Web Analytics Made Easy - Statcounter

خبرگزاري آريا - برترين ها - ترجمه از سينا اشتري: FIFA 18 و PES 2018 بازي هايي جذاب و هيجان انگيز هستند که در مقايسه با عنوان هاي پيشين خود پيشرفت هايي کليدي را نشان مي دهند اما اگر بخواهيم يکي از آنها را انتخاب کنيم کدام يک لايق عنوان بهترين بازي فوتبال سال خواهند بود؟
آيا FIFA 18 به قدري جذاب است که بتواند طرفداران سري بازي هاي PES را به سمت خود جذب کند و يا PES 2018 خواهد توانست طرفداران متعصب FIFA را به جمع هواداران خود اضافه کند؟ در ادامه به بررسي تخصصي و مقايسه فاکتور هاي مختلف اين دو بازي پرداخته و سعي مي کنيم پاسخي کامل به اين پرسش دشوار بدهيم.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!Gameplay
در اين مسئله که هر دوي اين بازي ها جذاب و زيبا هستند شکي نيست اما با تجربه چند ساعته هر کدام از اين دو عنوان پر طرفدار به اين نتيجه رسيديم که FIFA 18 در مقايسه با عنوان قبلي خود و يا FIFA 17 تغييرات گسترده اي را تجربه کرده و تحول قاطعي را نشان مي دهد، در طرف ديگر با تجربه بازي PES 2018 به غير از چند پيشرفت ظريف و جزئي نسبت به PES 2017 نکته ديگري نتوانست نظر ما را به خود جلب کند.
يکي از پيشرفت هاي PES 2018 مربوط به دريبل کردن و کنترل توپ به هنگام حرکات فردي مهاجمان است و مي دانيم که سري بازي هاي PES هميشه توجه بيشتري را به اين بخش از Gameplay داشته اند. درگيري هاي فيزيکي و جنگ تن به تن بر سر مالکيت توپ هم پيشرفت هايي را نشان مي دهد که البته به نظر مي رسد اين پيشرفت، مشکلاتي را براي دفاع کردن ايجاد کرده است؛ در واقع در درگيري دو بازيکن بر سر در اختيار گرفتن مالکيت توپ، اين قدرت فيزيکي است که نتيجه را تعيين مي کند و هميشه بازيکن قوي تر توپ را به راحتي خواهد ربود.

بدين ترتيب به هنگام دفاع کردن بازيکن مجبور خواهد بود که رو به عقب بازي کند و تا حد ممکن از درگيري بپرهيزد. سري بازي هاي PES هميشه سعي در ساده سازي بازي داشته واين بار هم گل زدن، انجام حرکات نمايشي و نيز باز فردي در PES 2018 در مقايسه با FIFA 18 خيلي ساده تر خواهد بود.
در مورد FIFA 18 يک تغيير ساختاري کلي به چشم مي خورد، شرکت EA بالاخره مهم ترين ضعف موجود در FIFA را بر طرف کرده و سرعت بازي در FIFA 18 به حد مطلوبي رسيده است، ارسال هاي بلند، دريبل کردن و کنترل روي توپ بهتر شده و در کل شاهد Gameplay پر هيجان تري هستيم.
حفظ توپ ساده تر انجام مي شود و بازيکن شما براي عبور کردن از يک مدافع نيازي به انجام حرکات پيچيده و تکنيکي نخواهد داشت، علاوه بر اين پاس کاري سريع و متعدد و نيز چرخاندن توپ در زمين به حدي ساده شده که مي توان از اين جنبه FIFA 18 را با PES 2018 همسان دانست.

