سرویس سلامت و پزشکی بی باک؛ بخش مهمترین عناوین:

همه چیز درباره مکمل بدنسازی

همه چیز درباره مکمل بدنسازی

موضوع استفاده از مکمل بدنسازی  ذهن بسیاری از ورزشکاران را به خود مشغول کرده است. خیلی از ورزشکاران نمی دانند که تا چه حد این مواد مضر یا مفید است. از سوی دیگر گفته می شود برخی از این محصولات باعث چاقی، لاغری یا عملکرد بهتر بدن در هنگام ورزش می شود.

در حال حاضر پودرها، قرص ها و نوشیدنی های مختلفی هستند که ادعا می کنند تاثیر فوق العاده ای دارند؛ به همین موازات خبرهایی نیز در راستای تاثیر منفی این مواد بر روی بدن منتشر شده است.

از سوی دیگر مکمل بدنسازی حاوی موادی است که حتی شاید نام آنها را نشنیده باشیم. بنابراین چطور می توان متوجه شد که چه چیزی مناسب است یا نه؟ اگر میخواهید همه چیز درباره مکمل بدنسازی را بدانید با مثبت سبز همراه باشید.

قبل از این که درباره استفاده از مکمل بدنسازی تصمیم بگیرید، باید بدانید این مکمل ها اکسیرهای جادویی نیستند. نباید انتظار داشته باشید، با مصرف این مواد و یکجا نشستن می توانید ماهیچه ها را تقویت کنید. باید مکملی پیدا کنید که با نوع فعالیت شما همخوانی داشته باشد و از آن به عنوان متعادل استفاده کرده و در عین حال، تمرین های ورزشی را به موازات آن دنبال کنید.

سوال اول و مهم، مکمل بدنسازی چه تاثیری بر بدن دارند؟

مکمل ورزشی به عنوان یک سوپاپ اطمینان در نظر گرفته می شود تا مطمئن شویم بدن مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند تا عملکرد بهتری داشته باشد و آنچه شما از آن انتظار دارید، برآورده سازد. اگر می خواهید بر توده عضلانی بیفزایید، باید کالری کافی دریافت کنید و ترکیبی از کربوهیدرات و اسیدهای آمینه مصرف کنید. امکان تامین مواد از طریق غذا هم وجود دارد، اما در روزگار ما که اغلب وقت کافی نداریم، متوسل شدن به مکمل های ورزشی آسان تر به نظر می رسد.

انواع مکمل بدنسازی مکمل های پروتئینی:

وزنه زدن نیاز بدن به پروتئین را بیشتر می کند. اگر بدن شما پروتئین کافی دریافت نکند، بافت ماهیچه ای را از دست داده و دوره نقاهت طولانی می شود و بدن ماهیچه ها را برای به دست آوردن انرژی تجزیه خواهد کرد.

برای این که ماهیچه بتواند پس از تمرین انرژی از دست رفته خود را بازبیاید، از مکمل های پروتئینی یا ماهیچه ساز غالبا استفاده می گردد.

مکمل کراتین:

یکی دیگر از انواع مکمل بدنسازی مکمل کراتین است. شواهد علمی نشان می دهند که کراتین می تواند نیرو و اندازه عضلات را افزایش بخشد.

کراتین به طور طبیعی از سه اسیدآمینه در بدن ساخته می شود و در گوشت قرمز و ماهی نیز یافت می شود، اما مقدار آن در این غذاها برای ماهیچه سازی کافی نیست و به همین علت افراد به مکمل آن نیاز پیدا می کنند.

مکمل های چربی سوز:

این مکمل ها ترکیبی از گیاهان و مواد محرکی هستند که به طور مختصر دمای بدن را افزایش می دهند و به شما کمک می کنند، هنگام تمرین کالری بیشتری بسوزانید. از آنجا که تمرین منظم و رژیم غذایی سالم هم می تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد، بنابراین استفاده از این مکمل ها هنوز مورد تردید می باشند.

