پلاسکوی ایرانی و خوب هم فراوان داریم‌. شرکتی مثل یزد گل که ملامین و ظروف پلاستیکی تولید می‌کند. زیبا سازان، صنعت سازان و لیمون همگی ایرانی هستند و تنوع خوب و کیفیتی عالی دارند. سرویس آشپزخانه اورانوس هم ایرانی است و احتمالا بیشتر به درد جهیزیه می‌خورد.

سرویس سبک زندگی فردا؛ آرزو محمدی: معمولا خانم‌ها وقتی از جلوی ویترین بعضی مغازه‌ها رد می‌شوند، مکث می‌کنند.

نگاهی می‌اندازند و احتمالاً رد می‌شوند. ظرف و ظروف از آن چیزهایی‌ست که از نظر خانم‌ها هیچ وقت، کافی نیست. انگار همیشه تعداد لیوان‌ها کم هستند، پیش دستی‌ها در مهمانی‌ها کم می‌آیند. قاشق و چنگال‌ها یک دست نیستند و همین باعث می‌شود که خرید ظرف و ظروف‌های دلبر همچنان ادامه پیدا کند تا زمانی که زنان زنده هستند!

اما در این میان جنس خوب، طرح و مدل قشنگ و قیمت مناسب، نقش بسیار تعیین کننده و مهمی را ایفا می‌کنند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که عاشق یک سرویس چای‌خوری شده باشید که با شنیدن قیمت‌اش، بلافاصله از آن متنفر شده باشید! فاصله‌‌ٔ بین عشق و نفرت خیلی باریک است. چیزی که مهم است و این روزها خیلی درباره‌ آن صحبت می‌شود و واقعا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید ملی است. در چند سال اخیر، در زمینه ظروف و وسایل آشپزخانه تولیدات بسیار خوب و نفیس ایرانی به بازار آمده است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

ظروف پذیرایی چی بخریم خوبه؟

اگر به دنبال کریستال هستید، بین کریستال‌های ایرانی جی سی سی حرف اول را می‌زد. حتی گفته می‌شود بهتر از نمونه‌های خارجی است. برندهای دیگری هم هستند که ظروف کریستال، بلور و شیشه‌ای تولید می‌کنند مانند شوگا، بلور کاوه، کریستال اصفهان، نوری تازه، فونیکس و اسکار. البته تمام این برندها به وفور یافت نمی‌شوند و کیفیت‌ها و قیمت‌های مختلفی دارند که ما فقط معرفی می‌کنیم، انتخاب‌کننده شما هستید!

سرویس غذاخوری ایرانی می‌خواهم

به جرئت می‌شود گفت که چینی ایرانی روی دست چینی‌های چینی(!) و حتی ترک گوی سقبت را ربوده است. اگر باور نمی‌کنید، سری به سایت چینی زرین بزنید و نمو‌نه‌های سرویس غذاخوری این شرکت را ببنید. بسیار زیبا و رنگارنگ هستند، گرچه انتقادی که به این ظروف وارد است، تنوع کم طرح‌های آن است. دیگر شرکت‌های تولید چینی ایرانی نیز مانند چینی مقصود، تقدیس، حمید و توس چینی نیز هستند که بازار را قبضه کرده‌اند و خوشا به حالمان!

آرکوپال یا پیرکس ایرانی هم داریم؟

بله که داریم. خوبش رو هم داریم! اگر طرفدار ظروف سبک و خوب آرکوپال هستید که برای استفاده سر دستی خیلی مناسبند، برندهای آیروپال، پارس اوپال و مقصود آرکوپال‌های ایرانی خوبی تولید می‌کنند. طرح‌هایشان بسیار شبیه به آرکوپال خارجکی‌هاست و از کیفیت هم چیزی کم ندارند. شرکت آیرکس هم ظروف پیرکس ایرانی تولید می‌کند. ظروفی تقریبا شیشه‌ای اما سبک. خلاصه آنچه نیاز دارید، ایرانی‌اش وجود دارد.

قاشق چنگال رو نگفتی!

قاشق چنگال ناب استیل خیلی خوب هستند. نقطه! اما چینی زرین هم جدیدا قاشق چنگال تولید کرده است. بله تشکر از این شرکت فعال و پویا! اما اگر بخواهید کمی بیشتر به سنت‌ها گرایش پیدا کنید، می‌توانید قاشق مسی یا برنجی زنجانی تهیه کنید. چاقو و چنگال زنجانی نیز برای پذیرایی به وفور یافت می‌شود. با توجه به سلیقه و بودجه‌تان خرید کنید و از خرید کالای ایرانی لذت ببرید.

