خبرگزاري آريا - آيا مطالب مشابه در سايت وجود دارد؟ بله. در اين بخش: (مقالات آموزشي اندرويد)
--> آموزش راه اندازي، تنظيم و استفاده از ساعت هاي هوشمند اندرويدي
image
ساعت هوشمند ميتواند يک دستگاه هوشمند نسبتا کارآمد براي زندگي مدرن شما باشد، اما آشنايي کامل با يک دستگاه جديد و راه اندازي و تنظيم آن براي فردي که تا به حال با اينچنين دستگاهي کار نکرده سخت است.
در اين مقاله آموزش کامل راه اندازي، تنظيم و استفاده از ساعت هاي هوشمند اندرويدي را به شما اموزش ميدهيم.
نکته: مراحل اين مقاله در يک ساعت هوشمند اندرويدي با نسخه 2 سيستم عامل اندرويد ور Android Wear) 2) انجام ميشوند. اگر نسخه اندرويد ور ساعت شما 1.5 است ما تفاوت هايي که در مراحل در نسخه اندرويد شما خواهد بود را ذکر خواهيم کرد.
اگر شما نيز قصد خريد يک ساعت هوشمند اندرويدي داريد، مقالات زير را مطالعه کنيد:
بهترين ساعت هاي هوشمند اندرويدي در سال 2017
راهنماي خريد ساعت هاي هوشمند
اتصال گوشي به ساعت هوشمند
بار اول که ساعت هوشمند خود را روشن ميکنيد وارد صفحه خوش آمد گويي در آن ميشويد. مرحله ابتدايي راه اندازي را طي کنيد و زبان مورد نظر ساعت را نيز انتخاب کنيد. هم اکنون بلوتوث گوشي خود را روشن کنيد و بايد برنامه “Android Wear” را براي گوشي اندرويدي خود دانلود و نصب کنيد. اتصال ساعت به گوشي با استفاده از اين نرم افزار صورت ميگيرد. به منظور دانلود اين نرم افزار از لينک زير استفاده کنيد:
دانلود آخرين نسخه نرم افزار Android Wear
البته نرم افزار هاي ديگري نيز براي مديريت ساعت هاي اندرويدي وجود دارند که از بين آنها ميتوان به نرم افزار زير اشاره کرد:
دانلود آخرين نسخه نرم افزار Pebble Time
پس از اجراي نرم افزار Android Wear ساعت هاي هوشمند اطراف شما اسکن ميشوند و يک کد از هر کدام از آنها در صفحه گوشي اندرويدي شما ظاهر ميشود. براي مشاهده کد ساعت خود انگشت خود را در صفحه آن به سمت چپ بکشيد تا کد نمايش داده شود. هم اکنون کد ساعت خود را در برنامه Android Wear لمس کنيد.
image
يک پيغام در گوشي تان ظاهر ميشود. تيک گزينه اي که در اين پيغام است را بزنيد و سپس گزينه ي “Pair” و يا اگر گوشي شما فارسي است "اتصال" را لمس کنيد.
image
پس از اتصال ساعت شما گوشي شما را اسکن ميکند تا برنامه هاي سازگار با ساعت هوشمند اندرويدي را بيابيد و با آن ها اتصال برقرار کند. زماني که ساعت به گوشي متصل شود يک اعلان (Notification) براي شما راسال ميشود و به شما ميگويد که ساعت هوشمند خود را به عنوان يک دستگاه در بخش “Trusted Device” و يا همان دستگاه هاي مطمئن مشخص کنيد تا با استفاده از آن قفل گوشي خود را بتوانيد باز کنيد. اين قابليت “Smart Lock” گوشي هاي اندرويدي است.
براي مشخص کردن ساعت تان به عنوان يک دستگاه مطمئن (Trusted Device) اعلان فرستاده شده را لمس کنيد و سپس گزينه ي “Add a Trusted Device” را لمس کنيد.
image
با اين کار تا زماني که ساعت شما به گوشي شما متصل است نياز نيست براي باز کردن قفل آن رمز تان را وارد کنيد اما به محض اين که اتصال ساعت قطع شد رمز بايد در گوشي وارد شود.
