بچه‌هایی که دچار علائم سینوزیتی همچون گرفتگی بینی و ترشح پشت حلق هستند اگر به درمان دارویی جواب ندهند، بهترین اقدام جراحی لوزه‌هاست. این کار مشکل سینوزیت این قبیل بچه‌ها را به میزان قابل‌توجهی رفع می‌کند.

سرویس سبک زندگی فردا: اگر کودکی دارید که مدام با عفونت‌های مکرر گوش، سرماخوردگی، گرفتگی بینی، خرخر، بی‌اشتهایی، لاغری و تب مواجه است، احتمالا کودکتان به التهاب لوزه سوم به عنوان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های اطفال مبتلاست و باید با یک متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنید.
در ادامه این مطلب را به نقل از سلامت نیوز بخوانید.

دکتر رضا فقیهی، فلوشیپ راینولوژی، فوق‌تخصص جراحی بینی و سینوس و استادیار دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی درباره راهکارهای مواجهه با این بیماری به جام‌جم می‌گوید: لوزه‌ها توده‌هایی از بافت لنفاوی هستند که در دو طرف حلق قرار دارند و وظیفه آن‌ها دفاع از بدن در مقابل عفونت‌های تنفسی و ویروسی است. لوزه سوم که جزو لوزه‌های کامی است با چشم قابل مشاهده نیست. بررسی وضعیت و میزان بزرگی آن نیازمند انجام رادیولوژی است.

این فوق‌تخصص جراحی بینی و سینوس، عفونت لوزه‌ها را به دو گروه حاد و مزمن تقسیم‌بندی می‌کند و می‌گوید: شایع‌ترین زمان بروز مشکلات لوزه سوم، زمستان و فصل سرماخوردگی است. خردسالانی که دچار عفونت‌های مزمن لوزه می‌شوند هنگام بلع غذا، تنفس مخصوصا در زمان خواب و با بوی بد تنفس دچار مشکل هستند.

لوزه سوم که در کودکان زیر شش سال شایع‌تر است، از حدود ۸ - ۷ سالگی شروع به کوچک شدن می‌کند و بچه هر چه بزرگ‌تر می‌شود، علائم لوزه نیز کاهش می‌یابد. اما این به معنای کوتاهی در درمان به موقع کودک نیست چراکه می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.

عوارض التهاب لوزه‌ها

در مواقعی ممکن است که والدین نسبت به‌دلایل مختلف از بی‌توجهی گرفته تا مشکلات اقتصادی نسبت به وضعیت کودک بی‌تفاوت باشند و درمان را پیگیری نکنند.

دکتر فقیهی درباره این دغدغه می‌گوید: کاملا درست است. این موضوع در خانواده‌های پرجمعیت به‌دلیل ضعف اقتصادی و بی‌توجهی بیشتر وجود دارد. عفونت‌های مکرر گوش باعث جمع شدن مایعی در پشت گوش می‌شود که به کاهش شنوایی کودک منجر می‌شود. در صورتی که تجمع مایع ادامه یابد و کودک درمان نشود، احتمال از بین رفتن پرده گوش وجود دارد.

وی خاطرنشان می‌کند: درست است که التهاب لوزه سوم و در نتیجه عفونت‌های مکرر سینوس‌ها باعث مرگ کودک نمی‌شود، اما بدون شک باعث کاهش کیفیت زندگی او می‌شود. آنچنان که کودک به صورت مدام به‌خاطر ترشحات پشت حلقی، انسداد تنفسی، سردردهای صبحگاهی، کاهش تمرکز و خونرسانی به مغز با مشکل مواجه می‌شود.

مایع ذوب‌کننده پرده گوش

دکتر فقیهی در ادامه اظهارات خود درباره مایع ترشح شده در اثر عملکرد لوزه‌سوم می‌گوید: وجود لوزه سوم مانع عملکرد درست مجرای شیپوراستاش که بین گوش و حلق قرار دارد، می‌شود.

به همین دلیل گوش نمی‌تواند هواگیری کند و شنوایی فرد مختل می‌شود. مایعی که در اثر این فشار جمع می‌شود اول شفاف است، اما به مرورغلیظ و قهوه‌ای رنگ و باعث از بین رفتن پرده گوش می‌شود.

