به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، همزمان با پنجم صفر و به مناسبت شهادت حضرت رقیه(س) همایش سه ساله‌های حسینی سه‌شنبه دوم آبان ماه از ساعت 19 ویژه خواهران برگزار می‌شود.

این مراسم به میزبانی مؤسسه قرآنی بقیه‌الله و هیأت شهدای گمنام خلیل‌شهر در مهدیه این شهر برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام بهاری به‌عنوان سخنران مراسم و سیدایمان حسینی برای مداح در این همایش حضور دارند.

به گزارش فارس، در این همایش مادران به همراه فرزندان سه ساله خود در سوگ شهادت حضرت رقیه(س) سه ساله امام حسین(ع) به عزاداری می‌پردازند.

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

فرهنگ ایثار و شهادت الگوی مسئولان باشد

به گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام میثم فیاضی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل، روز گذشته 27اسفندماه در گفتگوی تفصیلی با تعدادی از خبرنگاران اظهار کرد: اردوهای راهیان‌نور عظمت هشت سال حماسه و دلاورمردی رزمندگان اسلام در جبهه‌ها را نشان می‌دهد، حضور همه اقشار مردم،دانش آموزان و دانشجویان در قالب کاروان‌های راهیان‌نور به ویژه جوانان تاثیر قابل توجهی در روحیه معنوی، مقاومت و ظلم‌ستیزی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه الحمدالله روز به روز ثبت نام و حضور در کاروان های راهیان نور در استان اردبیل در حال گسترش است، گفت: هدف از اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی، ترویج فرهنگ مقاومت، حفظ روحیه از خود گذشتگی و ایثار و تشریح ارزش‌های دفاع مقدس است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل بیان کرد: آنهایی که از نزدیک شاهد صحنه‌های دفاع مقدس بودند امروز وظیفه آنهاست که رشادت‌ها و ایثارگری‌های و ارزش های دفاع مقدس را سینه به سینه و نسل به نسل انتقال دهند.

وی گفت: کل دنیا و بشریت مطاعی قلیل می باشد و خداوند با شهیدان با نور خود معامله کرد که به واسطه این نور تا ابد زنده خواهند ماند و نزد پروردگارشان روزی خواهند گرفت.

فیاضی تصریح کرد: شهدای والامقام کشورمان عزت و اقتدار را به ارمغان آورده‌اند و برای حفظ ارزش‌های این نظام مقدس از هیچ تلاشی دست برنداشته‌اند که این یک دستاورد بزرگ است و باید در این زمینه ما نیز به وظایف و دین خود در برابر شهدای والامقام ادا کنیم و راه و اهداف شهدای والامقام کشورمان را به خاک فراموشی نسپاریم.

فیاضی گفت: ایران اسلامی از امن‌ترین کشورهای دنیا است و این امنیت و اقتدار در سایه خون پاک شهدای والامقام رقم خورده و باید ادامه دهنده راه و هدف شهدای والامقام کشورمان باشیم که راه سعادت و خوشبختی را به ما نشان می‌دهند.

وی گفت: امروز صحنه، صحنه ایستادگی است و جناح و گروه و دسته بندی سیاسی مهم نبوده و تنها مقوله ای که باید مورد اهمیت همگانی باشد حفظ دستاورد شهدا وحفظ انقلاب و نظام است.

حجت الاسلام فیاضی گفت: جنگ رسانه ای دشمن هنوز ادامه دارد و استکبار جهانی با برخورداری از این غول رسانه ای درصدد تخریب انقلاب ونظام بوده و هر روز در صفحات رسانه ای شاهد شبهه افکنی دشمنان بر علیه نظام، انقلاب و ولایت فقیه هستیم.

وی با اشاره به جانفشانی جانبازان و ایثارگران در طول هشت سال دفاع مقدس، گفت: روحیه جانبازی و آزادگی، بی آن که محدود به دوران دفاع مقدس باشد، در مقطع زمانی پس از این دوره نیز، با مسئولیت پذیری و آگاهی هر چه بیشتر توام بوده و منشاً اثر خیر بوده است که اثر را می توان در کاروان های راهیان نور مشاهده کرد.

رزمندگان دوران دفاع مقدس بهترین الگو برای نسل جوان هستند

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با اشاره به اینکه خدای متعال آنطوری که از انسان‌ها و بندگان خود پذیرا است، در رحمت خود را در دوران هشت سال دفاع مقدس از جمهوری اسلامی ایران مقابل ظلم و ستیز به روی رزمندگان و ملت شریف ایران بازنمود.

وی رزمندگان دوران دفاع مقدس را بهترین الگو برای نسل جوان دانست و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت باید الگوی مسئولان نیز باشد؛ زیرا که این فرهنگ انسان را از غرق شدن در مادیات زندگی روزمره رها می‌کند.

وی با اشاره به عملیاتی کردن بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: وحدت و همدلی مردم و مسئولان بزرگترین ابزار ایستادگی در برابر دشمنان است و موفقیت‌ها و دستاورد‌های بزرگ انقلاب اسلامی در این چهل سال در سایه وحدت و انسجام ملی بدست آمده است.

