد: امسال بیش از75هزارتن گندم در اراضی شهری و روستایی اندیمشک تولید و روانه بازارمصرفشدهاست وشهرستان اندیمشک، بهعنوانیکی از مهم‌ترین قطب‌های تولید گندم در کشور مطرحشدهاست.

وی افزود: این میزان تولیداز33هزارهکتار از اراضی شهری و روستایی اندیمشک به دستآمدهو با پایان فصل برداشت گندمتولیدشدهدر اراضی کشاورزی شهرستان، ضمنتأمینبازار مصرف شهرستان محصولتولیدشدهگندم اندیمشکبه شهرها و استان‌هایمختلف کشور برایتأمیننیازهای شهروندان و واحدهای اقتصادیآن‌ها صادرشدهاست.

انتهای پیام/

R41468/P1357/S6,57/CT1

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

وزیر جهاد کشاورزی: کمبود نهاده دامی نداریم‌

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کمبود نهاده دامی نداریم‌. آفتاب‌‌نیوز : محمود حجتی در مراسم افتتاح فاز اول پروژه گردشگری، آگروتوریسم و مجتمع خیریه درمانی، آموزشی و فرهنگی فجر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از معضلات کشور کمبود آب بوده چراکه ریزش‌های جوی ما یک سوم متوسط جهانی است.
وی با اشاره به اینکه امسال شاهد بارش‌های خوبی در کشور به خصوص در استان‌های غربی بودیم، ادامه داد: خوشبختانه در افزایش بهره‌وری آب موفق عمل کرده‌ایم و توانستیم راندمان آبیاری را بالا ببریم به طوری که هم‌اکنون این آمار از حدود ۳۹ به ۴۴ درصد رسیده است.
حجتی متوسط بهره‌وری در عملیات به‌زراعی را حدود شش درصد طی پنج سال اخیر عنوان کرد و گفت: این آمار در تاریخ کشاورزی ایران بی‌سابقه بوده است.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هم‌اکنون از خشکه‌کاری به سمت شیوه‌های نوین زراعی از جمله نشاکاری حرکت کرده‌ایم، ادامه داد: با اقداماتی که انجام شده افزایش ۳۰ درصدی بهره‌وری در مصرف آب و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای را شاهد بوده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه امسال رکورد بالایی در زمینه توسعه گلخانه داشته‌ایم، اضافه کرد: پیش بینی شده که تا شب عید امسال ۳۰۰۰ هکتار توسعه گلخانه‌ای داشته باشیم و امروز نیز شاهد افتتاح فاز دوم گلخانه مدرن لرستان بودیم.
حجتی بیان کرد: امیدواریم که با همت مسئولان فاز سوم نیز در سال آینده به بهره‌برداری برسد.
وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با میوه شب عید نیز گفت: با پیش‌بینی‌های خوبی که به عمل آمد مقدار مورد نیاز سیب خریداری و به استان‌ها انتقال داده شده است، همچنین دو سوم پرتقال مورد نیاز منتقل و مابقی نیز ارسال خواهد شد.
وی به قیمت گوشت نیز اشاره کرد و با بیان اینکه طی مصوبه‌ای جابجایی دام‌ها به مرز کنترل شد، افزود: هم‌اکنون اثر این کاهش تردد دام‌ها را در قیمت گوشت شاهد هستیم.
حجتی با اشاره به گوشت وارداتی نیز اظهار کرد: مقرر شد که توزیع این گوشت‌ها هدفمند باشد و عمدتاً به سمت گروه‌های هدف در چهارچوب اتحادیه‌ها و تعاونی‌های کارگری، کشوری، لشگری و دانشگاه‌ها باشد.
وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تثبیت قیمت را داریم و امیدواریم بتوانیم به نرخ منطقه‌ای برگردانیم.
وی به موضوع نهاده‌های دامی نیز اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون در این رابطه کمبودی نداریم اما در طول سال چند شوک وارد شد که آثار تبعی از خود به جا گذاشت.
حجتی یادآور شد: در اوایل پاییز بحث اعتصاب کامیون‌داران را داشتیم که چند روز عرضه را با وقفه روبرو کرد اما سریع به تعادل رسید.
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: متأسفانه یک ماه گذشته نیر در رابطه با جابجایی ارز مشکلاتی پیش آمد که در بحث نهاده‌ها نیز تأثیر گذاشت چراکه ذرت، کنجاله و سویا را وارد می‌کنیم و وابسته‌ایم.
وی تصریح کرد: وقفه چند روزه‌ای پیش آمد اما از ذخایر راهبردی استفاده کردیم و این موضوع کنترل شد.
حجتی اظهار کرد: هم‌اکنون بیش از دو میلیون تن نهاده در بنادر داریم که در حال حمل بوده و کشتی‌هایی نیز در حال ورود هستند.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: در زمینه تأمین نهاده‌های دامی هیچ نگرانی وجود ندارد.
منبع: ایسنا

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

قسمت سوم مستند «روایت رهبری»

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۳۸۱۸۹۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تسویه حدود ۷۲ درصد غرامت‌های بخش کشاورزی و دامی
 • پسماندهای کشاورزی خوراک دام ها می شود
 • آمار عجیب و غریب حمل کالاهای دامی و معدنی در کشور/سازمان راهداری پاسخگو نیست
 • باند سارقان مسلح احشام در اندیمشک دستگیر شدند
 • کلنگ پتروشیمی کیمیا اندیمشک زده شد
 • تکمیل طرح های آبرسانی آزادشهر به 1500 میلیارد ریال نیاز دارد
 • کلنگ‌زنی مجتمع گردشگری کشت و صنعت لرستان با حضور وزیر جهاد کشاورزی
 • پتروشیمی اندیمشک گامی در راستای اشتغال زایی خوزستان است/برق شمال خوزستان ناپایدار است/روند احداث نیروگاه های اندیمشک باید تسریع شود
 • اشتغال زایی سه هزار نفر در پروژه پتروشیمی کیمیا/نیاز اندیمشک به بیمارستان تامین اجتماعی/سال 98 سالی پر از طرح های اشتغال زا است
 • خوزستان| عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی دوم اندیمشک به زودی آغاز می‌شود
 • ایجاد ۳ هزار فرصت شغلی توسط پتروشیمی کیمیای اندیمشک
 • کشف میلیاردی کالای قاچاق از یک اتوبوس در محور اندیمشک به خرم آباد
 • فرماندار: نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک تکمیل شود
 • وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع کشت و صنعت لرستان بازدید کرد
 • پتروشیمی دیگری در اندیمشک ساخته می‌شود
 • لزوم توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در لرستان/ایجاد مجتمع‌های دامپروری
 • احداث پتروشیمی اندیمشک با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن در سال/اشتغال زایی 3000 نفری پروژه در زمان ساخت
 • آغاز عملیات احداث پتروشیمی اندیمشک
 • عملیات ساخت پتروشیمی اندیمشک با حضور وزیرکار آغاز شد