خبرگزاري آريا - محمد راستاد با حکم وزير راه و شهرسازي به سمت معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي کشور منصوب شد.
به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، عباس آخوندي، وزير راه و شهرسازي طي حکمي محمد راستاد را به عنوان معاون خود و مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي منصوب کرد. متن اين حکم بدين شرح است:
«سلام عليکم
با توجه به مراتب تعهد، تخصص و تجربيات ارزنده جنابعالي، به موجب اين حکم به سمت معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي منصوب مي‌شويد. در انجام ماموريت محول شده شايسته است به موارد زير توجه فرماييد:
1. مهم‌ترين ماموريت ما در دولت وضع و اجراي مقررات به منظور افزايش اطمينان، رفاه، بهبود کيفيت خدمات و حفاظت از حقوق شهروندان است. بنابراين در طراحي و بازنگري تمام سياست‌ها و فرآيندهاي عملياتي صنعت دريانوردي اين شاخص‌ها بايد مورد توجه باشد.
2. ايمني و استاندارد قوانين غيرقابل شکست در عمليات دريانوردي است. از سازمان دريانوردي انتظار مي‌رود طي يک برنامه مشخص نسبت به ارتقاي موقعيت ايران در سطح جهان اقدام نمايد.
3. سياست دولت در حمل‌و‌نقل دريايي مبتني بر آزادسازي، توسعه رقابت و بيشينه‌کردن سهم بخش خصوصي در اين صنعت است. در اين راستا، ضروري است، نظام منعطف تعرفه خدمات دريايي و بندري را متناسب را شرايط عرضه و تقاضا براي طرح و تصويب در شوراي اقتصاد ارايه نمائيد.
4. حمل‌و‌نقل دريايي نقش بسزايي در تسهيل تجارت، توسعه صادرات و افزايش توليد دارد. از اين رو توسعه و مدرن‌سازي صنعت دريانوردي در ايران چه در بخش خدمات‌رساني بر خطوط کشتيراني و چه در بخش تجهيز بنادر و چه در پس‌کرانه نيازمند سرمايه‌گذاري فراواني است، با اين وجود افزايش ميزان بهره‌وري از سرمايه‌گذاري‌هاي انجام يافته بايد در صدر فعاليت‌ها قرار گيرد.
5. موقعيت استراتژيک ايران در منطقه آسيا و دسترسي گسترده بر آب‌هاي آزاد و درياي‌خزر، اهميت اقتصاد درياپايه را در بهبود زندگي بسياري از هموطنان ساکن در شهرهاي ساحلي آشکار مي‌سازند. از اين رو رويکرد يکپارچه به کارکرد اقتصادي و توسعه بنادر و پس‌کرانه‌هاي آنها و شهربندرها و مناطق آزاد داراي اهميت فراواني است که بايد در دستور کار هيات عامل قرار گيرد.
6. به منظور صرفه‌جويي در مصرف انرژي، افزايش ايمني و افزايش بهره‌وري از شبکه حمل و نقل و استفاده از موقعيت ترانزيتي ايران، توسعه خطوط ريلي در بنادر و تشکيل مرکز مديريت و راهبري اين خطوط در محدوده بنادر و در هماهنگي با شرکت راه‌آهن ايران و همچنين حفظ و يکپارچگي بين توسعه بنادر و حمل و نقل ريلي و جاده‌اي پشتيباني آنها اهميت مضاعفي پيدا مي‌کند. توجه سازمان بنادر را به اين نکته جلب مي‌کنم.
7. افزايش توان ملي در جهت جذب فناوري‌هاي جديد و ارتقاي فناوري موجود و همچنين آموزش و توسعه نيروي انساني در صنعت دريانوردي در حوزه‌هاي عمومي و خصوصي بايد مورد توجه باشد.
8. استفاده از فناوري اطلاعات در صنعت دريانوردي چه در مديريت بنادر و خدمات رساني و چه در سهولت دسترسي شهروندان و بهره‌برداران به اطلاعات و به خدمات خريد و سفارش سايز خدمات مرتبط موردتاکيد است.
توفيق روزافزون جنابعالي را از خداوند متعال خواهانم.
عباس آخوندي
وزير»
انتهاي پيام

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

واکنش وزیر راه به افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس

خبرگزاری مهر: محمد اسلامی در حاشیه بازدید از ترمینال جنوب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس تخلف است، اظهار داشت: به رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرده‌ایم که تعداد بازرسان خود را افزایش دهد و به گزارش و مشکلات مسافران رسیدگی کند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: نظارت بر فروش بلیت‌ها باید در تمامی پایانه‌ها وجود داشته باشد و بر امور مردم نظارت کافی صورت گیرد.

