خبرگزاري آريا - برترين ها - سولماز محمودي: هر كسي در مورد مثلث برمودا و اسرار پيرامون آن چيزهايي شنيده است. نظريه هاي مربوط به اين ناحيه، گاهي اوقات نظريه هاي ساده و گاهي اوقات بسيار مضحك هستند، چه اين ناحيه را‌، منطقه اي براي سفر در زمان يا آدم‌ربايي "موجودات فضايي‌" بدانيد، يا يک تخيل زاده‌ي ذهن برخي افراد ساده لوح بدانيد، با اين حال اتفاقات عجيبي که در برمودا به وقوع پيوسته‌اند، غير‌قابل انکار هستند.

با همه‌ي اين‌ها برمودا تنها ناحيه‌اي نيست که در آن اتفاقات عجيب رخ داده است، در اينجا در مورد 10 مكان ديگر مرموز روي زمين بحث شده است:
10- كوه هاي خرافات

کوه خرافات در شرق فونيکس در ايالت آريزوناي آمريکا، واقع شده است. در حال حاضر نام آن بسيار مناسب آن مي باشد. بنابر گفته‌هاي ساکنين قديمي منطقه، حدود سال 1800 ميلادي، ژاکوب والتز، معدني بزرگ از طلا در اين ناحيه يافته بود، که از زمان مرگ وي به نام "معدن گمشده‌ي مرد آلماني" شناخته مي‌شد (زيرا والتز آلماني بود و خيلي نزديك به آنجا بود). او محل اين معدن را تا زمان مرگش به کسي نگفت؛ (بسته به اينكه كدام نسخه از داستان را مي خوانيد) اما در زمان مرگش گويا اين راز را منتقل کرده است (هرچند عده‌اي معتقدند او اين راز را با خود به گور برده است). در هر صورت، با وجود کاوش‌هاي فراواني که انجام شده، اين معدن تا به حال يافت نشده است. عده‌اي معتقدند روح افرادي که در جست‌و‌جوي اين معدن جان خود را از دست داده‌اند، در اين کوه سرگردان هستند.
حتي ساکنان بومي اين منطقه، معتقدند افرادي به نام "Tuar Tums" (به معناي آدم‌هاي کوچک) از اين معدن مراقبت مي‌کنند و اين افراد در غارها و تونل‌هايي در زير کوه زندگي ‌مي‌کنند. يکي از قبيله‌هاي سرخ‌ پوست آمريکا اعتقاد دارد که اين کوه، دروازه‌ي ورود به جهنم است. البته اين گفته مضحك است از آنجايي كه همه ما مي دانيم كه ورودي جهنم در ساني ديل است. با كتاب هاي روشن كننده حقيقت در مورد يكي از مرموز ترين مكان هاي جهان، حقايق را از افسانه جدا كنيد! براي كسب اطلاعات در مورد مثلث برمودا: حقايق مربوط به بزرگترين راز جهان را در سايت Amazon.com دنبال كنيد!
9- ناهنجاري آتلانتيک جنوبي

آيا تا به حال از شنيدن مثلث برمودا در فضا تعجب كرده ايد؟ خير؟ خب، احتمالا اكنون از شنيدن آن شگفت زده شويد و شما خوش شانس هستيد! زيرا اين مثلث وجود دارد و نام آن،"ناهنجاري آتلانتيک جنوبي" است. در اين ناحيه، نواري از تابش‌ها به نام کمربند دروني ون آلن، کمترين فاصله را از سطح زمين دارد. مرکز اين ناحيه در نزديکي سواحل برزيل قرار دارد و گفته مي‌شود مسبب بسياري از اتفاقاتي است که بر سر فضاپيماها آمده است.
مشکلاتي از جمله اختلال در سيستم کنترل فضاپيماها و حتي در برخي موارد انهدام آن‌ها، همگي جز موارد شايع در اين ناحيه است. تلسکوپ فضايي هابل زماني که از اين ناحيه مي‌گذرد، به طور کامل خاموش مي‌شود تا دچار مشکل نشود. همچنين ايستگاه فضايي بين‌المللي در زمان گذر از اين ناحيه ( که 5 بار در روز اتفاق مي‌افتد)، برنامه‌هاي خود براي پياده‌روي فضايي را لغو مي‌کند. مشکلات در جنبه‌ي فني خلاصه نمي‌شوند، چرا که برخي از فضانوردان ادعا مي‌کنند، در اين ناحيه اشياي ستاره‌ مانند در حال حرکت نيز مشاهده کرده‌اند.
تاکنون علل اين مشکلات به طور کامل مشخص نشده‌اند، هر چند دانشمندان معتقدند تجمع تابش‌ها در اين ناحيه، مسبب اين وقايع است، ولي هيچ‌گونه نظري در مورد اينکه اين اتفاقات چگونه و چرا به وقوع مي‌پيوندند، ندارند. در نتيجه، علت آن را به پاي بيگانگان مي گذاريم.
8- درياچه‌ي آنجيکني

