خبرگزاري آريا -

مطلب در مورد روز نيروي انتظامي
سپيد نامان
اي سبزپوشان سپيد دل، اي حماسه سازان پيروز، اي سنگرداران هميشه بيدار، اي نشان هاي سرافرازي بر دوش، آرامش شهرهامان نشان از سبزي نام و ياد شماست؛ شمايي که سينه در سينه و مشت در مشتْ در پهناي همه آبادي ها، در برابر طاغوتِ بيداد و ستم ايستاده ايد و در مصاف با اهريمنان شب پرست، بر پيکره سياه ظلم، تير و تبر فرود آورده و بر ريشه فساد تيشه مي کوبيد.
اي رهروان راه عدالت، اي دلير مردان، بيداري و هوشياري را با استقامت و ايمان پيوند زنيد و هم چون هميشه، به کار بهشتيِ پاسداري از ارزش هاي اسلام و انقلاب تداوم بخشيد. اي سپيدنامان، کتاب وجودتان به شيرازه امن وامان خداوندي مستحکم و پابرجايْ و خروش مخلصانه شما، در بارگاه کبريايي مقبول و مأجور باد.

نگاهبانان بيدار
شب، سايه سياهش را بر سر شهر افکنده و سکوت تنها همهمه کوچه ها بود. خانه ها کم کم پلک هايشان را مي بستند تا به خوابي سنگين فرو روند، مرد، در امتداد کوچه گام برمي داشت و نگاه جست وجوگرش را به اطراف مي دوخت. خستگي مهمان تنش بود و خواب مهياي ورود به چشمانش، ولي گام هايش محکم بود و استوار. آن سوي کوچه، پيرمردي در آستانه در ظاهر شد، دستي تکان داد و لبخندي زد. مرد نگاه مهربانش را به پيرمرد دوخت، دستش را به نشانه سپاس بالا آورد و خداحافظي کرد. اسلحه را بر روي دوشش جابه جا کرد تا اندکي از سنگيني اش کاسته باشد. نبايد به خستگي مجال مي داد و به خواب اجازه ورود. او بايد بيدار مي ماند تا پيرمرد و بچه هايش آسوده بخوابند.

متن ادبي درباره نيروي انتظامي
وقتي همه شهر خوابند...
براي شما مي نويسم ؛شمائي که با همه آشناييد و همه با شما ناآشنا . براي شما و براي هر که مانند شما گم نامست . شايد ما آنگونه که بايد قدر شناس تان نبوده ايم و گاها" طلبکار نيز بوده ايم! اما يک وقتهايي اگر به دلمان رجوع کنيم مي بينيم بخش عظيمي از آسايش و امنيت جامعه متوجه شما سبزپوشاني است که جانتان به معناي واقعي در کف دستانتان پيداست . اين روزها بيشتر يادمان مي افتد که کساني مانند تان اگر نباشند چه بر سر شهر و کشور خواهد آمد. شمائي که در هر قدمتان خطري است و در هر کلامتان رمزي. اين روزها و اين هفته ها يادمان باشد مرزهايمان اگر امن است ، فرزنداني از اين ديار با تحمل رنج دوري خانواده ، پاسبان روز و شب اين خاکند . و ما نمي بينيم آنها را وقتي که دليرانه تا پاي جان در برابر مزدور، راهزن و ده ها مورد خطر آفرين ديگر مقاوت مي کنند . ما نمي بينيمشان وقتي خواب پلکهايشان را سنگين مي کند ، وقتي سپر مي شوند براي ما در برابر متجاوزين و محاربين . وچه زود به دست فراموشي سپرده ميشود همه آنچه که آنها بي منت پيش کشمان کرده اند . هفته اي به نامتان اگر چه کم است براي قدردانستن نعمتي چون امنيت، اما بدانيد مديونتان هستيم به جهت داشتن امنيت و آسايش امروزمان. باشد که شکر گذار اين نعمت باشيم...

ارمغان آور آرامش وعدالت
آرزوي هميشگي انسان ها ، دنيايي سراسرصلح و آرامش بوده است . نيروي انتظامي نيازيک جامعه ي آرماني است و همه ي انديشمندان اجتماعي برضرورت وجود چنين نيرويي درتمام جوامع تاکيد دارند.
نيرويي که با اقتدار دربرابر اخلال گران نظم و امنيت ايستاده و تيشه برريشه هاي ظلم وفساد مي کوبدتا ارمغان آور آرامش وعدالت باشد. امنيت ، اعتماد، سلامت ، پويايي و نشاط ثمره ي حضور نيروي انتظامي درجامعه است بدين وسيله ضمن بزرگداشت هفته ي مقدس نيروي انتظامي از تلاشهاي بي شايبه شما حماسه ساز پيروز وسنگردار هميشه بيدار که سرافرازانه راه قسط و امنيت درسايه ي تلاش شما طلوع مي کند.
گردآوري:بخش سرگرمي بيتوته

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

استقرار فرماندهی انتظامی در ری افزایش امنیت جنوب تهران را به همراه دارد

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به نگرانی خود برای امنیت شهرستان ری و جنوب تهران و پیگیری چند ساله برای استقرار فرماندهی انتظامی شهرستان ری از دستور فرماندهی ناجا برای تشکیل فرماندهی انتظامی ری خبر داد.