مکمل های انرژی زا:

این مکمل ها اغلب به صورت نوشیدنی تولید می شوند، برای تمرین های طولانی مدت مناسب هستند. این محصولات از کربوهیدرات تشکیل شده است و باعث کاهش خستگی و افزایش استقامت می شوند. اسیدهای آمینه باعث می شوند بدن هورمون رشد ترشح کند که به نوبه خود از تجزیه ماهیچه هنگام تمرین جلوگیری می کند و ترمیم آن را سرعت می بخشد. آنتی اکسیدان ها ایمنی طبیعی بدن را در برابر بیماری ها افزایش می دهند. آنها رادیکال های آزاد را که در اثرتمرینات سنگین ورزشی مانند وزنه زدن ایجاد شده و موجب نابودی سلول می شوند را از بین می برند.

کازئین:

پروتئین دیگری است که در مکمل ها یافت می شود. هضم این پروتئین هفت تا هشت ساعت طول می کشد، به همین دلیل بهترین زمان مصرف آن نیم ساعت قبل از خواب است. این پروتئین هم به ترمیم و ساخت ماهیچه کمک می کند و تاثیر خوبی دارد.

نوشیدنی های ورزشی:

این نوشیدنی ها باعث تامین قند و نمک بدن در طول تمرین می شوند. ترکیب آب، کربوهیدرات ها و الکترولیت ها آب از دست رفته بدن را بهتر از آب ساده جبران می کنند. اگر برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن از رژیم غذایی طبیعی خود دچار مشکل هستید، می توانید از مولتی ویتامین استفاده کنید. البته ایده آل است که رژیم غذایی متنوعی شامل میوه جات و سبزیجات داشته باشید تا به مولتی ویتامین نیاز پیدا نکنید.

نکته مهم:

اگر مکمل ها درست مورد استفاده قرار گیرند، خطری به همراه ندارند. قبل از این که هر گونه مکملی را مصرف کنید، خوب است تحقیقات کافی درباره محصول موردنظر انجام داده و محصول خود را از تولیدکننده ها و مراکز قابل اطمینان تهیه کنید.

همچنین باید مکمل ها را طبق دستورالعمل مصرف نموده و در مصرف آن زیاده روی نکنید. مثلا مصرف کراتین اضافی برای کلیه ها و کبد خطر آفرین است و پروتئین زیادی تبدیل به چربی می شود.

داروخانه اینترنتی چیست؟

داروخانه اینترنتی چیست؟

داروخانه اینترنتی چون تمام فواید به بار نشسته فضای مجازی، باعث آسایش و رفاه مردم شده است.

این فضا تا به امروز تا چه اندازه توانسته اعتماد شما را جلب نماید؟

داروخانه اینترنتی به چه فضایی گفته می شود؟

فضای یک داروخانه کامل که تمام اطلاعات و محصولات را در چارچوب مقررات به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین در اختیار مشتریان قرار می دهد، را داروخانه اینترنتی می نامند.

چگونه می توان به این فضا اعتماد کرد؟

باتوجه به آنکه محصولات به فروش گذاشته شده در این فضا مستقیما با سلامت افراد جامعه در ارتباط است، باید کنترل حداکثری بر آن صورت گیرد. در حال حاضر داروخانه های اینترنتی با داشتن تمامی مجوزهای بهداشتی و الکترونیکی، به فعالیت مجاز پرداخته اند.

توجه داشته باشید که مدارک معتبر باید بر روی سایت آنها قابل رویت و پیگیری باشد!

مزیت این فضا چیست؟

می توان بدون اغراق گفت که تاثیر فضای مجازی بر اکثر جنبه های زندگی مفید بوده است. یکی از مهم ترین این فواید دسترسی راحت تر به محصولات کمیاب است.

علاوه بر این، در داروخانه های اینترنتی البته انواع ممتاز آن، اطلاعات پزشکی کاملی در مورد تمام محصولات به فروش رسیده در یک داروخانه معمول در اختیار کاربر گذاشته می شود. اطلاعات مفیدی چون ترکیبات محصول، نحوه استفاده، فواید و خطوط قرمز محصولات، از بخش های بسیار مفیدی است که تنها شما در این فضا می توانید به آن دست یابید.

نکته متمایزی که در اینجا مطرح می شود این است که اطلاعات در فضای مجازی ثبت می گردد و خطای آن نسبت به اطلاعات ردوبدل شده در شلوغی یک داروخانه معمولی، به شدت کاهش می یابد. شما هر زمانی که بخواهید می توانید، روش مصرف، ترکیبات و دیگر موارد را خوانده و بررسی کنید.

