ترامپ باور دارد که ۸۰ هزار نیروی مستقر در ژاپن و سایر کشورهای منطقه برای مقابله با کره شمالی کافی هستند. این در حالیست که کره شمالی علاوه بر تعداد و میزان تجهیزات و نیروی ذکر شده دارای ۲۰۲ بالگرد، ۷۶ زیردریایی و ۱۱۱ ناوچه است. آفتاب‌‌نیوز : سرویس بین‌الملل- تنش در میان امریکا و کره شمالی بالا گرفته و برخی نیز از احتمال بروز جنگ میان دو کشور سخن می‌گویند با این حال پرسش مهم است که کره شمالی تا چه اندازه توان نظامی برای مقابله با امریکا را دارد؟
به گزارش آفتاب‌نیوز، کیم جونگ اون دارای ۶۰ تسلیحات هسته‌ای بالقوه و حدود یک میلیون سرباز فعال و پنج هزار تانک است.

این در حالیست که در مقایسه با آن، ایالات متحده آمریکا ۸۰ هزار سرباز و ۲۴۰ هواپیما در ژاپن، کره جنوبی و گوام در اختیار دارد.

البته امریکا ارتشی بیش از یک میلیون نفر در اختیار دارد‌، ۱۳ هزار هواپیمای جنگی‌، ۵.۸۰۰ تانک و ۴۰۰ تجهیزات دریایی جنگی. با این حال، مشکل امریکا آن است که حضورش در شبه جزیره کره گسترده نیست.
ترامپ باور دارد که ۸۰ هزار نیروی مستقر در ژاپن و سایر کشورهای منطقه برای مقابله با کره شمالی کافی هستند. این در حالیست که کره شمالی علاوه بر تعداد و میزان تجهیزات و نیروی ذکر شده دارای ۲۰۲ بالگرد، ۷۶ زیردریایی و ۱۱۱ ناوچه است.
اون چه تعداد تسلیحات هسته‌ای دارد؟
کره شمالی ادعا می‌کند که پنج آزمایش موفقیت‌آمیز هسته‌ای در فاصله سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ و در ماه ژانویه و سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی انجام داده است. در آخرین گزارش‌ها اشاره شده است که کیم احتمالا بمبی ۳۰ کیلو تنی را در اختیار دارد که قابل مقایسه با بمبی است که امریکا در سال ۱۹۴۵ میلادی بر فراز هیروشیما پرتاب کرد و در جریان آن بیش از ۱۰۰ هزار نفر کشته شدند و۲۰ کیلوتن وزن داشت.

کره‌شمالی ادعا می‌کند که سه موشک بالستیک دارد که توانایی حمله به گوام را دارند. هواسونگ-۱۲، پوک پوکسونگ-۲ و موسادون هر‌چند که هیج یک در جنگ استفاده نشده‌اند. هواسونگ-۱۲ موشکی با سوخت مایع است که قبلا از سوی کره شمالی برای حمله به الاسکا و هاوایی ساخته شده بود و بردی ۴.۳۵۰ مایلی دارد. موسادان دارای حداکثر برد ۱۸۰ مایلی است و در نهایت در ژوئن سال گذشته پس از هفت بار آزمایش ناموفق به صورت موفقیت‌آمیز آزمایش شد. اگرچه برخی درباره موشک میان‌برد و دوربرد پوک پوکسونگ -۲ و رسیدن احتمالی آن به گوام نگرانی دارندؤ مقام‌های نظامی کره جنوبی تخمین زده‌اند که محدوده آن تنها ۱۲۴۲ مایلی است.
در اوایل سال جاری کره جنوبی سیستم دفاع ضد‌موشکی امریکا تاد را در حدود ۱۵۵ مایلی مرز کره شمالی برای مقابله با تهدید موشکی فزاینده از جانب پیونگ یانگ نصب کرد. هزینه این سامانه ضدموشکی ۶۱۵ میلیون پوند بوده است و هر بخش دارای هشت موشک و یک سیستم رادار و شش پرتابگر است. چین نسبت به استقرار این سامانه اعتراض کرده است اما کره جنوبی و امریکا اعلام کرده‌اند که هدف از استقرار آن صرفا دفاع از خود در برابر موشک‌های کره‌شمالی است.اون در زمینه تجهیزات نظامی ارتش چه در اختیار دارد؟
براساس گزارش وزارت دفاع امریکا، کره شمالی در حدود یک میلیون نیروی فعال و بیش از ۳.۵۰۰ تانک از جمله تی-۳۴، تی-۵۴، تی-۵۵ و تی-۶۲ را در اختیار دارد. نگرانی اصلی نیز از این نیروهاست. گزارشی از وزارت دفاع ملی کره جنوبی نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از نیروهای زمینی کره‌شمالی در کمتر از صد مایلی مرز کره جنوبی قرار دارند و هر‌گونه جنگی میان دوکشور می‌تواند وحشتناک باشد.

