رئیس کمیته امداد کشور گفت:ما باید به سمت خودکفا کردن خانوارهای تحت حمایت این نهاد مقدس پیش برویم و به جای دادن کمک مالی به صورت بلاعوض و صدقه، وام قرض الحسنه هدفمند برای خودکفا شدن در اختیار خانواده های تحت حمایت قرار دهیم. 

به گزارش ایسنا، پرویز فتاح در جشن توانمند سازی ۲۴۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی اظهار کرد: هدف اصلی ما در کمیته امداد کار آفرینی، اشتغالزایی و خودکفایی است. درحقیقت کمیته امداد حامی محرومان ا ست و برای خودکفا شدن در کنار آنها هستیم. خیلی هنر است که یک خانم سرپرست بتواند در خانواده هم بچه داری می کند و هم خانه داری و کارآفرینی.

وی با تاکید بر اینکه وام باید به اهلش داده شود و مشکل منابع وام وجود ندارد،افزود: در سال گذشته ۶۰ میلیاردتومان وامسال در استان کرمان و جنوب کرمان ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص یافت. 1.5 میلیارد ریال از صندوق ذخیره ارزی برداشته می‌شود و قسمتی از آن به کمیته امداد داده می‌شود. اگر تاکنون محدودیتی بود ولی حالا اگر درست تشخیص داده شودمشکلی از این به بعد در کمک کردن نخواهد بود.

فتاح خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال،مستمری چند برابر شده و در حال پرداخت است که نباید همه پرداخت‌ها به صورت صدقه و مستمری باشد
و باید وام ها با عقلانیتو اصولیداده شود. در سال گذشته ۱۰۰ درصد وام ها در استان و شهرستانها توسط کمیته امداد پرداخت شدهو امسال دوبرابر شده
و شش ماه و ۱۰ روز وقت است که همه منابع جذب شود. کمک کنید این وام ها جذب شود و پرداختیهای ما شمال و جنوب ندارد.


امداد به مانند یکاورژانس اجتماعی عمل می کند. یه عده در نوبت کمک هستند و باید یک عده بیرون بروند و نفرات بعدی وارد شوند. دولت و مجلس باید از ما مطالبه کند چه مقدار از تحت پوشش خارج نشدند. وظیفهکمیته امداد این است که افراد را توانمند و تبدیل به کارآفرین کند. کمیته امداد درصدد ۲۰۰۰ پنل خورشیدی نصب کندو بالاترین سهم را به جنوب کرمان اختصاص دادیم.


رئیس کمیته امداد کشور خاطرنشان کرد:ترویج نشود که کار هم‌ نکنیم کمیته امداد هست. شاید ظاهر جنوب کرمان از نظرمحرومیت زیاد است اما نگاه به ظرفیت ها شود و بگویید چکار کردیم. در واقع هر موقع از مردم غافل شدیم ضربه خوردیم.

اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور نیز در ایین خودکفایی 2400 خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی در استان کرمان گفت: نکاتی در خصوص ظرفیت ها و مزیتهایجنوب کرمان از طرف مسئولان محلی اعلام شد که ما باید تمام توان و تلاش خود را جهت شکوفایی این پتانسیلها بکار بگیریم تا شاهد توسعه منطقه جنوب کرمان باشیم.همت مسولان را می طلبد تا شاهد توسعه کسب و کار در این منطقه باشیم.توسعه کسب و کار بیشتر براقتصاد اثر می گذارد و کمک به این مهم می کند تا در راستای توسعه متوازن منطقه شاملتوسعه زیرساختی وهم کارآفرینی موفق باشیم.


وی افزود: جهت تحقق اهداف مورد نظر ما در حال راه اندازی شبکه لجستیک در جنوب کرمان هستیم. عمده بحث جنوب کرمان، بحث کشاورزی است؛با ایجادشبکه حمل و نقل کمک خوبی به کسب و کار در سطح استان می شود. توسعه محصولات کشاورزی و بسته بندی و خشک کردن در این منطقه باید به صورت کارگاهی انجام و یاکارخانه های بزرگ باید راه اندازی شود تا زمینه صادرات در این منطقه به صورت صنعتی و استاندار با برند معتبر فراهم شود. امیدواریم در نیمه دوم سال حتما در مناطق روستایی جنوب خط اعتباری بیشتری اختصاص پیدا کند و رنج خانواده هایمحرومین کاهش یابد.