نکته دیگر بحث امکان مقایسه محصولات است. شما هر محصول بدون نسخه ای که به آن احتیاج دارید را می توانید به آسانی با یکدیگر مقایسه کنید. به طور مثال یک کرم مرطوب کننده را در برندها، حجم ها، تنوع پوستی و… می توانید مقایسه نموده و با خواندن اطلاعات جامع پیرامون آنها، بهترین آن را برگزینید.

چه محصولاتی به فروش می رسند؟

با توجه به محدودیت های نسخه های پزشکان، تا به این جای کار تنها می توان در داروخانه های اینترنتی، محصولات بدون نیاز به نسخه را به فروش رساند. انواع ممتاز این داروخانه ها تمامی مکمل های دارویی، محصولات آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی، محصولات مادر و کودک و… را در انواع مرغوب با امکان مشاوره آنلاین، بازگرداندن محصول و مشاوره حین استفاده، ارائه می دهند.

نکته مهم، ارسال های رایگان:

شاید بتوان گفت که ارزشمندترین جنبه فروشگاه های اینترنتی به طور کلی، بحث کم شدن ترددهای پردردسر شهری است. شما در محل کار خود هم می توانید محصولات دلخواه خود را با یک مشاوره عالی، انتخاب و به وسیله پیک رایگان اکثر داروخانه های اینترنتی، تحویل بگیرید.

خانم های خانه دار و بچه دار، افراد شاغل و افرادی که در برخی شهرستان ها از برخی دسترسی ها محرومند، از عمده طرفداران داروخانه های اینترنتی هستند.

امروزه با توجه به اعتباری که کاربران به یک فروشگاه می دهند، شما با یک سرچ ساده می توانید به بهترین داروخانه اینترنتی پیرامون خود دست یابید. داروخانه ای که محصولاتی کامل با اطلاعاتی تکمیل و همراه با تخفیفات و جشنواره ها داشته باشد، باعث رضایت حداکثری مشتریان می شود.

برخی داروخانه های اینترنتی چون داروخانه اینترنتی مثبت سبز، در کنار تمام ویژگی های تایید شده این فضا، به یک مثبت سبز نیز مجهز است که در کنار فعالیت اصلی، به هموطنان اطلاعات به روز شده در تمام زمینه های پر جست و جو را به زبانی ساده داده و محصولات مرتبط با آن را معرفی می کند.

 

منبع: بی باک نیوز

خبر بعدی:

سکوت هپکو

تین‌نیوز | 

شرکت هپکو مدت‌هاست به دلیل کمبود سفارشات دچار افت فعالیت و مشکلات کارگری شده است. یکی از راهکارهایی که می‌تواند به رونق این شرکت منتهی شود، افزایش حجم کار ارجاعی به هپکو است.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روزنامه شرق، بخ3ش معدن نیز از جمله بخش‌هایی است که می‌تواند مشتری مناسبی برای این شرکت سازنده ماشین‌آلات صنعتی باشد. با وجود آنکه مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی آمادگی این صندوق را برای ضمانت سفارش معدن‌د‌‌اران به شرکت هپکو اعلام کرده، اما گویا این شرکت در مقابل پیشنهادی که می‌تواند به رونقش منتهی شود، سکوت اختیار کرده و منفعل بوده است.

باوجوداین، دهقانی تأکید می‌کند که هرگاه هپکو مایل به حضور در فرایند ساخت ماشین‌آلات مورد نیاز بخش معدن باشد، صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی همکاری لازم را با این مجموعه انجام خواهد داد. در گفت‌وگو با فرید دهقانی، مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، ابهامات مطرح‌شده در زمینه فعالیت‌های این صندوق تشریح و به آن پاسخ گفته شد که با هم می‌خوانیم.

 صندوق تا چه سقفی می‌تواند فعالیت‌های معدنی را ضمانت کند؟

سرمایه فعلی ما 110 میلیارد تومان است. مجوز افزایش سرمایه تا 143 میلیارد تومان را داریم که در حال ثبت 143 میلیارد تومان هستیم. هفت ‌برابر این رقم، اعتباری است که می‌توانیم روی آن حساب کنیم. تاکنون حدود بیش از 670 میلیارد تومان اعتبارات خود را صرف کرده‌ایم و بخشی از این اعتبارات به صندوق بازگشته است؛ یعنی ما برای متقاضی ضمانت‌نامه یا بیمه‌نامه صادر کرده‌ایم. آن بیمه‌نامه منقضی و تعهدات عمل شده است. برگشت آن به اعتبار به سرمایه ما اضافه می‌شود. بیش از 400 تا 500 میلیارد تومان هم در صف داریم که کارهای اداری فنی و صدور ضمانت‌نامه‌ها انجام می‌شود.