پيشرفت ها در بحث Gameplay بسيار هستند و تنها راهي که مي توانيد درک درستي از تغييرات جديد FIFA 18 داشته باشيد انجام اين بازي است، اگر نسبت به جذابيت تغييرات جديد شک داريد شرکت EA نسخه آزمايشي اي از FIFA 18 را به صورت رايگان در دسترس مخاطبان قرار داده که به واسطه آن مي توانيد به راحتي در مورد پيشرفت هاي آخرين عنوان از سري بازي هاي FIFA قضاوت کنيد.
در مقايسه Gamplay دو بازي به سادگي نمي توان نتيجه گيري کرد و به نظر مي رسد سليقه فرد نقش مهمي را در اين بحث بازي کند پس FIFA 18 وPES 2018 از قسمت Gameplay امتياز برابري را خواهند گرفت.
ويژگي هاي گرافيکي
شرکت KONAMI براي توليد عنوان PES 2018 باز هم از موتور گرافيکي FOX استفاده کرده است، در اين عنوان به طراحي استاديوم ها توجه ويژه اي شده و در بحث نور پردازي هم شاهد نکات مثبتي هستيم و از ديگر پيشرفت هاي بحث گرافيکي در اين عنوان مي توان به بهبود بحث ضبط حرکت اشاره کرد، گرافيک بازي چشم نواز است اما به نظر مي رسد که KONAMI به اندازه شرکت EA قدرت توسعه و نو آوري در موتور گرافيکي را ندارد و موتور استفاده شده در PES 2018 قدري قديمي است. چهره بازيکنان طبيعي طراحي شده و بازپخش گلها بازيکن را مجذوب خواهد کرد.
در بحث مقايسه گرافيک لازم است که رابط کاربري بازي ها را هم مورد بررسي قرار دهيم، رابط کاربري PES 2018 خسته کننده و قديمي به نظر مي رسد و براي انتخاب حالت هاي بازي و نيز تنظيم تاکتيک ها بايد از همان رابط کاربري گذشته استفاده کنيد.
در مورد FIFA 18 و به لطف حق امتياز رسمي شرکت EA براي شبيه سازي تيم ها، ليگ ها و نيز ساير مسائل شاهد گرافيکي فوق العاده هستيم و گرافيک بازي را مي توان با پخش زنده يک مسابقه فوتبال مقايسه کرد، همه چيز بر واقعيت منطبق بوده و اين نکته اي است که PES 2018 از فقدان آن رنج مي برد.
EA براي توليد FIFA 18 از موتور گرافيکي Frostbite استفاده کرده که نسبت به نسخه هاي پيشين دچار بهينه سازي هايي شده است، افکت هاي نور پردازي مسابقه هاي انجام شده در شب و روز را طبيعي جلوه مي دهد و با پيشرفت در مدل سازي صورت بازيکنان ديگر شاهد وجود چهره هاي مصنوعي و دلسرد کننده نيستيم؛ علاوه بر اين وجود رنگ هاي زنده و چشم نواز باعث شده که گرافيک کلي FIFA 18 از PES 2018 برتري نسبي اي داشته باشد.
رابط کاربري FIFA 18 نيز در مقايسه با عنوان هاي گذشته دچار بازنگري شده و رنگ بندي ها و فونت هاي جديدي در طراحي آن استفاده شده است و اگر بخواهيم در بحث گرافيک يکي از اين دو بازي را به عنوان بهترين انتخاب کنيم، عنوان منتخب قطعا FIFA 18 خواهد بود.
حالت هاي مختلف بازي
متاسفانه بايد بگوييم که PES 2018 نتوانسته آن طور که بايد عملکرد خوبي را در اين بحث داشته باشد و در ارائه حالت هاي مختلف به گيمر همانند عنوان هاي پيشين عمل مي کند. يکي از پر طرفدار ترين حالت هاي بازي Master League است که پيشرفت زيادي را نشان نمي دهد، براي مثال در اين حالت بازيکن مي تواند نيمار را با قيمتي معادل 30 ميليون يورو خريداري کند و اين ستاره را به تيم خود بياورد، در نتيجه شما هيجان زيادي را تجربه نخواهيد کرد چون در چنين حالتي تيم شما به سادگي مي تواند به صدر جدول صعود کند.

همانند عنوان هاي پيشين PES 2018 نيز توانسته تا حق امتياز شبيه سازي ليگ قهرمانان اروپا و ليگ اروپا را بگيرد اما با انتخاب اين حالت ها کاربر تنها از مسابقه اي به مسابقه بعدي وارد مي شود و هيچ تفاوتي بين بازي در اين حالت ها با حالت Single Player مشاهده نمي شود.