وی با بیان این‌که مایع به بیرون از گوش دفع نمی‌شود، ادامه می‌دهد: جمع شدن مایع پشت پرده گوش باعث کاهش شنوایی کودک می‌شود. کودکان خودشان شکایت و درد ندارند. والدین شاکیان اصلی این مشکل هستند. چراکه کودک در اثر کم‌شنوایی، صحبت‌های والدین را اگر در فاصله دور باشد، نمی‌شنود. صدای تلویزیون را زیاد می‌کند. این موضوع حتی بر روی کیفیت درس بچه‌ها مخصوصا در درس دیکته تاثیر منفی می‌گذارد.

این متخصص جراحی بینی و سینوس در ادامه اظهارات خود درباره عوارض خطرناک این مایع می‌گوید: این مایع می‌تواند با ورود به گوش میانی استخوانچه‌های گوش را بخورد و با ادامه پیشرفت خود، باعث فلج عصب و بروز عوارض مغزی شود.

وی تأکید می‌کند: البته ورود مایع به گوش میانی می‌تواند سال‌ها طول بکشد. می‌توانیم با درمان به موقع و انجام یک جراحی ساده برای برداشتن لوزه سوم، مانع از بروز این مخاطرات شویم.

بهترین زمان جراحی

لوزه‌ها تا سنین کودکی نقش بسیار مهمی در سلامت بدن و دفاع از آن در برابر ویروس‌ها دارد. اما همین عضو مفید در صورتی که کودک را با مشکلات جدی مواجه کند آنچنان که مانع تنفس راحت کودک شود در این صورت به گفته دکتر فقیهی بهترین و موثرترین راه در این مرحله جراحی است.

این فوق‌تخصص جراحی بینی و سینوس درباره بهترین زمان جراحی می‌گوید: زمانی که بیمار با یکی از این سه مشکل مواجه شود و درمان‌های دارویی نیز باعث رفع مشکل او نشود، جراحی لوزه سوم انجام می‌شود. در صورتی که بزرگی لوزه سوم باعث عفونت‌های مکرر گوش، کمبود نفس و وقفه‌های تنفسی در خواب و در مرحله سوم باعث رینوسینوزیت‌های مکرر (عفونت سینوزیت) شود.

وی ادامه می‌دهد: بچه‌هایی که دچار علائم سینوزیتی همچون گرفتگی بینی و ترشح پشت حلق هستند اگر به درمان دارویی جواب ندهند، بهترین اقدام جراحی لوزه‌هاست. این کار مشکل سینوزیت این قبیل بچه‌ها را به میزان قابل‌توجهی رفع می‌کند.

برداشتن لوزه عارضه‌ای ندارد

شاید برای شما هم این پرسش مطرح باشد که با توجه به نقش دفاعی لوزه ها، آیا برداشتن آن‌ها می‌تواند خطرناک باشد و باعث ایجاد نقص در بدن شود؟

دکتر فقیهی در پاسخ به این نگرانی می‌گوید: برداشته شدن لوزه سوم نقصی در بدن ایجاد نمی‌کند. بیشترین نقش دفاعی لوزه سوم مربوط به دو سال اول زندگی کودک است.

وی خاطرنشان می‌کند: جراحی آخرین مرحله درمان است. در صورتی که علائم خیلی شدید نباشد یا لوزه سوم خیلی بزرگ نباشد از درمان دارویی استفاده می‌کنیم و لوزه‌ها با کمک دارو ظرف ۲ تا ۳ ماه کوچک می‌شوند. این متخصص جراحی بینی و سینوس درباره راه‌های مراقبت از لوزه‌ها خطاب به والدین می‌گوید: ممانعت از حضور ویروس سرماخوردگی مهم‌ترین و موثرترین راهکاری است که والدین می‌توانند از آن کمک بگیرند. لانه‌گزینی این ویروس در مخاط بینی و پشت بینی، باعث ایجاد التهاب و تورم لوزه سوم و درنتیجه عفونت آن می‌شود.