اين درياچه تاکنون جان بسياري از افراد را گرفته است. حتي درياچه‌ي آنجيکني يک روستا با تمام اهالي اش را يکجا ناپديد كرده است! همه چيز در نوامبر 1930 ميلادي اتفاق افتاد، زماني که ماهيگيري به نام جرج لابل كه تله گذاري براي حيوانات بود، به دنبال سرپناهي براي شب بود. او با اين نواحي آشنايي کامل داشت، اما در کمال تعجب اثري از 3 تا 2000 ساکن اين روستا (بسته به اينکه کدام يک از منابع را در زمينه‌ي جمعيت اين روستا معتبر بدانيد) نيافت. او وارد اينجا شد و صحنه بسيار عجيبي ديد- او مردم روستا را در هيچ كجا پيدا نكرد. همه چيز ديگر مانند غذا و تفنگ، سر جايشان بودند اما اثري از هيچ موجود زنده‌اي نبود.
لابل سريعا تلگرافي به پليس کانادا RCMP زد و جستجو براي يافتن ساکنان اين روستا آغاز شد. در حين جستجو صحنه‌اي عجيب مشاهده شد؛ حداقل يکي از قبرها کنده شده و جسدي که درون آن قرار داشت، به سرقت رفته بود. اين عمل به طرز واضحي کار حيوانات وحشي نبود. بعلاوه اجساد هفت سگ در 300 فوتي روستا پيدا شدند که علي رغم باز بودن فروشگاه هاي غذا در روستا، همگي از گرسنگي تلف شده بودند، بعضي از افراد ادعا مي‌کنند در حين ناپديد شدن ساکنان روستا، نوري عظيم بر فراز درياچه مشاهده کرده‌اند.
در واقع چه اتفاقي افتاده است؟ در اين مورد ادعاهاي زيادي وجود دارد، از موجودات فضايي گرفته تا ارواح و حتي خون‌آشام‌ها را در اين زمينه دخيل دانسته‌اند. وب سايت پليس کانادا هم دليلي براي اين حادثه اعلام نکرد و نمي‌توان از چيزي مطمئن بود جز يک مورد، آن هم اين که اتفاق قطعا کار خون‌آشام‌ها نيست، چون همگي مي‌دانيم چنين موجوداتي وجود ندارند.
7- درياي شيطان

درياي شيطان (يا مثلث اژدها، بستگي به انتخاب شما دارد که کدام نام را ترسناک‌تر بدانيد) در اقيانوس آرام واقع شده و حوادثي که تاکنون به خود ديده، به اندازه‌ي مثلث برمودا، عجيب است. اين ناحيه در ساحل ژاپن قرار گرفته و انواع پديده‌هاي اسرارآميز همچون ميدان مغناطيسي نامتعارف، ديده شدن اشيا و تابش‌هاي عجيب و ناپديد شدن‌هاي بي‌دليل، در آن ديده شده‌اند. اين ناحيه توسط مقامات مسئول به عنوان ناحيه‌ي خطرناک براي ماهيگيري معرفي شده است.
داستاني كه اين منطقه دارد اين است كه در سال 1952، دولت ژاپن، زيردريايي به نام کائي‌مارو شماره 5 را به درياي شيطان فرستاد. متاسفانه کائي‌مارو شماره 5 و 31 خدمه‌ي آن ديگر رنگ ساحل را به خود نديدند و همگي ناپديد شدند. داستاني ديگر در مورد کوبلايي خان است که در زمان‌هاي قديم سعي در حمله به خاک ژاپن از طريق درياي شيطان را داشته است. او 40 هزار نفر را در اين دريا از دست داد.
نظريه‌هاي فراواني در اين زمينه وجود دارد. بسياري وجود موجودات فضايي، دروازه‌اي به دنياي موازي و حتي تونلي به سمت درياي آتلانتيس، را از دلايل ناپديد شدن افراد و اتفاقات عجيب اين ناحيه مي‌دانند. اما بعضي عقيده دارند که عامل اين حوادث فعاليت بالاي آتشفشاني اين منطقه است. هر چه که باشد ما پيشنهاد مي‌کنيم از اين اقيانوس دوري کنيد!
6- مزرعه‌ي بيگِلو

