فرماندهان، رزمندگان و جانبازان سپاه تهران بزرگ پس از گذشت ۳۰ سال از جنگ تحمیلی گردهم آمدند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم گردهمایی رزمندگان سپاه تهران بزرگ عصر روز چهارشنبه در حسینیه حضرت فاطمه الزهرا(س) پادگان حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از رزمندگان لشکر 27 محمد رسول الله(ص)، لشکر 10 سیدالشهدا(ع)، تیپ 20 مکانیزه رمضان حضور داشتند، این رزمندگان و مجاهدان راه حق پس از 30 سال از پایان دوران دفاع مقدس یکبار دیگر دور هم گرد آمدند.

فرماندهان، رزمندگان و جانبازان تهرانی در این گردهمایی که «میثاق» نام داشت، ضمن گرامیداشت یاد فرماندهان و همرزمان شهید خود، خاطرات دوران جنگ تحمیلی را مرور کرده و به گرفتن عکس یادگاری به یکدیگر پرداختند.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه و سردار محمد اسماعیل کوثری فرمانده لشکر 27 در دوران دفاع مقدس و جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله(ع) از سخنرانان این گردهمایی بودند.

سردار محمد اسماعیل کوثری جانشین قرارگاه ثارالله(ع) در این گردهمایی در سخنانی اظهار کرد: طی وظیفه‌ای که به‌عهده بنده و سردار یزدی به‌منظور جانشینی فرمانده قرارگاه ثارالله و فرماندهی سپاه تهران گذاشته شد قرار بر این شد تا با برگزاری این جلسات، در پادگان مقدس ولی‌عصر(عج) و با حضور رزمندگانی که از همین مکان عازم جبهه شدند نشست‌هایی برگزار شود که به نام میثاق و همانند همایش‌هایی در دوران دفاع مقدس باشد.

برگزاری این گردهمایی ها نشان دهنده آن است که بسیجیان دوران دفاع مقدس همچنان با قدرت در صحنه مبارزه با دشمنان حضور دارند

وی افزود: هدف ما از این سلسله گردهمایی‌ها این است که در مقاطع مختلف با همان روحیه اوایل انقلاب و دفاع مقدس که این پادگان یکی از پادگان‌های شاخص جذب و اعزام نیرو به جبهه‌ها بود بار دیگر با شهدا و امام شهدا و مقام معظم رهبری تجدید پیمان کنیم.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: ما باید به دشمنان این خبر را برسانیم که تا آخرین قطره خونمان راه شهدا را ادامه خواهیم داد و گوش به فرمان رهبری معظم انقلاب تا آخرین نفس ایستاده‌ایم.

سردار کوثری با اشاره به اظهارات ضد ایرانی ترامپ تصریح کرد: این روزها که دشمنان ما به‌ویژه رییس جمهور آمریکا در حال شاخ و شانه کشیدن در فضای رسانه هستند ما تصمیم گرفتیم که با برگزاری این‌گونه گردهمایی‌ها به آنها اعلام کنیم که ما بسیجیان دوران دفاع مقدس همچنان با قدرت در صحنه مبارزه با دشمنان انقلاب اسلامی تا آخرین نفس حضور داریم. هرچند که امروز شاهد هستیم که جوانان انقلابی بسیاری در این مسیر آماده‌اند تا جان خود را فدا کنند.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران نیز در این در گردهمایی در سخنانی گفت: دیدن چهره رزمندگان دفاع مقدس برای ما بسیار خوشحال‌کننده است.آثار افتخاراتی که شما آفریده‌اید تا ابد برای جامعه ما قابل لمس خواهد بود.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب، دشمن به دنبال شکست دادن انقلاب اسلامی و حذف مسلمان ایران از صفحه جغرافیایی بود تا کشور مستقلی در جهان نباشد.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی علیه ملت ایران، اظهار داشت: دشمن به دنبال این بود که با تکیه بر اسلام و دین نمی‌توان حکومتی ایجاد کرد و فقط باید بر قدرت‌ها تکیه داشت؛ می‌دانستند که اگر به ملت مسلمان ایران و نظام فرصت بدهند این نطام در جهان تکرار و تکثیر خواهد شد و همه جهان اسلام به مبارزه و مقابله با استکبار خواهد ایستاد.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: همه جهان متحد شدند تا ملت بزرگ ایران و انقلاب شکوهمند اسلامی که توسط یک رهبر والامقام، شجاع و انقلابی هدایت می‌شد را نابود کنند چون می‌دانستند آرمان‌های انقلاب اسلامی مدافع حیثیت فرهنگی و ثروت مالی مسلمانان است و نظام اسلامی دیگر اجازه غارت آنها را نخواهد داد.

سردار سلامی افزود: امروز این واقعیت در تمام جهان اسلام آشکار است، بنابراین دشمن به ما حمله کرد تا نور خدایی که در چهره ولی‌فقیه به جهان گسترش پیدا می‌کرد را خاموش کند، اما نمی‌دانستند این سنت الهی است که خداوند نور خود را کامل خواهد کرد. اکنون این نور الهی تمام کشور و مرزهای دیگر کشورهای جهان اسلام را فرا گرفته است.

