به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سالی جونز خواننده راک انگلیسی پس از پیوستن به داعش به سوریه رفت و پس از رهبری و مشارکت بسیاری از عملیات تروریستی ، کشته شد.

سالی جونز یکی از معروف‌ترین زنان عضو داعش بود که خبر پیوستنش به این گروهک تروریستی بازتاب‌های بسیاری در سطح جهان در پی داشت. این خواننده معروف انگلیسی، پس از جداشدن از همسرش، دچار افسردگی حاد شد که مشکلات زیادی را برای او ایجاد کرد. او از یک خواننده و نوازنده موسیقی تبدیل به یک زن خشن و خونخوار شد و همین امر زمینه عضویت او در داعش را فراهم کرد. سالی جونز از طریق شبکه‌های مجازی با شخصی به نام جنید آشنا شد؛ جوان 20 ساله‌ای که با وعده ازدواج سالی را اغفال کرده و به عضویت داعش درآورد.

سالی در پی علاقه مندی‌اش به جنید به همراه دو فرزند پسر خود به سوریه رفت و فعالیت‌های تروریستی خود را آغاز کرد.

این زن به عنوان معروف‌ترین زن عضو داعش، به آموزش زنان و اغفال دختران جوان برای پیوستن به داعش پرداخت. او در بسیاری از عملیات تروریستی داعش نقش بسزایی داشته است. حالا اخباری حاکی از کشته شدن این زن انگلیسی توسط نیروهای آمریکایی منتشر شده است. گفته می‌شود پسر سالی نیز در این حملات کشته شده است.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

انتهای پیام/

معروف‌ترین زن انگلیسی داعش کشته شد

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اخبار سیاسی و امنیتی عراق|انتقاد حشد شعبی از اظهارات العبادی/تاکید المالکی بر همبستگی ملی برای مقابله با چالش‌ها

هیئت حشد شعبی امروز پنجشنبه از اظهارات حیدرالعبادی نخست وزیر سابق درباره این نیروهای مردمی ابراز شگفتی و اعلام کرد اتهامات اشتباه به اعتبار العبادی خدشه وارد می کند. ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱ بین الملل آسیای غربی نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم‌، سخنگوی رسانه ای حشد شعبی در بیانیه ای اعلام کرد اشکالات مطرح شده علیه حشد شعبی همچون داشتن شبکه ماهواره ای و سوء‌ استفاده برخی از جایگاه‌ها یا توانمندی‌شان تفاوتی با اشکالات مطرح شده درباره کل نیروهای مسلح ندارد، چرا باید بر حشد شعبی تمرکز شود و با این پدیده در کل نیروهای مسلح که حشد هم جزئی از آن است، بر اساس روحیه ملی سازنده برای دستیابی به راه حل ها تعامل نشود نه اینکه فقط به توهین و خدشه وارد کردن و ایجاد تردید و شبهه افکنی درباره حشد مبادرت شود.

این سخنگو از همسو شدن نخست وزیر سابق با هجمه دشمنان داخلی و خارجی عراق علیه حشد شعبی ابراز شگفتی کرد، نیروهای که کاروان‌های پیاپی شهدا و مجروحان و مفقودان و جانفشانی‌های غیر قابل وصف را تقدیم کرد  و نقش بزرگی در لبیک گفتن به ندای مرجعیت و انجام وظیفه داشت و در کنار دیگر نیروهای مسلح و نیروهای مردمی و حمایت ملت‌ها و کشورهایی که در کنار ما بودند، در تحقق این پیروزی بزرگ(بر گروه تروریستی داعش) سهیم بودند. هر اتهام اشتباه یا درستی که علیه حشد مطرح شده باید قبل از همه علیه خود العبادی مطرح شود.