منبع: فردا

خبر بعدی:

بهترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری آسیایی را بشناسیم

مقاصد گردشگری بیشماری در سرتاسر دنیا وجود دارند که در این میان هر ساله همه آنها نهایت تلاش خود را می کنند تا در زمینه گردشگری مقام بهتری را کسب کند. از این رو تعدادی از آنها در لیست بهترین مقاصد گردشگری در دنیا جای دارند. گردشگران و توریست ها این شهرها و کشورها را انتخاب می کنند بنابراین رضایت آنها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. تعدادی از بهترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا در آسیا قرار دارند و هرساله میزبان گردشگران و توریست های بیشمار و بسیار زیادی هستند. امروز باهم به معروف ترین مقاصد گردشگری محبوب در آسیا نگاهی می اندازیم. با ما همراه باشید.

کشور هزار رنگ و بو و مزه، هند

هند یا همان هندوستان کشوری در جنوب آسیا و پایتخت آن دهلی نو است. هند هفتمین کشور پهناور جهان و دومین کشور پرجمعیت جهان بعد از چین است. مهمترین شهر های هند: بمبئی، دهلی، کلکته، مدرس، بنگلور، حیدرآباد، آگرا، میسور، جیپور، گوا، پونا، بوپال، تریواندروم، سورات و کانپور هستند.

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که بهترین شهر هند برای سفر کجاست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تنوع و جاذبه های هندوستان در شهرهای توریستی هند آنقدر زیاد است که شما به سختی می توانید از دیدن یک شهر چشم پوشی کنید. پیشنهاد ما به شما این است که با تور هند (تور ارزان دهلی، تور لحظه آخری آگرا و تور ارزان قیمت جیپور) و انتخاب تور های ترکیبی مانند تور هند، تور دهلی، تور آگرا، تور جیپور، تور بمبئی و... اقدام به سفر نمایید.

آب و هوای هند به دلیل پهناوری کشور، متغیر است ولیکن در کل در هند شاهد آب و هوای نسبتاً گرم و مرطوبی هستیم. میزان شرجی بودن هوا در فصول گرم سال بیشتر می شود. در هند باران های موسمی در فصل های گرم سال رخ می دهد. باران های گرم و سیل آسایی که در این مدت می بارد، می تواند زندگی مردم را مختل کند اما سیستم های مدرنی فراهم کرده اند تا در شهرهای توریستی این اتفاق رخ ندهد. برای علاقمند به آفتاب و گرما و تفریحات ساحلی هند می تواند مقصد بسیار مناسبی باشد.در کل آب و هوای هند با توجه به نزدیکی به خط استوا، گرم و استوایی است و به ندرت شاهد سرما در این کشور هستیم. 

چنانچه تمایل دارید از سکوت و آرامش بیشتری در سفر خود به هند بهره ببرید، بهترین زمان سفر به هند برای شما می تواند زمان های کم گردشگر و در اصطلاح Low-Season باشد. اما اگر دوست دارید تعطیلات خود را در زیبایی های هند سپری کنید و یا در زمان برگزاری جشن ها در هند حضور داشته باشید، با هزینه کمی بیشتر می توانید بهترین تعطیلات خود را در هند سپری نمایید. همچنین برای اطلاع از تاریخ های خاص و جشنواره های بیشتر هند به وبسایت آرزوی آسمان آبی مراجعه نمایید.

سفر به هر شهر یا کشوری بدون تجربه طعم و فرهنگ غذایی آن منطقه کامل نمی شود. هند سرزمین رنگ ها و طعم ها در سرتاسر کره خاکی معروف است و غذاهای هندی شهرت بسیار زیادی دارند. غذاهای هندی به قدری دارای ادویه جات مختلف است که با خوردن غذاهای هندی گویی به دریای ادویه جات شیرجه زده ای. علاوه بر ادویه ها و طعم دهنده ها از ترشی جات هم به وفور در غذاهای هندی استفاده می شود. البته آنها را در خارج و در کنار غذا سرو می کنند. با وجود اینکه در کل دنیا خورد و خوراک هندی با طعم تند شناخته شده است، ولیکن مردم هر گوشه از هند دارای یک ذائقه خاص هستند، به طور مثال در منطقه ای مردم غذا را با طعم بسیار شیرین ترجیح می دهند. با وجود این همه تنوع باید در سفر خود به هند حتماً یک بار هم که شده طعم لذیذ غذاهای هندی را بچشید.