MyClub هم يکي ديگر از حالت هاي پر طرفدار سري بازي هاي PES است که متاسفانه در اين مورد هم پيشرفت خاصي ديده نمي شود و هنوز حالت Ultimate Team فيفا برتري قاطعي را نشان مي دهد.
در طرف ديگر FIFA 18 توانسته تا پيشرفت هايي را هر چند اندک به نمايش بگذارد.

FIFA 18 توانسته تا به هنگام انجام بازي در حالت Manager Career بازيکن را در موقعيت يک سرمربي واقعي قرار دهد، در فصل نقل و انتقالات و وقتي از يک بازيکن براي پيوستن به تيمتان درخواست مي کنيد، بازيکن مذکور به همراه مدير برنامه اش به دفتر کار شما مي آيند و با شما گفت و گو و تبادل نظر خواهند کرد در اين حالت ديالوگ هاي مختلفي در اختيار شما قرار خواهد گرفت که با انتخاب هر کدام مسير اين گفت و گوها و نتيجه نهايي مناقشه را تغيير خواهيد داد، البته اين يک تغيير کليدي و پيشرفتي اساسي نيست اما همين مقدار تغيير توانسته تا کاربران زيادي را راضي نگه دارد.

و در بررسي حالت هاي مختلف بازي هم شاهد برتري قاطع FIFA 18 نسبت به PES 2018 هستيم.
نتيجه گيري
به غير از بحث سليقه کاربران که مي تواند انتخاب نهايي را تغيير دهد معتقد هستيم که FIFA 18 در مقايسه با PES 2018 عملکرد بهتري را داشته است و پيشرفت هاي جزئي PES 2018 در مقايسه با عنوان هاي پيشين قابل مقايسه با تحول عظيم FIFA 18 نيست.
تنها ضعف اصلي سري بازي هاي FIFA در مقايسه با سري PES در چهره پردازي مصنوعي و Gameplay نه چندان روان آن خلاصه مي شد که در FIFA 18 هر دوي اين ضعف ها بر طرف شده اند و علاوه بر عملکرد قدرتمند FIFA 18 در اين دو حوزه برتري اين بازي در فاکتور هاي مختلف ديگر کاملا مشهود و بديهي است.

منبع: خبرگزاری آریا

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری آریا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۱۵۱۳۸۰۲۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

آلکاراس: از اسپانیا نیامدم تا با نساجی سقوط کنم

به گزارش ورزش سه، در یکی از دیدار های هفته نساجی در خانه خود با نتیجه سه بر صفر شکست خورد تا نتایج ضعیف این تیم مقابل مس هم ادامه داشته باشد. لوکاس آلکاراس سرمربی اسپانیایی نساجی با حضور در نشست خبری درباره این شرایط گفت: چون که تیم حریف از ابتدای بازی از لحاظ برنامه، عملکرد و یک در مقابل یک‌ها، از ما خیلی بهتر ظاهر شدند. تبریک می‌گویم چون لایق این برد بودند. اگر کسی مسئول این شرایط است من هستم، نه بازیکن و من باید وضعیت را بهتر کنم.

او ادامه داد: شاید الان مناسب‌ترین موقع برای گفتن این حرف نباشد اما من به توانایی، ظرفیت و توانمندی خودم ایمان دارم. معتقد هستم با کار روزانه سخت می‌توان این شرایط را تغییر داد و از هواداران نساجی و مدیریت باشگاه و جامعه این تیم عذر می‌خواهم.

سرمربی اسپانیایی نساجی افزود: باز هم امروز شاید زمان مناسبی برای مطرح کردن این مسئله نباشد، به حد کافی بازی داریم و فرصت داریم شرایط را بهبود ببخشیم.

آلکاراس خاطرنشان کرد: باز هم از هواداران، مسئولان و خانواده نساجی عذر خواهی می‌کنم اما باز از جانب خودم عرض می‌کنم که زمان داریم تا شرایط  را کاملا عوض کنیم و بهبود ببخشیم.