وی با اشاره به این که شهدای والامقام کشورمان همیشه در برابر ابرقدرت‌ها لحظه‌ای نا امید نشده‌اند، بیان کرد: باید این شخصیت‌ها را به عنوان یک الگوی شاخص در جامعه به همگان معرفی کنیم که این مسئله نیازمند تعاملات همه‌جانبه مسئولان و دستگاه‌های مربوطه است تا بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه به همگان معرفی کنیم.

اردوهای راهیان نور؛ بهترین راه شناخت فرهنگ ایثار و شهادت

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه راهیان نور به یک آیین و فرهنگ تبدیل  شده است، گفت: باید تلاش و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام به نسل امروزی تبیین و معرفی شود تا کسانی که در زمان جنگ هشت سال دفاع مقدس نبودند به طور ملموس در جریان رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهدای والامقام قرار بگیرند.

فیاضی حضور در اردوهای راهیان نور را بهترین راه شناخت فرهنگ ایثار و شهادت دانست و بیان کرد: ملت ایران در زمان جنگ تحمیلی در مقابل 43کشور ابر قدرت دنیا مقاومت کرده‌اند که اعتقاد قلبی شاخصه بارز آنان است و شهدای والامقام کشورمان از این سرمایه بزرگ برای رسیدن به پیروزی و موفقیت استفاده کرده‌اند که این مسئله برای ما بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه واقع شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در خصوص اشاره مقام معظم رهبری در گام دوم به جوانان میهن اسلامی، تاکید داشت: جوامع علمی ما به خصوص دانشجویان بسیجی باید با تقویت ایمان و بصیرت خود بتوانند با حربه های دشمنان اسلام و انقلاب مبارزه کرده و ضمن از بین بردن ظلمات و تاریکی ها مروج نور الهی در جهان باشند.

وی از دانشجویان بسیجی خواست تا ضمن تقویت بصیرت و آگاهی در کسب معرفت تلاش کنند تا بتوانند با ظلمت غرب مبارزه کرده و الگوی معرفتی دینی را در جهان ترویج کنند چرا که تنها راه از بین بردن ظلمت غرب ترویج معرفت دینی در جهان است.

دِین ما در مقابل خانواده‌های شهدای والامقام بسیار سنگین است

فیاضی با بیان اینکه ملت ایران مدیون صبر و استقامت خانواده های معظم شهیدان هستند، اظهار کرد: دِین ما در مقابل خانواده‌های شهدای والامقام بسیار سنگین است که باید از تمام دستاوردهای ارزش‌های انقلاب اسلامی حفظ و صیانت کنیم که این موضوع نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تقویت روحیه ایثارگری و دلاورمردی‌های رزمندگان است که امیدواریم این موضوع مورد توجه واقع شود.

وی تصریح کرد: شهدای والامقام ادامه دهنده راه شهدای کربلا هستند و این اهداف تاسی از راه و قیام عاشورا است که باید از تمام تلاش خود برای نگهداری از ارزش‌ها و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی تلاش کنیم و باید این درس را از واقعه عاشورا بگیریم و این راه را در بین نسل کنونی ترویج دهیم.

انتهای پیام

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

اکبر طبری از معاونت اجرایی حوزه ریاست رفت

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۱۸۲۰۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • همایش ملی چالش‌ها و راهکار‌های توسعه شهرستان سقز برگزار می‌شود
 • همایش ملی طب بومی غرب ایران برگزار می‌شود
 • همایش ملی طب بومی غرب ایران در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود
 • ‌پدر؛ تنها قهرمان زندگی من
 • شهادت 3 فلسطینی در حمله رژیم صهیونیستی به نابلس
 • ویژه برنامه‌های نوروزی حرم مطهر شاهچراغ(ع) اعلام شد
 • یازدهمین همایش ملی آموزش ۱۲ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود/ آخرین مهلت ثبت‌نام اول اردیبهشت ماه
 • جشن میلاد حضرت علی (ع) در حرم حضرت رقیه (س)
 • برگزاری مراسم ولادت امیرالمؤمنین(ع) در آستان حضرت عبدالعظیم(ع)
 • رویداد هفته نانو یکی از کم هزینه‌ترین همایش‌های علمی در دانشگاه بناب بود
 • همایش نه به ریختن زباله در کازرون برگزار شد
 • لبخند و تلخندهای استان ها در سال 97
 • سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور هنر دفاع آغاز شد
 • حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و برنامه های فرهنگی تحویل سال نو
 • فراخوان همایش ملی «تأملی بر زندگی، آثار و اندیشه عبدالله قطب بن محیی»
 • پایان همایش ملی شعر گویشی هُمدِرُنگ با معرفی برترین‌ها
 • همایش تجلیل از مفاخر خلخال اردیبهشت 98 برگزار می شود
 • نفرات برتر همایش ملی شعر گویشی هُمدِرُنگ معرفی شدند
 • دهمین همایش پدران آسمانی در شهرستان پارس آباد برگزار شد