خبرگزاري آريا - جلسه محاکمه متهمان پرونده بنيتا کودک هشت ماهه امروز 20 شهريور ماه در دادگاه کيفري يک استان تهران به رياست قاضي محمدي کشکولي آغاز شد.
به گزارش خبرنگار گروه حقوقي و قضايي خبرگزاري ميزان، جلسه محاکمه متهمان پرونده بنيتا کودک هشت ماهه امروز 20 شهريور ماه در شعبه 9 دادگاه کيفري يک استان تهران به رياست قاضي محمدي کشکولي آغاز شد.

تصاوير اختصاصي ميزان از جلسه محاکمه متهمان پرونده بنيتا
متن کيفرخواست توسط قاضي شهرياري به عنوان نماينده دادستان تهران قرائت شد.
قاضي شهرياري تصريح کرد: ساعت 10 صبح 29 تير حسب تماس فردي به نام حسن قلعه نويي مبني بر سرقت خودروي پرايد به همراه فرزند خردسالش، پرونده‌اي در کلانتري تشکيل و تحقيقات پرونده آغاز شد.
شهرياري گفت: با توجه به اظهارات شاکي زماني که او مشغول بستن درب پارکينگ در خيابان مشيريه بوده است، در يک لحظه سارق اقدام به سرقت خودرو و کودک هشت ماهه مي‌کند.
وي افزود: آدم ربايي و قتل در اين پرونده در پاکدشت به وقوع پيوسته است؛ اما پرونده به دلايل قانوني براي رسيدگي به دادسراي جرائم جنايي تهران ارجاع شد.

نماينده دادستان تهران اضافه کرد: متهم رديف اول"محمد.و" اتهاماتي چون شرب خمر و حمل مواد مخدر و درگيري با ماموران پليس را در پرونده خود دارد. وي در اظهارات خود اعلام کرده که روز حادثه به دنبال تهيه مواد مخدر با يک موتور برخورد مي‌کند که قفل بوده و نتوانسته آن را سرقت نمايد.
شهرياري بيان داشت: متهم در ادامه اعترافاتش اعلام کرده که در ادامه با خودروي پرايد روشن مواجه مي‌شود و به دوستانش گفته که ماشين پرايد روشن است بياييد سوار شويم و پياده نرويم و اينگونه ماشين را سرقت کرده در حالي که يک کودک خردسال در ماشين گريه مي کرده است.
وي ادامه داد: پس از بررسي‌ها، خودرو مسروقه و جسد کودک 8 ماهه در داخل آن کشف و به پزشکي قانوني منتقل شد که علت فوت گرمازدگي و عوارض ناشي از آن اعلام گرديد.
نماينده دادستان گفت: برابر قانون و مطابق درخواست اولياي دم تقاضاي قصاص در ملاء عام شد.

شهرياري افزود: متهم رديف اول با توجه به ناتوان بودن کودک، شدت گرما، قرار دادن کودک در ماشين بدون عبور جريان هوا، سرقت مقرون به آزار و تحصيل مال نامشروع که تمامي اين اعمال بنا بر اظهارات خودش در نهايت آگاهي انجام شده، متهم به قتل عمدي است.
وي گفت: اتهامات متهم رديف دوم سرقت مقرون به آزار، تحصيل مال نامشروع، معاونت در سرقت و خودداري از کمک به طفل شيرخواره است.
نماينده دادستان تاکيد کرد: با توجه به ادله پرونده و تقاضاي اولياي دم براي قصاص، برابر قانون از دادگاه تقاضاي قصاص در ملاء عام و اشد مجازات براي متهمان دارم.
پدر بنيتاي هشت ماهه در ادامه رسيدگي در جايگاه حاضر شد.

وي روز ماجرا را اينچنين تعريف کرد: «مي‌خواستم به عيادت مادربزرگم به اراک بروم، وسايل را داخل ماشين گذاشته و در آخر نيز بنيتا را سوار ماشين کردم و ايکاش اين کار نمي‌کردم. ماشين را جلوي پارکينگ پارک کرده و به همسرم گفتم که بيايد تا برويم. يک لحظه ديدم فردي سوار ماشين شد. خود را روي کاپوت ماشين انداختم، ويراژ داد که من را پرتاب کند و دنده عقب گرفت، به زمين کشيده و بدنم زخمي شد. همسرم آينه بغل ماشين را گرفت و به شبرنگ جدول کوبيده شد. دوباره حرکت کرده و کاپوت خودرو را گرفتم و دوباره ويراژ داد و سرم به خودروي سمند برخورد کرد.
پدر بنيتا ادامه داد: همسايه‌ها به دنبال ماشين رفتند و گوشي همسرم داخل ماشين بود که پس از رديابي هاي لازم هفت دقيقه بعد از حادثه خاموش شد. او در فرصت مناسب به سرقت گوشي، وسايل داخل خوردو و تعويض لباس اقدام کرده است.
شاکي در جلسه دادگاه خطاب به متهم گفت: بچه من قدرت دفاعي نداشت، چه شکلي رهايش کردي؟
در ادامه وکيل اولياي دم در جايگاه حاضر شد. وي ضمن تقدير از رياست دادگاه و نماينده دادستان درعلني برگزار کردن جلسه و هشدار براي سايرين اظهار کرد: با عنايت به اينکه صاحب اتومبيل مانع سرقت مي‌شود، محمد و مهدي به سرکردگي احمد به سرقت مقرون به آزار پدر بنيتا اقدام کرده و رفتاري انجام مي‌دهند که قابل بررسي است.