قابلمه رو چه کار کنم؟

بحث قابلمه خیلی مفصل است. بستگی به این دارد که چه جنس قابلمه‌ای را بپسندید و چقدر بخواهید هزینه کنید. ارزان‌ترین نوع قابلمه، قابلمه‌های رویی (بخوانید: روحی!) هستند. سبک، زیبا، مطمئن. مامان‌هایمان چندین سال در این نوع قابلمه‌ها آشپزی کردند. این قابلمه‌ها که خیلی راحت همه جا یافت می‌شوند کلا ایرانی هستند، مگر اینکه خلافش ثابت شود‌.

بعد از آن قابلمه تفلون است‌ که با همه‌‌ٔ سرطانزا بودنش، طرفداران پر و پا قرصی دارد. تنها به یک دلیل: کاملا نچسب است و گران نیست. از شرکت‌های تولیدکننده ظروف پخت و پز تفلون می‌توان به این موارد اشاره کرد: زرساب، تفلون تابان، عروس تفلون، پویان مهر، کویر، خورشید تفلون و ظرفیران. دیگر ظروف پخت و پز مثل کارال که ایرانی است، گارانتی دارد و نمی‌دانم چه جنسی دارد! گرانیت و سرامیک تابان، تفلون گرانیت آگرین (که روزی صد بار تبلیغش را از صدا و سیما می‌بینیم، خوشبختانه جنس خوبی دارد).

چدن و سرامیک پویان مهر، چدن و گرانیت زرساب، پارس استیل و ناب استیل هم که از نامشان پیداست و استیل تولید می‌کنند‌. اما ناب استیل چدن و سرامیک هم دارد. اکنون می‌خواهم یک نام غریبه برای قابلمه معرفی کنم :win2 ایرانی است، کیفیت خوبی دارد. اما در بازار راحت پیدا نمی‌شود. نمی‌دانم چرا اسمش ایرانی نیست. زود پز پارس استیل و پلوپز پارس خزر هم که حتما معرف حضورتان هستند و شدیدا توصیه می‌شوند.

یعنی هیچی از پلاسکو نخرم؟

پلاسکوی ایرانی و خوب هم فراوان داریم‌. شرکتی مثل یزد گل که ملامین و ظروف پلاستیکی تولید می‌کند. زیبا سازان، صنعت سازان و لیمون همگی ایرانی هستند و تنوع خوب و کیفیتی عالی دارند. سرویس آشپزخانه اورانوس هم ایرانی است و احتمالا بیشتر به درد جهیزیه می‌خورد.

احتمال دارد، این وسط شرکت ها و تولید کننده‌های خوبی را جا انداخته باشیم که شما می توانید به ما یادآور شوید. اما در حال حاضر موضوع مهم این است که بتوانیم به پیشرفت و آبادانی کشورمان کمک کنیم و این یک مسیر ساده دارد، کالای ایرانی بخریم و مسحور آب و رنگ کالای خارجی نشویم. یک موی گندیده‌‌ٔ لیمون را به ایکیا ندهیم و قدر این شرکت‌های ایرانی را بدانیم و با آنها خوب رفتار کنیم.

منبع: فردا

خبر بعدی:

استفاده اسپانیا و امارات از زعفران فله ایرانی

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، فرزاد سحر خیز عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان، با اعلام این مطلب گفت: اسپانیا زعفران ایران را  به صورت فله خریداری و پس از بسته بندی مجدد  آن را به عنوان «زعفران اسپانیایی» صادر می کند. به همین جهت است که اسپانیا را بزرگترین صادرکننده زعفران دنیا می شناسند.

وی اضافه کرد: امارات نیز زعفران ایرانی را به صورت روزانه و هفتگی توسط دلالان و تجار غیر حرفه‌ای خریداری می‌کند و پس از مخلوط کردن با ناخالصی،‌ به‌صورت عمده با بسته‌بندی‌های ایرانی و حتی با علامت استاندارد ایران، زعفران مخلوط شده و نامرغوب را به کشورهای حوزه خلیج فارس، آفریقا و چین می‌فروشد.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان با اشاره به اینکه  بعد از اسپانیا و امارات، چین بزرگترین خریدار زعفران فله ایرانی است، افزود:  افغانستان از دیگر مشتریان زعفران فله ایرانی است که به عنوان رقیب آینده ایران تلقی می شود. افغانستان با خرید زعفران از ایران و فروش آن به عنوان زعفران افغانی، تجارت این زعفران را در دنیا آغاز کرده است.