درس مقاومت را از دفاع مقدس آموختیم /اگر مشق مقاومت نبود امروز نمی‌توانستیم در مقابل هجمه‌های مستکبران دوام بیاوریم

وی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس، اظهار داشت: اگر شما رزمندگان دفاع مقدس و ایثارگری‌های ملت ایران نبود، افتخارات امروز به دست نمی‌آمد. بقا، استقلال و عزت ما در جهان مدیون مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های آن زمان است که اگر ما میدان‌ها را خالی می‌کردیم دشمن آن را پر می‌کرد و امیرالمومنین(ع) می‌فرماید هیچ قومی نیست که سرزمینش توسط دشمن اشغال شود، مگر اینکه ذلیل شده باشد، اما شما شخصیت و آبروی ملت ایران را حفظ کرده و اثبات کردید که ناتوانی دین در اداره حکومت باطل است. همچنین هیچ چیزی جز سعادت، لیاقت مسلمانان نیست و هیچ سعادتی بالاتر از جهاد نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: ما درس مقاومت را از دفاع مقدس آموختیم و اگر آن مشق مقاومت نبود امروز نمی‌توانستیم در مقابل هجمه‌های مستکبران دوام بیاوریم. ما مبارزه با آمریکا را از همان زمان تحقق انقلاب آغاز کردیم و ملت ایران اراده کرد و همچنین در پرتو هدایت‌های رهبری توانستیم در مقابل کودتاها، حمله نظامی طبس و جنگ 8 ساله و همچنین جنگ 8 ساله در محاصره و تحریم پیروزمندانه عبور کنیم.

سردار سلامی در ادامه افزود: نبرد ملت ایران با آمریکا و متحدانش پایان نیافته، آنها بر تلاش‌ها و تحریم‌های‌شان افزوده‌اند، اما نتوانستند، می‌خواستند ملت ایران عقب بماند، اما جوانان وارد عرصه شدند و افتخارات فضایی، هسته‌ای و موشکی را به ارمغان آوردند. آنها دانشمندان ما را شهید کردند، اما باز هم نتوانستند جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند.

وی افزود: دشمنان ما می‌خواستند رابطه‌ ما را با کشورهای اسلامی خراب کنند، همچنین خواستند با ایجاد فتنه در کشور میان ملت و نظام جدایی بیاندازند، اما خوشبختانه رابطه مردم رهبری و نظام بیشتر شد.

میادین‌ جنگ از کارون به مدیترانه و شبه‌جزیره حجاز کشیده شده است

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به گروهای تروریستی و تکفیری اظهار داشت: آنها گروه‌های تروریستی را ایجاد کردند تا حلقه مقاومت را بشکنند، در حالی که در مقابل گروه‌های فلسطینی و حزب‌الله شکست سختی را تحمل کرده و استخوان‌های‌شان شکسته بود. همچنین میدان‌های جنگ ما از کارون به مدیترانه و شمال آفریقا و شبه‌جزیره حجاز کشیده شده و انقلاب اسلامی به کشورهای اسلامی صادر شده که همه این موارد نشان از پدیده جدیدی یعنی حضور جمهوری اسلامی در موازنه قدرت جهانی را می‌دهد.

سردار سلامی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان اسلام در دفاع مقدس و پیروزی‌های دیگر، اظهار داشت: ما هرگز از دشمنان‌مان شکست نخواهیم خورد که این یک حقیقت است در حالی که وقتی به فضای دشمنان‌مان نگاه می‌کنیم آشفتگی، فروپاشی، تناقض، یاس و درماندگی را می‌بینیم.

وی با اشاره به سخنرانی چند روز گذشته ترامپ تصریح کرد: راهبرد جدید آمریکا که چند روز گذشته توسط رئیس جمهور جدید آمریکا بیان شد با ظاهر تهاجمی‌اش، اما سرشار از عجز و اعتراف به شکست بود زنجیره این شکست‌ها را خود ترامپ در سخنرانی‌اش گفت از کشته شدن تفنگدارانش در بیروت، تسخیر لانه جاسوسی تا پیوستن ایران به باشگاه فضایی، حتی شکست‌های آمریکا در آفریقا لیستی از این موارد بود که همه اینها نشان از این دارد که دشمن به دنبال منزوی کردن ایران است، اما سخنرانی ترامپ منجر به منزوی شدن خود آمریکا شده و دیگر حرفی از گزینه نظامی بر روی میز نبود.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: منطقی که اروپا و آمریکا را به هم متصل می‌کرد، فروپاشیده است همچنین آمریکا در اخلاق سیاسی شکست خورد و وقتی به انتخابات آمریکا نگاه می‌کنیم که نماد آمریکا شخصی به نام ترامپ می‌شود که نشان از شکست آمریکا می‌دهد. همچنین بحران هویت جوانان آمریکایی و اروپایی را فرا گرفته است و در اقتصاد با بحران و مشکل روبرو هستند.