وي ادامه داد: محمد در همان ابتدا متوجه حضور کودک شده و طفل را رها مي‌کند. اين رها شدن تا زمان تلف شدن کودک در تاريخ 3 مردادماه اتفاق مي افتد و نرساندن غذا و نوشيدني و اتفاقات ديگر موجب فوت اين کودک شده است و اين در حالي است که در ساک بنيتا وسايل حيات همچون آب و شير خشک موجود بوده است و مي توانسته مايه حيات او شود.
پدر بنيتا در ادامه براي توضيح پاره‌اي از مسائل حادثه در جايگاه حاضر شد و گفت: من در لحظه اول محمد را ديدم ولي مهدي را نديدم. فقط به دنبال ماشين مي‌دويدم و فرياد مي‌زدم که فرزندم داخل ماشين است و او متوجه فرزندم شد . فضاي ان خيابان براي دنده عقب مناسب نيست و او ماهرانه براي پرتاب کردن من دنده عقب گرفت.
وي ادامه داد: ساعت 1 بعد از ظهر سه شنبه بود که با من تماس گرفتند و به پسرخاله همسرم که با من بود مشخصات فرزندم را اعلام کردند. همان لحظه با پليس اگاهي تماس گرفتم و گفتم که فردي تماس گرفته و اعلام کرده که جلوي فرماندهي پاکدشت بياييد که قبل از رسيدن ماموران پليس در انجا حاضر بودند.
شاکي بيان کرد: در داخل خودرو پول نقد، هديه کارت، ساک ورزشي، ابزار، ضبط ماشين و عينک دودي بوده که فقط گوشي همسرم به من داده شد و چند روز بعد در داخل وسايل بنيتا يکي از سيم کارتهاي گوشي پيدا شد.
وي گفت:پدرم بنيتا را شناسايي کرد چون نمي‌خواستم چهره خندان فرزندم از يادم برود.
در ادامه مادر بنيتا در حالي که اشک مي‌ريخت درخواست قصاص براي متهمان پرونده در ملاء عام را تقاضا کرد و افزود: بابت همه چيز شکايت دارم، اين حرمله ها بايد به صورت علني مقابل چشمان پدر و مادرهايشان اعدام شوند.
مادر بنيتا در پاسخ به سوال رييس دادگاه مبني بر اينکه آيا حاضريد گذشت کنيد؟ گفت اصلا گذشت نخواهم کرد.
به گزارش خبرگزاري ميزان، ٢٩ تيرماه خبر گم شدن کودک هشت ماه به نام بنيتا و صداي لرزان مادري که از مردم تقاضاي کمک مي‌کرد در فضاي مجازي دست به دست شد. هشت روز از اين ماجرا گذشت در حالي که تلاش‌هاي پدر و مادر و اعضاي فاميل و پليس آگاهي بي نتيجه مانده بود، خبري تلخ مبني بر فوت کودک هشت ماه در رسانه‌ها پيچيد.
پس از اعلام موضوع به پليس، در جريان تحقيقات ماموران پليس آگاهي تهران متوجه رد پاي دو سارق حرفه‌اي لوازم داخل خودرو شدند.
با شناسايي مخفيگاه يکي از اين سارقان، او اعتراف کرد که خودرو و بچه در اختيار همدستش است. با دستگيري سارق دوم او در بازجويي‌ها منکر هرگونه سرقت شد تا اينکه پس از روبرو شدن با همدستش لب به اعتراف گشود.
سارق در بازجويي‌ها اعتراف کرد پس از سرقت خودرو از مشيريه به همراه کودک، آن را همان روز در يکي از خيابان‌هاي پاکدشت آورده و پس از بالا کشيدن شيشه‌ها آن را ر‌ها کرده است.
ماموران بلافاصله به محل ر‌ها کردن خودرو در محله‌اي خلوت رفته و با جسد بنيتاي هشت ماهه که به دليل گرما، تشنگي و گرسنگي دچار جمود نعشي شده بود، روبرو شدند.
پس از آن با درخواست دادستان عمومي و انقلاب پاکدشت و موافقت شعبه اول دادگاه تجديد نظر استان تهران که رياست آن بعهده رئيس کل دادگستري استان تهران است پرونده مربوط به فوت بنيتا از دادسراي پاکدشت به دادسراي عمومي و انقلاب تهران احاله شد و دادستان تهران يک هفته بعد از صدور کيفرخواست دائر بر قتل عمد در اين پرونده خبر داد.
رئيس کل دادگستري استان تهران نيز براي رسيدگي به اين پرونده، دستور ويژه‌اي براي محاکم صادر کرد
خبر در حال تکميل است...

کلیدواژه: نماینده دادستان | متهمان پرونده | کودک هشت ماه | استان تهران | پدر بنیتا | ادامه داد | اولیای دم | هشت ماهه

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۶۹۷۳۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

اقدام تازه احمدی‌نژاد و یارانش؛ بست‌نشینی بقایی و جوانفکر+عکس

آخرین‌ اخبار و آمار از زلزله کرمانشاه/افزایش شمار کشته‌‌شده‌ها؛ ۴۳۶ نفر/۹۳۹۷ نفر مصدوم/جزئیات وام کمکی دولت/نیاز به نایلون برای پوشش چادرها در مناطق زلزله‌زده+فیلم و عکس

آخرین‌ اخبار و آمار از زلزله کرمانشاه/افزایش شمار کشته‌‌شده‌ها؛ ۴۷۴ نفر/۹۳۹۷ نفر مصدوم/جزئیات وام کمکی دولت/نیاز به نایلون برای پوشش چادرها در مناطق زلزله‌زده+فیلم و عکس

در همین زمینه