رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: به منظور ارتقا شاخص سلامت در آذربایجان غربی٬ ۵۳۳ پروژه در حوزه بهداشت و درمان در استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه٬ مراسم بزرگداشت روز بهورز با حضور جمعی از مسئولان حوزه بهداشتو بهورزان نمونه آذربایجان غربی در محل سالنابن‌سینادانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی برگزار شد.

در این مراسم جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی ضمن تبریک روز بهورز٬ این کار رانهشغل بلکهیکحرفه خواند کهدارای اهداف والا و متعالی است.

آقازاده بهورز را ستون فقرات سیستم بهداشت و درمان خواند و اظهار کرد: نخستین خانه بهداشت در آذربایجان غربیشکلگرفتهو این خود سببمی‌شودتا بهورزان استان بدانند کهوظیفه‌ایخطیر و مهم برعهدهدارندو الگوی ایران و جهانیان هستند.

وی افزود:بهمنظورکاهش مراجعات بهبیمارستان‌هالازم است تاپیشگیری‌های لازم در مراکز بهداشت انجام شود و در این میان بهورزان نقشعمده‌ایرا برعهدهدارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربیخاطرنشانکرد: طرح تحول نظام سلامت بنا بهتأکیدرهبر معظم انقلاب و اهتمام دولت از4سال گذشته اجرامی‌شودکه دستاوردهای مهمی را در عرصه سلامت کشور بر جای گذاشته است.

وی گفت: اقداماتی کهدر قالب طرح تحول نظام سلامت در استان آذربایجان غربیشکلگرفتهسبب شده است تا این استانازنظرشاخص سلامت از ردیف28کشوربهردیفهفتمکشور ارتقا یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی بیان کرد: در طولیکسال گذشته180خانه بهداشت در آذربایجان غربیساختهشدهو تعدادپایگاه‌هایسلامتاستان از120به190مورد رسیده است همچنین تعداد مراکز خدمات جامع سلامت شهری از68به86ارتقایافته و تعداد این مراکز در روستاهای استان نیز از142به182موردافزایشیافتهاست.

وی تصریح کرد: امسال533پروژه در حوزه بهداشت و درمان آذربایجان غربیآغازشدهکه60خانه بهداشت آماده افتتاح و130مورد دیگر تاآذرماهامسال آماده بهره‌برداریمی‌شود.

آقازاده افزود: با اجرای این اقدامات در حوزه فیزیکی بهداشت و درمان نیازمندتأمیننیروی انسانیهستیم که بدین منظور امسال اقدامات جذب نیرو نیز انجام می‌شود.

وی گفت: بر اساس آماراعلام‌شدهشاخص سلامت آذربایجان غربی که روزی در ردیف آخر کشور قرار داشت اکنونتحولیافتهو بنا به اعلام معاونت بهداشت وزارتخانه اکنون جزو هفتمین استان کشور است.

انتهای پیام/

R41361/P1377/S6,48/CT11

کلیدواژه: رئیس دانشگاه علوم پزشکی | آذربایجان غربی | بهداشت و درمان

منبع: تسنیم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۷۳۱۵۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

حاکمیت، رفتار ناشیانه احمدی‌نژاد را بیش از این تحمل نمی‌کند/اپوزوسیون سیاه باز؛ راه خروج را از حاکمیت هدف گرفته است

آخرین‌ اخبار و آمار از زلزله کرمانشاه/افزایش شمار کشته‌‌شده‌ها؛ ۴۳۷ نفر/۹۳۹۷ نفر مصدوم/جزئیات وام کمکی دولت/نیاز به نایلون برای پوشش چادرها در مناطق زلزله‌زده+فیلم و عکس

اظهارات تند و بی‌سابقه سردار وحید علیه جهانگیری و دفاع از مسکن‌مهر+فیلم

در همین زمینه