مزرعه‌ي بيگِلو (قبلا به عنوان مزرعه اسكين واكر يا مزرعه شرمن شناخته شده است) با مساحت 480 متر مربعي در شمال‌غربي يوتا در آمريکا قرار دارد و موارد بسياري از ديده شدن اشياي پرنده‌ي نامشخص، قطع عضو حيوانات و رخداد هاي عجيب ديگر در آن ناحيه، گزارش شده است. با اينکه رخ دادهاي اسرار آميز در حوالي سال 1950 ميلادي مستند شده اند اما بدترين آن‌ها بر سر دو مزرعه‌دار به نام‌هاي گووِن و تِري شرمن زماني که اين مزرعه را در سال 994 خريداري کردند، آمده است.
در اولين روزي که شرمن‌ها به اين مزرعه نقل مکان کردند، گرگ بزرگي در ميان علف‌ها ديدند. آن‌ها گرگ را به عنوان حيواني خانگي پرورش مي‌دادند چرا که به نظر اهلي مي‌آمد (براي خواننده كنجكاو، بله، هميشه اين ايده خوبي است). گرگ با شرمن‌ها خوب بود و به آرامي با آن‌ها برخورد مي‌کرد تا اينکه روزي گرگ عظيم‌الجثه سعي کرد گوساله‌اي را در حالي که در بين حصار چوبي قرار داشت، بکشد.
وقتي تِري سعي کرد با تفنگ معمولي خود گرگ را از پاي درآورد، در کمال تعجب گلوله‌ها بر روي آن اثري نداشتند، وقتي او اسلحه خود را بيرون کشيد، گرگ پا به فرار گذاشت، با اينکه گرگ فرار کرد اما حتي گلوله‌هاي اسلحه نيز بر روي آن اثري نکردند. شرمن‌ها سعي کردند تا ردپاي گرگ را دنبال کنند اما ردپاي آن از جايي به بعد، طوري که گويا گرگ ناپديد شده باشد، محو شده بودند.
اما اين پايان ماجرا نبود و شرمن‌ها اجسام کروي پرنده‌ي مرموز (که گويا يکي از سگ‌هاي آن‌ها را نيز کشته بود)، پديده‌هاي عجيب، قطع عضو حيوانات به طرز ترسناک و بسياري اتفاقات ديگر را شاهد بودند. اين اتفاقات به قدري آزاردهنده بود که شرمن‌ها در سال 1996، مزرعه را به رابرت بيگِلو فروختند كه بنيان گذار موسسه ملي كشف علم بود كه مي خولست اسرار اين مزرعه را تحقيق كند. تاكنون، بيگلو مالك اين مزرعه است و NIDS سرپوش محكمي بر يافته هاي او قرار داد.
5- نقطه‌ي خوشايند

