ری- ملی پوشان کاراته سبک آزاد جمهوری اسلامی ایران پس از کسب مقام قهرمانی در مسابقات بین المللی صربستان، بامداد چهارشنبه وارد کشور شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، ملی پوشان کاراته سبک آزاد جمهوری اسلامی ایران که در مسابقات بین المللی بلگراد صربستان با سه طلا، سه نقره و دو برنز به مقام قهرمانی رسیده بودند، ساعت ۲:۱۰ بامداد از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) وارد کشور شده و مورد استقبال محمد صادق فرجی، رییس فدراسیون کاراته و جمعی از کاراته دوستان کشورمان قرار گرفتند.

نایب رییس فدراسیون کاراته کشورمان، در حاشیه بازگشت فایترهای سبک آزاد تیم ملی کاراته ایران به کشور، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این اولین اعزام سبک های آزاد بعد از ۵ سال است، سیاست های امروز فدراسیون کاراته، تقویت و سامان دهی سبک های آزاد است و خدا را شاکریم که سبک های آزاد شکل قانونی به خود گرفته است.

وی با بیان این که مسابقات بین المللی بلگراد صربستان حکم مسابقات تدارکاتی برای حضور تیم ملی کاراته در مسابقات جهانی داشت، اضافه کرد: این مسابقات جهانی اواخر سال جاری و یا اوایل سال آینده در ژاپن برگزار می شود و در نظر داریم برای آمادگی حضور در آن مسابقات چند دوره اردو برگزار کنیم تا به سطح مطلوب آمادگی برسیم.

نایب رییس فدراسیون کاراته کشورمان ادامه داد: از بین این بازیکنان ۶ الی ۷ نفر به مسابقات جهانی اعزام خواهند شد.

وی در خصوص مسابقات بین المللی بلگراد، گفت: در این مسابقات ایران اول، صربستان دوم و بلاروس به مقام سومی رسید.

رییس سازمان سبک های آزاد فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران با بیان این که این موفقیت را به مردم ایران تقدیم می کنم، گفت: مدال های بچه ها را به کل مردم عزیز ایران تقدیم می کنم.

گفتنی است، در این رقابت ها که با حضور ورزشکاران کشورهای روسیه، صربستان، ایران، بلاروس، کرواسی و مقدونیه برگزار شد، فرشاد شاهیاری، اصغر جباری و یوسف رسولی به نشان طلا دست یافتند، علی اوره ای، مهرداد رمضانی و حیدر براتی نشان نقره را به گردن آویخته و حسین اشرفی و شهرام شیروانی نیز با ایستادن بر سکوی سوم، مدال برنز را از آن خود کردند.

همچنین مهرداد رمضانی به عنوان جنگنده ترین و اصغر جباری به عنوان تکنیکی ترین فایتر مسابقات انتخاب شدند.

منبع: مهر

خبر بعدی:

نشست معناشناسی عبادت در سبک زندگی براساس آیات قرآن برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین عباس کوثری «عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسامی» در سومین نشست از سلسله نشست‌های معنا شناسی آیات سبک زندگی که در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، با اشاره به معانی مختلف سبک به سبک‌های عبادت اشاره و ابراز کرد: عبادت می‌تواند شامل بت پرستی، انسان پرستی و خدا پرستی باشد.

وی با بیان اینکه برخی معتقدند که عبادت در قرآن به معنی رام شدن، تسلیم و خضوع است، گفت: کسانی که عبادت را به معنای خضوع دانسته‌اند درست نیست زیرا خضوع می‌تواند در برابر هر کسی صورت بگیرد و نمی‌شود گفت هر کس خضوع می‌کند در حال عبادت است.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی معنای دیگر عبادت را به معنای خضوع تام، تمام و کامل دانست، گفت: این هم نمی‌تواند درست باشد زیرا خداوند در قرآن می‌فرماید که در برابر پدر و مادر خود با خضوع تام و کامل باشید بنابراین نمی‌شود گفت که خضوع کامل به معنای عبادت است زیرا در این صورت خداوند دستور می‌دهد که پدر و مادر را عبادت کنید که این نا درست است.

وی افزود: سجده ملائکه بر آدم و سجده برادران یوسف در برابر او به معنای خضوع کامل و تام است ولی نمی‌تواند عبادت باشد.
حجت الاسلام والمسلمین کوثری بیان داشت: علامه طباطبایی در تفسیر المیزان می‌فرماید که عبادت اظهار مملوکیت است زیرا عبادت از عبد به معنای مملوک گرفته شده است؛ اگر این ثابت باشد که از عبد به معنای مملوک گرفته شده این تعبیر درست است ولی این احتمال وجود دارد که از عَبَدَ به معنای فروتنی گرفته شده که در این صورت معنای عبادت متفاوت خواهد بود.

