خبرگزاری شبستان: عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه جیرفت گفت: ساخت نرم افزار صنعتی بهره برداری هماهنگ شبکه های برق و گاز توسط دانشگاه جیرفت، موجب قرار گرفتن نام این دانشگاه در کنار برترین دانشگاه های برتر دنیا شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، ایمان گروهی ساردو عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه جیرفت ظهر امروز ( 2 آبان ) در جمع اصحاب رسانه گفت: نرم افزار صنعتی بهره برداری هماهنگ شبکه های برق و گاز توسط پژوهشگران گروه مهندسی برق دانشگاه جیرفت ساخت شده است.

 

وی افزود: مراحل صنعتی سازی این نرم افزار در حال انجام است و به زودی این نرم افزار وارد بازار می شود.

 

عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه جیرفت عنوان داشت: در سال جاری موفق به انتشار دو مقاله در زمینه بهره‏ برداری یکپارچه شبکه های برق و گاز طبیعی در مجله معتبر « IEEE Transactions on Smart Grid » شده ایم که این مجله توسط انجمن مهندسی برق و الکترونیک آمریکا (IEEE)  منتشر شده و  بر اساس رتبه بندی «  2017 JCR  » دارای رتبه جهانی 14 از میان حدود 4500 مجله فعال در زمینه تخصصی مهندسی برق و الکترونیک است.

 

گروهی ساردو با بیان این مطلب که این مجله چهار بار در سال و به صورت گسترده در سرتاسر دنیا منتشر می‏شود، بیان کرد: در این مجله معمولاً آخرین یافته های دانشمندان دانشگاه ‏های برتر جهان مانند دانشگاه MIT، استانفورد و برکلی چاپ می ‏شود و قرار گرفتن نام دانشگاه جیرفت در کنار دانشگاه‏ های برتر دنیا برای جامعه دانشگاهی کشور بویژه جنوب استان کرمان بسیار ارزشمند است.

 

عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه جیرفت خاطرنشان کرد: بر اساس تئوری ارائه شده در این مقالات، پژوهشگران دانشگاه جیرفت با همکاری پژوهشگرانی از دانشگاه متودیست جنوبی آمریکا ساخت یک نرم ‏افزار صنعتی جهت بهره ‏برداری هماهنگ ساعتی شبکه‏ های برق و گاز طبیعی را آغاز کردند که امروز این نرم افزار آماده بهره برداری است.

 

دانش آموخته دانشگاه متودیست جنوبی آمریکا افزود: با توجه به اینکه بیش از 45 درصد از برق کشور در نیروگاه‏ های گازی و سیکل ترکیبی که مرکب از واحدهای گازی و بخاری  هستند، تولید می شود، لذا بهره ‏برداری مجزای شبکه‏های برق و گاز طبیعی کشور به شیوه سنتی به ‏صرفه نبوده و نیاز است بهره‏برداری هر یک از این شبکه ها با در نظر گرفتن ملاحظات اقتصادی و امنیتی شبکه دیگر انجام شود.

 

گروهی ساردو ادامه داد: نرم افزار ساخته شده توسط پژوهشگران دانشگاه جیرفت پس از اصلاح و بهبود فنی نرم‏افزاری، ابزاری مؤثر و مفید را جهت تحلیل و آنالیز فنی و اقتصادی شبکه های برق و گاز در اختیار بهره برداران این شبکه ها قرار می دهد.

پایان پیام/480

منبع: شبستان

خبر بعدی:

بهره برداری از ۱۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در استان کرمانشاه

به  گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،محسن دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به مهمترین اقداماتی که در حوزه‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت در سال جاری انجام شده، گفت : در حوزه بازرگانی کنترل خوبی در تنظیم بازار صورت گرفت و توزیع انواع اقلام اساسی مورد نیاز مردم با نرخ مصوب دولتی را داشتیم.