وی با تاکید به شرایط نساجی اضافه کرد: یک هفته قبل بازی مساوی شد و آدم نباید همه بازی‌ها را فراموش کند. در صحبت های قبل هم عرض کردم، مطمئن هستم می‌توانیم نساجی را از این شرایط خارج کنیم. نساجی از این شرایط بیرون می‌آید و می‌توانیم آن را نجات می‌دهیم. من جزو معدود مربیانی هستم که در طول سالیان و ۳۰ سال مربیگری، در این شرایط بودم و با تیم‌های مختلف در ۱۵ سال اخیر و در ۳ کشور مختلف، در باشگاه‌هایی بودم که همین شرایط را داشتند و توانستیم آنها را نجات دهیم. من هدفم این نیست که شما راضی کنم، فقط ذهنیتم را مطرح کردم.

او اضافه کرد: الان شاید زمانش نیست اما چون باور دارم می‌توانم این کار را انجام دهم، مطرح کردم. ایمان دارم تیم را از این شرایط خارج می‌کنم و اگر فقط درک کنید که تیم از ۱۷ بازی، فقط ۲ بازی را برده، وضعیت بحرانی را بهتر درک می‌کنید. کار سختی است و به این راحتی نیست.

آلکاراس با اشاره به وضعیت نقل و انتقالات تصریح کرد: صحبت کردن در این موارد، در این مقطع صحیح نیست. مسائل داخلی باشگاه است و نباید بیرون از تیم مطرح شود، آن هم در شرایطی که باشگاه دارد. وقتی بازیکنی به تیم جذب می‌شود، همه بررسی کردند که چرا او اضافه شود. صحبت در حال، انحراف دادن به موضوع و بهانه آوردن است؛ برای همین وقتی بازیکنی جذب شده، همه موافقت کردند و اتفاق نظر داشتند.

او تاکید کرد: موضوع این نیست که برای جذب بازیکنان چه کسی نظر داده و بالاخره اتفاق نظر بوده. الان هم مهم این است با بازیکنانی که به جمع ما اضافه شدند و بازیکنانی که حفظ شدند، کاری انجام دهیم که با آنها نتایج عوض شود. به عنوان خانواده نساجی از هواداران تا کادر تیم، همه می‌خواهیم با بازیکنانی که داریم، کاری کنیم و شرایط را بهتر کنیم.

آلکاراس ادامه داد: برای حل کردن چنین مسئله‌ای لازم نیست به سراغ مسائل دیگر بگردیم و ذهنمان را معطوف به نحوه کار کردن کنیم. لازم است هر کدام، به عنوان یک شخص درست عمل کنیم.

در پایان او با اعلام آگاهی نسبت به تاریخ نساجی گفت: می‌دانم که طول کشیده تا نساجی به لیگ برگردد. یکی از دلایل مهم است که باید پای کار باشیم و بجنگیم و نباید بگذاریم نساجی به پایین برود. من از اسپانیا نیامدم، که با تیم به پایین برویم؛ اگر چنین تفکری داشتم، می‌ماندم. من آمدم تا یک کار خوب انجام دهم و آن را انجام خواهم داد.

دیگر خبرها

  • افشین قطبی: می‌توانستیم عفیف را بگیریم
  • مقایسه قدرت نظامی ایران و عربستان سعودی؛ کدام یک قوی تر است؟ (+عکس)
  • زنده‌روح: من را با فن پرسی مقایسه نکنید!
  • ببینید | بهترین واکسن کرونا کدام بود؟
  • تارتار: ما را با استقلال مقایسه نکنید
  • کدام خودرو بهتر است: بنز یا بی‌ام‌دبلیو؟
  • خودروهای پلاگین هیبریدی یا بنزینی: کدام خودرو بهتر است؟
  • نساجی را از آخر جدول نجات می دهیم
  • آلکاراس: از اسپانیا نیامدم تا با نساجی سقوط کنم
  • مقایسه نژاد های مرغ مینا (+عکس)