مشاهده اخبار داغ روز

خبرگزاري آريا - شايد چندان هم بير‌اه نباشد اگر فريدون حسن‌پور را راوي قصه کيمياگران دانست؛ آدم‌هاي معمولي يا حتي از يادرفته‌هايي که پاي پياده، وقتي همه خوابند با گذر از رنج‌ها، نشاني گنج را جست‌وجو مي‌کنند و به تحول و بصيرتي دست پيدا مي‌کنند که کيمياي وجودشان را جلا مي‌دهد.
به گزارش جام‌جم، تازه‌ترين سريال حسن‌پور با نام «مرد»، با مضموني شبيه به آنچه ذکر شد، در استان سرسبز گيلان تصويربرداري مي‌شود.


اين سريال داستان مرد جواني را روايت مي‌کند که بعد از فارغ‌التحصيلي، در وزارت آموزش و پرورش استخدام و براي گذراندن دوره خدمت به منطقه ديلمان منتقل مي‌شود، اما چندان علاقه‌اي به اين کار ندارد و در نهايت براي او چاره‌اي نمي‌ماند جز کنار آمدن با واقعيت و سفر به روستا که شروعي است براي آشنايي با مردم منطقه.
براي روايت اين قصه، فريدون حسن‌پور و همکارانش در بلندي‌هاي 2500متري ديلمان از توابع لاهيجان در دل جنگل ساکن شده‌اند؛ جايي که براي تماس تلفني هم دشواري‌هاي زيادي وجود دارد. از اين رو گفت‌وگو با تهيه‌کننده زماني انجام شد که به تهران بازگشته بود. مهدي بوستان‌پرور در مقام دستيار کارگردان هم اگر نبود گفت‌وگو با فريدون حسن‌پور هرگز مقدور نمي‌شد. سوالات ترلان پروانه را نيز به مادرش سپرديم تا پس از ديدار با دخترش در ديلمان با پاسخ‌ برگردد.
فراز و فرودهاي کيمياگري
سريال مرد را سيد مصطفي موسوي تهيه مي‌کند. تماشاگران تلويزيون اين تهيه‌کننده را بيشتر به عنوان مجري مي‌شناسند، اما او از سال‌هاي دور به‌عنوان تهيه‌کننده در تلويزيون فعاليت دارد و در دهه 70 سريال‌هايي چون «خانه بخت»، «همسايه‌ها» و «فاصله» را براي تلويزيون تهيه‌ کرده است.
بر اساس توضيحات موسوي، قرار بود سريال مرد را بهروز مفيد تهيه ‌کند؛ کسي که «هشت و نيم دقيقه» را در کارنامه دارد، اما بعد از تصويب فيلمنامه و انجام پيش‌توليد، قرار مي‌شود از مرحله تصويربرداري به بعد، موسوي تهيه‌کنندگي اين سريال را برعهده داشته باشد.
مرد، داستانش را در يک بازه يکساله و در زمان حال روايت مي‌کند. موسوي ضمن اشاره به اين نکته، درباره روند توليد سريال به جام‌جم مي‌گويد: تصويربرداري سريال مرد اوايل مرداد آغاز شد و تا پايان سال ادامه خواهد داشت. اين سريال به طور کامل در منطقه ديلمان تصويربرداري مي‌شود و خرداد سال آينده در 35 قسمت 42 دقيقه‌اي آماده نمايش خواهد بود.
به گفته اين تهيه‌کننده، سريال «مرد» به قلم فريدون حسن‌پور نوشته شده و براي پخش از شبکه دو توليد مي‌شود.
موسوي در مقام تهيه‌کننده، معتقد است سريال مرد مقولات اجتماعي و ارتباطات آدم‌ها را از دريچه فرهنگ مي‌بيند و تعريف ديگري از عشق به مخاطب مي‌دهد.
او در اين باره مي‌گويد: آنچه از عشق در اين سريال خواهيد ديد درباره عشق بين آدم‌هاست و البته عشق به طبيعت، فرهنگ، مليت و سرزمين مادري.
به گفته اين تهيه‌کننده، سريال مرد پيام مهمي براي نظام آموزشي کشور دارد. درباره استعدادهايي است که در روستاها زندگي مي‌کنند، امکانات محدود اما استعدادهاي شگرف دارند و با آموزش مي‌توانند زندگي خودشان و ديگران را متحول کنند.
از مس تا طلا