سردار سلامی گفت: آمریکایی‌ها منطق و عقلانیت درستی برای بیان سخنانشان ندارند وقتی رئیس جمهور آمریکا آنگونه سخن می‌گوید وزیر خارجه و دفاعش او را تحقیر می‌کنند و حتی صندوق بین‌المللی پول به او پاسخ مثبت نمی‌دهد که اکثر سیاستمداران این رویه را محکوم می‌کنند.

وی با اشاره به پیروزی‌های و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی گفت: آمریکا امروز برای کنترل قدرت‌های جدید از متحدان خود کمک می‌خواهد که این نشان از این می‌دهد آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی ناتوان شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: عده‌ای فکر می‌کردند کشور در مقابل سخنان ترامپ ملتهب خواهد شد اما روز بعد از صحبت‌ ترامپ ایران و تهران مانند دریایی بود که حرف‌های ترامپ مثل ریگی در این دریای بزرگ بی‌اثر بود.

سردار سلامی گفت: بدترین دشمن آمریکا خود اوست و باید شکست خود را در طی رویه‌های رهبرانش جست‌وجو کند و همچنین تا زمانی که از این رویه‌های خود دست برندارند ارکان حکومت‌شان سست خواهد شد.

وی با اشاره به موهبت و نعمت الهی مقام معظم رهبری اظهار داشت: هر ملتی که از یک رهبر روحانی بی‌نصیب باشد استوار نخواهد ماند زیرا ژرف‌اندیشی، دورنگری، پارسایی ویژگیهای رهبر انقلاب اسلامی است که ما را از شکست دور نگاه خواهد داشت و ما را مانند کوه استوار و مثل دریا باوقار و شکست‌ناپذیر پیش خواهد برد.

انتهای پیام/

گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص) گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)گردهمایی رزمندگان سپاه محمدرسول الله(ص)دیدارهایی که پس از ۳۰ سال دوباره زنده شد+تصاویر R1405/P36439/S4,38/CT7

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

قاچاق دام زنده در ماه های اخیر افزایش داشته است

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر قاچاق دام زنده از استان تهران و کشور گفت: گزارشاتی از خروج دام زنده از استان تهران و دیگر استان‌ها داریم، که متاسفانه اخیراً افزایش داشته است، به همین دلیل تمهیداتی برای تامین مایحتاج مردم در شب عید اندیشیدیم و براساس تصمیم شورای تأمین در استان‌ها به دامداران توصیه شد که برای ممانعت از خروج بیش از حد دام زنده از کشور دام خود را در دامداری‌های سطح استان کشتار کنند.

وی گفت: بر اساس مصوبه شورای تامین مشاهده هرگونه دام زنده در مرز به عنوان قاچاق تلقی می شود.

رییس شورای تامین استان تهران افزود: اگر استانی بخواهد نیاز استان دیگر را در زمینه مواد گوشتی برطرف کند، می بایست لاشه گوشت به آن استان فرستاده شود و حمل دام زنده به هیچ وجه مجاز نیست.

کد خبر 4519855

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۱۳۷۰۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عملیاتی معلق در زمین و آسمان+عکس
 • برگزاری یادواره ۷۴ شهید دهستان دشمن زیاری
 • نکات مهمی که برای پذیرش بدون کنکور در دانشگاه آزاد که باید بدانید
 • اولین گردهمایی سراسری فعالان عرصه «سبک زندگی قرآنی» برگزار می‌شود
 •  اولین گردهمایی سراسری اساتید، مربیان و مدرسان سبک زندگی قرآنی
 • نکات مهمی که برای پذیرش بدون کنکور در دانشگاه آزاد باید بدانید
 • برگزاری اولین گردهمایی سراسری اساتید، مربیان و مدرسان سبک زندگی قرآنی
 • محبوب بچه‌های لشکر
 • انقلاب اسلامی به کوری چشم دشمنان به بلوغ 40 سالگی رسیده است
 • انتشار اولین‌های جنگ تحمیلی در فصلنامه مرکز دفاع مقدس خرمشهر
 • رزمندگان گیلانی ‌در عملیات کربلای ۵ چگونه جزیره بوارین را تصرف کردند؟
 • ناگفته‌های سردار فضلی از عملیات کربلای ۴
 • ناگفته‌های سردار فضلی از عملیات کربلای ۴/تاکتیک رزمندگان برای عبور از دفاع ۶ لایه ‌عراق
 • روایت سردار فضلی از عملیاتهای کربلای 4 و 5
 • ناگفته‌های سردار فضلی از عملیات کربلای ۴/تاکتیک رزمندگان ایران برای عبور از دفاع ۶ لایه ‌عراق
 • خاطرات ۲۰۰۰ رزمنده دامغانی گردآوری شد/ چاپ فرهنگ‌نامه رزمندگان
 • خاطرات رزمندگان دامغان در قاب دوربین
 • اصناف مازندران نیازمند توجه جدی مسئولان است
 • حیرت فرمانده عراقی از ریسک رزمندگان ایرانی