خبرگزاري آريا -
چه در فصل سرد باشيم چه در فصل گرم، هدر رفت انرژي در خانه مسئله ساز و هزينه بر است. در فصل سرد با استفاده از وسايل گرمايشي بايد از خروج آن به محيط بيرون و ورود هواي سرد به خانه جلوگيري کنيم و در فصل گرم نيز اين قضيه کاملا برعکس است. همانطور که بيشترين خروج و ورود هوا از پنجره ها و درب اتفاق مي افتد، بايد از انواع عايق حرارتي و برودتي استفاده کرد.
انواع پنجره دو جداره با توجه به ساختار و کارکردي که دار، تاثير بسيار زيادي بر کاهش مصرف انرژي داشته باشد:
طبق آمار انجام شده در سازمان بهينه سازي مصرف سوخت، پنجره هاي دو جداره به ميزان 45% از مصرف انرژي جلوگيري مي کنند. علاوه بر کاهش اتلاف انرژي، پنجره دوجداره از ورود گرد و غبار نيز به دليل درزبندي مناسب خود جلوگيري کرده و به دليل ساختار غير قايل نفوذ خود، عايق صوتي نيز هست.

پنجره دوجداره از ورود گرد و غبار نيز به دليل درزبندي مناسب جلوگيري مي کند
اغلب پنجره هاي دوجداره از يو پي وي سي UPVC ساخته مي شوند ولي قاب هاي آلومينيومي، چوبي و آهني نيز وجود دارد. البته در بين اين قاب ها، يو پي وي سي به دليل اينکه نمي تواند حرارت را از طريق چارچوب پنجره هم منتقل کند، انتخاب بهتري است.
جالب است بدانيد که در پنجره دو جداره علاوه بر اينکه وجود دو لايه شيشه، عبور انرژي را سخت کرده و از هدر رفت آن جلوگيري مي کند، وجود گاز در ميان اين دو لايه از انتقال حرارت جلوگيري مي کند. اين گاز مي تواند هوا، گاز آرگون به عنوان عايق حرارتي، گاز SF6 به عنوان عايق صوتي و با ترکيبي از آنها باشد.

وجود گاز در ميان دو لايه شيشه پنجره هاي دوجداره از انتقال حرارت جلوگيري مي کند
در شيشه هاي دو جداره دو لايه شيشه موازي هم و با فاصله کوتاهي در يک چارچوب قرار مي گيرند. دور اين شيشه ها توسط لايه اي به نام اسپيسر احاطه شده که فاصله بين دو شيشه را نگه مي دارد. درون اسپيسرها با سيليکاژل پر شده و اين ماده جاذب رطوبت است. اگر رطوبتي بين دو لايه وجود داشته باشد توسط اين سيليکاژل جذب مي شود. البته درزبندي مناسبي که در انواع پنجره دوجداره انجام مي شود، آن را آب بندي مي کند.

اگر رطوبتي بين دو لايه وجود داشته باشد توسط اين سيليکاژل جذب مي شود
پنجره دو جداره بازشو در واقع همان پنجره هاي معمولي با دستگيره هستند.
انواعي از پنجره ها ساخته و فروخته مي شوند که از دو جهت باز مي شوند. اين پنجره هاي از دو طرف بازشو، هم به شکل معمولي مانند کالاهاي بالا باز شده و هم با چرخش دستگيره در جهتي ديگر از بالا گشوده مي شوند.
پنجره هاي يو پي وسي را مي توان با شکل هاي متفاوت تهيه کرد. اين پنجره با قاب هلالي يکي از نمونه هايي است که چارچوبي متفاوت و خارج از مربع ساده دارد.

پنجره هاي دوجداره با قاب هلالي از نمونه هايي است که چارچوبي متفاوت و خارج از مربع دارد
پنجره دو جداره کشويي براي فضاهاي کوچک مناسب تر هستند. به دليل اينکه بازشوي آن فضايي نياز ندارد و نگران چيدمان وسايل خود نخواهيد بود.

پنجره دو جداره کشويي براي فضاهاي کوچک مناسب تر هستند
منبع : chidaneh.com

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

روحانیت به عنوان وارث انبیا باید در جبهه فقر و غنا بجنگد/ هفت سال است که رهبر انقلاب از حوزه و دانشگاه تأسیس رشته عدالت‌پژوهی را مطالبه کرده‌اند، پاسخ‌ها سکوت و بی‌تفاوتی بوده است

پایگاه خبری فردا: محمد زارع معاون اجتماعی مدرسه انقلاب اسلامی در نشست خبری نهضت بازخوانی منشور ورحانیت که به همت جنبش قیام‌لله در حسینیه هنر تهران برگزار شد، گفت: روحانیت به عنوان وارث انبیا باید در جبهه فقر و غنا بجنگد.