 گفته می‌شود صندوق با هدف فعال‌کردن معادن نیمه‌فعال به معادن بدون ذخایر کافی ضمانت‌نامه می‌دهد. آنها هم وام می‌گیرند و اصلا معادن فعال نمی‌شوند. این موضوع صحت دارد؟

اجازه دهید فرایند اعطای بیمه‌نامه در بخش‌های مختلف را تشریح کنم. ما در سه بخش اقدام به حمایت از معادن می‌کنیم. اولین حلقه ما مربوط به حلقه اکتشاف است. دو نوع بیمه‌نامه در این حوزه صادر می‌کنیم. یکی بیمه‌نامه سرمایه‌گذاری است. این یعنی سرمایه‌گذار در بخش اکتشافی اقدام به سرمایه‌گذاری از منابع خودش می‌کند و سپس به صندوق می‌آید و این سرمایه‌گذاری را بیمه می‌کند. اگر این اکتشافات با توجه به اصول فنی و مدارکی که مورد تأیید صندوق است به کانی نرسید، ما برای 80 درصد سرمایه‌گذاری پوشش ریسک انجام می‌دهیم.

دیگری بیمه‌نامه اعتباری اکتشاف است که از محل وجوه اداره‌شده وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به اعطای تسهیلات می‌کنیم. ما از محل وجوه اداره‌شده و با معرفی وزارت صمت و همچنین بررسی مدارک از لحاظ فنی، وارد این بخش می‌شویم. اینکه گفته می‌شود احتمال دارد منابعی از صندوق یا با ضمانت ما از بانک‌های عامل اخذ شود و هزینه نشود، درست نیست. اینجا جزء معدود بخش‌هایی است که امکان انحراف منابع به چندین دلیل وجود ندارد. وزارتخانه محدوده‌ای را که متعلق به یک فرد حقیقی و حقوقی است، به ما معرفی می‌کند. مدارک این بخش توسط ما بررسی می‌شود. پرداخت وام از محل وجوه اداره‌شده به صورت مرحله‌ای است. در هر مرحله سرمایه‌گذار سرمایه‌گذاری را انجام و مدارک را به ما ارائه می‌دهد. پس از تأیید مراحل فنی توسط کارشناسان، مرحله دوم پرداخت انجام می‌شود. مبالغ را یکجا پرداخت نمی‌کنیم. می‌توانم به‌جرئت بگویم که بالای 95 درصد منابعی که در بخش اکتشاف برای معدن‌د‌‌ار اختصاص می‌یابد به هدف اصلی خود می‌رسد. علاوه‌برآن، اگر این سرمایه‌گذاری به نتیجه نرسید، آن محدوده از ید سرمایه‌گذار خارج و در اختیار صندوق قرار می‌گیرد. به همین خاطر است که هیچ‌گونه انحرافی از این بابت نداریم. در بخش استخراج هم به این صورت است که بهره‌بردار وقتی به ما مراجعه می‌کند، طرح بهره‌برداری را ارائه می‌دهد. مطالعات اقتصادی مالی و فنی خود را به ما می‌دهد تا بررسی کنیم. اگر اقتصادی بود و آن معدن ذخیره کافی را داشت، پس از تبدیل پیش‌فاکتور تجهیزات مورد نیاز به فاکتور، تسهیلات با هماهنگی صندوق و بانک در اختیار فروشنده تجهیزات قرار می‌گیرد. فروشنده تجهیزات هم موظف است که تجهیزات را در رهن ما قرار دهد. به‌این‌ترتیب امکان انحراف منابع وجود ندارد. اساسنامه ما اجازه نمی‌دهد که بدون ترهین، تجهیزات را واگذار کنیم. بنابراین حتما تجهیزاتی خریداری و در معدن نصب می‌شود و در رهن ما قرار می‌گیرد. ممکن است بگویند بین خریدار و فروشنده تبانی صورت می‌گیرد، اما از آنجا که تجهیزات در رهن ما قرار می‌گیرد، احتمال تبانی بسیار کم است. ما بعد از پرداخت تسهیلات که به صورت 30 درصد و 70 درصد به متقاضی انجام می‌شود، دو ماه پس از پرداخت آخرین مرحله، گزارش کارشناسی نظارتی تهیه می‌کنیم که آیا این معدن به فعالیت خود ادامه می‌دهد یا نه. بعد شش ماه یک بار تا آخر دوره فعالیت معدن گزارش نظارتی تهیه می‌کنیم. اگر معدن به فعالیت خود ادامه نداد، در مرحله اول اخطار می‌زنیم و در مرحله بعد کل تجهیزات را از معدن‌د‌‌ار می‌گیریم.