وی با اشاره به حق بیمه رانندگان، تأمین اجتماعی و حقوق آن‌ها، افزود: قطعاً در فروردین ماه سال ۹۸ برای موضوع بیمه تأمین اجتماعی، جلسه تکمیلی برگزار خواهد شد.

اسلامی گفت: باید در ترمینال جنوب ۱۰ بازرس حضور داشته باشد تا نظارت بر اتوبوس‌ها، معاینه فنی و ایمنی آن‌ها کنترل شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین به رئیس سازمان راهداری دستور داد تا در ترمینال‌ها ۱۰ بازرس حاضر باشد تا ایمنی و نظارت بر کنترل قیمت‌ها افزایش یابد.

 

اختصاص ۱۴۰ فروند هواپیما برای پروازهای نوروزی/ اخطار به ایرلاین‌های متخلف

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که طی هماهنگی با وزارت ارتباطات با سایت‌های متخلف فروش بلیت هواپیما برخورد می‌شود، گفت: گشت هوایی از سوی سازمان راهداری بابت نظارت هوایی بر سفرهای جاده‌ای از امروز راه‌اندازی شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از فرودگاه مهرآباد تهران در جمع خبرنگاران ضمن تبریک میلاد امیرالمؤمنین(ع) و روز پدر و همچنین تبریک سال نو، اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در بازدید از مهرآباد با چند مورد مواجه شدیم؛ اول آن‌که مجوزهای پروازی که سازمان هواپیمایی کشوری صادر کرده و آماده‌سازی هواپیما متناسب با درخواست شرکت‌ها و ظرفیت‌ها بوده است.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ضریب آمادگی شرکت‌های هواپیمایی بالا است و روزانه ۱۴۰ فروند هواپیما برای مسیر پرواز آماده است و با عدم انطباق عرضه و تقاضا مواجه نبوده‌ایم.

وی به برخی اعتراض‌های مسافران در بازدید امروز اشاره کرد و گفت: گروهی از مسافران شرکت هوایی آتا در مسیر پرواز به اهواز در هواپیما بوی رنگ استشمام کرده‌اند که ظاهرا در کانال پیچیده بوده است که فکر کردند شاید وسایل الکتریکی، سیم یا چیزی آتش گرفته است. به همین دلیل پرواز به فرودگاه برگشت و مسافران ۵ ساعت معطل شدند و اطلاع‌رسانی به آن‌ها انجام نشده بود و مسافران سردرگم شده بودند که این به دلیل تعلل ایرلاین بود که سازمان هواپیمایی به آن‌ها اخطار داد و با اختصاص هواپیمای استاندارد مجددا به اهواز پرواز کردند.

وزیر راه و شهرسازی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: بخشی دیگر از اعتراضات مسافران درباره قیمت بلیت بود، تعدادی از مسافران بلیتی را خریداری کرده بودند، اما آژانس به آن‌ها گفته بود، این بلیت را لغو کنید و مجددا بلیت بخرید که این کار شیادانه است. ما فروش بلیت دستی نداریم و همه سیستمی است و دفاتر مجاز، فقط مجاز به عرضه بلیت هستند.

اسلامی ادامه داد: تلاش می‌کنیم طی تعامل با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت و سایت‌هایی که پروازهای فرضی می‌فروشند، تعطیل شوند. آن‌ها اول بلیتی را می‌فروشند، سپس در آستانه پرواز اعلام می‌کنند که آن پرواز لغو شده است و خسارت دریافت می‌کنند و از مسافر می‌خواهند بلیت جدید بگیرد که این تخلف است و طی تعامل با وزارت ارتباطات با این سایت‌ها برخورد می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم نظام اعتبارسنجی قدرتمندی حاکم کنیم که مردم دچار این شیادان نشوند.