وی افزود: منشور روحانیت یکی از اصلی‌ترین مانیفست‌هایی است که هویت طلبگی یا به عبارت بهتر نقش اجتماعی و انقلابی طلاب و روحانیت را بازخوانی و بازسازی می‌کند. ما باید از مواجهه صوری و کلیشه‌ای با امام و رهبری و با مفاهیم انقلاب اسلامی عبور کنیم. خیلی از چیزهایی که این روزها در مورد بیانیه گام دوم گفته و نوشته می‌شود، اشعار بی‌قافیه‌ای است که بیشتر برای سرگرمی و اظهار وجود سروده می‌شود و دیروز برای منشور روحانیت هم همین حرف‌ها زده می‌شد. امروز ما طلاب جوانی هستیم که هنگام صدور این پیام، سربازان در گهواره‌ی خمینی بودیم و حالا قد کشیده‌ایم تا بپرسیم: آقایان، حضرات کجاست عمل‌ به دغدغه‌های خمینی در منشور روحانیت؟ امام خمینی در نامه‌اش به ما، از هشدار به نسبت به سرایت لایه‌های تفکر اهل جمود به طلاب جوان نوشت؛ «از مسائلی که باید برای طلاب جوان ترسیم شود» نوشت.

وی با تأکید بر پیشروی تفکر متحجرانه در حوزه علمیه قم و سکولاریسم حوزوی گفت: سی سال پس از پس صدور پیام منشور روحانیت امام خمینی می پرسیم: آیا لایه های تفکر اهل جمود به طلاب جوان سرایت نکرده است؟ اگر سرایت نکرده پس چرا رهبری در این سالها مکرر بر خطر انقلاب زدایی در حوزه علیمه تاکید می‌کنند؟ چرا رهبری همچنان از سکولاریزم حوزوی می گویند؟ اگر سرایت نکرده چرا همین چندی پیش، در 19 دی 97 ، رهبری از بزرگان و جوانان قم برای جلوگیری از انقلاب زدایی در قم طلب استمداد می‌کنند؟

وی افزود: باید از خودمان بپرسیم کجاست ترسیم لایه‌های فکر اهل جمود برای طلاب جوان؟سی سال از مانیفست روحانیت گذشته، کجاست هشدارها و تحلیل‌هاتان نسبت به تحجر که ما نمی‌بینیم؟ چرا آن‌چه ما در فضای حوزه می‌بینیم بسط ید متحجرینی است که همه‌ چیز را حرام می‌دانند مگر همکاری‌های نوشته و نانوشته‌شان با غرب‌زدگان.

وی با اشاره به متن پیام منشور روحانیت گفت: از نظر امام خمینی روحانیت اصیل به خون سرمایه‌داران تشنه است. می‌گفت اگر روحانیت از حمایت از مستضعفین عقب‌نشینی کند، از عدالت اجتماعی عدول کرده است. می‌گفت: جنگ ما جنگ فقر و غنا بود و این جنگ از آدم تا ختم زندگی وجود دارد.اگر جنگ فقر و غنایی وجود دارد و همه انبیا در مقابل جریان‌های طاغوت، ملأ، مترف و متحجر جنگیده اند؛ سوال این است که آیا روحانیت به عنوان وارث انبیا امروز در این جبهه می جنگد؟آیا امروز هر جا ندای مظلومیتی سر داده می‌شود روحانیت حضور دارد؟ آیا امروز مردم بدنه روحانیت را تشنه به خون سرمایه داران زالو صفت می‌دانند؟

زارع گفت ما در پیام منشور روحانیت امام خمینی مفهوم و مضمون تحجر را برجسته می‌بینیم، تحجر چیست؟ تحجر جز این است که روحانیت به جای بی‌قراری بر کِظَّه ظالِمٍ وَ لا سَغَبِ مَظلوم، در ساختمان‌های شیک و چند طبقه به پژوهش سرگرم باشد و هر چند وقت یک بار یک غُری درباره گرانی و جریمه دیرکرد بانک بزند اما در نهایت نسبت به نابرابری اجتماعی بی‌قرار نباشد؟