اگر به هر یک از مراکز خرید جیپور، مراکز خرید در اگرا یا مراکز خرید دهلی مراجعه کنید شک نکنید که دست خالی از آنجا بیرون نخواهید آمد. سفر به هندوستان یعنی خریدهای رنگارنگ و متنوع که باب سلیقه هر کسی باشد.

ادویه هندوستان معروف‌ترین سوغات این کشور است. بازار خاری بائولی دهلی از مشهورترین بازارهای ادویه، و در بخش قدیمی این شهر است.

جواهرات، فرش و انواع زیرانداز، روسری‌های رنگارنگ، سنگ‌های با ارزش و لباس‌های ابریشمی و نقره‌ را از مرکز خرید دیلی هات دهلی نو میتوانید تهیه کنید.

خیابان پاهار گنج در محله مرکزی دهلی نو شامل مغازه های متعددی است و قیمت اجناس در هند با توجه به محلی که از آن خرید می کنید متفاوت خواهد بود.

آژانس آرزوی آسمان آبی تور هند ویژه سال نو میلادی 2019 و همچنین تور هند نوروز 98 را با کمترین هزینه و بیشترین امکانات به مسافران خود ارائه می دهد تا علاقمندان سفر به هند بتوانند تعطیلاتی رویایی و بسیار عالی را در سال نو تجربه نمایند. تعطیلات و جشن های ویژه خود در تور ارزان هند ویژه سال نو را به آرزوی آسمان آبی بسپارید تا با خیالی راحت و آسوده به خلق خاطراتی بی نظیر بپردازید. 

کشور چند فرهنگی و بسیار زیبا، مالزی

مالزی کشوری است در جنوب شرقی آسیا که پایتخت آن کوالالامپور است، مذهب بیشتر افراد اسلام و زبان رسمی این کشور مالایی است اما نگران نباشید اکثر این مردم به خوبی به زبان انگلیسی صحبت می کنند. ساکنین کشور مالزی از سه نژاد مالایی، چینی وهندی تشکیل شده‌ است. تور لحظه آخری مالزی (تورهای ارزان کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی) یکی از مقصدهای سفر گردشگران از سرتاسر دنیا می باشد که می توانید با انتخاب مجری مستقیم تورهای لحظه آخری و ارزان قیمت مالزی (تورهای کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی)، سفر خوشی را به این کشور داشته باشید و از دیدن جاذبه های توریستی آن لذت ببرید. به علت استقبال زیاد بازدید کنندگان از شهرهای دیدنی مالزی مانند: کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی،  اکثر آژانس های مسافرتی تورهای این کشور را به صورت ترکیبی، مانند: تور کوالالامپور و لنکاوی و کوالالامپور و پنانگ ارائه می نمایند که بازدید از هر کدام از آنها می تواند لذت بخش باشد. به خاطر نزدیکی کشور مالزی به کشور سنگاپور، یکی از محبوب ترین تورهای ترکیبی مالزی تور ترکیبی کوالالامپور و سنگاپور می باشد.

مالزی در شرق آسیا و تقریباً در نزدیکی خط استوا قرار گرفته است از این رو آب و هوای مالزی گرم و استوایی است و به دلیل قرار داشتن در کنار دریا هوای شرجی دارد. مالزی در تمام فصول سال دارای آب و هوایی مشابه با چند درجه اختلاف دما می باشد و به طور کلی درجه حرارت بالایی دارد. در این کشور بارندگی های موسمی رخ می دهد. بارندگی های موسمی در فصول گرم سال رخ می دهند و به اندازه ای شدید هستند که می توانند در چند ثانیه تمام وجود شما را خیس کنند. در نظر داشته باشید که اگر در فصول گرم سال به مالزی سفر کردید، چتر با خود داشته باشید. البته بارندگی در بقیه طول سال هم رخ می دهد ولیکن شدت و مقدار آن بسیار کمتر از فصول گرم سال است. دمای هوای مالزی بین 21 الی 32 درجه متغیر است. اغلب ماه های دسامبر تا فوریه خنک ترین ماه های سال هستند ولیکن اختلاف دمای این ماه ها با دیگر ماه های سال نهایتاً 2 الی 3 درجه می باشد. ماه های مارس تا آوریل گرمترین ماه های سال هستند.