این سخنگو افزود اتهامات اشتباه به اعتبار و جایگاه العبادی خدشه وارد می کند و  او را شریک تمام کسانی قرار می دهد که به دنبال تضعیف نیروهای مسلح ما از جمله حشد شعبی هستند، نکته صحیح این است که العبادی مسئول نخست حشد شعبی به عنوان فرمانده کل حشد طی سال‌های تصدی نخست وزیری تا 24 اکتبر 2018 بوده است، اما اینکه وی به تخلفاتی در حین مسئولیتش اشاره کرده، ادعاست، او نمی تواند ادعای موفقیتی را داشته باشد که به لطف جانفشانی‌ها و فداکاری دیگران محقق شده، زیرا او مسئول نخست دولت بود، ولی خود را از مسئولیت پذیری در برابر نقایص و اشتباهات مبرا می داند، با وجودی که وی مسئول مستقیم نیروهای مسلح از جمله حشد شعبی بوده است، وی باید مسئولیتی را که بر گردنش بوده به دوش دیگران نیندازد.

سخنگوی رسانه ای حشد شعبی تصریح کرد پس از تغییر دولت، تلاش برای ملی کردن پرداخت حقوق نیروهای حشد صورت گرفت و فرمان شماره 237 در اول جولای با هدف ساماندهی اوضاع حشد شعبی و اینکه تمام سلاح‌ها در اختیار دولت قرار گیرد و مقرهایش در داخل شهرها بسته شده و میان حشد و احزاب سیاسی جدایی صورت گیرد، از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح صادر شد،‌بهتر بود که آقای العبادی فرمانده کل سابق نیروهای مسلح اولین نفری می‌بود که این اوضاع و اقدامات را درک می کرد، نه اینکه طوفانی از شک و تردید و اتهام زنی در زمانی غیر مناسب و به شیوه نامناسب و خارج از دایره مسئولیت پذیری به راه اندازد، آن هم در این زمان که نیروهای حشد شعبی به همراه دیگر نیروهای مسلح، وارد نیروهای «اراده پیروزی» برای ریشه کنی بقایای داعش و تقویت امنیت و نظم هستند.

اعلام زمان نتایج ساماندهی ارتباط حشد شعبی با نیروهای امنیتی

عادل عبدالمهدی نخست و فرمانده نیروهای مسلح عراق سه شنبه 25 تیر گفته بود که ماه جاری میلادی شاهد اعلام نتایج ساماندهی ارتباط حشد شعبی با نیروهای امنیتی خواهد بود.

عبدالمهدی در کنفرانس هفتگی خود همچنین اظهار داشت نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان تصمیم واقعی برای مسائل موجود میان اربیل و بغداد در چارچوب قانون اساسی را مورد تاکید قرار داده است.

وی افزود ما برای نهایی کردن پرونده ساماندهی ارتباط حشد شعبی با نیروهای امنیتی و ارتش تلاش می‌کنیم. عبدالمهدی افزود گروه‌های حشد شعبی بر پایبندی خود به فرمان ویژه ساماندهی ارتباط با نیروهای امنیتی تاکید کرده اند.

نخست وزیر عراق خاطر نشان کرد ماه جاری(جولای) شاهد اعلام نتایج ساماندهی ارتباط حشد شعبی با نیروهای امنیتی خواهد بود.

انتقاد یک نماینده پارلمان عراق از بارزانی

خبر دیگر از عراق اینکه، سرکوت شمس الدین عضو فراکسیون معارض المستقبل در پارلمان عراق امروز پنجشنبه گفت نزاع سیاسی بر سر دستاوردها و غنایم در داخل خاندان بارزانی منجر به وخامت اوضاع امنیتی در اقلیم کردستان شده است.

بر اساس گزارش السومریه، شمس الدین در اشاره به حمله مسلحانه به دیپلمات‌های ترکیه‌ای در کنسولگری ترکیه در اربیل و کشته شدن سه نفر از جمله معاون کنسول این کشور اعلام کرد مقامات امنیتی باید هویت جنایتکارانی را که سه دیپلمات ترکیه از جمله معاون کنسول این کشور را به قتل رساندند، شناسایی کنند به ویژه با توجه به اینکه رستورانی که این حادثه رخ داد، مجهز به دوربین‌ نظارتی امنیتی است و تاخیر در اعلام ماهیت این جنایتکاران، شک و تردید و سئوالات زیادی درباره طرفی مطرح می کند که این اقدام را انجام داد.