وی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته درباره بیانیه گام دوم افزود: الآن همه بحمدلله درباره بیانیه گام دوم اعلام آمادگی کردند. سوال ما این است رهبری در بیانیه دوم رهبرتر است از دیگر مواقع یا قرار است یک مدتی بازی در بیاورید و خودتان را مشغول کنید؟ رهبر انقلاب هفت سال قبل در نسشت اندیشه‌های راهبردی فرمودند: «یکی از مهمترین کارها در عرصه‌ی نظری این است که ما عدالت‌پژوهی را در حوزه و دانشگاه به عنوان یک رشته‌ی تعریف شده‌ی علمی بشناسیم». این عین فرمایش رهبری است. آقایان، علما، اعزه، بزرگان، نخبگان چه کردید و چه کردیم در این باره؟ اصلا کاری شده و به نتیجه نرسیده یا هیچ کاری انجام نشده؟ رهبری می‌فرماید «از مهم‌ترین کارها ... رشته عدالت‌پژوهی»است از این صریح‌تر؟ خیلی خوب است که آقایان مسئول در حوزه و دانشگاه بیایند توضیح بدهند اصلا کاری، حتی در حد یک گام برای چنین مطالبه‌ای برداشته شد؟ اگر برداشته می‌شد کار به این‌جا می‌رسید که رهبر انقلاب درست یک سال قبل از این در 29 بهمن 96 از اقرار و اعتراف و اعتذار نسبت به عقب ماندگی در عدالت حرف بزنند؟ و در همین بیانیه گام دوم از نامطلوب بودن وضع عدالت، علی‌رغم جهش چهل‌ساله در اقامه قسط حرف بزنند؟ وقتی می‌بینیم کارهای انجام شده در راستای این مطالبات صریح و جزئی صفر یا نزدیک به صفر است، معلوم است برای بیانیه گام دوم، مانند مسائل گام اول؛ با یک‌سری نمایش مواجهیم.

وی افزود: ما جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور در یک حرکت هماهنگ و نهضت، می‌خواهیم توجه طلاب جوان را به بازخوانی منشور روحانیت امام خمینی جلب کنیم. ما در این نهضت می‌خواهد بگوییم مواظب باشیم؛ اگر هر کدام‌مان یکی دو خورجین حرف در مورد انقلابیگری حوزوی شنیدیم و گفته‌ام، اما یکسره درباره انقلابیگریِ منهای عدالتخواهی بوده؛ این وضعیت نشانه‌ای است از این که مفاهیم متحجرانه از لایه‌های تفکر اهل جمود به اندیشه ما سرایت کرده است که اگر این تحجر نیست، پس چیست؟ اگر این تهی کردن مفاهیم انقلاب از درون، خالی کردن مفاهیم انقلاب و اصل مفهوم انقلابیگری از معنا نیست، پس چیست؟

زارع درباره نهضت بازخوانی منشور ورحانیت گفت: هسته‎های فکری این نهضت جمعی از طلاب و فضلای جوان حوزه علمیه قم و شهرهای دیگر هستند که در طول سال درباره مضامین اصلی انقلاب اسلامی در حوزه علمیه قم مباحثاتی دارند. محتوای جنبش بازتابی است از پاسخ به اصلی‌ترین و هویتی‌ترین پرسش‌های طلاب جوان بر اساس اندیشه انقلاب اسلامی.

وی افزود: ما امروز با این مسئله مواجهیم که رهبر انقلاب از این می‌گویند که حوزه مهد انقلاب است و انقلابیگری در حوزه علمیه قم در خطر است. ولی همه بخش اول بیانات ایشان را می‌گیرند و به‌به‌نامه می‌سرایند، در حالی که وجه هشداری بحث غالب است. همین هشدار است که ده‌ها موسسه و نهاد معظم حوزوی، هفت‌سال است پس از مطالبه رشته عدالت‌پژوهی توسط رهبری هیچ، تأکید می‌کنم هیچ کاری نکردند اما یک خط در میان درباره انقلابیگری حوزوی مصاحبه و نشست و سخنرانی و سیمنار برگزار کرده‌اند؛ آن‌هم در سالن‌های کذا. آیا شوخی می‌کنند؟ نهضت بازخوانی منشور روحانیت می‌خواهد بگوید، طلاب جوان این قبیل برنامه‌ها بازی است، شوخی است. حتی گاهی این‌ها برای این است که اصل حرف بر زمین بماند.

وی گفت: اصل حرف نهضت بازخوانی منشور روحانیت این است که خطر تحجر پشت درب حوزه است. اصل حرف این حرکت تذکر دشمنی روحانیت با سرمایه‌داری و سرمایه‌داران زالو صفت است. اصل حرف ما این است که مفهوم مقاومت لایه‌های متعدد و توأمانی دارد و منحصر به مقاومت بر علیه استکبار جهانی نیست و مقاومت علیه استکبار ایرانی را نیز شامل می‌شود. است. اصل حرف ما ساده‌زیستی دفن شده زیر ساختمان‌های چند طبقه‌ی پژوهشی است. اصل حرف ما برجسته کردن این «قضیه است که چگونه در دوران وانفسای نفوذ مقدسین نافهم و ساده‌لوحان بی‌سواد، عده ای کمر همت بسته‌اند و برای نجات اسلام و حوزه و روحانیت از جان و آبرو سرمایه گذاشته‌اند.» اصل حرف ما برجسته کردن این قضیه است که دنباله‌ی جریان مقدسین نافهم، فرزندان فکری و میراث‌داران عادت‌های تنزه‌طلبانه‌ی مقدس‌مآبان و ساده‌لوحان بی‌سواد؛ همین امروز هم هستند و همین‌ها هستند که انقلابیگری در حوزه را از معنا تهی کرده یا به خطر انداخته‌اند.