مالزی از نظر آب و هوایی دارای یک فصل می باشد. بنابر این از بابت آب و هوا برای سفر به مالزی زمان خاصی نمی توان نام برد که برای سفر مناسب نباشد. در زمان تعطیلات و جشنواره های خاص مالزی قیمت ها کمی بالاتر می روند ولیکن بهترین زمان برای سفر به مالزی محسوب می شوند چرا که جشنواره ها و تعطیلات در سطح کشور مالزی باعث تفریحات بیشتر و رویدادهای فوق العاده ای می شوند. چنانچه با تور اررزان مالزی به این کشور زیبا و سرسبز سفر می کنید هم در نظر داشته باشید که در فصل گرم و مواقعی که جشنواره ای در مالزی نیست، می توانید از مراکز دیدنی و مراکز تفریحی ارزان تر استفاده نمایید. بنابر این از هر نظری که بخواهید، برای سفر به مالزی زمان مناسبی می باشد.

رژیم غذایی هند و مالزی و چین سه رژیم غذایی اصلی در مالزی به شمار می رود و ادغام آنها باعث می شود که مسافران و توریست هایی که از سرتاسر جهان به این کشور فوق العاده سفر می کنند، از تنوع و عطر و طعم بی نظیر غذاها متحیر شوند. تجربه سفر به مالزی بدون چشیدن طعم غذاهایی که عطر و بویشان تمام فضا را پر کرده، ناتمام خواهد ماند. در بسیاری از کشورهای آسیای جنوب شرق آسیا برنج به عنوان یک مواد اصلی در سبد خرید آنان قرار می گیرد، در کشور مالزی هم در هر وعده نهار و شام از برنج استفاده می کنند. غذا خوردن در مالزی همانند تهیه غذا به صورت گروهی انجام می شود. از آنجایی که مالزی کشوری ساحلی می باشد، غذاهای دریایی طرفداران بسیار زیادی در این کشور دارد. مواد غذایی تازه و طبیعی به کیفیت غذا در مالزی بسیار کمک می کند.

خرید در مالزی یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین کارهایی است که می‌توانید از انجام آن لذت ببرید. مراکز خرید مالزی بسیار متنوع است . از مغازه های لوکس و گران قیمت تا بازارچه های کوچک محلی برای هر بودجه‌ ای کالایی  قابل عرضه دارند.

یکی از سه رویداد مهم در مالزی جشنواره خرید مالزی (Malaysia Mega Sale) یعنی فصل حراج در مالزی است. بازارهای خرده فروشی، مراکز خرید و فروشگاه ها به صورت گسترده اقدام به فروش محصولات خود می کنند. اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید که از مالزی چی بخریم؟ باید بگوییم که قیمت لباس در مالزی بسیار مناسب است.

نام مرکز خرید برج دوقلوی کوالالامپور که بسیار هم شهرت دارد مرکز خرید سوریا کی ال سی سی  (Suria KLCC)  واقع در طبقه همکف یکی از برج‌ها است، مرکز خرید پاویلیون  (Pavilion)، بازار مرکزی و... از نمونه های این مراکز خرید مالزی می باشند.

آژانس آرزوی آسمان آبی تور مالزی ویژه سال نو میلادی 2019 و همچنین تور مالزی نوروز 98 را با کمترین هزینه و بیشترین امکانات به مسافران خود ارائه می دهد تا علاقمندان سفر به مالزی بتوانند تعطیلاتی رویایی و بسیار عالی را در سال نو تجربه نمایند. تعطیلات و جشن های ویژه خود در تور مالزی ویژه بهار را به آرزوی آسمان آبی بسپارید تا با خیالی راحت و آسوده به خلق خاطراتی بی نظیر بپردازید.

