خبرگزاري آريا - بازيگر سريال «عقيق» گفت: شخصيت «جواد سرپرست» فردي است که پيش از اين پهلوان بوده ولي به مرور زمان و بر اساس عقده‌هايي که داشته از اين ورطه دور شده و سقوط مي‌کند.
«نادر فلاح» بازيگر نقش «جواد سرپرست» در سريال محرمي «عقيق» به کارگرداني بهرنگ توفيقي و نويسندگي سعيد نعمت اله در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون خبرگزاري فارس، گفت: تا به حال در تلويزيون چند سريال بازي کردم اما هيچکدام نقش‌هايي نبوده که من بتوانم آنها را در تعداد قسمت‌هاي زياد و پرقدرت نشان دهم.
همگي نقش‌هاي کوتاهي بودند که شايد آنقدر هم ديده نشدند. اما در سريال عقيق اين فرصت از طرف نويسنده و کارگردان به من داده شد و من نيز تمام توانم را به کار بستم تا بتوانم کاراکتر جواد سرپرست را به خوبي بازي کنم.
وي با اشاره به اينکه تا به حال نقش‌هاي ويژه‌اي در تلويزيون و سينما نداشتم، گفت: براي خودم هم سوال است چراکه سالهاست خودم را به سينما و تئاتر اين کشور معرفي کردم و اين برايم عجيب است که چرا اين اتفاق تا به حال برايم نيفتاده بود. نمي دانم معيار انتخاب دوستان چيست! فقط اين را مي دانم که اغلب جوان ها براي نقش هاي اصلي شان مرا انتخاب مي کنند.
image
اين بازيگر قدرت ريسک پذيري سازندگان را در اين زمينه موثر ندانست و گفت: معتقدم تعدادي از سازندگان اين ريسک را کردند و بازيگر چهره را براي نقش اصلي کار خود انتخاب نکردند و بازيگران مربوطه نتوانستند آنطور که بايد ظاهر شوند. من بعد از فيلم «چند متر مکعب عشق»و «چند کيلو خرما براي مراسم تدفين» توقع اين را داشتم که مسير بازيگري ام تغيير کند و پيشنهادهاي خوبي داشته باشم اما متاسفانه اين اتفاق نيفتاد. حتي همين الان درياچه ماهي، سد معبر، دو تئاتر به صورت همزمان دارم و اين واقعا برايم سوال است و دوست دارم دليل اين را از سازندگان بپرسم.
فلاح درباره حضورش در سريال «عقيق» گفت: سعيد نعمت اله و بهرنگ توفيقي کارهاي من را از قبل ديده بودند و از همانجا مرا براي اين سريال دعوت کردند. البته شايد هم کمي در اين انتخاب ريسک کرده باشند. اين دو براي افرادي که براي تئاتر زحمت کشيدند احترام زيادي قائلند و اين قابل برايم ارزشمند است.
وي درباره چگونگي شکل گيري شخصيت جواد سرپرست گفت: بيشتر ويژگي‌هاي شخصيتي سرپرست آن چيزي است که نويسنده در فيلم نامه پرداخت کرده است و مابقي اتفاقاتي که جلوي دوربين مي افتد که ماحصل مشاوره و تمرين با کارگردان و نويسنده است. هم در متن ظرفيت‌هاي زيادي براي اين کاراکتر در نظر گرفته شده و هم در اجرا و وضعيت فيزيکي و گريم کمک بسياري به درآمدن اين شخصيت داشت. همچنين نويسنده نيز در ارتباطي که من با سرپرست برقرار کردم بسيار تاثيرگذار بوده است.
image
بازيگر سريال «سرزمين مادري» درباره اينکه آيا مي توان سرپرست را استعاره‌اي از افراد ظالم در حکومت هر کشوري دانست؟ بيان داشت: هميشه در سينما و تلويزيون شخصيت ها و اشياء، نشانه چيزي فراتر از خودشان هستند و اين شخصيت هم نشانه تعدادي افراد قدرت طلب و قدرت دوستي است که براي رسيدن به اهدافشان حاضرند دست به هر کاري بزنند و دلايلي را براي رسيدن به اهدافشان دارند.
وي در پاسخ به اينکه تا چه ميزان وجه ظالم بودن سرپرست برايتان مهم بود، ادامه داد: قدرت طلبي اين آدم و برتر بودن از ساير آدم ها وجهه اي است که در او وجود دارد که در ديالوگ هايش هم مي گويد: من زماني براي خودم پهلواني بودم و لات نبودم، براي خودم صاحب زنگ بودم. اما اتفاقاتي برايش مي افتد که باعث سقوطش مي شود و همين برايش تبديل به عقده و نفرت مي شود و در نتيجه او را به آدمي تبديل مي کند که براي جبران از دست رفته هايش،‌ دست به اقداماتي ديگر بزند که مي گويد خواستم با ترس مردم، اين را بدست آورم. جواد سرپرست آدمي است که سرنوشت او را به چنين شخصيتي تبديل کرده است تا جايي که حتي خودش هم از برخي رفتارهايش راضي نيست.