هدایت الله جمالی پور در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: در حال حاضر معضلات مربوط به ترافیک، مرکز دفن اموات در جنوب تهران ، مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه، جاری شدن فاضلاب شهر تهران و موضوع امنیت در سطح شهرستان از مشکلات و معضلات مهم ری به شمار می رود. یکی از دغدغه‌های جدی من وضعیت امنیتی شهرستان ری بود که یقین دارم با استقرار و ارتقای پلیس های انتظامی سطح امنیت جنوب تهران بهبود و افزایش خواهد یافت در همین راستا ظرف سال‌های گذشته تلاش بسیاری برای استقرار فرماندهی انتظامی ری انجام شد.

وی افزود: ری ۸۰۰۰ سال قدمت دارد اما متاسفانه به دلیل همجواری با تهران به مشکلات عدیده‌ای دچار شده است که در حوزه‌های مختلف این مشکلات قابل رویت است. در حوزه امنیتی نیز این مشکلات وجود داشت که با پیگیری‌های صورت گرفته سردار حسین اشتری - فرمانده ناجا- دستور تشکیل فرماندهی انتظامی ویژه شهرستان ری را صادر کرد و به زودی ابلاغ خواهد شد.

جمالی‌پور ادامه داد: با این اقدام سطح امنیت شهرستان در بخش‌ها، روستاها و محلات ارتقا می‌یابد و وضعیت ترافیکی هم بهتر خواهد شد و آرامش بیشتری در سطح شهرستان حکمفرما می‌شود که برای تحقق این مهم باید از تلاش فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قدردانی کنم.

فرماندار ویژه شهرستان ری مسئله امنیت شهرستان را موضوعی مهم برای دولت و مسؤولان شهرستان خواند و گفت: کارگروه مشترکی میان فرمانداری ری و فرماندهی تهران بزرگ برای استقرار فرماندهی انتظامی ری تشکیل شده است تا این موضوع را پیگیری کند.

وی تاکید کرد: امیدواریم تا پایان فروردین ماه ساختارهای لازم فراهم و سال ۱۳۹۸ با یک ساختار انتظامی مناسب به مردم خدمات شایسته ارائه کنیم. در حقیقت در راستای استقرار فرماندهی انتظامی ری دو پاسگاه راهنمایی رانندگی و سه کلانتری در سطح شهرستان تشکیل خواهد شد و اداره‌های گذرنامه، اماکن، اتباع خارجه، پلیس مبارزه با مواد مخدر و آگاهی در شهرستان ری مستقل می‌شوند تا به این ترتیب مردم این شهرستان خدماتی مناسب در داخل شهرستان دری

افت کنند.
انتهای پیام

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

پست اینستاگرامی لیندا کیانی پس از حضور در خندوانه

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۰۴۸۸۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ناگفته‌های سردار مومنی از پیچیده‌ترین پرونده سال‌های اخیر نیروی انتظامی
 • ناگفته‌های جانشین سابق فرمانده ناجا از پیچیده‌ترین پرونده سال‌های اخیر نیروی انتظامی
 • استمرار موفقیت نیروی انتظامی وابسته به تربیت نیرو‌های کارآمد است
 • نوروزگاه منطقه 6 با محوریت هنر و ادب اجرا می شود
 • موفقیت نیروی انتظامی برای نظام افتخار است
 • رهبر انقلاب از شعر افشین علا با موضوع یمن تقدیر کردند/ اضافه شدن ۵۲۹ باب کتابخانه به کتابخانه‌های عمومی کشور
 • قم| فرمانده نیروی انتظامی با آیت‌الله وحید خراسانی دیدار کرد
 • آیت‌الله مصباح‌یزدی: نیروی انتظامی به‌دنبال تربیت نیروهای کارآمد و مؤمن باشد
 • موفقیت نیروی انتظامی برای نظام افتخارآمیز است
 • آیت‌الله مصباح خواستار افزایش معنویت در نیروی انتظامی شد
 • مردم قدرشناس نیروی انتظامی باشند
 • کاهش تصادفات جاده‌ای در نوروز ۹۸/تلاش نیروی انتظامی در رونق تولید
 • برقرای امنیت در مناطق سیل زده/مردم نگران منازلشان نباشند
 • شهادت یکی از عوامل نیروی انتظامی گلپایگان
 • نیروی انتظامی، نیروی جهادی، انقلابی و در خدمت مردم است
 • نیروی انتظامی با تمام توان آماده خدمت‌رسانی به مردم است
 • طرح نوروزی نیروی انتظامی بستان آباد تا 15 فروردین ادامه دارد
 • نیروی انتظامی ستون اصلی امنیت داخلی کشور است
 • نیروی انتظامی، ستون اصلی امنیت داخلی کشور است / اگر امنیت نباشد، هزینه‌های سنگینی به جامعه تحمیل خواهد شد