کشوری با بهترین سواحل و بهترین تفریحات، تایلند

تایلند نام کشوری در شبه جزیره هند و چین واقع شده و در جنوب شرقی آسیا می باشد. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه می باشد. زبان رسمی این کشور، تایلندی است. پایتخت و همچنین پرجمعیت ترین شهر آن، بانکوک می باشد و حدوداً 95% مذهب مردم بودایی است. نام تایلند در زبان مردم محلی گرفته شده از دو کلمه THI و LAND است که به معنی سرزمین حوری نیز است.

معابد بودایی بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ مردم کشور تایلند می باشد که البته نقش به سزایی در صنعت گردشگری نیز ایفا می کنند. علاوه بر این، تایلند به دلیل جزایر پر تعداد با سواحل شنی بسیار جذاب و شن های طلایی رنگش و همینطور غذاهای خیابانی شهرت جهانی دارد.

بانکوک، پوکت و پاتایا و استان کرابی، مهمترین و بهترین مقصدهای سفری تایلند هستند که در میان گردشگران از محبوبیت بسیار بالایی بهره مند هستند. بهتر است زمان سفرتان به تور تایلند را گونه ای برنامه ریزی کنید که در زمان جشنواره ها و فستیوال های جذاب کشور، در آنجا باشید.

با وجود نزدیک بودن به خط استوا، تایلند در تمام طول سال، دارای آب و هوای گرم و مرطوب، با درجه حرارتی نسبتاً ثابت می باشد. فصل های خشک و بدون باران از ماه نوامبر تا آوریل و فصل های بارانی از ماه مه تا اکتبر به طول می انجامد، ولیکن در طول ماه های بارانی، رگبار عصرگاهی به جای بارش های مداوم در بسیاری از روزها، امری عادی به شمار می رود. آب و هوای تایلند به دلیل قرار گیری در نزدیکی خط استوا، گرم و استوایی است. بارش باران های گرم نیز از جذابت های تایلند به شمار می رود. برای علاقمند به نقاط گرمسیری، تایلند یکی از بهترین مقاصد محسوب می شود.

می توان با قاطعیت گفت که هیچ زمان نا مناسبی برای رفتن به کشور تایلند وجود ندارد و در تمامی فصول سال، برای گردشگران و توریست ها جذابیت دارد. ولیکن اگر که به دنبال این هستید که بهترین زمان سفر به تایلند برای گشت و گذار و تفریح را بدانید، می توان گفت که ماه ژانویه (12دی الی 12 بهمن) بهترین زمان ممکن است. در این مدت زمان، هوای کل کشور خوب و متعادل می باشد. احتمال کمی وجود دارد که بارانی بیاید. آب و هوای خنک در شمال کشور سبب می شود تا شرایط جوی مناسبی به وجود بیاید و همچنین تمام سواحل جنوبی کشور از گرمای آفتاب لذت ببرند.

بی شک تعریف غذاهای خوش طعم و لذیذ تایلندی شنیده اید و تقریباً در اکثر شهرهای بزرگ دنیا دست کم می توان یک رستوران تایلندی یافت ولیکن صرف غذاهای تایلند در این کشور تجربه ای فراموش نشدنی و بسیار جذاب است و تجربه ای بسیار متفاوت به شمار می رود. ترکیب مزه های مختلف شیرین، شور، تند و ترش که در غذاهای تایلندی وجود دارد، در هیچ نمونه دیگری وجود ندارد و در میان هیچ کدام از غذاها به اندازه سوپ معروف تام یام (Tom Yam) جالب توجه نیست.

فروشگاه های خیابانی در سراسر شهر بانکوک منبع بسیار مناسبی و خوبی برای خریداری سوغاتی های ارزان و در عین حال جالب هستند. اگرچه در تایلند محصولات بسیار خوبی برای خرید و سوغات وجود دارد و برای بینندگان و خریداران بسیار جذاب هستند، اما مهمترین نکته ای که باید بسیار توجه کنید این است که در هنگام خرید کاملاً باید مراقب باشید، چرا که به همان میزان که اجناس زیبا و عالی وجود دارد، چندین برابر نیز اجناس تقلبی و فیک وجود دارد که به جای جنس مرغوب و اصلی به مسافران فروخته می شود.

