خبرگزاري آريا - قيمت دستگاه نبات پزي ، آموزش نبات پزي ، کارگاه نبات پزي ، قيمت دستگاه توليد نبات ،فروش دستگاه نبات سازي ،کارگاه توليد نبات ،قيمت دستگاه نبات سازي
ممکن است فکر کنيد وقتي به آساني مي توان نبات را از فروشگاهها خريد اصلا به چه د ليل بايد زحمت تهيه کردن نبات را در منزل به خودتان بدهيد؟ ولي واقعا به نظر شما هم تجربه خوبي خواهد بود و مي تواند مشغوليت خوبي براي بچه ها هم باشد؛بعلاوه اين ها قادرند نبات تان را به هر رنگ و مزه اي که خوشتان مي آيد درآوريد.

اگر مايليد ياد بگيريد با ما باشيد.

مواد لازم
آب : 1 پيمانه
شکر : 3 پيمانه
رنگ خوراکي و طعم دهنده : دلخواه
ابتدا آب را داخل يک قابلمه به جوش بياوريد.
تکه اي نخ را در وسط يک مداد يا چوب، دور آن بپيچيد. طول نخ بايد به اندازه اي باشد که بعد از گره زدن آن روي مداد و قرار دادن آن روي دهانه ليوان، تقريبا به ته ليوان برسد. به انتهاي نخ، يک گيره فلزي گره بزنيد.
نخ را خيس کنيد و آن را به شکر آغشته کنيد.
مداد را روي ليوان قرار داده به طوري که گيره فلزي با ته ليوان برخورد نداشته باشد.
وقتي آب جوش آمد، آن را از روي حرارت برداريد.
در هر مرحله، نصف فنجان شکر داخل آب بريزيد و هم بزنيد تا جايي که همه شکرها را داخل آن ريخته باشيد و ديگر آب اشباع شود و شکر ته قابلمه جمع شود.
طعم دهنده و رنگ را مي توانيد در اين مرحله اضافه کنيد.
محلول شربت شيرين را داخل ليوان بريزيد تا حدي که تقريبا 2.5 سانت از بالاي ليوان خالي باشد.
مداد را روي ليوان قرار داده و گيره فزي داخل محلول باشد. حواستان باشد که نخ به ته ليوان و يا کناره هاي آن نچسبد.
ليوان را در فضايي قرار دهيد که تکان نخورد. پس از يک يا دو روز، مي بينيد که کريستال هايي شروع به شکل گرفتن کرده اند.
بگذاريد نخ داخل ليوان بماند تا بلور نبات بزرگتر شود. پس از يک هفته اندازه نبات به اندازه دلخواه تان رسيده است و ديگر نبات بزرگتر از آن نخواهد شد.
نخ را از محلول درآوريد و بگذاريد خشک شود.
پس از خشک شدن نخ، بگذاريد نبات شکل خودش را کامل بگيرد.
نکات و هشدارها
بهتر است از نخ پنبه اي استفاده کنيد و نه نخ نايلوني.
فيلم آموزش نبات پزي و نحوه درست کردن نبات در خانه https://chegane.com/source/177/c7e4f13e77c3cbc8b88af178aa03dfbf.mp4

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

عباسی: منصوریان تیم ما را یک دست کرد / با اتحاد مقابل الغرافه کامبک زدیم

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، چند روز قبل وقتی ذوب آهن در خانه الغرافه دو بر صفر عقب افتاد کمتر کسی فکر می کرد ذوب آهن  بتواند  از پلی آف به مرحله گروهی آسیا صعود کند اما شاگردان منصوریان با ارائه یک بازی متفاوت در نیمه دوم بازی را با پیروزی سه بر دو تمام کردند. به همین خاطر سراغ محمدرضا عباسی بازیکن ذوبی ها رفتیم:

-بازی الغرافه را بد شروع کردید اما در نهایت خوب تمامش کردید.

خدا را شکر بازی خیلی خوبی بود، البته نیمه اول تا بچه ها خودشان را با شرایط  بازی وفق بدهند و کارهای تاکتیکی را انجام بدهیم طول کشید  و  شرایط کمی بد بود که متاسفانه بازی دو هیچ شد. اما نیمه دوم با یک بازی خوب خدا را شکر سه گل زدیم. موقعیت های دیگری هم داشتیم که گل نشد، می توانستیم بیشتر از سه گل بزنیم.  نباید فراموش کنیم این بازی خیلی  مهم بود  برای باشگاه، بازیکنان و حتی هواداران که خدا را شکر توانستیم بازی مهمی را ببریم و سهمیه آسیایی فوتبال ایران را از دست ندادیم.

-با توجه به اینکه نیمه اول بازنده بودید در بین نیمه منصوریان چکار کرد که ورق بازی برگشت. جلوی الغرافه به اندازه کل نیم فصل اول لیگ که نتوانستید کیفیت خودتان را نشان بدهید و به مرحله بعد صعود کنید نمایش خوبی داشتید.

خیلی سخت بود، نیمه اول دو بر صفر از حریف خود عقب افتادیم. آن هم در خانه رقیب اما وسط نیمه کادر فنی با مرور کارهای تاکتیکی و مسائل روانی تاکید داشتند. درهمان حال در رختکن می دیدم که همه امیدوارند و خودم هم امید داشتم برگردیم. خدا را شکر با همین امید در نیمه دوم وارد زمین شدیم ، همه بچه ها تلاش کردند از جان مایه گذاشتند و با دوندگی بالا توانستیم در نیمه دوم اشتباهات نیمه اول را جبران کردیم

-با اینکه در این برد همه هم تیمی های شما خوب بودند ولی بازی ارسلان مطهری بیشتر به چشم آمد. به ویژه اینکه در چند سال اخیر ارسلان همیشگی را ندیده بودیم.