تغيير ظاهر ساعت
ميتوانيد ظاهر ساعت را تغيير دهيد و به شکل دلخواهتان در بياوريد. براي انجام اين کار اگر نسخه اندرويد ساعت شما 2 است انگشت خود را بر روي صفحه به سمت چپ و يا راست بکشيد و اگر نسخه اندرويد ساعت شما 1.5 است انگشت خود رابر روي صفحه قرار داده و نگه داريد. هم اکنون ميتوانيد ظاهر ساعت را تغيير دهيد.
image
بعضي از ظاهر هاي ساعت تنظيمات اضافه ديگري نيز دارند که ميتوانيد با لمس آيکن چرخ دنده پايين آنها به اين تظنيمات دسترسي داشته باشيد. در بخش تنظيمات ميتوانيد براي مثال رنگ هاي بخش هاي مختلف آنها را تغيير دهيد. يا تعيين کنيد که تعداد قدم هايتان نمايش داده شوند و يا خير.
image
براي بازگشت به صفحه اصلي ساعت انگشت خود را بر روي صفحه بکشيد.
حرکت و لمس صفحه براي انجام کار ها
براي کار کردن با ساعت اندرويدي يا بايد انگشتن خود را به اطرافي مختلف بکشيد و يا بخش هاي مختلف صفحه را لمس کنيد. ساعت شما دو مواقع مختلف ظاهر خود را به صورت اتوماتيک تغيير ميدهد. در حالت معمولي ساعت با تاريخ، ميزان باتري، تعدادا قدم ها و... به همراه عقربه ثانيه نمايش داده ميشوند. اما پس از چند ثانيه که از ساعت استفاده نکنيد، ساعت به حالت ذخيره انرژي ميرود. در اين حالت نور صفحه کم ميشود و اطلاعات بسيار کم تري نمايش داده ميشود تا در مصرف باتري صرفه جويي شود.
در عکس زير سمت چپ حالت معمولي و سمت راست حالت ذخيره انرژي است.
image
آموزش ترفند هاي ساعت هوشمند سامسونگ Gear S3:
8 ترفند ساعت هوشمند سامسونگ S3
براي خروج ساعت از حالت ذخيره انرژي انگشت خود را بر روي صفحه به مدت نيم و يا يک ثانيه نگه داريد. بعضي از ساعت هاي هوشمند زماني که شما دست خود را بالا مياوريد که آن ها را مشاهده کنيد به صورت اتوماتيک از حالت ذخيره انرژي خارج ميشوند. البته اين عمل اتوماتيک آن ها به آن خوبي ها هم انجام نميشود.
براي مشاهده اعلان ها (Notifications) انگشت خود را از پايين صفحه به بالا بکشيد.
image
براي دسترسي به بخش تنظيمات سريع اگر نسخه اندرويد شما 2 است انگشت خود را از بالاي صفحه به پايين و اگر 1.5 است از راست و يا چپ به سمت ديگر بکشيد. در بخش تنظيمات سريع ميتوانيد به تنظيماتي نظير حالت هواپيما، حالت “Do Not Disturb” (مزاحم نشويد)، تنظيمات کامل و حالت تئاتر (Theater Mode) دسترسي داشته باشيد.
در حالت تئاتر صفحه ساعت شما خاموش ميشود و اعلاني نيز فرستاده نميشود تا زماني که دکمه کناري ساعت را فشار دهيد.
image
براي دسترسي به تمامي برنامه هاي ساعت اگر اندرويد شما 2 است دکمه بالاي صفحه را لمس کنيد و اگر 1.5 است انگشت خود را از سمت راست صفحه به سمت چپ بکشيد. کاربراني که نسخه اندرويد آنها 1.5 است با کشيدن مجدد انگشتشان به سمت چپ ليست مخاطبين شان را ميتوانند مشاهده کنند.