شمس الدین این اقدام تروریستی را محکوم کرد و گفت برخی تلاش می کنند از طریق این اقدامات، بحران های جدیدی میان عراق و همسایگانش از طریق قتل دیپلمات‌‌ها یا حمله به سفارتخانه ها و دیگر رفتارهای غیر قابل قبول ایجاد کنند.

عضو فراکسیون المستقبل در پارلمان عراق، انگشت اتهام در برهم خوردن امنیت اقلیم کردستان را به رئیس اقلیم و نخست وزیر آن و همچنین نزاع و درگیری پنهانی نسبت داد که همچنان میان آنها برای سیطره بر پرونده  امنیتی و تغییرات بسیاری از فرماندهان امنیتی مهم وجود دارد. وی افزود رئیس اقلیم(نچیروان بارزانی) برای مدیریت پرونده امنیتی بدون کمترین فکری تلاش می کند.

تاکید نوری المالکی بر افزایش همبستگی میان گروه‌های عراقی برای مقابله با چالش‌ها

خبر دیگر اینکه نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون در دیدار با هیئتی از سازمان بدر بر ضرورت افزایش همبستگی میان گروه های ملی عراق برای  ایستادن در برابر چالش‌ها تاکی کرد.

بر اساس بیانیه دفتر نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون  در دفتر خود با هیئتی از سازمان بدر به ریاست عبدالکریم یونس معاون دبیرکل سازمان و برخی اعضای دفتر سیاسی دیدار کرد که طی آن آخرین تحولات سیاسی و امنیتی کشور بررسی شد.

بر  اساس این بیانیه، دو طرف بر ضرورت افزایش همبستگی میان گروه های ملی برای مقابله با چالش های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، مالی تاکید و یکپارچه کردن تلاش‌ها برای مقابله با چالش‌ها به خاطر منافع کشور را مهم توصیف کردند.

اخبار امنیتی عراق

هلاکت 6 تروریست داعشی در مرزهای عراق و سوریه

واحد اطلاع رسانی امنیتی از کشته شدن 6 تروریست داعشی در یک حمله هوایی به مخفیگاه آنها در جنوب دریاچه سنیسله در شهرستان البعاج در نزدیکی مرزهای عراق و سوریه خبر داد.

این واحد اعلام کرد این حمله هوایی به مخفیگاه تروریست‌های داعشی بر اساس اطلاعات دقیق فرماندهی عملیات نینوا صورت گرفت.

علت به تاخیر افتادن گشایش یک گذرگاه مرزی میان عراق و سوریه

السومریه به نقل از یک رسانه عربی از دلیل اصلی به تاخیر افتادن گشایش یک گذرگاه مرزی میان عراق و سوریه تا اطلاع ثانوی خبر داد و افزود این تاخیر در حالی است که تدابیر لازم برای گشایش آن انجام شده بود.

این رسانه به نقل از آنچه منبع آگاه خواند، افزود تلاش‌ها برای گشایش گذرگاه زمینی میان شهرک سنجار در عراق و مناطق سوری که نیروهای دموکراتیک سوریه(قسد) بر آن مسلط هستند، پس از آن شکست خورد که مقامات عراقی بر ضرورت برافراشته شدن پرچم رسمی سوریه در بخش سوری گذرگاه اصرار داشتند.

این رسانه افزود : قسد(نیروهای دموکراتیک سوریه مرتبط با آمریکا و برخوردار از حمایت‌های این کشور) این درخواست را رد کرده است و محافل کردی رایزنیهایی برای پیشبرد این مسئله و دستیابی به راه حل میانه برای گشایش گذرگاه انجام می دهند.

بر اساس گزارش السومریه، یک منبع در دهوک گفته است این گذرگاه قرار بود که از یک هفته پیش با هدف تسهیل بازگشت هزاران خانواده کُردی و ایزیدی مقیم اردوگاه الهول و مناطق مختلف سوریه تحت نظارت سازمان ملل و ائتلاف بین المللی(ائتلاف آمریکایی) باز شود، عراق اصرار دارد که پرچم سوریه باید بر گذرگاه برافراشته شود.