معرفي چهره‌هاي تازه به دنياي بازيگري از علاقه‌هاي فريدون حسن‌پور است و اين بار او در سريال «مرد» ارميا قاسمي را در نقش اصلي به عنوان چهره‌اي تازه به تماشاگران معرفي مي‌کند.
پژمان بازغي، مهران غفوريان، پيام دهکردي، مهران رجبي، سيروس گرجستاني، ترلان پروانه، نگين معتضدي، امير نوري، مجيد پتکي، کريم قرباني، نسرين بابايي، مهدي بوستان‌پرور، فرشيد مرندي کهن، امير سهيلي، سياوش گرجستاني، رسول حق‌دوست، جابر وثوق، فريده دريامج، آزيتا ترکاشوند، مهرانه به‌نهاد، بهمن صادق حسني، مسعود بدرطالعي و سيدرسول برسام، بازيگران اين سريال هستند و در کنار آنها جمعي از بازيگران محلي نيز هنرنمايي مي‌کنند.
رنج برده و گنج ديده
سريال مرد نيز مثل ديگر آثار فريدون حسن‌پور در دل طبيعت بکر و سبز گيلان روايت مي‌شود. اين کارگردان به همراه گروه بزرگ تصويربرداري در شرايطي سخت کار مي‌کنند و او ضمن قدرداني از گروهش براي تحمل دشواري‌ها، درباره اصرار به ساخت آثارش در دل طبيعت مي‌گويد: تماشاي زيباترين مناظر طبيعي بعد از سه دقيقه انسان را خسته مي‌کند. اگر طبيعت جزو يکي از مهم‌ترين شخصيت‌هاي قصه نباشد و در کنار ساير کاراکترها قرار نگيرد، ديده نخواهد شد و ديگر فرقي با ديوار رنگ شده در پس زمينه نخواهد داشت.
اين کارگردان به استفاده دراماتيک از طبيعت به فيلم «وقتي همه خواب بودند» اشاره مي‌کند و اين‌که هر قدر بي‌بي سليمه به بالا و به سوي خدا مي‌رفت، از مناظر زيباتري عبور داده مي‌شد. حسن‌پور تصريح مي‌کند: منظور از طبيعت، سبزي و جنگل نيست؛ جنگل به تنهايي در تصوير زيبا نمي‌شود. من به دنبال طبيعت بکر به دورافتاده‌ترين مکان‌ها مي‌روم. روزها مي‌گردم و عکاسي مي‌کنم تا بتوانم متناسب با قصه از طبيعت استفاده کنم.
کارگردان سريال مرد، درباره دشواري‌هاي کار در ارتفاعات مي‌گويد: گروه من امکانات حداقلي براي زندگي دارد؛ اگر يک روز کار تعطيل شود همه کلافه مي‌شوند. براي يک پلان گاهي مجبوريم يک ساعت در کوهستان پياده روي کنيم و وقتي به اين نتيجه مي‌رسم که از کوه يا تپه روبه‌رو مي‌توان پلان زيبايي گرفت، گروه بايد به آنجا منتقل شود.
فريدون حسن‌پور کارگردان سختگيري است؛ بازيگراني که با او همکاري کرده‌اند بر سختگيري او تاکيد دارند. گويي براستي معتقد است که بي‌رنج به گنج نخواهد رسيد.
سختکوشي و تجربه‌اندوزي
ترلان پروانه در نقش دکتر فرشته، دختري است که با شرايط دشوار و تشويق دکتر صارمي (پژمان بازغي) درس خوانده و پزشک شده و به روستايش برگشته تا به مردم منطقه‌اش خدمت کند.
او درباره اين شخصيت به خبرنگار ما مي‌گويد: دکتر فرشته، دختر سختکوش دانا و باهوشي است که با وجود کسب موقعيت، هرگز زادگاه خود را فراموش نکرده است. او نگاه انساندوستانه‌اي دارد که باعث مي‌شود در روستا بماند و از طبيعت بکر و فضاي آرام و دور از هياهوي شهر لذت ببرد.
اين بازيگر جوان مي‌گويد جذب همين ويژگي‌هاي شخصيتي در دکتر فرشته شده، بخصوص اين‌که با وجود سن کم و جواني‌اش بسيار پخته عمل مي‌کند.
ترلان پروانه براي بازي در اين نقش به فريدون حسن‌پور اعتماد کرده و درباره اين همکاري مي‌گويد: بازي در مقابل دوربين آقاي حسن‌پور براي من يک تجريه شيرين است. کار کردن با ايشان شايد بسيار سخت باشد اما پر از تجربه است؛ مثل تجربه حرف زدن با لهجه شمالي.
آذر مهاجر