وی با بیان این‌که طبق اعلام سازمان هواشناسی در برخی روزها شرایط جوی بحرانی است، گفت: قطعا به لحاظ رعایت ایمنی پرواز، اجازه داده نمی‌شود، هواپیمایی پرواز کند که مسافران در این شرایط نامناسب جوی کمی صبور باشند و همراهی داشته باشند.

اسلامی بیان کرد: قیمت‌ بلیت هواپیماها به صورت سقف و کف در سایت شرکت‌های هواپیمایی و سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی موجود است. ما هیچ افزایش قیمتی در نوروز در بلیت هواپیما نداشته‌ایم و قیمت‌ها همان قیمت آذرماه است، اما در شرایط کم تقاضا نرخ‌های کف و در شرایط پر تقاضا نرخ‌های سقف عرضه می‌شود. شرکتی اجازه فروش بالاتر ندارند و اگر مسافری بلیت گران‌تر خریداری کرد، بعد از تعطیلات به سازمان هواپیمایی مراجعه کند و حتماً مابه‌التفاوت را دریافت کند.

وی بیان کرد: نوروز امسال گشت هوایی نیز از سوی سازمان راهداری راه‌اندازی شده است که امروز افتتاح شد و با یک دستگاه هلی‌کوپتر بخشی از جاده چالوس و اتوبان کرج ـ قزوین بازدید شد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس‌ها تا ۲۵ فروردین ماه است و حتماً پس از آن به نرخ‌های قبلی بازمی‌گردد.

وی اضافه کرد:‌ در ایام نوروز ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای خدمات‌دهی به مسافران نوروزی آماده هستند و از طریق سامانه سپهتن نظارت می‌شوند.

وی گفت:‌ امروز در بازدید از پایانه‌های اتوبوسرانی موضوع رسیدگی به بار غیرهمراه مسافر مطرح شد که وزن آن هم کنترل نمی‌شد. همچنین به رئیس سازمان راهداری توصیه کردیم، اتوبوس‌ در مسیرهای کم‌تقاضا کاهش یافته و به مسیرهای پر تقاضا اختصاص یابد.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۶۵۵۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دومین کشتی حامل دام زنده به بندر چابهار وارد شد
 • پاسخگویی شبانه‌روزی وزارت راه و شهرسازی در ایام نوروز
 • اسکله‌های گردشگردی دریایی استان بوشهر ۲ برابر شد+فیلم
 • انجام تمهیدات لازم برای ایمنی گردشگران در بنادر خوزستان
 • سال 97 و جهش در روابط راهبردی ایران و سوریه
 • تخلیه کشتی حامل دام زنده در سیستان و بلوچستان انجام شد
 • رقابت های فوتبال لیگ برتر جوانان گیلان پیگیری شد
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از پایانه اتوبوسرانی جنوب در آستانه نوروز
 • بازديد وزير راه و شهرسازي و استاندار مازندران از حريم رودخانه تجن در پي وقوع سيل
 • وزیر راه: فروش قیمت بلیت اتوبوس با بیش از 20درصد افزایش تخلف است
 • تفاهمنامه تولید ٩٧4 واگن| نوبخت: دولت توسعه شبکه ریلی را در دستور کار دارد
 • یک کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی دچار سانحه شد/ علت سانحه در دست بررسی است
 • واژگونی یک فروند کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی/ تمامی سرنشینان نجات یافتند
 • آخرین جزئیات حادثه کشتی کانتینری در بندر شهید رجایی
 • الحاق بنادر و شهر چابهار به منطقه آزاد تصویب شد
 • ​دیدار لاریجانی با مدیر کل راه و شهرسازی قم و اعضای شورای روستای فردو
 • 3 ستاد گردشگری دریایی در سواحل مکران راه اندازی شد
 • یک کشتی تجاری پای اسکله بندر شهید رجایی غرق شد
 • مانور نوروزی یگان حفاظت راه‌ و شهرسازی