 یعنی موردی از تخلفات نداشتید که پول دریافت شود و در هدف موردنظر هزینه نشود؟

حداقل این است که از سال 93 به بعد که مورد بررسی قرار دادم، تقریبا می‌توان گفت بالای 90 درصد اعتبارات به هدف خورده است.

 در مورد منابع مالی خرید ماشین‌آلات معدن‌د‌‌اران معتقدند که این منابع در بانک بلوکه شده است تا صندوق سود 24 درصد دریافت کند و این منابع صرف خرید ماشین‌آلات نشده است. در این رابطه چه نظری دارید؟

ما یک منابع مالی داریم که ایجاد اعتبار هفت‌برابری برای ما می‌کند. این اعتبار هفت‌برابری در اختیار معدن‌د‌‌ار قرار می‌گیرد. اگر من صد‌میلیارد تومان اعتبار را در بانک ذخیره نکنم، آن میزان خط اعتباری برای بخش معدن ایجاد نمی‌شود. ما هیچ ذخیره‌ای با سود 24 درصد نداریم. هر کس چنین سپرده‌ای را افشا کند به او جایزه خواهم داد. ما اگر منابع خود را با سود 24درصدی ذخیره کنیم، هیچ بانکی حاضر نیست چهار تا شش برابر اعتبار سپرده ما، خط اعتباری برایمان بگشاید.

 منابعی که ذخیره کردید، چقدر است و چقدر بابت آن سود دریافت می‌کنید؟ هیچ سودی بابت این ارقام ذخیره‌شده دریافت نمی‌کنید؟

ما سود روزشمار از بانک دریافت می‌کنیم. آن هم برای افزایش سرمایه‌ای است که دوباره ایجاد اعتبار هفت‌برابری می‌کند. به‌غیر از این هیچ روشی نداریم. ما ارائه‌دهنده تسهیلات نیستیم. اگر ارائه‌دهنده تسهیلات بودیم و هزار میلیارد تومان در اختیار خودم  قرار می‌گرفت تا به معدن‌د‌‌ار تسهیلات خرید ماشین‌آلات و... بدهیم، شاید این گفته‌ها درست بود اما طبق اساسنامه امکان این اتفاق وجود ندارد و بدنه اجرائی صندوق امکان چنین خدمتی را ندارد. به همین خاطر ما اجبارا از منابع مالی خود به عنوان مأمنی برای ایجاد یک اعتبار، استفاده می‌کنیم. ما ارائه‌دهنده تسهیلات نیستیم، 

 ایجادکننده اعتبار هستیم.

 شما چقدر منابع مالی ذخیره کرده‌اید که معدن‌د‌‌اران بتوانند از اعتبار آن استفاده کنند؟

ما 110 میلیارد تومان برای دو بخش ایجاد اعتبار و پوشش ریسک در بانک‌ها به صورت ذخیره داریم. ضمانت‌نامه به معدن‌د‌‌ار می‌دهیم؛ اگر معدن‌د‌‌ار اقساط خود را در بانک پاس نکند، با توجه به ضمانت‌نامه‌ای که دادیم اقساط معدن‌د‌‌ار را از همین محل به بانک پاس می‌کنیم.