از سوغاتی های بسیار معروف تایلند می توان به ظروف مخصوص تایلند، شیرینی خائو لام تایلندی، ابریشم و کتان تایلندی، جواهرات تایلند، فیل ها و مجسمه های بودا تایلند و ادویه تایلندی اشاره کرد. بهترین و معروف ترین مراکز خرید تایلند عبارتند از: مرکز خرید سیام پاراگون بانکوک، مرکز خرید سیام سنتر بانکوک، مرکز خرید سیام دیسکاوری بانکوک، مرکز خرید پلاتینوم بانکوک، مرکز خرید فورچون تاون بانکوک، مرکز خرید ام کاتیر بانکوک، مرکز خرید آمارین پلازا بانکوک، مرکز خرید سنترال امبسی بانکوک و مرکز خرید ام بی کی بانکوک.

آژانس آرزوی آسمان آبی تور تایلند ویژه سال نو میلادی 2019 و همچنین تور تایلند نوروز 98 را با کمترین هزینه و بیشترین امکانات به مسافران خود ارائه می دهد تا علاقمندان سفر به تایلند بتوانند تعطیلاتی رویایی و بسیار عالی را در سال نو تجربه نمایند. تعطیلات و جشن های ویژه خود در تور ارزان تایلند ویژه سال نو را به آرزوی آسمان آبی بسپارید تا با خیالی راحت و آسوده به خلق خاطراتی بی نظیر بپردازید.  

 

شهری گرم و آرام در سواحل مدیترانه، آنتالیا

در تور آنتالیا سفری دلچسب به شهر تفریحی آنتالیا کشور ترکیه که دارای بنادری مملو از قایق و کشتی های تفریحی، سواحلی  همراه با هتل های بزرگ می باشد را شروع خواهید کرد. آنتالیا دروازه ای به سمت جنوب قسمت مدیترانه ای ترکیه است که به دلیل داشتن آب های آبی رنگ به نام سواحل فیروزه ای شناخته می شوند و سالانه در فصول مختلف این جاذبه گردشگری آنتالیا هزاران توریست و گردشگر را به سمت خود جذب می کند و به همین دلیل آژانس مسافرتی آسمان آبی با ارائه پکیج های تور آنتالیا، تورهای لحظه آخری آنتالیا و بلیط هواپیما به آنتالیا، سفر به شهر آنتالیا ترکیه را راحتتر و به صرفه تر از گذشته کرده است.

هزینه سفر به آنتالیا معمولا به صرفه و معقول است. بلیط هواپیما آنتالیا با قیمت‌ مناسب از ایرلاین های مختلف ارایه شده است هتل های بسیاری هم هستند که خدمات خوبی را با قیمت های مناسب به مسافران تور آنتالیا ارایه می کنند. پروازهای خارجی به آنتالیا توسط ایرلاین های بسیاری مانند قشم ایر، ماهان، اطلس و...  انجام می شود که با توجه به زمان سفر شما متفاوت خواهد بود. قیمت تور آنتالیا نوروز 98 با توجه به نوع هتل، نوع ایرلاین و خدمات ارائه شده متفاوت خواهد بود. بنابر این می توانید با همکاران ما در آژانس آسمان آبی تماس بگیرید تا بهترین انتخاب را برای خود و همراهانتان داشته باشید.

آنتالیا در تمام فصل های سال دارای توریست و گردشگران از سرتاسر دنیا است. آنتالیا اکثر فصول سال آفتابی است و آب و هوای آنتالیا گرم و معتدل می باشد و این امر برای بسیاری از گردشگران لذت بخش می باشد چرا که می توانند از تفریحات آبی آنتالیا نهایت استفاده را بکنند. آب و هوای آنتالیا مدیترانه ای است که دارای تابستان های آفتابی و زمستان های معتدل است. از اواسط فروردین ماه تا آبان ماه می توانید شنا کنید. بارش باران هم در آنتالیا به فصل های پاییز و زمستان اختصاص دارد.