محمد زارع گفت: منشور روحانیت به ما می‌گوید از این نترسید که کوچک‌ترین نقدها  به حوزه با طرد و تکفیر پاسخ می‌شنوند. این‌ها دنباله‌ها و گاه خود همان‌هایی هستند که دیروز به معدود روحانیت انقلابی، نسبت تارک الصلوة و کمونیست و عامل انگلیس می‌دادند. منشور روحانیت به ما یک قاعده کلی می‌گوید: «آن‌قدر که اسلام از این مقدسین روحانی‌نما ضربه خورده است، از هیچ قشر دیگر نخورده است» این‌ها جملات امام خمینی است. ما می‌پرسیم آیا حاضرید اینها را بنر کنید و در ورودی حوزه‌های علمیه نصب کنید؟ آیا حاضرید با این جملات عکس بگیرید؟ نهضت بازخوانی منشور روحانیت، جلمات امام خمینی را سردست گرفته است. حرف ما این است اگر ادعای انقلابی گری دارید بسم الله این حرف ها را سردست بگیرید. بسم الله می‌خواهید همایش بگیرید؟ بیانیه بدهید؟ اعلام آمادگی کنید؟ بسم‌الله این متن جمله امام منبعی خوبی برای تئوری دشمن‌شناسی است. درباره آن حرف بزنیم. آن قدر این حرف‌ها گفته نشده که راحت‌طلبی یک عادت شده و با کوچکترین نقدی پایه‌های ساختمان‌های مجلل پجوهشی‌شان به لزره می‌افتد. نهضت بازخوانی منشور روحانیت می‌خواهد این حرف‌ها را به فرهنگ عمومی طلاب تبدیل کند.

وی در جمع‌بندی سخنانش در زمینه محتوای نهضت بازخوانی مشنور روحانیت گفت: این نهضت می خواهد جریان عدالتخواهی حوزوی را تأسیس و تقویت کند. اگر از امام پذیرفته‌ایم که جنگ فقر و غنایی وجود دارد، روحانیت نمی تواند خودش را کنار بکشد.نهضت بازخوانی منشور روحانیت می خواهد به طلاب جوان هویت بدهد که در مقابل حوادثی که اطرافش اتفاق می افتد فعالانه واکنش نشان دهد.رهبری فرمودند حوزه مطلوبی که شما می خواهید،خودتان بسازیدش و این مبارزه لازم دارد .البته مبارزه نه به معنای علیه این و آن شعار دادن چرا که امام هیچ گاه با متحجر درگیر نشد اما با تحجر مبارزه کرد .رهبری در دیدار 6/6/96در دیدار با طلاب فرمودند بگوید بنویسید استدلال کنید متشکل شودید و حوزه مطلوب را گفتمان سازی کنید راه مبارز این‌ هاست. نهضت بازخوانی منشور روحانیت به دنبال گفتمان سازی این مفاهیم است و می‌خواهد از دل یک رشته مفاهیم اصیل که از منشور روحانیت به گوش ما می رسد این گفتمان سازی را رقم بزند.

معاون اجتماعی مدرسه انقلاب اسلامی درباره این تشکل گفت: مدرسه انقلاب اسلامی متشکل از مجموعه‌ای از طلاب حوزه‌های علمیه است که حول ایده‌ی آموزش مفاهیم انقلاب‌ اسلامی فعالیت می‌کند. هدف عبارت است از بسط مطالعات انقلاب اسلامی در فضای عمومی حوزه علمیه. فاصله گرفتن از پُرگویی‌های بی‌حاصل به نام انقلاب و رفتن به سمت مفاهیم مدونی که تفکر انقلاب را از وضعیت حاشیه‌ای و در معرض خطر موجود، به متن حوزه علمیه قم و طبعا پس از ان جامعه بیاورد.

وی درباره ساختار این مجموعه افزود: اشراف اساتید عالی و بزرگان حوزه علمیه قم، میدان‌داری جمعی از اساتید جوان حوزه و فعالیت مستمر طلاب جوان گرد این ایده، در 5 سال اخیر، یک نهال جوان به نام «مدرسه انقلاب اسلامی» در متن حوزه علمیه قم شکل داده است. جنبش قیام لله حرکت اجتماعیِ فارغ‌التحصیلانِ این مدرسه است.جنبش قیام لله با آرمان بازتولید روحانیت اصیل که به تعبیر امام خمینی به خون سرمایه‌داران زالو صفت تشنه است، در پی بازسای رابطه روحانیت و مستضعفین است. قیام لله قرارِ بی‌قراری ماست بر کظه ظالم و سغب مظلوم.

