فرماندهان، رزمندگان و جانبازان سپاه تهران بزرگ پس از گذشت ۳۰ سال از جنگ تحمیلی گردهم آمدند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم گردهمایی رزمندگان سپاه تهران بزرگ عصر روز چهارشنبه در حسینیه حضرت فاطمه الزهرا(س) پادگان حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از رزمندگان لشکر 27 محمد رسول الله(ص)، لشکر 10 سیدالشهدا(ع)، تیپ 20 مکانیزه رمضان حضور داشتند، این رزمندگان و مجاهدان راه حق پس از 30 سال از پایان دوران دفاع مقدس یکبار دیگر دور هم گرد آمدند.

image

فرماندهان، رزمندگان و جانبازان تهرانی در این گردهمایی که «میثاق» نام داشت، ضمن گرامیداشت یاد فرماندهان و همرزمان شهید خود، خاطرات دوران جنگ تحمیلی را مرور کرده و به گرفتن عکس یادگاری به یکدیگر پرداختند.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه و سردار محمد اسماعیل کوثری فرمانده لشکر 27 در دوران دفاع مقدس و جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله(ع) از سخنرانان این گردهمایی بودند.

سردار محمد اسماعیل کوثری جانشین قرارگاه ثارالله(ع) در این گردهمایی در سخنانی اظهار کرد: طی وظیفه‌ای که به‌عهده بنده و سردار یزدی به‌منظور جانشینی فرمانده قرارگاه ثارالله و فرماندهی سپاه تهران گذاشته شد قرار بر این شد تا با برگزاری این جلسات، در پادگان مقدس ولی‌عصر(عج) و با حضور رزمندگانی که از همین مکان عازم جبهه شدند نشست‌هایی برگزار شود که به نام میثاق و همانند همایش‌هایی در دوران دفاع مقدس باشد.

برگزاری این گردهمایی ها نشان دهنده آن است که بسیجیان دوران دفاع مقدس همچنان با قدرت در صحنه مبارزه با دشمنان حضور دارند

وی افزود: هدف ما از این سلسله گردهمایی‌ها این است که در مقاطع مختلف با همان روحیه اوایل انقلاب و دفاع مقدس که این پادگان یکی از پادگان‌های شاخص جذب و اعزام نیرو به جبهه‌ها بود بار دیگر با شهدا و امام شهدا و مقام معظم رهبری تجدید پیمان کنیم.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: ما باید به دشمنان این خبر را برسانیم که تا آخرین قطره خونمان راه شهدا را ادامه خواهیم داد و گوش به فرمان رهبری معظم انقلاب تا آخرین نفس ایستاده‌ایم.

image

سردار کوثری با اشاره به اظهارات ضد ایرانی ترامپ تصریح کرد: این روزها که دشمنان ما به‌ویژه رییس جمهور آمریکا در حال شاخ و شانه کشیدن در فضای رسانه هستند ما تصمیم گرفتیم که با برگزاری این‌گونه گردهمایی‌ها به آنها اعلام کنیم که ما بسیجیان دوران دفاع مقدس همچنان با قدرت در صحنه مبارزه با دشمنان انقلاب اسلامی تا آخرین نفس حضور داریم. هرچند که امروز شاهد هستیم که جوانان انقلابی بسیاری در این مسیر آماده‌اند تا جان خود را فدا کنند.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران نیز در این در گردهمایی در سخنانی گفت: دیدن چهره رزمندگان دفاع مقدس برای ما بسیار خوشحال‌کننده است.آثار افتخاراتی که شما آفریده‌اید تا ابد برای جامعه ما قابل لمس خواهد بود.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب، دشمن به دنبال شکست دادن انقلاب اسلامی و حذف مسلمان ایران از صفحه جغرافیایی بود تا کشور مستقلی در جهان نباشد.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی علیه ملت ایران، اظهار داشت: دشمن به دنبال این بود که با تکیه بر اسلام و دین نمی‌توان حکومتی ایجاد کرد و فقط باید بر قدرت‌ها تکیه داشت؛ می‌دانستند که اگر به ملت مسلمان ایران و نظام فرصت بدهند این نطام در جهان تکرار و تکثیر خواهد شد و همه جهان اسلام به مبارزه و مقابله با استکبار خواهد ایستاد.

image

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: همه جهان متحد شدند تا ملت بزرگ ایران و انقلاب شکوهمند اسلامی که توسط یک رهبر والامقام، شجاع و انقلابی هدایت می‌شد را نابود کنند چون می‌دانستند آرمان‌های انقلاب اسلامی مدافع حیثیت فرهنگی و ثروت مالی مسلمانان است و نظام اسلامی دیگر اجازه غارت آنها را نخواهد داد.