image
طرز کار اعلان ها
زماني که يک اعلان دريافت کنيد، ساعت شما ويبره ميرود و سپس بخش هايي از اعلان در صفحه ظاهر ميشوند. با لمس بخش هايي که در صفحه ظاهر شده اند کل اعلان نمايش داده ميشوند. براي بستن يک اعلان انگشت خود را به سمت راست و يا چپ بکشيد.
image
با کشيدن انگشت خود از پايين به بالاي صفحه در اعلان به يک سري از گزينه ها دسترسي پيدا خواهيد کرد.
image
زماني که اعلان يک پيغام باشد و بخواهيد که به آن پاسخ دهيد، به چند گزينه دسترسي خواهيد داشت. ميتوانيد يک پيغام از پيش آماده و يا يک ايموجي (شکلک) ارسال کنيد و يا يک متن را يا تايپ کنيد و يا بخوانيد تا تايپ شود. کيبورد ساعت هوشمند درست است که کوچک است اما آنقدر هم هم غير قابل تحمل نيست! به خصوص اگر با کشيدن انگشتتان بر روي حرف هاي آن از اين کيبورد استفاده کنيد. يعني براي مثال انگشت خود را بر روي T قرار دهيد و سپس انگشت خود را به سمت I بکشيد.
آموزش مديريت ميزان مصرف باتري در ساعت هاي هوشمند اندرويدي:
آموزش مديريت باتري در ساعت هاي هوشمند اندرويدي
image
اگر چند اعلان به شما ارسال شده باشد، ميتوانيد با کشيدن انگشتتان از بالا به پايين و بالعکس آن ها را مرور کنيد. ميتوانيد با مراجعه به بخش “Settings” و سپس “Gestures” در ساعت و فعال کردن گزينه ي “Wrist Gestures” با چرخاندن مچ دست خود اعلان ها را مرور کنيد.
image
با پايين و بالا بردن دستتان نيز بين بخش هاي مختلف حرکت ميکنيد. اين کار همانند کشيدن انگشت از چپ به راست و بالعکس عمل خواهد کرد.
image
همچنين با لرزاندن دستتان به صفحه اصلي سعت باز خواهيد گشت.
کنترل هر چيزي با صدا
همانند بسيار از گوشي هاي اندرويدي، در ساعت هاي اندرويدي نيز با صدا ميتوانيد کار هاي مختلف انجام دهيد. براي فعال کردن دستور صوتي “OK Google” به بخش Settings و سپس “Personalization” مراجعه کنيد. اگر هم نميخواهيد با اين دستور صوتي "گوگل اسيستنت" را فعال کنيد ميتوانيد دکمه موجود در بالاي صفحه را لمس کنيد و نگه داريد.پ س از فعال شدن گوگل اسيستنت ميتوانيد با کشيدن انگشت خود از پايين به بالاي صفحه به ليست دستورات دسترسي داشته باشيد.
image
چند نمونه از دستورات صوتي به شرح زير هستند:
1. Take a Note: ساخت يک يادداشت در “Google Keep”.
2. ...Remind Me To: ساخت يک ياد آور.
3. Show me my Steps: نمايش اطلاعات “Google Fit” و تعداد قدم هاي شما.
4. ...Send a Text To: ارسال يک پيامک به يکي از مخاطبين تان.
5. ...Send a Email to: ارسال ايميل به يکي از مخاطبين تان.
6. ...Send a Hangouts Message To: ارسال پيغام به يکي از مخاطبين تان از طريق Hangouts.
7. Agenda For Today: نمايش رويداد هايي که براي امروز در تقديم ثبت کرده ايد.
8. ...Navigate To: نمايش مسير براي رفتن به جايي در نقشه.
9. Set a Timer For و يا Set an Alarm For: شروع يک تايمر و يا آلارم. پس از اين دستور ها ميتوانيد از يکي از دستور هاي “Start Stopwatch” و يا “Show Alarms” استفاده کنيد.