نقطه‌ي خوشايند در ابتدا به نظر نامي مناسب براي اين ناحيه بود، اما در طي سال‌ها و اتفاقات عجيب و رمزآلودي که در آن به وقوع پيوست، اين اسم به نظر نامي طعنه‌آميز مي‌آيد. معروف‌ترين اين اتفاقات به موجودي با نام Mothman برمي‌گردد، که ساکنين ويرجينياي غربي را از نوامبر 1996 تا دسامبر 1997 مورد شکنجه قرار داد. بيش از 100 نفر از ساکنين نقطه‌ي خوشايند اين موجود را با چشمان خود ديده‌اند. مردي 2 متر و 10 سانتي متري با سينه‌اي عريض و چشمان قرمز و بال‌هايي به طول 3 متر که در پشت وي جمع مي‌شدند.
Mothman که براساس آن فيلمي ساخته و کتابي نوشته شده است (و حتي مجسمه‌ي آن در نقطه‌ي ناخوشايند وجود دارد)، مي‌تواند توجيه‌هاي زيادي داشته باشد. عده‌اي آن را موجودي فرا فضايي، و عده اي او را جهش‌يافته مي‌دانند و عده‌اي ديگر معتقدند اهالي نقطه‌ي خوشايند، ترس زيادي از جغدها و حيوانات بزرگ يا Sandhill Crane آن ناحيه داشتند. هر چه که باشد، بعد از فروريختن پل سيلور در 15 دسامبر 1967 ميلادي، که باعث مرگ 46 انسان شد، گزارش‌هاي ديده شدن اين موجود نيز متوقف شدند و اين اتفاق باعث شد که عده اي اين دو حادثه را مرتبط به هم بدانند.
علاوه بر Mothman، حوادث ماورالطبيعه‌ي فراواني در اين ناحيه به وقوع پيوستند، از جمله اشياي پرنده‌ي مرموز و افرادي به نام "مردان سياه پوش"، كه موجودات شبيه انسان بودند که مي‌توانستند صرفا با حرف زدن و نگاه و رفتارشان افراد را بي‌حس کنند! هدف اين "مردان" جمع‌آوري اطلاعات در مورد حوادثي ماورالطبيعه بوده است (يل افرادي كه اين اطلاعات را داشته اند).
اطلاعات بيشتري در مورد اسرار پنهان جهان از مكان هاي اسرار آميز اطلس كشف كنيد: مکان هاي ترس آور بي دليل جهان، چشم اندازهاي نمادين، شهرهاي باستاني، و زمين هاي گم شده و ناپديد شده را در سايت آمازون بيابيد.
4- مثلث ميشيگان

مثلث ميشيگان، مثلثي جغرافيايي واقع در وسط درياچه‌ي ميشيگان است. اين ناحيه نيز شاهد حوادث ناپديد شدن اسرار آميز زمين و خدمه دريا بوده است که برخي از معروف ترين آن ها عبارتند از:
کاپيتان دونر: در 28 آوريل 1937، کاپيتان جرج دونر از O.M مك فرلاند در حال حرکت از بندر ايري در پنسيلوانيا به سمت ويسکونسين در واشنگتن بود و مجبور بود تا از اين مثلث عبور کند. کاپيتان در ميان راه براي استراحت به کابين مي‌رود و از کمک‌کاپيتان مي‌خواهد تا کشتي را کنترل کند و زماني که به مقصد نزديک شدند او را از خواب بيدار کند. بعد از سه ساعت زماني که کمک‌کاپيتان براي بيدار کردن دونر، به کابين رفت وي را پيدا نکرد. او در كافه هم نبود. جستجوهاي زياد در عرشه نيز بي‌نتيجه بودند و او هيچگاه پيدا نشد.
پرواز 2501: در 23 ژوئن 1950، پرواز 2501 خطوط هوايي شمال‌غرب، در حال پرواز از نيويورک به مينياپليس توسط کاپيتان باتجربه، رابرت ليند به همراه 58 مسافر بود. بدليل آب‌ و هواي بد، کاپيتان مجبور به تغيير مسير و پرواز بر فراز درياچه‌ي ميشيگان شد. حوالي نيمه‌شب کاپيتان ليند بدون اعلام دليلي مشخص خواستار کم کردن ارتفاع از 35 هزار به 25 هزار فوت شد، که اين درخواست رد شد و اين آخرين ارتباط با پرواز 2501 بود. اين آخرين موقعيت مشخص و شناخته در مثلث ميشيگان بود.
با اينکه منابع مختلف اخبار متفاوتي از پيدا شدن بازمانده‌ي اين هواپيما مي‌دهند (از پيدا شدن قطعه‌اي کوچک تا اينکه اصلا بازمانده‌ا‌ي از هواپيما يافت نشده است)، آنچه که مسلم است هواپيما به دريا سقوط کرده است. نکته‌ي عجيب اين است که هواپيما در سلامت کامل و در دستان مطمئن کاپيتان ليند در زمان ناپديد شدن بوده است، اما عجيب‌تر اينکه با وجود جستجوهاي هر ساله، تاکنون هيچ‌يک از اجساد مسافران يا کاپيتان هواپيما يافت نشده‌اند.
3- دره‌ي سن‌لوئيس