وی از توزیع حدود ۱۸۰۰ تن گوشت منجمد در استان خبر داد و گفت : به علاوه ۲۰۰ تن سهمیه گوشت نیز برای مناطق زلزله‌زده در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای شب عید امسال نیز ۱۶۰۰ تن سیب و پرتقال به عنوان سهمیه استان در نظر گرفته شده که از این میزان نیز تاکنون حدود ۵۰۰ تن توزیع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه تلاش‌های زیادی برای اینکه کرمانشاه گران‌ترین استان کشور نباشد صورت گرفت، اظهار کرد: در دی ماه استان کرمانشاه رتبه ششم کشور را از نظر نرخ تورم داشت، اما اکنون به جایگاه دهم کشور رسیدیم.

دارابی با بیان اینکه اخیرا اختیار ثبت سفارش نیز به سازمان‌های صنعت معدن و تجارت استان‌ها داده شده، خاطرنشان کرد: اگر چه در گذشته حتی یک یورو هم ثبت سفارش نداشتیم، اما از آذر ماه تاکنون ۸۷ میلیون یورو ثبت سفارش در استان صورت گرفته که برای تامین نیاز‌های واحد‌های تولیدی، کارآفرینان و حوزه بازرگانی و تجارت استان بوده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه صنعت و وجود ۱۰۵۰ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در کرمانشاه، افزود: از این تعداد ۲۹۵ واحد غیرفعال است و ۱۷۷ واحد نیز نیمه فعال هستند.

به گفته این مسئول بررسی که از ۲۹۵ واحد غیر فعال استان صورت گرفته نشان می‌دهد برای ۱۰۰ مورد از این واحد‌ها هیچ اقدامی در جهت فعال سازی نمی‌توان انجام داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: سیاست اینگونه است که پروانه بهره‌برداری واحد‌هایی که هیچ کاری نمی‌توان برای فعال سازی آن‌ها انجام داد، تعلیق شود.

دارابی درباره برنامه‌ای که برای ۱۹۵ واحد دیگر در نظر گرفته شده نیز یادآوری کرد: ۷۷ مورد از این واحد‌ها به خانه صنعت و معدن استان واگذار شده تا اقدامات لازم برای رفع مشکلات آن‌ها انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه ۹۶ واحد نیز توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان پیگیری خواهد شد؛ تاکید کرد: یازده واحد دیگر که مشکلات اساسی تری دارند با همکاری استانداری پیگیری خواهد شد.

وی از جمله این واحد‌ها به کارخانه اسیدسیتریک، کاغذ غرب، شیر بیستون و ... اشاره کرد.

به گفته دارابی ۱۷۷ واحد نیمه فعال استان نیز برای بررسی و رفع مشکلات به شرکت شهرک‌های صنعتی استان سپرده شده است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه معتقد است مهمترین مشکلات و موانع پیش روی واحد‌های تولیدی و صنعتی استان شامل تامین منابع مالی، مباحث مربوط به امور مالیاتی و برداشت سلیقه‌ای از قوانین و مقررات است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال جاری ۱۳۹ واحد صنعتی و کشاورزی استان احیا شده، تاکید کرد: از این تعداد حدود ۷۷ مورد سهم حوزه صنعت و معدن بوده است.

وی پیش بینی کرد در سال ۹۸ نیز شاهد احیای حدود ۴۷ واحد صنعتی در استان باشیم.

وی با اشاره به تسهیلات خوبی که برای حمایت از صنایع و معادن استان برای سال آینده در نظر گرفته شده، افزود: ۲۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، بازسازی و نوسازی واحد‌های فرسوده و تامین سرمایه در گردش صنایع داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نرخ سود این تسهیلات را ۱۲ درصد اعلام کرد و یادآور شد: بنا داریم بیش از ۱۱۰ پروژه نیمه‌تمام که پیشرفت فیزیکی آن‌ها بالای ۶۰ و ۷۰ درصد است را با کمک این اعتبارات به بهره‌برداری برسانیم.