 اعلام آمادگی کردید که با هپکو برای ساخت ماشین‌آلات معدنی وارد همکاری خواهید شد. به چه نتیجه‌ای رسیدید؟

ما اعلام آمادگی کردیم که ضمانت‌نامه برای خرید ماشین‌آلات معدنی به معدن‌د‌‌ارانی که از هپکو خرید می‌کنند، پرداخت خواهیم کرد که اگر معدن‌د‌‌ار اقساط خود را پرداخت نکرد، ما نسبت به آن اقدام کنیم. ما اگر بتوانیم با خود سازنده ماشین‌آلات که هپکو و یک شرکت داخلی است و خیلی هم خوب است، ارتباط برقرار کنیم، یک زنجیره مناسب فعال خواهد شد. ولی تاکنون هپکو جلو نیامده است.

  هپکو جلو نیامده است یا معدن‌د‌‌اران مایل به استفاده از ماشین‌آلات هپکو نیستند؟

اول ما باید با هپکو موافقت‌نامه‌ای را امضا کنیم و بعد معدن‌د‌‌اران را به این شرکت معرفی کنیم تا معدن‌د‌‌ار از این شرکت ماشین‌آلات خریداری کند. اما تاکنون هپکو جلو نیامده است.

 برای خرید ماشین‌آلات خارجی از جمله ولوو ضمانت‌نامه می‌دهید. چقدر ضمانت‌نامه برای برندهای خارجی صادر کرده‌اید؟

ما برای همه برندهای خارجی ضمانت‌نامه می‌دهیم. در این رابطه شیطنت‌هایی شد و اعلام کردند که صندوق می‌خواهد به صورت مونوپول با ولوو قرارداد ببندد و معدن‌د‌‌ار را مجبور کند که از ولوو خرید کند. ما برای هر نوع ماشین‌آلات نو که به ایران وارد می‌شود و قابلیت کارکردن در بخش معدن را دارد و هر نوع ماشین‌آلات دست دوم زیر 10 سال کارکرد که وارد ایران می‌شود و به صورت رسمی دارای برگ سبز است، ضمانت‌نامه و بیمه‌نامه صادر می‌کنیم. معدن‌د‌‌ار از هر برندی می‌تواند برای ما پیش‌فاکتور بیاورد.

 آیا سرمایه‌گذاری‌های خارجی را هم تضمین می‌کنید و تاکنون برای سرمایه‌گذاران خارجی ضمانت‌نامه صادر کرده‌اید؟

هر سرمایه‌گذار خارجی که در ایران سرمایه‎گذاری کند، موظف است در ایران شرکتی به ثبت برساند بنابراین دیگر فرقی نمی‌کند که خارجی باشد. شرکت‌های خارجی با ماهیت ایرانی شرکت خود را به ثبت می‌رسانند. تاکنون موردی نداشتیم که برای خارجی‌ها ضمانت‌نامه صادر کنیم اما برای شرکت‌هایی ضمانت‌نامه صادر کردیم که شریک خارجی شامل روسی، گرجی و... داشتند.

 در مناطق کم‌برخوردار چقدر فعال هستید و چه میزان اعتبار صرف این مناطق می‌کنید؟

بالای 80 درصد معادن کشور در مناطق محروم و کم‌برخوردار است. بنابراین خواسته یا ناخواسته منابع سرمایه‌ای بخش معدن به سمت مناطق محروم و کم‌برخوردار می‌رود. جاگیری ذخایر معدنی در ایران اکثرا در مناطق محروم است. بیش از 90 درصد معادن کشور هم‌پوشانی با روستاها دارند. یعنی یک، دو یا چند روستا در شعاع 20کیلومتری معدن هستند. بنابراین ناخواسته، جاگیری معادن و ذخایر معدنی ما را به سمت مناطق کم‌برخوردار سوق می‌دهد. ما برای کم‌برخوردارها و مناطق محروم دو درصد در بخش فراوری یارانه سود تسهیلات می‌دهیم؛ یعنی اگر کسی در بخش فراوری معادن کوچک‌مقیاس در منطقه کم‌برخوردار سرمایه‌گذاری بکند، دو درصد یارانه سود تسهیلات می‌دهیم. این دو درصد با توجه به شرایط مختلف تا هشت درصد  قابل ‌افزایش است.