یحیی کمالی پور نمایند مردم شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در جشن توانمند سازی بیش از ۲۴۰۰ خانوار

اینجا جنوب کرمان مهد تمدن بشیریت است در این مهد تمدن الواحی بدست آمده است که نشان می دهداینجا مهد تمدن دنیا است.
جنوب کرمان ظرفیت های بسیار زیادی دارد که امروز در نمایشگاه توانمندیهای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی ره قابل مشاهده است.که با حمایت و همراهی همه دست اندر کاران می تواند ما را به اهداف خود نزدیک کند .درادامه

احمد حمزه، نماینده پنج شهرستان جنوبیکرمان نیز گفت:منطقه جنوب کرمان محرومترین نقطه کشور است وآمار گواه براین موضوع است. این منطقه نیاز به خدمات بیشتری دارد. با توان افزایی در خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی می توانیم کارهای خوبی انجام دهیم. امروز شاهد خانوارهایی بودیم که با ۱۵ میلیون تومان وام به ۵۰۰ هزار تومان درآمد در ماه رسیده‌اند.شاید گفته شود ۵۰۰ هزار تومان که مبلغی نیست چرا که برای خانواده‌ای که در ماه حتی ۱۰۰ هزار تومانندارد،زیاد است.


وی تصریح کرد: متاسفانه سال به سال افزایش محرومیت در منطقه جنوب بیداد می کند و باعث شکاف طبقاتی می‌شود که مستقیم و غیر مستقیم به ایجاد ناهنجاری های اجتماعی میانجامد.نیاز است همه دستگاههای مسئول جهت محرومیت زدایی همکاری کنند.همچنین از ریاست محترم کمیته امداد خواستاریم با توجه به اینکه شهرستان فاریاب معین اقتصادی ندارد، مجتمع اقتصاد کمیته امداد امام خمینی معین اقتصادی منطقه شود تا شاهد رونق اقتصادی دراین شهرستان باشیم.


حمزه یادآور شد: بیش از ۲۰۰ خانه کپریدر جنوب کرمان داریم که باید به جای آنهامسکن مناسب تهیه شود.از خیرین و نهاد های مسئول تقاضای رسیدگی و کمک داریم.

وی همچنین خواستار مشارکت کمیته امداد در بخش کشاورزی به جهت توسعه وتغییر کشاورزی از سنتی به صنعتیشد و گفت: در کمیته امداد طرحی وجود دارد که خودکفایی صورت می‌گیرد و مستمری مددجویان قطع می‌شود. تقاضا داریم این طرح قطع مستمری در جنوب کرمان بدلیل محرومیت زیاد متوقف شود و پرداخت مستمری مددجویان ادامه پیدا کندشود تا توانمند تر شوند چرا که محرومیت زیاد است.

یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرماندرجمع خبرنگاراناظهار کرد: امروز جشن توانمندسازی 2452 خانوار از مددجویان کمیته امداد به میزبانی شهرستان جیرفت برگزار شد. در محل برگزاری این آیین، نمایشگاه دستاوردهای مددجویان تحت حمایت این نهاد مقدس به نمایش گذاشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های مددجوکه دارای جوانان تحصیلکرده وجویای کار هستند می توانند از وام های اشتغالزایی کمیته امداد استفاده کنندوخودکفا شوند.

در این جشن توانمندسازی، پرویز فتاح ریس کمیته امداد کشور واصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشوردر بدو ورود خود به این آیین از نمایشگاه توانمندیهای کمیته مددجویان امداد بازدید کردند.

صادقی بیان کرد: درپایان این جشن 54 دستگاه تراکتور و206 خودروی زامیاد به مددجویان تحویل می‌شود که تعداد 102 دستگاه خودرو و 54 دستگاه تراکتور متعلق به مددجویان تحت حمایت در جنوب کرمان هستند.

انتهای پیام

کلیدواژه: تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی | تحت حمایت | جنوب کرمان | جشن توانمند | وام ها

منبع: ایسنا

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۱۶۶۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

در سوگ اخلاق مدعیان اصولگرایی/ سوءاستفاده از زلزله برای انتقام از دولت/بزرگان اخلاق‌مدار جریان اصولگرا هزینه سنگین اینگونه دروغها برای کشور را می‌پذیرند؟

اقدام تازه احمدی‌نژاد و یارانش؛ بست‌نشینی بقایی و جوانفکر+عکس

آخرین‌ اخبار و آمار از زلزله کرمانشاه/افزایش شمار کشته‌‌شده‌ها؛ ۴۳۶ نفر/۹۳۹۷ نفر مصدوم/جزئیات وام کمکی دولت/نیاز به نایلون برای پوشش چادرها در مناطق زلزله‌زده+فیلم و عکس

در همین زمینه