سردار سلامی افزود: امروز این واقعیت در تمام جهان اسلام آشکار است، بنابراین دشمن به ما حمله کرد تا نور خدایی که در چهره ولی‌فقیه به جهان گسترش پیدا می‌کرد را خاموش کند، اما نمی‌دانستند این سنت الهی است که خداوند نور خود را کامل خواهد کرد. اکنون این نور الهی تمام کشور و مرزهای دیگر کشورهای جهان اسلام را فرا گرفته است.

درس مقاومت را از دفاع مقدس آموختیم /اگر مشق مقاومت نبود امروز نمی‌توانستیم در مقابل هجمه‌های مستکبران دوام بیاوریم

وی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس، اظهار داشت: اگر شما رزمندگان دفاع مقدس و ایثارگری‌های ملت ایران نبود، افتخارات امروز به دست نمی‌آمد. بقا، استقلال و عزت ما در جهان مدیون مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های آن زمان است که اگر ما میدان‌ها را خالی می‌کردیم دشمن آن را پر می‌کرد و امیرالمومنین(ع) می‌فرماید هیچ قومی نیست که سرزمینش توسط دشمن اشغال شود، مگر اینکه ذلیل شده باشد، اما شما شخصیت و آبروی ملت ایران را حفظ کرده و اثبات کردید که ناتوانی دین در اداره حکومت باطل است. همچنین هیچ چیزی جز سعادت، لیاقت مسلمانان نیست و هیچ سعادتی بالاتر از جهاد نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: ما درس مقاومت را از دفاع مقدس آموختیم و اگر آن مشق مقاومت نبود امروز نمی‌توانستیم در مقابل هجمه‌های مستکبران دوام بیاوریم. ما مبارزه با آمریکا را از همان زمان تحقق انقلاب آغاز کردیم و ملت ایران اراده کرد و همچنین در پرتو هدایت‌های رهبری توانستیم در مقابل کودتاها، حمله نظامی طبس و جنگ 8 ساله و همچنین جنگ 8 ساله در محاصره و تحریم پیروزمندانه عبور کنیم.

سردار سلامی در ادامه افزود: نبرد ملت ایران با آمریکا و متحدانش پایان نیافته، آنها بر تلاش‌ها و تحریم‌های‌شان افزوده‌اند، اما نتوانستند، می‌خواستند ملت ایران عقب بماند، اما جوانان وارد عرصه شدند و افتخارات فضایی، هسته‌ای و موشکی را به ارمغان آوردند. آنها دانشمندان ما را شهید کردند، اما باز هم نتوانستند جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند.

وی افزود: دشمنان ما می‌خواستند رابطه‌ ما را با کشورهای اسلامی خراب کنند، همچنین خواستند با ایجاد فتنه در کشور میان ملت و نظام جدایی بیاندازند، اما خوشبختانه رابطه مردم رهبری و نظام بیشتر شد.

میادین‌ جنگ از کارون به مدیترانه و شبه‌جزیره حجاز کشیده شده است

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به گروهای تروریستی و تکفیری اظهار داشت: آنها گروه‌های تروریستی را ایجاد کردند تا حلقه مقاومت را بشکنند، در حالی که در مقابل گروه‌های فلسطینی و حزب‌الله شکست سختی را تحمل کرده و استخوان‌های‌شان شکسته بود. همچنین میدان‌های جنگ ما از کارون به مدیترانه و شمال آفریقا و شبه‌جزیره حجاز کشیده شده و انقلاب اسلامی به کشورهای اسلامی صادر شده که همه این موارد نشان از پدیده جدیدی یعنی حضور جمهوری اسلامی در موازنه قدرت جهانی را می‌دهد.

سردار سلامی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان اسلام در دفاع مقدس و پیروزی‌های دیگر، اظهار داشت: ما هرگز از دشمنان‌مان شکست نخواهیم خورد که این یک حقیقت است در حالی که وقتی به فضای دشمنان‌مان نگاه می‌کنیم آشفتگی، فروپاشی، تناقض، یاس و درماندگی را می‌بینیم.

وی با اشاره به سخنرانی چند روز گذشته ترامپ تصریح کرد: راهبرد جدید آمریکا که چند روز گذشته توسط رئیس جمهور جدید آمریکا بیان شد با ظاهر تهاجمی‌اش، اما سرشار از عجز و اعتراف به شکست بود زنجیره این شکست‌ها را خود ترامپ در سخنرانی‌اش گفت از کشته شدن تفنگدارانش در بیروت، تسخیر لانه جاسوسی تا پیوستن ایران به باشگاه فضایی، حتی شکست‌های آمریکا در آفریقا لیستی از این موارد بود که همه اینها نشان از این دارد که دشمن به دنبال منزوی کردن ایران است، اما سخنرانی ترامپ منجر به منزوی شدن خود آمریکا شده و دیگر حرفی از گزینه نظامی بر روی میز نبود.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: منطقی که اروپا و آمریکا را به هم متصل می‌کرد، فروپاشیده است همچنین آمریکا در اخلاق سیاسی شکست خورد و وقتی به انتخابات آمریکا نگاه می‌کنیم که نماد آمریکا شخصی به نام ترامپ می‌شود که نشان از شکست آمریکا می‌دهد. همچنین بحران هویت جوانان آمریکایی و اروپایی را فرا گرفته است و در اقتصاد با بحران و مشکل روبرو هستند.