در این بازی هر یازده بازیکن، خوب بودند. از خط حمله تا دروازه باید منسجم باشند که تیم نتیجه بگیرد اما شما درست می گوید ارسلان، خدا را شکر در این بازی خودش را نشان داد. قبلا نشان داده که چقدر توانایی دارد و خوشحالیم که به روزای خوبش برگشته. با این بازی مطهری هم برای خودش و هم برای تیم خوشحال شدیم که می توانیم روند خوبی در کنار هم داشته باشیم. باز هم تاکید می کنم همه تیم خوب بازی کردند ارسلان هم مانند بقیه. تیم زحمت کشید نتیجه گرفتند و به دور بعد صعود کردیم.

- گفتید صعود، درباره مرحله بعد و  رقبا در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا چه نظری دارید؟ به نظر می رسد گروه شما نسبت به استقلال کمی ساده تر است؟

تیم های که در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می کنند بهترین تیم های کشورشان هستند.  پس نمی شود گفت گروه آسانی نیست و از قبل نمی شود گفت بازی جلوی  کدام تیم یا در کدام گروه آسان است. ما بازی به بازی پیش می رویم و هیچ تیمی را دست کم نمی گیریم اما روی کاغذ تیم های با تجربه و شناخته شده تر در گروه تیم های دیگر مثل اسستقلال هستند. ولی شرایط در زمین با روی کاغذ فرق دارد. تیم عربستان در گروه ماست ما چهار بازی ما باید خارج از گروه انجام بدهیم این مسئله کار ما را کمی سختتر می کند و از امتیاز میزبانی کمتر می توانیم استفاده کنیم.

-بعضی کارشناسان معتقدند پیروزی برابر الغرافه، ذوب آهن را به لیگ برمی گرداند و در نیم فصل دوم شاگردان منصوریان در جدول بالاتر خواهند آمد.

بعد از تعطیلات نیم فصل فقط یک بازی  در لیگ و دو بازی در لیگ قهرمانان آسیا داشته ایم که خدا را شکر در آسیا  در دو بازی سخت و جلوی تیم های باکیفیت خیلی خوب نتیجه گرفتیم. با این روند می خواهیم ادامه بدهیم در نیم فصل اول اگر بدشانسی نمی آوردیم اینطور نمی شد. تا پایان سال هر چهار روز یکبار بازی داریم و برنامه خیلی فشرده است امیدواریم با این شرایط خودمان را وفق بدهیم و خوب نتیجه بگیریم.

فکر می کنید ذوب آهن تحت هدایت منصوریان در نیم فصل دوم کجای جدول قرار می گیرد؟ می توانید نتیجه های قبلی را جبران کنید.

در فوتبال پیش بینی نمی شود کرد اما صدر در صد جایگاه اصلی تیم ذوب آهن اینجا نیست و همه هم این مطلب را می دانند ذوب آهن واقعی کیفت بالایی دارد و امیدواریم در رتبه خوبی کارمان را تمام کنیم. خدا را شکر آقای منصوریان با بازیکنان رفیق هستند و از نظر روحی و روانی  تیمی یکدست تر شدیم. حتما می دانید که روحیه تیمی در روند فنی تاثیر دارد. از این نظر در فوتبال همدلی و تیم بودن خیلی مهم است که همراه آقای منصوریان به این مهم رسیده ایم.

گفت و گو از: وحید مرادی

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

حمله سردار نقدی به دولت روحانی، سیدمحمد خاتمی و هاشمی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی خود ماست| باید رییس‌جمهوری ساده‌زیست انتخاب کنیم| بزرگترین افتخار ایرانی‌هاست که ولی فقیه در راس امور کشور است| رضاخان بی‎سواد، فقیر، دزد و غارتگر اموال مردم بود| انقلاب

پرسپولیسی‌ها میهمان مسابقه شوتبال شبکه نسیم

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۱۹۹۹۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دستور تهیه شیر توت فرنگی خانگی
 • واحدهای بزرگ دولتی واگذار شده به بخش خصوصی مشکل دارند
 • روش درست کردن “هات چاکلت ایتالیایی” نوشیدنی محبوب و خوشمزه
 • نمایشگاه بهاره فروش محصولات در قم برپا ‌می‌شود
 • ارسلان مطهری: مطمئن باشید که ذوب آهن در لیگ برتر نیز کامبک خواهد زد
 • محمدرضا عباسی: با اتحاد مقابل الغرافه کامبک زدیم؛ منصوریان، ذوب آهن را یک دست کرد
 • سرمربی تیم بسکتبال بانوان نامی‌نو: به خاطر داشتن این بازیکنان خدا را شکر می‌کنم
 • تمام تجهیزات انرژی تجدیدپذیر در داخل تولید می شود
 • دانلود آهنگ گل بریزید رو عروس و داماد +متن ترانه
 • آغاز بتن‌ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر از تابستان 98 / سوخت نیروگاه اتمی بوشهر تعویض می‌شود
 • خانه تکانی و نگهداری مجدد داروها در منزل + نکات مهم
 • انتقاد سرمربی تیم والیبال گنبد از برنامه‌ریزی سازمان لیگ‌
 • سارق 100 فقره سرقت داخل خودرو در کرج دستگیر شد
 • سارق 100 فقره سرقت داخل خودرو در کرج ستگیر شد
 • تولید شکر در کارخانه نیشکر هفت تپه آغاز شد
 • طرز تهیه دمنوش رزماری و خواص آن
 • بهترین برنامه غذایی برای داشتن تناسب اندام+ رژیم غذایی هفته یازدهم
 • بازدید اهالی رسانه از فعالیت کارخانه تولید شکر/تصاویر
 • ترقی: اصلاح نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی به تحقق عدالت کمک می‌کند