وی اظهار داشت: شهید مطهری می‌گوید عبادت به معنی خضوع کامل به عنوان تقدیس است و اگر منظورشان از تقدیس، الوهیت باشد درست است؛ و إلاخیلی ها برخی از اشیا و یا اشخاص را تقدیس می‌کنند ولی عبادت نمی‌دانند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: آنچه می‌شود از قرآن استفاده کرد این است که عبادت عبارت از اظهار خضوع است به عنوان اینکه کسی که در برابرش خضوع می‌کنیم را خدا بدانیم؛ ما با وهابیت هم همین بحث را داریم که در قرآن هرجا عبادت آمده به معنی خضوع با قصد اینکه او را خدا می‌دانیم است وگرنه خضوع و احترام به معصومین بدون قصد الوهیت عبادت نیست.

حجت الاسلام والمسلمین کوثری با اشاره به اینکه آیاتی هم آمده است که عبادت به معنای خضوع با عنوان الوهیت است، افزود: یک نمونه این آیه است که «و الذین لا یدعون مع الله اله آخر» یا در سوره هود و اعراف بسیاری از پیامبران را که نام می‌برد این تعبیر را دارد که «اعبدوا الله مالکم من اله غیره» که نشان می‌دهد در معنای عبادت تسلیم و خضوع به عنوان الوهیت مطرح است.

وی با اشاره به شیوه‌هایی که می‌توانیم سبک زندگی را در مسأله عبادت مطرح کنیم، گفت: اول پیدا کردن واژگان مترادف است مثا یکی از واژگان مترادف عبادت، نُسُک است که در آیه «قل إن صلاتی و نسکی و محیای و مماتی لله رب العالمین» آمده است.

وی افزود: دومین مرحله واژگان متشابه را باید پیدا کنیم مثا تضرع، خشوع، عَنَت، عنَت الوجوه، قنوت، قانتین، تهجد و این گونه واژگان است و شیوه دیگر، واژگان متضاد مانند استکبار، شرک، کفر، اعراض و از این قببیل واژگان است.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: شیوه دیگر استفاده از واژگان مرتبط است که در مثال عبادت می‌توان به واژگانی مانند دعا، ذکر، رضوان، اقترب، و از این موارد نام برد و شیوه بعدی استفاده از آیاتی که در برگیرنده آفات عبادت است مانند بدعت، ریا، کسالت و از این موارد.

وی اظهار داشت: شیوه بعدی کشف سبک زندگی در مسأله عبادت آیاتی است که دلالت بر آداب عبادت دارد مانند خفیه، تضرع، در محل پاک و در مسجد عبادت کردن، که از آداب عبادت است.

حجت الاسلام والمسلمین کوثری گفت: در نتیجه در شیوه عبادت که همان سبک زندگی است می‌شود از واژگان مترادف، متضاد، مرتبط، آفات و آداب استفاده کرد و از همه مهمتر جم عبندی اینها است که باید همه اینها را در کنار هم قرار بدهیم و سبک زندگی را در رابطه با یک معنای قرآنی پیدا کنیم.

در ادامه، فرج الله میرعرب «عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی» با بیان اینکه استمرار و دوام لازمه سبک زندگی است، گفت: امام صادق (ع) فرمودند که بسیاری از مؤمنین سبک زندگی ندارند و دوامی در عادات ندارند و استمرار و انسجام ندارند.

وی افزود: کسی که سبک زندگی دارد می‌تواند همه خطاهای خود را اصلاح کند ولی کسانی که سبک ندارند باید هزاران توبه کنند تا بتوانند خود را اصلاح کنند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: آنچه مهم است مبانی سبک زندگی و نظم داشتن در زندگی است و اگر رفتارهای انسان نظام داشته باشد به آن سبک زندگی می‌گویند.

سپس سید علی سادات فخر «رئیس اداره کتابخانه ها و اسناد پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی» اظهار داشت: من دو گانه عامی و عالم را قبول ندارم زیرا گاهی اوقات عوام الناس بهتر از عالِمان به مقامات می رسند و علم در برخی مواقع حجاب اکبر است.