وی در پایان درباره جوسای‌ها علیه حرکت‌های اجتماعی و عدالت‌خواهانه طلاب از جمله درباره جنبش قیام‌لله گفت: مایه خوش وقتی است که در همین مدت کم مورد غضب اصحاب ثروت و قدرت قرار گرفته‌ایم. ما به این خبرسازی‌هایی که علیه ما می‌شود افتخار می‌کنیم.  قبل‌تر در یک بیانیه توضیح دادیم و نیازی به تکرار نیست. ما، اهداف‌مان، شعارهامان، برنامه‌هامان، پلاکاردهامان روشن است چیست. نه یک گام از بی‌قراری بر کظه ظالم و سغب مظلوم عقب می‌نشینیم و نه جنگ حق و باطل و جنگ فقر و غنا را به رادیکالیسم کور و جناحی فرو می‌کاهیم. حالا رسانه‌های جریان‌های ثروت و قدرت می‌خواهد چند پلاکارد ساده‌لوحانه یا مغرضانه را به ما نسبت داده و همه فعالیت‌هامان را زیر سوال ببرند، اهمیتی ندارد. تیپ فکری و حتی تیپ بصری پلاکاردهای ساده‌ی ما، گویای تفاوت است اگر غرضی در کار نباشد.

بازتاب دهنده‌ی فریاد مستضعفین و صدای جمهور خواهیم بود/ نان جمهوریت را می‌خورند اما با تهمت زدن کاسبی می‌کنند/ عدالت‌خواهی هشتگ‌زدن نیست، کنار مردم بودن است

همچنین در ادامه این نشست محمد امین رضایی دبیر جنبش قیام لله گفت: خدا به پیغمیرش می‌گوید  به آنها بگو من شما را به یک چیز دعوت می‌کنم به ایستادن و به حرکت. فلسفه آمدن من ایستادن شماست، فلسفه آمدن نبوت و امامت ایستادن و حرکت است  ما دونوع اسلام داریم ، اسلام قاعدین و اسلام قائمین اسلام نشسته ها و اسلام ایستاده ها ماباید انتخاب کنیم مسلمان کدام اسلام هستیم؟ اسلام سکوت و سکون در مقابل ظلم یا اسلام حرکت و قیام برای مستضعفین؟ مسلمان کدام اسلامیم؟ مراسم یادبود اهل بیت(ع) را با کدام نگاه برگزار می‌کنیم؟ برای شیرینی خوردن و کف زدن یا دنبال فلسفه حقیقی وجود اهل بیت (ع) هستیم؟ جمکران به عنوان یک محل مذهبی آیا جایگاه عدالتخواهان و محلی برای رفع مشکلات مستضعفین است و محلی برای تحقق فلسفه حرکت حضرت مهدی (عج) است یا محلی است برای عبادت انسان‌های خسته قاعد و نشسته؟!

وی افزود: اسلام خمینی (ره) اسلام قیام و حرکت است نه اسلام قعود و رَخوت، اسلامی که بعضی ها در حوزه و جامعه مبلغش هست اسلام قعود و رخوت است چون اسلام خمینی انسان را با منافع افرادی که ظلم ستم به مردم می‌کنند درگیر می‌کند، اسلام خمینی اسلام مستضعفین و پابرهنه هاست، اسلامی که در بُعد نظر به انسان عقیده درست می‌دهد و در بُعد عمل به انسان وظیفه بزرگ می‌دهد.

وی گفت: ما جمعی از دوستان طلبه کنار هم جمع شدیم برای یک کار تشکیلاتی، قیام لله یک تشکیلات طلبگی است که مروج اسلام ناب امام خمینی ره است، اسلامی که نمودش در جدال دو اسلام و در منشور روحانیت دیده می‌شود. جنبش قیام لله دو هدف دارد، در ساحت نظری اسلام ناب را ترویج کرده و به یک گفتمان تبدیل کند و با دوستان طلبه خود مرتب این نکته را مرور کند که نباید در حجره نشست و غر زد؛ باید به وسط میدان آمد و برای مردم فریاد زد. ترویج این نگاه با نهضت بازخوانی منشور روحانیت  ممکن می‌شود. در ساحت عملی هم رسالت جنبش قیام لله رساندن صدای بی‌صداها و رساندن صدای مستضعفین به مسئولین است. رساندن صدای افرادی است که سلبرتی نیستند تا صدایشان به جایی برسد ولی برای انقلاب هزینه داده اند و با ارزشند.

وی افزود: مانیفست قیام لله، نهج البلاغه و منشور روحانیت است، و خطبه منا ابی عبدلله(ع) است که در آن امام حسین (ع) خطاب به علما می‌گوید شما به اعتبار اسلام، آبرو واعتبار گرفتید ولی حالا سکوت می‌کنید و محافظه کار شده‌اید چون می‌دانید اگر درگیر شوید و در کنار مستضعفین بمانید، منافع شما  هم در این درگیری به خطر می‌افتد. جنبش قیام لله آمده تا عده ای از طلبه خودشان را هزینه کنند تا صدای مستضعفین به مسئولان برسانند.