این رسانه به نقل از یک مسئول در شهرک مرزی سنون به نام خویدا جوکی اعلام کرد تمام آمادگی ها برای افتتاح گذرگاه انجام شده و توافق برای گشایش آن از سه ماه پیش به دست آمده بود.

بر اساس گزارش السومریه، نیروهای حمایت سنجار نزدیک به حزب کارگران کردستان طی سال‌های گذشته گذرگاهی را با مناطق سوری تحت کنترل کردها باز کرده بودند، ولی این گذرگاه پس از ورود ارتش عراق به مناطق مورد اختلاف از جمله سنجار در اکتبر 2017 بسته شد.

کشف مخفیگاه زیرزمینی تروریست‌های داعشی در الحویجه

واحد اطلاع رسانی امنیتی از کشف یک مخفیگاه زیرزمینی تروریست‌ها در نزدیکی رود الزاب در روستای عریشه فوقانی در شهرستان الحویجه خبر داد.

این واحد افزود این مخفیگاه مورد استفاده تروریست‌ها هنگام مخفی شدن از دیدگان نیروهای امنیتی هنگام عملیات جست‌وجو قرار می گرفت و وسایل خواب و استراحت هم در آن وجود داشت.

در این مخفیگاه پنج بسته منفجره به جا مانده از تروریست‌های داعشی به دست آمد.

انتهای پیام/

R7969/P/S8,90/CT10 واژه های کاربردی مرتبط اخبار "عراق"

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از حیات یا مرگ "برجام" است

واکنش فائزه هاشمی به ولنگار خطاب‌کردن زنان توسط علم‌الهدی و کمپین «چهارشنبه‌های طلایی»: اگر صاحبان قدرت به دنبال وزن‌کشی هستند، اجازه دهند کسانی که مانند آنها فکر نمی‌کنند هم تجمع برگزار کنند| سیاست‌های چکشی دیگر جوابگو نیست

دلارام هاشمی، بازیگر جوان تئاتر درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۲۱۷۸۵۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بسکتبال جام ویلیام جونز؛ شکست سنگین ایران مقابل ژاپن
 • حشد شعبی: داعش برای حمله به حجاج عراقی نقشه کشیده است
 • مسابقات بسکتبال ویلیام جونز| تیم امید ایران نتیجه را به ژاپن واگذار کرد
 • عراق|آغاز مرحله دوم عملیات اراده پیروزی علیه بقایای داعش
 • بازداشت مردی که برای داعشی‌ها سنگ تمام می‌گذاشت
 • کشته شدن ۱۰ تروریست در حمله ائتلاف آمریکایی به مرزهای عراق و سوریه
 • بازداشت مردی که برای داعشی‌ها سنگ تمام می‌گذاشت/ کشف فایل‌های صوتی محرمانه‌ای که همه‌چیز را فاش کرد!
 • بازداشت فردی که در موصل سلاح به داعشی‌ها می‌داد
 • فردی که سلاح به داعشی‌ها می‌داد در موصل بازداشت شد
 • مسابقات بسکتبال ویلیام جونز| تیم ایران از سد چین تایپه B گذشت
 • وزیر نفت داعش به هلاکت رسید
 • «وزیر نفت» داعش در شرق سوریه کشته شد
 • هلاکت"وزیرنفت"داعش در شرق سوریه
 • وزیر نفت داعش در سوریه کشته شد
 • وزیر نفت داعش کشته شد
 • نتیجه بدعهدی آمریکایی‌ها در اوج مبارزه با داعش/ عراقی‌ها دیگر علاقه‌ای به خرید تجهیزات نظامی از آمریکا ندارند +تصاویر
 • مشاهدات یک منبع میدانی از شکست داعشی‌ها در «دروازه مرگ» عراق/۳۰ منطقه از وجود تروریست‌ها پاکسازی خواهد شد + تصاویر
 • خنثی‌سازی عملیات تروریستی داعش در مصر
 • ارتش مصر از خنثی‌سازی عملیات تروریستی داعش خبرداد