 عمده ضمانت‌نامه‌ها مربوط به کدام معادن است؟

از این به بعد معادنی که مزیت رقابتی و نسبی در بازارهای داخل کشور و بازارهای جهانی داشته باشند، در اولویت قرار دارند. قاعدتا در شرایط جاری کشور و حتی سال‌های آینده فکر می‌کنم که ذخایر پروفیلی بیشترین مزیت را دارند. ولی این به آن معنا نیست که از معادن سنگ تزیینی و کانی‌های غیرفلزی چشم‌پوشی کنیم. ما از همه حمایت می‌کنیم اما مراجعه‌کننده به ما کسی است که معدن دارای مزیت رقابتی دارد؛ چون اگر آن معدن مزیت رقابتی نداشته باشد، ما از آن حمایت نمی‌کنیم.

 زغال‌سنگ هم مزیت رقابت در بازار جهانی دارد، از آن حمایت می‌کنید؟

بله درحال‌حاضر شدیدا از این نوع معدن حمایت می‌کنیم. قیمت داخلی هم بالا رفته است، از صنایع زغال حمایت می‌کنیم. اعتباری که به آنها می‌دهیم، از وجوه اداره‌شده و با سود بسیار کم و نزدیک به صفر است. مشکلات معادن زغال‌سنگ در سال‌ها به دلیل وجودنداشتن بازار جهانی و پایین‌بودن قیمت جهانی زغال‌سنگ بود. شیوه‌های استحصال به‌شدت بد بود اما در‌حال‌حاضر تکنولوژی وارد شده است. قیمت هر کیلوگرم سنگ‌آهن در جهان حدود 200 دلار است. بنابراین می‌صرفد که سرمایه‌گذار در این بخش هم سرمایه‌گذاری انجام دهد.

  اعتبار صندوق برای حمایت از بخش معدن کافی است؟

اعتبارات ما بسیار پایین است. ظرفی که در صندوق هست، هیچ سنخیتی با پتانسیل بخش معدنی در ایران ندارد. ما اگر بخواهیم حمایت حداقلی از بخش معدن انجام دهیم، اعتبار این صندوق حداقل باید هزار میلیارد شود که بتوانیم در بدنه معدنی کشور حرفی برای گفتن داشته باشیم. ما برای ثبت افزایش سرمایه تلاش می‌کنیم. به محض افزایش سرمایه 143‌میلیارد تومانی که در‌حال‌حاضر تأمین و همه کارهای آن انجام شده است، گام‌های بعدی یعنی افزایش سرمایه 350 میلیارد تومانی، 500 و هزار میلیارد تومانی اجرا خواهد شد.

 چه زمانی به گام هزار میلیارد تومانی می‌رسید؟

فکر می‌کنم زودتر از دو سال امکان‌پذیر نباشد. اگر تیم ما در سال 98 بتواند سرمایه را به 500 میلیارد تومان برساند، خیلی خوب عمل کرده است.

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.bibaknews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۰۹۴۶۳۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مصرف مکمل ویتامین دی در سن بالا بی فایده است
 • مکمل ویتامین D فایده ای برای افراد بالای ۷۰ سال ندارد
 • برای ضمانت گرفتن چک بهتر است یا سفته؟
 • ۱۴ هزار میلیارد تومان از اموال و سپرده فرهنگیان در پرونده بانک سرمایه به یغما رفت/ عدم حضور محمدرضا توسلی به دلیل بستری در بیمارستان
 • مکمل ویتامین D فایده ای برای افراد بالا ۷۰ سال ندارد
 • تاثیر پوشیدن لباس های رنگی بر بدن
 • بدنسازی بدون هورمون اسب و گوریل
 • بلیت‌های روزفروش جشنواره فجر اینترنتی می‌شود؟/بازار سیاه باید تعطیل شود
 • ۶ اصل مهم طب سنتی برای سلامتی
 • بلیت‌های جشنواره فیلم فجر روزفروش اینترنتی می‌شود؟
 • وعده جهرمی برای کاهش هزینه بسته‌های اینترنتی
 • تکذیب تجویز داروهای غیرمجاز در اردوی تیم ملی بدنسازی و پرورش اندام
 • برگزاری مجمع سالیانه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
 • افزایش ۱۰ درصدی حجم بسته‌های اینترنتی
 • مکمل های ورزشی از داروخانه ها تامین شود
 • مورد مثبت تب مالت گاوی در رودسر وجود ندارد
 • علائم «اعتیاد اینترنتی» چیست؟
 • اینفوگرافی/ پردرآمد‌ترین مشاغل اینترنتی در سطح جهان
 • بدرالزمان قریب در فیلمنامه زندگی‌اش بازیگری بسیار مثبت بود