دره‌ي سن‌لوئيس، در جنوب کلرادو، ناحيه‌اي با حوادث ماورالطبيعه‌ي فراوان مانند اشياي پرنده‌ي مرموز، صدها گزارش قطع عضو حيوانات است. ديدن اشيا پرنده در اين ناحيه به قدري عادي شده است که زني به نام جودي ماسولاين برجي براي مشاهده اين اشيا پرنده در زمين اش ساخته است و از سال 2000 ميلادي تا به امروز بيش از 50 مورد از آن‌ها را مشاهده کرده است. برخي از اين اشياي پرنده را چندين فرد به طور همزمان مشاهده کرده‌اند.
براي کساني که به اجسام پرنده شک دارند، بايد گفت که موارد متعدد قطع عضو حيوانات گزارش شده‌اند که توجيهي ندارند. اين حوادث از سال 1967 با اسبي به نام اسنيپي شروع شد. اسنيپي روزي در حالي که مغزش از سرش خارج شده و تک تک استخوان‌هايش تميز شده بودند، يافت شد. بعد از اسنيپي صدها و شايد هزاران مورد ديگر از حيوانات قطع عضو شده، پيدا شدند که همگي در موارد متعددي شبيه هم بودند. اول اينکه هيچ‌گونه اثري از خون ديده نشد و دوم، بريدگي‌ها همگي دقيق و تميز بودند و نمي‌توانستند کار شکارچيان طبيعي باشند و در نهايت اينکه همه‌ي اين اتفاقات يک شبه و در حالي که حيوانات در سلامت کامل بودند، به وقوع پيوسته‌اند.
تحقيقات که تا به امروز نيز ادامه دارد، به نتيجه‌اي منجر نشده‌اند. برخي مزرعه‌داران از ديدن نوري عجيب در آسمان شب قبل از پيدا کردن جسد يک کرکس، خبر دادند که باعث شد عده‌اي به اين نتيجه برسند که در اين حوادث، موجودات غيرزميني، دستي دارند. هر چند تصور آن سخت است از آنجايي كه بيگانگان بسيار مراقب حيوانات مزرعه در كلرادو هستند؛ و اين دليل زياد جذاب نيست- و انسان ها، "جراحان فانتوم دشت ها هستند. شخصا، فكر مي كنم كار موجودات غير زميني باشد.
2- مثلث بنينگتون

باز هم مثلثي ديگر! اين يکي در جنوب‌غربي ورمونت قرار دارد. 5 اتفاق بين سال‌هاي 1945 تا 1950 ميلادي، که ارتباطي به جز يکسان بودن محل وقوع ندارند، اين مثلث را به مثلثي اسرارآميز تبديل کرده‌اند. اين حوادث عبارتند از:
ميدي ريوِرز 75 ساله، در 12 نوامبر 1945 در حال رهبري گروهي از شکارچيان بود. در مسير بازگشت، او مقداري جلوتر از گروه خود حرکت کرد و ديگر اثري از وي ديده نشد. چند عدد پوکه‌ي تفنگ در مسير يافت شدند، اما تحقيقات به نتيجه‌اي نرسيدند.
پائولا وِلدن 18 ساله، دانشجوي کالج بنينگتون بود که در 1 دسامبر 1946، براي اسکي رفت و ديگر به خانه بازنگشت. و اثري از او پيدا نشد.
دقيقا سه سال بعد، در 1 دسامبر 1949 نظامي بازنشسته، جيمز تتفورد سوار اتوبوس شد تا بعد از ديدار با والدين خود به سمت خانه برگردد. شاهدان وي را قبل از ايستگاه مقصد در اتوبوس ديده بودند اما زماني که اتوبوس به ايستگاه مقصد وي رسيد، اثري از او نبود اما چمدان جيمز همچنان داخل اتوبوس قرار داشت.
پاول جپسون 8 ساله، در 12 اكتبر 1950، در حالي که مادرش به خوک‌ها غذا مي‌داد، ناپديد شد و گروه‌هاي جست‌و‌جو علي‌رغم کت قرمز و مشخصي که بر تن پاول بود، هيچ گروه تحقيقي نتوانست اين پسر را پيدا كند.
ديگر اتفاق، ناپيد شدن زني به نام فريدا لِنگر بود. در 28 اكتبر 1950 او که به همراه نزديکان خود، در حال اسکي بود، درون جرياني از آب افتاد و براي عوض کردن لباس خود، محل را ترک کرد. اگر تا اينجا خوب مطالعه کرده باشيد، حتما خواهيد گفت که فريدا ناپيد شد و ديگر اثري از وي ديده نشد. اما اين به طور کامل درست نيست، چرا که جسد وي يافت شد اما بعد از 6 ماه و دقيقا در مکاني که قبلا با دقت تمام جستجو شده بود. او تنها موردي بود که جسدش در 12 مي 1951 يافت شد اما به قدري له شده بود که دليل مرگ وي مشخص نشد.
نظريه‌هاي فراواني براي اين اتفاقات وجود دارند. موجودات فضايي، قاتل زنجيره‌اي و يا حتي غول پا بزرگ از نظريه‌هاي مطرح شده هستند. دليل را دقيقا نمي‌دانيم اما اين را مي‌دانيم که بهتر است از مثلث‌ها نيز دوري کنيد!
1- مثلث بريج‌واتِر

