مسئول کاروان سفینهَ النجاهَ اهواز گفت: بیش از ۴۰ هزار نفر در بزرگترین کاروان پیاده‌روی اربعین حسینی کشور حضور دارند که مردم شهر کوت سید نعیم در شهرستان دشت‌آزادگان میزبان آنها می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سید سعید شرفا در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بزرگترین کاروان پیاده‌روی اربعین حسینی کشور ظهر روز سه‌شنبه دوم آبان ماه مقارن با چهارم صفر سال 1439 هجری قمری از منطقه ملاشیه اهواز حرکت خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: کاروان سفینهَ النجاهَ اهواز پس از حرکت از ملاشیه تا منطقه عین دو پیاده روی خود را ادامه می‌دهد و تا غروب آفتاب به آنجا می‌رسد و شب را میهمان مردم خونگرم این منطقه است.

مسئول کاروان سفینهَ النجاهَ اهواز در ادامه بیان کرد: با حضور خیل عاشقان سرور و سالار شهیدان در صبح روز چهارشنبه سوم آبان ماه همزمان با پنجم صفر سال 1439 هجری قمری و سالروز شهادت دردانه سرور و سالار شهیدان حضرت رقیه خاتون(س) آیین ویژه‌ای در ساحه الحسین(ع) منطقه عین دو برگزار می‌شود و پس از این آیین، کاروان حرکت خود را به سمت شهرستان حمیدیه آغاز می‌کند.

وی در ادامه عنوان کرد: کاروان 40 هزار نفری سفینهَ النجاهَ اهواز در مسیر حرکت خود به سمت شهرستان حمیدیه نخستین نقطه به بخش گمبوعه می‌رسد که مورد استقبال اهالی این منطقه ولایتمدار قرار می‌گیرد.

شرفا خاطرنشان کرد: مردم بخش گمبوعه، روستای گمبوعه کوچک و روستای گمبوعه بزرگ صبح روز چهارشنبه سوم آبان ماه میزبان بزرگترین کاروان پیاده‌روی اربعین حسینی کشور می‌شوند و به استقبال آنها می‌آیند.

وی در ادامه گفت: پس از استقبال و پذیرایی مردم بخش گمبوعه حرکت کاروان 40 هزار نفری سفینهَ النجاهَ اهواز به سمت شهر حمیدیه ادامه پیدا می‌کند.

مسئول کاروان سفینهَ النجاهَ اهواز اضافه کرد: بعد از بخش گمبوعه، بزرگترین کاروان پیاده روی اربعین کشور مورد استقبال اهالی خونگرم روستاهای مراونه و دهکده قرار می‌گیرد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کاروان 40 هزار نفری سفینهَ النجاهَ اهواز پیش از ظهر روز چهارشنبه سوم آبان ماه همزمان با پنجم صفر سال 1439 هجری قمری به شهر حمیدیه می‌رسد.

شرفا تصریح کرد: همزمان با اذان ظهر و عصر نماز جماعت در منطقه‌ای که از قبل پیش بینی شده است اقامه می‌شود و پس از آن مردم شهیدپرور حمیدیه از کاروان 40 هزار نفری سفینهَ النجاهَ اهواز پذیرایی می‌کنند.

مسئول کاروان سفینهَ النجاهَ اهواز گفت: برنامه ویژه‌ای برای حضور زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شد که پس از اجرای آن حرکت کاروان به سمت مرز چذابه ادامه می‌یابد و در منزل بعدی به شهر کوت سید نعیم می‎رسد.

وی از حضور کاروان 40 هزار نفری سفینهَ النجاهَ اهواز در شهر کوت سید نعیم از توابع شهرستان دشت‌آزادگان خبر داد و گفت: مردم این شهر که زادگاه شهید مدافع حرم جبار عراقی است در غروب روز سوم آبان از بزرگترین کاروان پیاده‌روی اربعین حسینی استقبال می‌کنند.

شرفا اضافه کرد: بعد از استقبال، مردم شهر شهیدپرور کوت سید نعیم زوار اباعبدالله‌الحسین(ع) را میهمان خانه‌های خود می‌کنند تا پذیرایی از آنها انجام شود.

وی در همین ارتباط توضیح داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده کاروان 40 هزار نفری سفینهَ النجاهَ اهواز شب را در شهر کوت سید نعیم بیتوته می‌کند تا صبح روز چهارم آبان به حرکت خود ادامه دهد.