سردار سلامی گفت: آمریکایی‌ها منطق و عقلانیت درستی برای بیان سخنانشان ندارند وقتی رئیس جمهور آمریکا آنگونه سخن می‌گوید وزیر خارجه و دفاعش او را تحقیر می‌کنند و حتی صندوق بین‌المللی پول به او پاسخ مثبت نمی‌دهد که اکثر سیاستمداران این رویه را محکوم می‌کنند.

وی با اشاره به پیروزی‌های و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی گفت: آمریکا امروز برای کنترل قدرت‌های جدید از متحدان خود کمک می‌خواهد که این نشان از این می‌دهد آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی ناتوان شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: عده‌ای فکر می‌کردند کشور در مقابل سخنان ترامپ ملتهب خواهد شد اما روز بعد از صحبت‌ ترامپ ایران و تهران مانند دریایی بود که حرف‌های ترامپ مثل ریگی در این دریای بزرگ بی‌اثر بود.

image

سردار سلامی گفت: بدترین دشمن آمریکا خود اوست و باید شکست خود را در طی رویه‌های رهبرانش جست‌وجو کند و همچنین تا زمانی که از این رویه‌های خود دست برندارند ارکان حکومت‌شان سست خواهد شد.

وی با اشاره به موهبت و نعمت الهی مقام معظم رهبری اظهار داشت: هر ملتی که از یک رهبر روحانی بی‌نصیب باشد استوار نخواهد ماند زیرا ژرف‌اندیشی، دورنگری، پارسایی ویژگیهای رهبر انقلاب اسلامی است که ما را از شکست دور نگاه خواهد داشت و ما را مانند کوه استوار و مثل دریا باوقار و شکست‌ناپذیر پیش خواهد برد.

انتهای پیام/

imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)image گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)imageگردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)دیدارهایی که پس از ۳۰ سال دوباره زنده شد+تصاویرimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage R1405/P36439/S4,38/CT7

شروط حسن عباسی برای مذاکره ایران با آمریکا: مسلمان شوند، حجاب را به رسمیت بشناسند، بساط اسراییل، ربا و سایت‌های پورن را جمع کنند| باید آمریکایی‎ها را شیعه دوازده‎امامی کنیم!+فیلم

"مسکو با تهران هماهنگ نیست"| در نشست ضدایرانی امارات چه گذشت؟

دستگیری دختر هنرپیشه و پسر خواننده در تهران + جزییات

منبع: تسنیم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۱۳۷۰۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گروهک منافقین و سیاست شکست خورده آمریکا علیه ایران
 • ممنوعیت صادرات دام زنده سبب افزایش چشمگیر قاچاق شده است/ سالانه بیش از 2 میلیون راس قاچاق می شود
 • ضرورت ترویج و زنده نگهداشتن اهداف و آرمان‌های شهدا
 • طنین انداز شدن نوای انتظار در مساجد/گردهمایی مهدی باوران در سراسر کشور/حلقه های «صالحین» تشکیل می شود
 • بازگشت پیکر شهید عراقی پس از گذشت ۳ سال+عکس
 • سگ‌های زنده‌‌ یاب عملیات نجات در محیط های بسته را تمرین کردند
 • بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور از کلیات بودجه سال ۹۸ در جلسه امروز هیات دولت
 • مراسم هیئت رزمندگان ویژه شهادت امام حسن عسکری(ع)
 • بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه از کلیات بودجه سال 98
 • مبارزه با قاچاق دام زنده در ایلام تشدید شود
 • برگزاری گردهمایی دانشجویان مهدی‌یاور در مسجد جمکران
 • پخش زنده و هیجان انگیز فرود مریخ نورد
 • نشست سیاسی سپاه ناحیه گیلانغرب
 • فرود مریخ نورد به طور زنده پخش می شود
 • گردهمایی دانشجویی "سفیران انقلاب" در اهواز برگزار می‌شود
 • بزرگترین گردهمایی نخبگان جهان اسلام
 • برگزاری مسابقه دلنوشته‌ای برای شهید همیشه زنده
 • رزمندگان فلسطینی به دشمن یاد دادند که قبل از حمله فکر کند
 • اجرای زنده موسیقی سنتی در نمایشگاه کتاب کرمانشاه
 • حزب الله لبنان:ملت فلسطین قادر به درهم شکستن تحرکات صهیونیستهاست