وی با بیان اینکه سبک زندگی جمعی متفاوت از سبک زندگی فردی است، گفت: سبک زندگی بیشتر در زندگی فردی مطرح است و به عادت و رفتارهای فردی هر کس سبک زندگی او می‌گوئیم.
 

رئیس اداره کتابخانه ها و اسناد پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه سبک زندگی در واجبات مواظبت در انجام عمل و نظم در انجام عمل است، گفت: در واجبات سبک زندگی معنا ندارد بلکه در مستحبات است که سبک زندگی مطرح است. بنابراین در تعیین سبک زندگی در عبادات باید به سمت مستحبات برویم نه واجبات.

سپس، حجت الاسلام والمسلمین کوثری در پاسخ به نقد اخیر با بیان اینکه حتی در واجبات هم سبک‌ها مطرح هستند، گفت: برخی از انسان‌ها واجبات مانند نماز را حداقلی انجام می‌دهند و برخی حداکثری و مفصل و این خودش سبک عبادت در واجبات است.

در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین عیسی عیسی زاده «عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی» با بیان اینکه در پروژه سبک زندگی قرآن بیشتر به مبانی سبک زندگی پرداخته است، اظهار داشت: ما هم باید تمرکز بیشتری روی مبانی داشته باشیم زیرا آنچه امروز در جامعه ما مهم است پرداختن به مبانی است زیرا اکثر مردم اطلاعاتی در رابطه با آداب دارند و آن چیزی که جایش خالی است راهکار اجرایی شدن سبک زندگی اسلامی است.

وی با بیان اینکه این راهکار ضروری است که از دل قرآن استخراج شود، گفت: این موضوع باید در قالب یک طرح کلان تعریف شود و ما می‌توانیم یک پروژه کاربردی برای جامعه ارائه کنیم.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی افزود: نکته دیگر نوع و روش استخراج سبک زندگی از آیات است که باید یک شبکه از آیات را به عنوان یک الگوی شبکه ای به جامعه معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم تمام چگونه زیستن را در حوزه‌های مختلف از قرآن استخراج کنیم، تصریح کرد: قرآن تمام مسائل را به ایمان، تقوا و باورهای قلبی گره می‌زند و این گره زدن رمز اصلی سعادت بشر است که خود از مبانی قرآنی است.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی زاده خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم الگو ارائه بدهیم باید بدانیم که قرآن در رابطه با خود سبک زندگی راهکار نمی‌دهد زیرا قرآن مبانی و کلیات را بیان می‌کند و یک سری چیزها را به اهل بیت علیهم السلام موکول می‌کند و برخی چیزها را هم زمان تعیین می‌کند.

کد خبر 4571202

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۹۴۴۵۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • من تصمیم گرفته ام فعلا در خصوص کاراته صحبتی نکنم
 • خشن‌ترین بازیکن آبی پوشان در این فصل کیست؟
 • حاشیه‌های کشتی تا درخشش ورزشکاران همدانی در آوردگاه‌های جهانی
 • از دوئل تاریخی بیرانوند-کریس تا دعوای بازنشسته‌ها بر سر ریاست
 • تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیان‌های بی‌جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملّت ما زده است
 • زمان برگزاری هفته پایانی سوپر لیگ کاراته تغییر کرد
 • 400 کاراته کار نوجوان گیلانی با هم رقابت کردند
 • سبک زندگی ایرانی و اسلامی باید در جامعه نهادینه شود
 • دومین محموله دام سبک وارد بندر چابهار می‌شود
 • وروددومین محموله‌دام‌سبک‌ به بندرچابهار
 • جشن پایان سال سبک کن شین کان کاراته باشگاه مقاومت سپاه شاهرود+ تصاویر
 • آبی پوشان قهرمان فوتسال نوجوانان همدان شد
 • کارگاه آموزشی سبک زندگی ایران و اسلامی در ایلام/ سبک زندگی اسلامی کامل ترین شیوه زندگی
 • سمینار فنی و عملی کاراته در گناوه برگزار شد
 • تظاهرات در صربستان با هدف تغییر دولت
 • بانوی بسکتبالیست قزوینی در اردوی تیم ملی
 • دعوت از ورزشکاران کاراته خراسان جنوبی به اردوی تیم ملی
 • مهدی سهرابی: شرایط بدتر از این نمی‌شود/فدراسیون برای برگزاری اردو هم مشکل دارد
 • از حضور بانوی قزوینی در اردوی تیم ملی تا سرانه عضویت خدمات درمانی سال ۹۸ مشخص شد