 

وی گفت: جنبش قیام لله یک تشکل نوپا است. قسمتی از کارهایی که در این چند وقت انجام داده شده و اتفاقا دیده شده و چوبش را هم خورده‌ایم. متاسفانه کارهای سطحی‌ای که در مساله پلاکاردها انجام می‌شود به ما ربطی ندارد. کارهای قیام لله با آرام ونشانه‌هایش مشخص است اما بعضی چون با منافعشان در گیر شدیم به ما تهمت می‌زنند تا یک جنبش نوپا را بزنند. آقای مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی شما نان جمهوریت را می‌خورید و به ما تهمت می‌زنید و با تهمت کاسبی می‌کنید. ما اما آمدیم نام و صدای جمهور را به مسئولین برسانیم و از تخریب های امثال شما هیچ هراسی نداریم.

وی درباره اقدامت جنبش قیام لله گفت: کارهایی که انجام می‌دهیم بیشتر در زمینه رساندن صدای مردم  است که یکی نهضت پلاکارد نویسی مردمی است. انقلاب ما مردمی بود و راهپیمایی‌های گرامیداشت آن هم مردمی بود؛ قرار بود راهپیمایی ها ساماندهی شود نه سازمان‌دهی! قرار نبود یک سری پلاکارد خنثی پخش کنیم که به هیچ کس برنخورد؛ در مساله پلاکاردنویسی دیدیم که مردم آمدند و در راستای قانون بدون ایجاد تشنج حرف خود را زدنند و اتفاقا خیلی بهتر از سیاسیون دغدغه رهبری در زمینه حفظ وحدت را در 22 بهمن متوجه شدند.

وی افزود کارهایی را هم به صورت مشترک با جنبش عدالتخواه داشته‌ایم. ما در قصه ده ونک و تجمع سازمان خصوصی سازی و کارگران فولاد ورورد کردیم؛ در قصه تجمع کارکنان بیمارستان امام خمینی در جلو سازمان خصوصی سازی بعضی 10 ماه حقوق نگرفته بودند، طبیعی است بپرسند شما طلبه ها کجایید؟ ما اعلام کردیم روحانیت انقلابی در کنار مردم هست و در کنار آن‌ها حضور داشتیم.

محمد امین رضایی درباره دیگر اقدامات جنبش قیام لله گفت: برخلاف ایده های تکراری درباره انقلاب که تخصیص‌های ملیونی هم به همایش‌های خود می‌دهند؛ ایده امسال ما در دهه فجر انقلاب اسلامی این بود که صبح سرد زمستان رفتیم در یکی از میدان‌های محل تجمع کارگران، موکت پهن کردیم وبا کارگران صبحانه خوردیم؛ بعد تریبون گذاشتیم که کارگران حرف بزنند و ما منعکس کنیم. جشن واقعی انقلاب یعنی رساندن صدای کارگران و مستضعفین. حتی کارهای فرهنگی و مناسبتی ما در جشن و عزای اهل بیت( ع) متفاوت است. ایستگاه صلواتی در محله های فقیر نشین قم برپا می‌کنیم. ایستگاه طبقه سه با الهام از این کلام امام که انقلاب را مستضعفین و طبقه سومی‌ها حفظ می‌کنند، محلی بود برای تریبون مردمی صدای جمهور؛ در تمام کارها ترویج اسلام ناب و حمایت از مستضعفین رسالت ماست.

دبیر جنبش قیام لله افزود: ما معتقدیم تحجر امروز بیشتر نشده باشد کمتر نشده است. ما می‌خواهیم این نگاه را به طلاب حوزه‌های سراسر کشور منعکس کنیم که عدالتخواهی نباید در حرکت‌های تهرانی خلاصه شود. عدالتخواهی و صدای مردم بودن در بین طلبه‌ها نباید تنها در قم باشد؛ امروز رسانه های رسمی اگر ما را سانسور می‌کند ما رسانه‌های خرد و شبکه‌های اجتماعی را در اختیار داریم. امروز چند بچه مسجدی در امیدیه مسئولین فاسد را رسوا کردند اگر این گفتمان ایجاد بشود در همه استان ها این نوع کنش ایجاد خواهد شد و قسمتی از مسئولین که فاسدند احساس امنیت نخواهند کرد. متاسفانه در بعضی شهرستان های کوچک فسادهایی انجام می‌شود و بعضی مسئولین دارند حق مردم را می‌خورند. در اینجا حوزه اگر سکوت کند، در کنار آن‌هایی تعریف می‌شود که حق مردم را پایمال می‌کنند. چرا بعضی  حوزه‌ها و طلبه ها فریاد نمی‌زنند؟ یکی از دلایلش این است نگاه منشور روحانیت و نگاه اسلام ناب در بین بعضی ها حوزه ها وجود ندارد.