منبع: خبرگزاری آریا

جان‌باختگان اعتراضات چه افرادی هستند؟| مردم می‌خواهند بدانند چه اتفاقی افتاده است

جهانگیری: مردم با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتند| آمریکا گلوگاه‌های اقتصاد کشور را بسته| شرایط کنونی جزو سخت‌ترین شرایط پس از انقلاب است| کشورهای دوست هم نفت ایران را نمی‌خرند

عارف: ابهاماتی در کشته‌ها وجود دارد/ با شفافیت اطلاع رسانی شود

حذف تیربرق‌های با نشان «شیر و خورشید» در تهران+عکس

فیلم | سقوط پل هوایی در میدان امام حسین(ع) مشهد

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۱۹۳۶۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

کوین کاستنر بازیگر درامی درباره تخلفات در پارک‌های ملی می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، کوین کاستنر که پیشتر در سریال تلویزیونی «یلواستون» نقش‌آفرینی کرده بود، در یک سریال درام یک ساعتی برای شبکه ای‌بی‌سی بازی می‌کند.

این سریال درباره خدمات تحقیقاتی پارک‌های ملی است.

بازیگر برنده اسکار یکی از نویسندگان این مجموعه در کنار ایرون هلبینگ سازنده آن است و به عنوان تهیه کننده اجرایی نیز حضور خواهد داشت.

این سریال که اکنون به عنوان «آی‌اس‌بی» از آن یاد می‌شود درباره ماموران متخصص شاخه خدمات تحقیقاتی است که تلاش دارند تا جرایم بسیار سازمان یافته و پیچیده را که در پارک‌های ملی رخ می‌دهد، حل کنند.

کاستنر به تازگی هم بازیگر و هم تهیه کننده اجرایی سریال درام کمپانی پارامونت نت‌ورک با عنوان «یلواستون» هم بوده است. این سریال در فصل دومش با اقبال زیادی روبه رو شد و پس از آن فصل سومش هم ساخته شد.

در حالی که کاستنر پیشتر به عنوان تهیه کننده پروژه‌های تلویزیونی کار کرده بود، اما نخستین بار است که برای یک سریال تلویزیونی نویسندگی می‌کند.

احتمال دارد کاستنر کارگردان این پروژه هم باشد، اما هنوز چیزی در این باره قطعی نشده است.

هلبینگ سازنده درام تاریخی «سقوط شوالیه» و سریال‌هایی چون «فلش» و «اسپارتاکوس» بوده است.

کد خبر 4789939

دیگر خبرها

 • پروژه جدید کوین کاستنر درباره تخلفات پارک‌های ملی
 • تهیه اطلس آلودگی خاک در تهران
 • ماجرای شکار ابدی میگ۲۵ در آسمان ایران
 • طرز تهیه سس گوجه‌فرنگی
 • ارتفاع زیاد بار کمپرسی علت سقوط پل عابر پیاده در مشهد اعلام شد
 • احیای 2500 هکتار از اراضی خراسان جنوبی با مشارکت بنیاد برکت
 • دل نوشته جالب رضا صادقی/ تشکر پیمان معادی از تهیه کننده بمب یک عاشقانه آرام
 • طرح های جامع و تفصیلی در شهرهای مازندران تهیه شود
 • طرز تهیه گوش‌فیل و شربت زولبیا و بامیه
 • طرح جامع شهرهای کوچک در مازندران تهیه شود
 • طرز تهیه ذرت مکزیکی
 • سالانه 2500 کودک معلول دراستان کرمان متولد می شود
 • قیمت آپارتمان ۵۰ متری در تهران
 • طرز تهیه اسنک پیتزایی خوشمزه و لذیذ
 • طرز تهیه سس گوجه‌فرنگی؛ خانگی و لذیذ
 • طرز تهیه کوکو سیب زمینی ساده و خوشمزه
 • عروسی که به عزا تبدیل شد!
 • (تصاویر) شهر زیرزمینی ۲۵۰۰ ساله در کیش
 • پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به ۲۵۰۰ دانشجوی بهزیستی/واریز از ۱۶ آذر