از مثلث‌ها دوري کنيد! خصوصا اين مثلث. مثلث بريج‌واتِر منطقه‌اي به مساحت 322 کيلومتر مربع در جنوب ماساچوست در بوستون است که مانند ويتريني از حوادث ماورالطبيعه عمل مي‌کند. در بين موارد ديگر، چندين مورد حيوانات عجيب و غريب در اين ناحيه ديده شده‌اند. از سال 1970 ميلادي، گزارش‌هايي مبني بر ديده شدن موجودي پر مو، مانند ميمون که جثه‌اي عظيم داشته، دريافت شده‌اند. همچنين پرندگاني بزرگ شبيه موجودات بزرگ Pterodactyl که در حال نبرد با يکديگر در پرواز بودند نيز ديده شده‌اند. در سال 1976 مردي گزارش داد که سگي عظيم با چشمان قرمز ديده است که دو اسب او را کشته است.
علاوه بر آن‌ها، گزارشات متعدد قطع عضو حيوانات نيز مشاهده شده‌اند (اساسا گاو وگوساله) که عده‌اي شيطان‌پرستان را مسئول اين اتفاق مي‌دانند اما تا به حال هيچ گروهي مسئوليت اين حوادث را بر عهده نگرفته‌ است و هيچ كس نمي داند كه اين حيوانات از كجا آمده اند.
اگر اين موارد کافي نيست بايد گفت که چندين مورد اشيا پرنده‌ي مرموز نيز در اين منطقه مثلث بريج واتر مشاهده شده‌اند که اولين آن به سال 1760 برمي‌گردد زماني كه "گوي آتش" در نيو انگلند چند بار ديده شد. از آن به بعد، چند مورد ديگر از اشيا پرنده و مرموز در آسمان ديده شده است - كه شامل هليكوپترهاي سياه مرموز است. يك نفر در سال 1976، فرود دو شي پرنده در مسير 44 نزديك شهر تانتون را گزارش داد و فرد ديگري، در سال 1994، يك شي مثلثي عجيب با نور قرمز و سفيد را گزارش داد كه توسط افسر اجراي قانون بريج واتر ديده شده است. در مورد عجيب ديگر، در شب هالووين سال 1908 ميلادي، دو فرد که از اين ناحيه عبور مي‌کردند در آسمان نور بزرگي مانند فانوس دريايي مشاهده کردند که بعد از حدود 40 دقيقه ناپديد شد.

کلیدواژه: قطع عضو حیوانات | موجودات فضایی | پرنده ی مرموز | اتفاقات عجیب | اشیای پرنده | دریای شیطان | مثلث برمودا | مشاهده کرده | اسرار آمیز | ناپدید شدن | اشیا پرنده | ناپدید شد | ی فراوانی | دیده شده | پیدا شدن | دریاچه ی | دیده شدن | شده بود | یافت شد | دیده شد | شرمن ها | شده اند | عده ای | نقطه ی | ی عجیب

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۶۱۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خیز دوباره شهردارسابق برای ریاست‌جمهوری؟/قالیباف: می‌توانم صدای تغییر باشم/املاک‌نجومی دروغ بود/تخلف فقط 6 میلیارد بود

شهادت یکی از نیروهای ارتش در حین امدادرسانی به زلزله‌زدگان

حاکمیت، رفتار ناشیانه احمدی‌نژاد را بیش از این تحمل نمی‌کند/اپوزوسیون سیاه باز؛ راه خروج را از حاکمیت هدف گرفته است

در همین زمینه