دارابی با بیان اینکه سهم پروژه‌های نیمه تمام از این اعتبارات ۳۱ میلیارد تومان، سهم بازسازی و نوسازی صنایع ۶۸ میلیارد تومان و سهم سرمایه در گردش حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم از این تسهیلات به خوبی استفاده کنیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به بهره‌برداری از واحد‌های صنعتی در سال آینده داشت و یادآور شد: در بهار سال آینده حداقل دو واحد تولیدی بزرگ استان شامل ذوب آهن و قوطی سازی زمزم به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی سرمایه‌گذاری این دو واحد را حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: این دو واحد قرار بود تا پایان امسال به بهره‌برداری برسند که با مشکلاتی مواجه شدند.

دارابی درباره وضعیت معادن استان نیز اظهار کرد: ۲۲۰ معدن در استان داریم که ۱۰۵ مورد آن‌ها غیرفعال و ۱۱۵ مورد آن‌ها فعال است.

وی با اشاره به پیگیری‌هایی که در شورای معادن برای رفع مشکلات واحد‌های معدنی استان صورت می‌گیرد، تأکید کرد: از بین معادن غیرفعال امکان پیگیری بیش از ۳۶ مورد آن در شورای معادن استان وجود دارد، اما مشکلات حدود ۷۰ معدن دیگر باید توسط شورای عالی معادن کشور مرتفع شود.

دارابی بر لزوم جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی استان نیز تاکید کرد و یادآور شد: باید زنجیره ارزش را حداقل برای سه نوع ماده معدنی با ارزش استان شامل غیرطبیعی، سنگ تزیینی و گچ راه‌اندازی کنیم .

 

 

انتهای پیام/د

پروانه ۱۰۰ واحدی که فعال نمی‌شوند تعلیق خواهد شد

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۲۲۶۲۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 1950 روستا سال آینده از نعمت آب سالم بهره‌مند می‌شوند/ حرکت به سمت افزایش 4400 مگاوات ظرفیت جدید در شبکه برق کشور
 • 2 شکارچی متخلف در جیرفت دستگیر شدند
 • تیم فوتسال دبستان پسرانه سما جیرفت قهرمان شد
 • افتتاح و بهره برداری از 632 پروژه برق در بندرانزلی
 • چند ماه دیگر بازنشسته می‌شوم و تابع قانون هستم/ هیچ‌کدام از مسئولان فدراسیون پرورش‌اندام در زمینه داروهای غیرمجاز فعالیت نمی‌کنند/ اخراجی‌ها دنبال ایجاد حاشیه هستند
 • چند ماه دیگر بازنشسته می‌شوم و تایع قانون هستم/ هیچ کدام از مسئولان فدراسیون پرورش‌اندام در زمینه داروهای غیرمجاز فعالیت نمی‌کنند/ اخراجی‌ها دنبال ایجاد حاشیه هستند
 • بازنشستگی در انتظار رئیس فدراسیون پرورش‌اندام
 • درخشش دو دانشگاه ایران میان برترین دانشگاه‌های جهان
 • مطهری برترین بازیکن شد/ لیکنز و پرسپولیس بهترین سرمربی و تیم
 • درخشش دو دانشگاه ایرانی میان برترین دانشگاه‌های جهان
 • شفافیت در اولویت کاری نظام مهندسی ساختمان ایلام است
 • بهره برداری از ۶۰ پروژه مهم بهداشتی و درمانی در جنوب کرمان
 • عملیات ساماندهی پل های جنگل آباد و سرجاز جیرفت آغاز شد
 • بیانیه گام دوم یک بیانیه فکر شده، سازمان‌دهی شده و هدف‌گذاری شده است
 • ۲ کلینیک بزرگ درمانی در شهرهای جیرفت و عنبرآباد افتتاح می‌شود
 • پلنگ و آسمان‌خراش، برترین‌های سال ورزش ایران
 • استاد در طراز شهید چمران، هوشمندانه صحنه جنگ نرم را نظاره کند
 • ایران در پله نخست مهندسی انرژی
 • از برترین های هیئت بیلیارد لرستان تجلیل شد