به گزارش امتداد نیوز، کتاب «فقه الله اکبر»، در باب تجلی خدا در قرآن و شعر فارسی از بابا طاهر تا قیصر امین پور، شامل مقدمه و شش فصل در ۶۳۶ صفحه منتشر شده است.

true برچسب ها : آکادمی مطالعات ایرانی لندن اصول فقه سیدسلمان صفوی true.

منبع: امتداد نیوز

مطالب پیشنهادی:

نخستین تصاویر از شبنم نعمت‌زاده در دادگاه

واکنش سحر قریشی به درگذشت دختر آبی

ریزش کوه در شهرک باغمیشه تبریز

منبع این خبر، وبسایت www.emtedadnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۲۱۸۷۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

جشنواره تئاتر اکبر رادی فراخوان داد

مؤسسه­ فرهنگی هنری استاد اکبر رادی با همکاری نهادهای فرهنگی، هنری و اجتماعی، دومین دوره‌ی جشنواره تئاتر اکبر رادی را از ۲۷ تا ۳۰آذر ماه ۱۳۹۸ (۱۸ تا ۲۱ دسامبر ۲۰۱۹) در تهران برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دومین دوره‌ی جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی، این جشنواره با هدف تقویت بنیان نمایشنامه‌نویسی ایران، ژرف نگری و بازشناسی آثار و اندیشههای‌ استاد اکبر رادی و ارج ‌نهادن و شناختن استعدادهای جدید نمایشنامه‌نویسی‌، نمایشنامه‌های رادیویی و مقالات پژوهشی رادی شناسی در سه بخش رقابتی نمایشنامه نویسی، مقالات پژوهشی رادی شناسی و رادیو رادی (نمایش رادیویی آثار اکبر رادی) و دو بخش غیر رقابتی صحنه‌ای و سمینار بین المللی نمایشنامه نویسی رئالیستی ایران و جهان در هفته‌ی پایانی آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، بخش نمایشنامه نویسی دومین دوره‌ی جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی برگزار خواهدشد. در این بخش کلیه  نمایشنامه‌نویسان سراسر کشور می‌توانند متقاضی حضور در این بخش جشنواره باشند. بر اساس شرایط و مقررات دبیرخانه در این بخش نمایشنامه نویسان می توانند آثار خود را با موضوع آزاد به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. هم چنین در این بخش آثار نمایشنامه نویسانی پذیرفته می‌شود که می بایستی حداقل دو نمایشنامه‌ی آنان به اجرای عموم در آمده باشد. علاوه بر آن فقط نمایشنامههایی که تا کنون در مسابقات نمایشنامه نویسی شرکت نکرده باشند و به چاپ نرسیده باشند، پذیرفته میشوند، ضمن این که هر نمایشنامه‌نویس فقط می‌تواند با ارسال حداکثر دو اثر متقاضی شرکت در جشنواره باشد.

این گزارش در ادامه می افزاید: بخش مقالات رادی شناسی دومین دوره جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی برگزار خواهد شد. کلیهی پژوهشگران علاقه مند سراسر کشور میتوانند متقاضی حضور در این بخش جشنواره باشند که پژوهشگران می‌توانند مقالات خود را با موضوعات و عناوینی هم چون توجه به ارزش‌های نهاد خانواده در آثار اکبر رادی، مفهوم شهر و شهرنشینی و حقوق شهروندی در آثار استاد اکبر رادی، روایت شناسی در آثار استاد اکبر رادی، بررسی آثار استاد اکبر رادی از دیدگاه نقد تکوینی، ره یافت‌ها و الگوها در دراماتورژی آثار استاد اکبر رادی، شیوه ‌های کارگردانی نمایشنامههای استاد اکبر رادی، گرته ‌برداری، اقتباس و برداشت آزاد از آثار استاد اکبر رادی و بررسی تطبیقی نمایشنامه ‏های استاد اکبر رادی با آثار ادبیات نمایشی جهان به دبیرخانه ی این جشنواره ارسال کنند.