شهر آنتالیا به دلیل قرار گرفتن در سواحل جنوبی کشور ترکیه، بین آب های گرم دریای مدیترانه و کوهستان توروس از وزش بادهایی که از نواحی شمالی می وزند در امان است و به همین دلیل شهر آنتالیا در تمام طول سال دارای آب و هوایی گرم و مطبوع می باشد. شهر آنتالیا دارای تابستان های گرم و آفتابی می باشد که در گرمترین حالت دمای هوا به 34 درجه سانتی گراد میرسد و همراه با 12 ساعت تابش خورشید می باشد. بهترین زمان برای سفر به آنتالیا ترکیه از ماه سپتامبر تا اواسط ماه دسامبر (شهریور ماه الی اواخر پاییز) است که بیشتر توریست ها در این بازه زمانی به آنتالیا سفر می کنند همچنین در این مدت زمانی از آفرها و تخفیف های استثنایی برخوردار شوید و به دلیل اینکه کوهستان توروس مانع از ورود بادهای سرد به شهر آنتالیا می شود، شهر آنتالیا در بیشتر ایام سال دارای آب و هوای معتدل و مطبوعی می باشد که همین موضوع باعث می شود تا گردشگران بسیاری از سراسر دنیا در تمام فصول به آنتالیا مسافرت کنند.

سفر به هر شهر یا کشوری بدون تجربه طعم و فرهنگ غذایی آن منطقه کامل نمی شود. در طول سال های گذشته شهر آنتالیا پیشرفت بسیار زیادی در حوزه گردشگری ترکیه داشته است و به یکی از مراکز جذب گردشگری مهم و برتر دنیا شناخته شده است. از این رو رستوران های این شهر نیز سعی دارند تا منوی متنوعی از تمامی سلیقه ها ذائقه های مختلف تمام دنیا را به گردشگران ارائه دهند. از آنجایی که آنتالیا یک شهر ساحلی می باشد، محصولات دریایی تازه در آن بسیار طرفدار دارد. مواد اولیه تازه و بسیار عالی باعث می شود تا غذاهای با کیفیتی را به مردم ارائه دهند. خورد و خوراک آنتالیا بسیار شبیه به ایران است، از این رو برای میل کردن غذا مشکلی نخواهید داشت.

شهر آنتالیا دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار زیادی برای تمامی مسافران و توریست ها می باشد. اگر به بازدید از آثار تاریخی و باستانی علاقمند می باشید آنتالیا دارای تعداد زیادی اماکن تاریخی و موزه های تاریخی مانند موزه باستان شناسی آنتالیا می باشد اما اگر به دنبال خرید و بازدید از مراکز فروش می باشید خبر خوشحال کننده این است که شهر آنتالیا دارای تعداد بسیار زیادی از مراکز خرید لوکس و مدرن می باشد.

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۱۰۸۵۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سکته گوش چیست؟
 • اصول کلی مراقبت از گوش تازه سوراخ شده
 • درباره جراحي افزايش قد چه مي دانيد؟
 • مراقبتهاي قبل و بعد از عمل جراحي آب مرواريد
 • شی عجیب در گوش مرد بیمار پزشک را شوکه کرد !
 • شهرت جهانی موزه ملی تاریخ علوم پزشکی
 • مرد عروسکی حاشیه ساز دوباره برای عمل جراحی به ایران آمد+ تصاویر
 • مجری تلویزیون انگلیس برای انجام هفت عمل جراحی به ایران آمد!
 • الگوی من در فراگیری زبان، کودکان روستاییست!
 • جراحی رایگان دانش آموزان مبتلا به بیماری های لب و کام
 • هنر خوب شنیدن؛ بهترین تأثیرگذاری در ارتباط
 • وقتی ضدانقلاب کودک سوری را ایرانی معرفی می‌کند
 • امیدواری رئال به عدم نیاز بنزما به جراحی
 • تیغ تیز شایعه چگونه جیب مردم را خالی می کند؟
 • جراحی رایگان دانش‌آموزان خوزستانی مبتلا به بیماری‌های لب و کام
 • بهترین زمان برای مصرف مکمل‌های ویتامین
 • تومورهایی که سبب وزوز گوش می‌شود
 • سلاطین فساد چگونه با تیغ تیز شایعه جیب مردم را خالی کردند؟
 • 9ترفند خانگی برای درمان گوش درد