10. Play Music: شروع پخش موسيقي در پلير موسيقي گوشي تان که به ساعت متصل است و يا اگر ساعت به گوشي متصل نيست شروع به پخش موسيقي در برنامه “Google Play Music” در ساعت تان. (نکته 1: ميتوانيد برنامه موسيقي که با اين دستور فعال ميشود را در تنتظيمات تغيير دهيد. نکته 2: براي گوشي دادن به موسيقي بايد هدفون بلوتوث تان به ساعت متصل باشد.
تعداد دستورات فراوات ديگري نيز وجود دارند که مکيتوانيد از آنها نيز براي انجام هر کاري استفاده نماييد.
نصب برنامه ها و ظاهر هاي جديد براي ساعت
در نسخحه 1.5 سيستم عامل اندرويد ور ميتوانيد به برنامه هايي که در گوشي تان نصب شده اند در صفحه ساعت تان دسترسي داشته باشيد اما در نسخه 2.0، اندرويد ور يک نسخه از استور گوگل پلي دارد که از طريق ان ميتوانيد به نرم افزار هاي سيستم عامل اندرويد ور دسترسي داشته باشيد. بعضي از برنامه هايي که در گوشي هاي اندرويدي نصب ميشوند يک نسخه براي ساعت هاي اندرويدي نيز دارند. اگر اينچنين نرم افزار هايي در گوشي خود داشته باشيد، گوشي خود را به ساعت متصل کرده باشيد و نهايتا در ساعت به استور برويد ميتوانيد نسخه هاي مخصوص ساعت اين نرم افزار ها را مشاهده کرده و دانلود کنيد.
نکته: نصب برنامه هاي ساعت هاي اندرويدي کمي زمان ميبرد.
image
همچنين ميتوانيد به بخش برنامه هاي اندرويد ور در گوگل پلي در مرورگر اينترنتتان در کامپيوتر نيز دسترسي داشته باشيد. براي دسترسي به ظاهر هاي جديد براي ساعت خود عبارت “Watch Face” را در کادر جستجو در گوگل پلي وارد کنيد تا ظاهر هاي جديد براي ساعت خود دانلود کنيد.
image
براي باز کردن يک نرم افزار انگشت خود را از سمت راست به سمت چپ صفحه بکشيد و سپس آيکن برنامه ها را لمس کنيد. کار هايي نظير ديدن ليست خريد با استفاده از ساعت اندرويدي راحت تر نسبت به انجام اين کار با گوشي است زيرا ساعت در دست شماست و ميتوانميد خيلي راحت هر چند بار به صفحه آن نگاه کنيد.
تغيير در تنظيمات ساعت
ساعت هاي اندرويد تنظيماتي دارند که با استفاده از آنها ميتوانيد بخش هاي مختلف ساعت را تغيير دهيد. براي دسترسي به بخش تنظيمات انگشت خود را از بالاي صفحه به پايين بکشيد و سپس گزينه ي “Settings” را لمس کنيد.
image
با رفتن به بخش “Wi-Fi” در ساعت خود ميتوانيد ساعت را به واي فاي متصل کنيد تا در زماني که حتي بلوتوث گوشي شما هم خاموش بود، اتصال آن با گوشي برقرار باشد، البته اگر گوشي نيز به همان مودمي که ساعت متصل است متصل باشد.
image
با رفتن به بخش Apps در تنظيمات و سپس رفتن به بخش “Permissions” براي هر برنامه ميتوانيد سطح دسترسي آن برنامه به چيز هاي مختلف را مشخص کنيد. براي مثال اگر از برنامه “Google Fit” استفاده نميکنيد ميتوانيد دسترسي آن به سنسور ها و موقعيت مکاني تان را قطع کنيد. بعضي از کاربران ميگويند انجام اين کار در صرفه جويي در ميزان مصرف باتري نيز تاثيز گذار است.
image
از طريق گوشي تان نيز ميتوانيد به تنظيمات مربوط به ساعت هوشمند تان دسترسي داشته باشيد. براي دسترسي به تنظيمات مربوط به ساعت در گوشي ابتدا برنامه Android Wear را اجرا کنيد و سپس آيکن چرخ دنده را لمس کنيد تا وارد تظنيمات شويد. در اين بخش ميتوانيد کار هايي نظير جلوگيري از ارسال اعلان توسط برنامه هاي گوشي به ساعت انجام دهيد.