وی گفت: جنبش قیام لله رسالت خودش را این می‌داند که در کنار کار فکری و فعالیت های مجازی و پژوهشی در پی دنبال کار انضمامی و در بین مردم نیز باشد. متاسفانه بعضی جوانان انقلابی کارشان صرفا ارضا احساسات عدالتخواهی است و دلخوش هستند به چهارتا هشتگ‌زدن علیه یک نفر؛ جنبش قیام لله کار رسانه‌ای و کنار مردم بودن و کار علمی را با هم خواهد داشت.

 

رضایی افزود: از همه دوستان تشکل های حوزوی و بسیج حوزه ها درخواست میکنیم که کمک کنند تا این نامه تاریخی امام ره که بنا به فرموده رهبر انقلاب که باید این نامه مثل کتاب درسی خوانده شود، در بین طلاب ترویج  و دیده شود ما یک پک محتوایی در قالب های مختلف درست کردیم که از طریق کانال جنبش در تلگرام و ایتا میتوانند دریافت کنند

 

آدرس کانال جنبش قیام لله در تلگرام و ایتا:

http://eitaa.com/joinchat/1718157312C1e83ee5146

https://t.me/joinchat/AAAAAEIR0SPeOrIms6dZWg

 

 

اگر وحدت حوزه و دانشگاه از سطوح انتزاعی و نظری فاصله بگیرد و به زمینه‌های عینی و اجتماعی و عدالت‌خواهانه نزدیک شود، جواب می‌دهد

همچنین در این نشست دانیال یادگاری عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت ابتدا تشکر می کنم از طلاب و فضلای دغدغه مند که توانستند یکی از اساسی ترین نقطه های اساسی  که در وضعیت کنونی به آن نیاز داریم -که باز اندیشی آرمانهای امام و رهبری و تحلیل درست نسبت به آن است- را مورد توجه قرار بدهند و فهرستی از موضوعات مورد توجه امام و رهبری را در مقابل مردم قرار دهند و بسیاری از این موضوعات را  بررسی کنند.

وی افزود: رهبری می فرمایند مشکلات کشور بدست همین جوانهای کف کوچه و خیابان حل می شود اما می بینیم که رئیس جمهور میروند در مرقد امام می گویند: مشکلات ما در اروپا حل می شود. این یعنی اینکه تفسیری از نه شرقی نه غربی اتفاق نیافتاده است .بسیاری از این موضوعاتی که در حال حاضر می بینیم که جزء نقایص وضعیت کشور شده است بدلیل تحلیل و درک و اقدام نادرست نسبت به آرماهای انقلاب اسلامی است.

وی گفت: یکی از بزرگ ترین مصیبت های ما در شرایط امروز کشور که شاهد آن هستیم، انحطاط و التقاط آرمانهای انقلاب اسلامی است. انحطاط یعنی اینکه ساعات زیادی درباره ولایت فقیه بحث می شود ولی درباره عدالت که بستر ولایت فقیه را فراهم می کند بحثی نمی‌شود، انحطاط یعنی اینکه ساعت‌ها مباحث دینی مطرح می شود اما درباره گور خواب‌ها صدایی از حوزه‌های علمیه نمی شنویم. گاهی برخی عدالتخواهی‌ها  هم که دارد صورت می گیرد فقط در ظواهر سطحی محدود می شود. ما نه شرقی نه غربی را در حوزه ها نمی بینیم ما نمی بینیم کسانی که فریاد بزنند و دوباره نهضت تنباکو را طرح کنند. باید جریان دانشجویی به عنوان یک جریان آرمان خواه و ضد سلطه و جریان انقلابی حوزه به هم بپیوندند و دوباره آرمانهای انقلاب اسلامی را مطالبه و باز اندیشی کنند.

یادگاری افزود: یکی از اساتید به ما گفت وقتی منشور روحانیت را خواندم شب نخوابیدم.بنظرم منشور روحانیت را وقتی می خوانی آکنده از نشاط،امید و انگیزه بسیار زیاد نسبت به آرمانهای انقلاب اسلامی است که می تواند دو بازوی انقلاب اسلامی و دانشگاهها را به سمت موضوعات و پدیده های اصلی سوق بدهد و مشکلات کشور را حل کند. برخی بدنبال این هستند که برخی وحدت هایی که بین حوزه و دانشگاه شکل می گیرد را به هم بزنند.

وی گفت: یکی از مسائل مهم امر به معروف و نهی از منکر نسبت به مسئولین است و ما شاهد این هستیم که وقتی یک طلبه‌ای با گوشی خودش به چند مسئول درباره اف ای تی اف و سی اف تی پیامک می زنند با او برخورد های قهری صورت می پذیرد. وقتی از دادستان ویژه روحانیت سوال می‌پرسیم که چه اتفاقی در دادگاه ویژه می افتد می‌گویند: حال دادگاه ویژه روحانیت خوب است. در خواست ما این است که جلسه ای که دانشجویان با دادستان دادگاه ویژه روحانیت داشتند را ایشان منتشر کنند تا بقیه ببینند. سوال این است که دادگاه ویژه چرا با روحانیونی که در منشور روحانیت قرار می گیرند و با مقدس‌مآب‌ها و متحجرین، و با کسانی که فرهنگی نه شرقی نه غربی را مورد اعتنا قرار نمی دهند مبارزه می کنند، برخورد می‌کند در حالی که باید بر عکس باشد.