آمریکا چگونه می‌تواند پاسخ دهد؟
در مقایسه با کره شمالی امریکا فقط دارای تانک‌های ابرامز ۱۴۰ ام-۱ است که در شهر پاجو در کره جنوبی در چند مایلی مرز قرار دارد. همچنین، از نظر نیروی زمینی، آمریکا در کره جنوبی دارای ۱۷۰ خودروی زرهی بردلی و تجهیزات دیگری است. اگرچه تعداد نیروهای مستقر امریکایی در شبه جزیره کره ۸۰ هزار نفر هستند، تنها ۲۸.۵۰۰ نفر در کره جنوبی مستقر هستند.
اون در حوزه نیروی هوایی چه تجهیزات و نیروهایی دارد؟
طبق گزارش وزارت دفاع امریکا نیروی هوایی کره‌شمالی دارای حدود هزار فروند ناوگان هوایی است. گفته می‌شود که خطرناک‌ترین جنگنده کره شمالی میگ-۲۹ است که در دهه ۸۰ میلادی از شوروی سابق خریداری شده بود و همچنین میگ-۲۱ که از قزاقستان در سال ۱۹۹۹ میلادی خریداری شده بود. کره‌شمالی همچنین دارای جنگنده‌های میگ-۲۹ و میگ-۲۳ و هواپیماهای سوخو-۲۵ است. جنگنده‌های دیگر کره شمالی با کارایی کمتر میگ-۱۵، میگ-۱۷، میگ-۱۹ و میگ -۲۱ هستند.

آمریکا چه واکنشی می تواند نشان دهد؟
امریکا حدود ۲۵۰ هواپیما در سرتاسر منطقه دارد که اکثر آن‌ها در قالب ناوگان هفتم در ژاپن مستقر هستند. بخشی از این ناوگان شامل هواپیماهای حمل تسلیحات هسته‌ای می‌شود که در دوران ریاست‌جمهوری ریگان در ژاپن مستقر شدند. پایگاه هوایی اندرسون در گوام نیز دارای بمب افکن‌های بی-۵۲ و جنگنده‌های امریکایی است. نیروهای مستقر در کره‌جنوبی نیز دارای ۱۰۰ هواپیما از جمله ۷۰ اف-۱۶ و ۱۰ فروند هواپیمای ضد تانک ای-۱۰ هستند و همچنین جت‌های جمع‌آوری اطلاعات و هواپیماهای شناسایی که در اختیار دارند. اعتقاد بر این است که امریکا دارای بیش از ۲۰ فروند ام وی-۲۲ اوسپریس در اوکیناوا، جنگنده اف-۱۵ در پایگاه خوایی کادنا و مدل‌های مدرن اف-۱۶ در پایگاه هوایی میساوا است.
اون در نیروی دریایی چه تجهیزات و نیروهایی دارد؟
به گزارش وزارت دفاع امریکا، نیروی دریایی کره شمالی کوچکترین بخش از قوای سه‌گانه نیروهای نظامی آن کشور است. نیروی دریایی کره شمالی دارای تجهیزات کهنه و گشت‌زن‌های کوچک است که انواع موشک‌ها اژدرها و اسلحه‌های کروز را حمل می‌کنند. البته باید گفت که کره شمالی در حدود ۷۰ زیردریایی اماده حمله دارد.
آمریکا چگونه پاسخ خواهد داد؟
در این حوزه آمریکا می‌تواند به سرعت عمل کند. گفته می‌شود در مقر اصلی در ژاپن ناوگان هفتم امریکا بزرگترین نیروی دریایی مستقر را دارد که بین ۵۰ تا ۷۰ ناو و زیردریایی و ۲۰ هزار پرسنل در سرتاسر اقیانوس هند و اقیانوس آرام را شامل می‌شوند. همچنین، امریکا بیش از ۱۴ ناوشکن مجهز موشک‌های ضد هوایی و دوربرد نیز را در اختیار دارد.


منبع: آفتاب

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۳۶۳۱۲۸ را همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

حمله نماینده نیشابور با پایه میکروفن به معاون استاندار+فیلم

واکنش عجیب یک زن به ازدواج مجدد همسرش ! + تصاویر

قابل توجه ترامپ و کشورهای عربی/ وقتی داریوش، «دریای پارس» را بر کتیبه سوئز حک کرد/آقای ترامپ! سری به موزه لوور بزنید+تصاویر

در همین زمینه

برچسب‌ها

#اقتصاد ایران #برای مقابله #شبه جزیره کره