دبیرخانه‌ی جشنواره هم چنین اعلام کرد: در دومین دوره‌ی جشنوارهی تئاتر اکبر رادی، برای نخستین بار سمینار بین المللی نمایشنامه‌نویسی رئالیستی ایران و جهان (با تمرکز به آثار اکبر رادی، آنتوان چخوف، هنریک ایبسن، آگوست استریندبرگ، آرتور میلر) با حضور پژوهشگران تئاتر ایران و جهان به صورت غیر رقابتی برگزارخواهدشد. در این سمینار مقالات منتخب هیئت داوران مقالات رادی‌شناسی این دوره از جشنواره و مقالات پژوهشگران مدعو ایران و جهان که درباره‌ی آثار اکبر رادی و آثار هنریک ایبسن مقالهای نوشته باشند، ارائه میشود. در بخش سمینار بین المللی نمایشنامه نویسی رئالیستی ایران و جهان، مقالات ارسالی می بایستی صرفاً اختصاص به آثار اکبر رادی، آنتوان چخوف، هنریک ایبسن، آگوست استریندبرگ و آرتور میلر داشته باشد.

پذیرش آثار در این بخش بر اساس دعوت از پژوهشگران تئاتر ایران و جهان و ارسال مقالات آنان به دبیرخانهی جشنواره صورت میگیرد. مقالات پژوهشگران مدعو این بخش و مقالات منتخب هیئت داوران مقالات رادی شناسی در این سمینار، در قالب سخنرانی ارائه خواهدشد و اصل و چکیده‌ی مقالات آنان پس از ارائه در سمینار بین المللی در جلد هفتم کتاب رادی شناسی منتشر می‌شود.

بر اساس اعلام دبیرخانهی دومین جشنوارهی تئاتر اکبر رادی، بخش رادیو رادی (نمایش رادیویی آثار اکبر رادی) این جشنواره نیز به صورت رقابتی و برای نخستین بار در دو دستهی نمایش های رادیویی و رادیو تئاتر برگزار میشود. در این بخش در هر دو دسته، حداکثر شش اثر توسط هیئت انتخاب این بخش به دبیرخانهی جشنواره معرفی خواهندشد و به جشنواره راه پیداخواهند کرد.

بر اساس این گزارش، در هر دو دسته از بخش رقابتی رادیو رادی صرفاً اختصاص به آثار استاد اکبر رادی دارد و در دو قالب «فایلهای صوتی» و «رادیو تئاتر» برگزار خواهد شد. هم چنین آثار بخش«رادیو تئاتر» همزمان با اجرا در زمان برگزاری جشنواره به صورت زنده از شبکهی رادیویی نمایش پخش خواهند شد و آثاری که در قالب فایل صوتیِ آماده، پذیرفته میشوند مطابق زمان بندی و ضوابط رادیو نمایش، در روزهای جشنواره یا پس از آن پخش خواهندشد. پذیرش آثار در این بخش رقابتی با توجه به اهداف جشنواره به کیفیت، تنوع و خلاقیت در اجرای نمایش رادیویی بستگی دارد. در این بخش آثار جدیدی که در سال ۱۳۹۸ تولید شده باشند، مورد پذیرش دبیرخانهی دومین دورهی جشنوارهی تئاتر اکبر رادی قرارخواهد گرفت. شرایط حضور در بخش میهمان متعاقباً به تناسب شرایط برگزاری اعلام میشود.

دبیرخانهی این جشنواره در خصوص بخش صحنه‌ای دومین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی اعلام کرد: این بخش به صورت غیر رقابتی برگزار خواهدشد و دبیر جشنواره برای اجرای نمایشهای این بخش، از تعدادی از کارگردانان و نمایشنامه نویسان تئاتر دعوت به عمل می آورد تا بر اساس نمایشنامه های از پشت شیشهها، پلکان، مرگ در پاییز، لبخند باشکوه آقای گیل و خانمچه و مهتابی از آثار اکبر رادی نمایشنامهای را به صورت مونولوگ نوشته و در روزهای برگزاری جشنواره به صحنه بیاورند.