وی افزود: قوه قضاییه یکی از مهم ترین جاهاست که باید منشور روحانیت در آن بازخوانی شود و سلسله جلسات تحلیل منشور روحانیت در جلسات مسئولین قوه که در هفته می گذارند صورت بپذیرد.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی افزود: وقتی منشور روحانیت را می‌خوانیم، اولین نتیجه این است که در دانشگاه تکلیف خودمان را با مقدس مآب ها و متحجرین روشن کنیم؛ وقتی منشور روحانیت را می‌خوانیم اولین موضوع این است که باید در حوزه های علمیه بستر مبارزه با متحجرین و التقاطیون فراهم کنیم؛ اگر ما منشور روحانیت را می خوانیم و فقط صرفا به دنبال این هستیم که سلسله جلسات گفتمانی صورت بدهیم و فقط بخوانیم و فقط بخوانیم مطمئن باشیم که اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

وی گفت: ما در فضای دانشگاه منشور روحانیت مطالعه می کردیم مدیریت دانشگاه به دنبال این بود که این فضاها را بهم بزند می گفت این نکات نکاتی است که فضای انقلاب اسلامی را بهم می‌زند؛ بله مطمنا گفتمان آقاو امام قرار نیست که در مسیر و فساد وتحجر مبانی شما حرکت کند قرار است اینها را به هم بزند اصلا ما آمده ایم که این جمعی را که برای خودتان درست کرده اید را به هم بزنیم.

وی افزود: در ده ونک طلاب و دانشجویان ورود کردند در شریطی که برخی می گفتند باید با عدالت خواهی خداحافظی کرد و در جمهوری اسلامی بستر عدالت خواهی وجود ندارد ده ونک به عنوان یکی از موضوعاتی که در آن به دلیل آگاهی اشتباه، به دلیل فسادی که در قوه قضائیه اتفاق افتاد است؛ .به وسیله حضور عدالتخواهانه طلاب و داشنجویان انقلابی حل می شود.ماجرای امیدیه،ماجرایی لواسان،قضییه خصوصی و بسیاری از وقایع دیگر دارد به وسیله جریان انقلابی داشنجویان و طلاب طرح و پیگیری می شود. بنابراین وحدت حوزه و دانشگاه اگر از سطوح انتزاعی و نظری فاصله بگیرد و به زمینه‌های عینی و اجتماعی و عدالت‌خواهانه نزدیک بشود جوابگو است. در دورانی که صدا و سیما از موضوعات خصوصی سازی و فساد هایی که در بسیاری از شرکت ها،معادن و پتروشیمی ها صورت نمی گیرد جریان دانشجویی و طلاب انقلابی پیگیر جدی ماجرا هستند. در همان زمانی که صدا و سیما  هفت تپه و ماشین سازی تبریز را هیچ پوششی نمی داد جریان طلاب و دانشجویان با برگزاری جلسه و پیگری در صحنه حضور فعال داشتند.

 

 

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۱۲۱۹۶۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تبدیل خرده‌شیشه‌ها به مواد مفید‌تر
 • روایتی از مصرف شیشه در ایام خانه تکانی
 • روحانیت به عنوان وارث انبیا باید در جبهه فقر و غنا بجنگد
 • در مواجهه با تمدن غرب، کدام استراتژی را باید دنبال کنیم؟
 • با این سبزیجات از سرطان روده جلوگیری کنید
 • تولید مواد کارآمد با کمک شیشه‌های بازیافتی
 • لزوم شفافیت و جلوگیری از مُهر فروشی
 • ترفند‌های شگفت انگیز تمیزکاری و خانه تکانی
 • برق انداختن شیشه با اصولی ترین روش ها
 • ترفندهای تمیز کردن شیشه
 • جدول/ قیمت انواع شیشه شور در بازار
 • روش‌های پاک و تمیزکردن شیشه‌های منزل
 • آشنايي با اصولي‌ ترين روش نظافت شيشه‌ ها
 • قیمت انواع شیشه شور در بازار
 • فیفا باشگاه چلسی را نقره‌داغ کرد/ شاگردان ساری دو پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم شدند
 • اصولی‌ترین روش نظافت شیشه‌ها
 • بیمه زیبایی پوست با روغن زیتون
 • سامانه سیماک در استان خوزستان مستقر می‌شود / جلوگیری از فساد احتمالی در حوزه املاک و ساختمان سازی
 • چسب‌های پلیمری که اتصال دهنده محصولات مختلف می‌شوند