وی عربستان و قطر را نیز جزو خریداران عمده زعفران بسته بندی ایران دانست و اظهار کرد: مردم کشورهای عربی به دلیل رفت و آمد زیاد به ایران با کیفیت زعفران ایرانی آشنا شده و تمایل خریدشان به این محصول به نسبت زعفران اسپانیایی روز به روز بیشتر می‌شود.

فرزاد سحر خیز با اشاره به سابقه تولید و همچنین پشتوانه کیفیت زعفران در ایران یادآور شد: با راه‌اندازی واحد تخصصی بازرگانی خارجی و استراتژی فروش، صادرات زعفران بسته بندی تحت نام ایران را به سایر کشورها در دستور کار خود قرار داده‌ایم. بسته بندی زعفران طبق درخواست مشتری بین‌المللی و به عبارتی به‌صورت سفارشی تولید شده و به مقصد ارسال می شود. بعد از زعفران، دو محصول چای زعفرانی و نبات زعفرانی که تولید اختصاصی کشور ایران است، بیشترین محصولات صادراتی این شرکت به حساب می آید.

وی افزود: با بررسی آمار صادرات زعفران مشاهده می‌شود که تنها ۵ درصد از کل زعفران صادراتی کشور اختصاص به بسته بندی های زیر ۱۰ گرم ویژه مصرف کنندگان نهایی و مراکز خرده فروشی دارد و ۹۵ درصد باقیمانده، در بسته های بالای ۱۰ گرم و عمدتا نیم و یک کیلو صادر می‌شود.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان در پایان گفت: در حال حاضر، با توجه به رعایت استاندارد در تولید و بسته بندی زعفران، انعطاف در بسته بندی سفارشات خارجی، بسته بندی‌های لوکس، ارائه خدمات مطلوب و استانداردهای بازارهای بین المللی توانسته‌ایم سهم خود را در صادرات زعفران بسته بندی ایرانی افزایش دهیم؛ به طوری که در حال حاضر ۴۵ درصد از حجم کل صادرات به بسته بندی های زیر ۱۰ گرم اختصاص دارد و این سهم سال به سال در حال افزایش است.

بر اساس این گزارش، تولید زعفران بسته به شرایط کشاورزی و آب و هوایی  کشورمان بین ۲۰۰ الی ۳۰۰ تن در سال است که این حجم تولید، ایران را در صدر تولید کنندگان زعفران جهان قرار داده است.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 4543179

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد| آغاز مرحله جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو+جدول

مدارس کدام استان‌ها فردا شنبه ۲۷ بهمن ماه تعطیل است؟

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۰۷۸۷۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مدل‌های استفاده از «جزیره» در آشپزخانه‌های کوچک
 • دستور تهیه آش ترش
 • دو فاکتور مهم در خرید یخچال فریزر؛ ظرفیت و مصرف انرژی!
 • مردم با خرید کالای ایرانی به رونق تولید ملی کمک کنند
 • با افتخار؛ تولید ایرانی/تصاویر
 • شیوع کم خونی فقر آهن در کشور
 • ویژگی‌های ادبیات انقلاب اسلامی به روایت محمدرضا سنگری
 • ویژگی‌های انقلاب اسلامی به روایت محمدرضا سنگری
 • مشکلاتی که کم خونی به وجود می آورد
 • امامی‌فر: هوادار واقعی تا دقیقه ۹۰ لیگ برتر صبر می‌کند/ صادقیان امروز چند پاس خوب داد
 • تکسیرا: شرایط زمین برای انجام یک فوتبال خوب، مناسب نبود
 • باید یک ایرانی سرمربی تیم ملی شود پیشکسوت فوتبال: خودم معتادان را در امجدیه تمرین می دادم!
 • پروین: برای تیم‌ملی سرمربی ایرانی بیاورند
 • پروین: برای تیم‌ملی سرمربی ایرانی بیاورید/ پرسپولیسی‌ها سمت داور نروند
 • پروین: مربی ایرانی برای تیم ملی بیاورند
 • پروین: مربی ایرانی برای تیم ملی بیاورند/ بازیکنان پرسپولیس نباید سمت داور بروند
 • ترفندهایی برای تغییر دکوراسیون منزل
 • 10 راهکار برای کاهش مصرف پلاستیک
 • چگونه یک پلو ته چین مرغ لذیذ درست کنیم؟