انتهای پیام/

R41468/P4001/S6,57/CT11

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

هیچ کاروان زیارت اولی بدون روحانی به مشهد اعزام نخواهد شد

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، مصطفی خاکسار قهرودی معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی در حاشیه برگزاری گردهمایی توجیهی و آموزشی مسئولین کانون‎های خادمیاری حوزه زیارت دفاتر نمایندگی آستان قدس در سراسر کشور که در زائرسرای کرامت مشهد برگزار شد، گفت: در راستای خدمت به زائران نیازمندان و محروم بارگاه منور رضوی و در راستای استفاده از ظرفیت عظیم فرهنگی این آستان مقدس، از این پس هیچ کاروان زیارت اولی بدون روحانی همراه به مشهد اعزام نخواهد شد.
وی با بیان اینکه از اردیبهشت ماه سال ۹۵ تاکنون حدود یک میلیون زائر زیارت اولی به همت آستان قدس رضوی به مشهد مشرف شده‌اند، تصریح کرد: به طور متوسط روزانه هزار زائر زیارت اولی محروم از سراسر کشور توسط آستان قدس رضوی وارد مشهد می‌شوند، در راستای استفاده از این ظرفیت کم نظیر برای ترویج معارف قرآنی و مکتب اهل بیت (ع) از این پس همراه تمام کاروان‌های زیارت اولی یک روحانی نیز خواهد بود.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه زائر محوری اصل حاکم بر تمام امور آستان قدس رضوی است، به اهداف اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای تبلیغ، ترویج و تبیین سبک زندگی رضوی، تقویت بنیه اخلاقی، اعتقادی، ایمان و ایجاد روحیه امید و نشاط، ارائه مفهوم صحیح از زیارت و توسل، زمینه‌سازی برای ارتباط مستمر زائران با آستان قدس رضوی و تسهیل ارائه خدمات فرهنگی به زائران زیارت اولی و محروم اجرا می‌شود.
خاکسار افزود: دفاتر نمایندگی آستان قدس در سراسر کشور به عنوان مبدأ این سفر معنوی می‌بایست با بهره‌گیری از ظرفیت خادمیاران رضوی به ویژه کانون‌های خادمیاری مبلغین، زائر و زیارت و کانون مداحان، برای چهار مرحله اساسی این سفر که شامل مبدا، مسیر رفت، مقصد و برگشت می‌شود، برنامه‌ریزی فرهنگی داشته باشند.
وی در خصوص شیوه انتخاب روحانیون برای کاروان‎ها تصریح کرد: روحانیون کاروان‎ها با استفاده از ظرفیت کانون‎های خادمیاری مبلغین و بر اساس شاخص‌های ابلاغی و پس از گذراندن دوره آموزشی و جلسات توجیهی انتخاب می‌شوند.   معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی در خصوص وظایف روحانیون در کاروان‌های زیارت اولی گفت: آشنایی زائران با زندگانی امام هشتم (ع) و عظمت زیارت ایشان، برگزاری نماز‌های جماعت، بیان مطالب تبلیغی مشتمل بر احکام سفر، زیارت و روایت، پاسخگوئی به مسائل شرعی، برگزاری حلقه‌های معرفت، تبیین سیره و سبک زندگی رضوی، اجرای برنامه‌های معنوی همچون قرائت قرآن و ادعیه و اقدام در راستای تأسیس هیأت مذهبی زوار الرضا (ع) در مبدأ، از جمله اقدامات روحانیون کاروان‌های زیارت اولی مهر درخشان رضوی خواهد بود.
خاکسار نظارت بر شیوه صحیح این طرح را برعهده معاونت امداد مستضعفان و سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی دانست و افزود: شیوه نامه اجرای این طرح به مدیریت‌های دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سراسر کشور ابلاغ شده است.
طرح میزبانی فرهنگی زائران محروم و زیارت اولی (مبدأ تا مبدأ) با همکاری معاونت امداد مستضعفان و سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی برای کاروان‌های مهر درخشان رضوی اجرایی می‌شود.   انتهای پیام//ج.ر   زائر محوری اصل حاکم بر تمام امور آستان قدس رضوی است

بازی تندروهای ایران در زمین دونالد ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

فشار برای عدم تصویب پالرمو با طومار و تحصن در مساجد، یک روز قبل از جلسه مجمع

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۱۱۷۷۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اهواز میزبان گردهمایی بسیج اساتید کشور + فیلم
 • سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020 شد
 • سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو شد
 • سجادی برای پنجمین بار سرپرست کاروان ایران در المپیک شد
 • سجادی، سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰
 • نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ شد
 • نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد
 • اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزی باشت به مناطق عملیاتی جنوب
 • خدمت رسانی جهادی کاروان سلامت در روستای احمدآباد ماهدشت
 • هیچ کاروان‌ زیارت اولی از این پس بدون روحانی به مشهد اعزام نخواهد شد
 • افزایش۱۳ هزار نفری دانش آموزان قم/رتبه نخست قم در کنکور زبان
 • حضور کاروان راهیان نور مسجد فیروزآبادی بر «یادمان شهدای هویزه»
 • حضور کاروان خدمت سپاه شاهرود در محله مهدیه+ تصاویر
 • استقبال از کاروان قرآنی کشوری در بشرویه
 • فرزندان انقلاب از دشمنان هراسی ندارند/سازش و تسلیم راه عبور از مشکلات نیست/ دولتمردان اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند
 • افزایش۱۳ هزار نفری دانش آموزان قم/رتبه نخست قم در کنکور زبان/شعار تربیتی امسال در مدارس انی احب الصلوه بود
 • «جان‌دار»، فراتر از انتظارِ مخاطبِ پی‌گیرِ سینمای این سال‌های‌ ما
 • تسلی مقامات سپاه و مسئولین شهر کاشان به خانواده‌های «شهید سید ثارالله موسوی» و «شهید ابراهیم صیادی» + فیلم
 • بلیط سفر به مریخ چند دلار است؟