این گزارش در پایان می افزاید: آثار برگزیده هیئت داوران هر یک از بخش ها طی برگزاری آیین ویژه‌ای با حضور هنرمندان، اصحاب قلم و رسانه و مدیران فرهنگی هنری معرفی خواهندشد. جوایز این جشنواره در بخش های مختلف شامل نشان استاد اکبر رادی، مدال استاد اکبر رادی، دیپلم افتخار و لوح سپاس و تقدیر است. همچنین اثر برگزیدهی هیئت داوران بخش نمایشنامه نویسی و مقالات برگزیده رادی شناسی در جلد هفتم کتاب رادی شناسی توسط یکی از ناشران معتبر منتشر خواهدشد و به چاپ
خواهد رسید.

علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار و مدارک خود را به دبیرخانه ی این جشنواره واقع در فرهنگسرای سرو به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوی ساعی دوم، فرهنگسرای سرو، طبقه ی همکف، دبیرخانه ی دومین دوره ی جشنواره ی تئاتر اکبر رادی ارسال کنند یا برای پرسش‌های خود با شماره تلفن ۸۸۱۹۶۷۰۸ تماس بگیرند یا به ایمیل جشنواره ارسال کنند.

دومین دوره‌ی جشنواره تئاتر اکبر رادی با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری نهادهایی هم چون شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر تهران، خانه ی تئاتر، خانه هنرمندان ایران، منطقه ی فرهنگی هنری شش و فرهنگسرای سرو، مرکز هنرهای نمایشی رادیو (رادیو نمایش) از ۲۷ تا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۸ در تهران برگزار می‌شود.

فراخوان دومین دوره­ جشنواره­ تئاتر اکبر رادی در این  لینک و فرم تقاضای شرکت در دومین دوره جشنواره ی تئاتر اکبر رادی در این لینک قابل مشاهده‌ هستند.

انتهای پیام  

دیگر خبرها

 • درس خارج فقه رسانه سخنگوی حوزه برگزار می‌شود
 • محورهای مهم بیانات رهبر انقلاب در ابتدای درس خارج فقه
 • بزرگداشت شهریار در «روزشعر» با حضور ادیبان دیگر کشورهای فارسی زبان
 • بازدید رایگان از موزه «شهریار» همزمان با روز ملی شعر و ادب فارسی
 • نرم افزار مجموعه آثار «آیت الله عباسعلی عمید زنجانی» تولید شد
 • چرا سالروز درگذشت شهریار به عنوان روز ادب فارسی انتخاب شد؟
 • مؤسسه عالی فقه و علوم اسلامی دانش‌پژوه می‌پذیرد
 • «شب شعر» شبکه چهار ویژه روز شعر و ادب فارسی
 • خاطره‌نگاری و شعر عاشورایی در عصر ما توفیق داشته‌اند/ خوانندگان اثر موفق را رها نمی‌کنند/ نکاتی که رهبر انقلاب بیان می‌کنند، چراغ راه شعر امروز ماست
 • حمایت مسئولان استان سمنان از تولیدات معنوی افزایش یابد
 • دومین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی در تهران برگزار می‌شود
 • فراخوان جشنواره اکبر رادی منتشر شد
 • بررسی ظرفیت قواعد فقه در روابط بین‌الملل
 • فراخوان دومین دوره­ جشنواره­ تئاتر اکبر رادی منتشر شد/برگزاری جشنواره تئاتر آرخه در پاییز
 • برنامه «شب شعر» با محوریت شهریار پخش می‌شود
 • بزرگداشت شهریار در «شب شعر»
 • برگزاری سومین کنگره «نماز، سلامت روان و نشاط معنوی»
 • ظرفیت قواعد فقه در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی بررسی می شود
 • پذیرش طلبه در رشته فقه تخصصی نظام‌ساز/ علوم انسانی رقیب دین شده است