به منظور جلوگيري از ارسال اعلان توسط برنامه هاي گوشي به ساعت: مقاله زير را مطالعه کنيد:
آموزش جلوگيري از نمايش نوتيفيکيشن در ساعت هوشمند اندرويد
image
در بخش بالاي تنظيمات و در جايي که نام ساعت هوشمند شما نوشته شده است، نام ساعت را لمس کنيد تا به تنظيمات ديگري نيز دسترسي پيدا کنيد. در اين بخش با خاموش کردن گزينه ي “Always-on Screen” تعيين کنيد که صفحه ساعت هميشه روشن نباشد و همچنين با روشن کردن گزينه ي “Tilt to Wake Screen” تعيين کنيد که با لرزاندن دست صفحه نمايش ساعت روشن شود.
اطلاعاتي راجع به باتري و ميزان حافظه ساعت نيز از اين بخش ميتوانيد ببينيد.
image
جمع بندي
ساعت هاي هوشمند با سيستم عامل اندرويد شايد براي بار اول که از آنها استفاده ميکنيم کمي پيجيده و گيج کننده باشند زيرا اکثر کاربران تا به حال از اين ساعت ها استفاده نکرده اند، اما پس از کمي کار کردن با اين ساعت ها در ميابيد که تا چه حد کارآمد و مفيد هستند و در بعضي از مواقع ميتوانند جاي گوشي شما را پر کنند.
موفق باشيد.
image
ساير مقالات مربوط به ساعت هاي هوشمند
-->
ابتدا قبلي 1 بعدي انتها (1)
-->
image
image

ظریف: عده‌ای منافعشان به خطر افتاده است| خودکشی کردن از ترس مرگ را نباید پذیرفت

فرصت افشاگری عليه پولشويی| ظريف می‌تواند بی‌پرده‌ درباره لايه‌های پولشويی سخن بگويد؟

قیمت طلا 26 آبان 97

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۲۴۳۸۳۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اولویت‌های ستاد تنظیم بازار
 • ۲۲۰ حلقه چاه آب اردستان مجهز به کنتور هوشمند شدند
 • پایگاه‌های یگان‌های تکاوری ناجا راه اندازی می‌شود
 • سقوط بازار فروش گوشی‌های هوشمند در جهان
 • با گران ترین موبایل بازار ایران آشنا شوید
 • انفجار آیفون X پس از نصب نسخه جدید ios! +عکس
 • پیشتازی آمازون در بازار اسپیکرهای هوشمند
 • گوشی گیمینگ Black Shark شیائومی در تاریخ 25 آبان عرضه می‌شود +تصویر
 • تلفن همراه خود را مخفیانه شارژ کنید
 • دلیل فروش گوشی با کدملی تنظیم بازار است
 • شفافیت و هوشمندسازی در سازمان مدیریت پسماند پیگیری می شود
 • صدور ۶۹۰۰ کارت هوشمند برای رانندگان کرمانشاهی
 • دلیل فروش گوشی با کدملی تنظیم بازار است/ جلوگیری از خرید انبوه
 • به زودی هواوی قدرت را در دست می‌گیرد!
 • هواوی برترین سازنده گوشی هوشمند جهان/رقیب جدی سامسونگ
 • هواوی برترین سازنده گوشی هوشمند جهان می‌شود
 • گوشی جدید شارپ با دو بریدگی معرفی شد
 • آمازون همچنان حاکم بازار اسپیکرهای هوشمند
 • با گوشی اندرویدی خود نقاشی کنید
 • تعداد یک میلیون نسخه از گوشی تاشوی جدید سامسونگ تولید خواهد شد