بازيگر سريال «ششمين نفر» با بيان اينکه اين شخصيت را براي خودم روانشناسي کردم،‌ گفت: عقيم بودن جواد در بحث روانشناسي موضوع مهمي است. بسياري از آدم هايي که دچار اين چنين مشکلاتي هستند رفتارهايي از آنها سر مي زند که مورد پسند جامعه نيست و من نيز در اين زمينه هاي روانشناسي مطالعه کرده بودم. همچنين دلايل اجتماعي نيز به اين موضوع دامن مي زند، او يک زماني فرد محبوبي بوده و بعد آدم بدنامي شده و مردم مسخره اش کردند. همه اينها دلايلي است که باعث شده تا جواد سرپرست به اينجايي که مي‌بينيد برسد.
بازيگر فيلم «چند کيلو خرما براي مراسم تدفين» با اشاره به اينکه هميشه ضد قهرمان ها به خوبي در خاطر مخاطب مي مانند، بيان داشت: من فکر مي کنم که اين جذابيت به خاطر نوع بازي آن بازيگر است. مخاطب وقتي يک کاراکتر را مي پذيرد حال چه بد باشد و چه خوب و زيبايي شناسي رفتار يک بازيگر را براي خلق يک کاراکتر بد قبول مي کند و با آن ارتباط برقرار مي کند، پس او را دوست دارد به اين خاطر اينکه دارد يک شخصيت نمايشي مي بيند. هميشه قهرمان و ضد قهرمان مکمل يکديگرند و بايد هم وزن باشند تا مخاطب احساس همذات پنداري داشته باشد و با قصه پيش رود. وقتي بازيگر مي تواند اين کاراکتر را خلق کند قطعا مخاطب هم کاراکترش را دوست خواهد داشت.
image
بازيگر سريال «عقيق» با اشاره به اينکه دوست ندارد شخصيت جواد سرپرست را در اثر ديگري تکرار کند، گفت: همه چيز بستگي به فيلم نامه دارد و اگر پردخان درستي در قصه‌اي جديد و متفاوت باشد قبول مي کنم در غير اينصورت خير.
وي درباره طولاني شدن زمان توليد اين سريال گفت: توليد کار با کيفيت زمان بيشتري مي برد. در تمامي صحنه‌ هاي ما به جزئيات اهميت زيادي داده شده است و همگي زمانبر هستند و همين ها باعث طولاني شدن پروسه توليد شدند. از طرفي صحبت‌هايي بود مبني بر اينکه اين سريال از نظرتاريخي شبيه به تهران در آن زمان نيست در صورتيکه ما جز به جز «عقيق» را بر اساس مستندات تاريخي قوي که از آن زمان بوده است ساختيم. براي مثال براي نشان دادن سکانس کشتي نمي توانستيم لباس اصلي و آزاد که ورزشکار بر تن مي کند را بپوشيم و محدوديت‌هايي از اين قبيل داشتيم.
وي درباره لحن و بيان و همچنين گريم اين شخصيت بيان داشت: گريم در شکل گيري اين شخصيت بسيار موثر بود به اين خاطر که هم در دل قصه شکل گرفته و يکي از برجستگي هاي شخصيت او را نشان مي دهد و بر خلاف عقيده بسياري که او را نامرد مي شناسند، اينطور نيست و او در گذشته پاي قول خود ايستاده و تا پاي درآوردن چشمش پيش رفته است. در بيان هم قطعا بايد بيانش را خيلي محکم مي گرفتم به اين دليل که صاحب قدرت است و تعداد زيادي آدم زير دستش کار مي کنند و عقيق و يک محله را مي چرخاند.
image
اين بازيگر درباره پيشنهادهايش بعد از بازي در سريال «عقيق» گفت: پيشنهاد تلويزيوني نداشتم فقط براي حضور در فيلم سينمايي صحبت کردم که قرار است بعد از پايان عقيق در آن بازي کنم.
وي در پايان با اشاره به بازخوردهاي مردم از تماشاي اين سريال گفت: مردم کوچه و خيابان از اين کار تعريف مي کنند. شب گذشته با خانواده بيرون بودم و خانمي که نمي دانم از من ترسيده بود از کار تعريف مي کرد.
انتهاي پيام/

حمله تروریست‎ها به مرزبانان ایرانی در میرجاوه| ربوده‌شدن بیش از ۱۰ نیروی هنگ مرزی و بسیج| اطلاعیه سپاه: با خیانت و تبانی عوامل نفوذی ربوده شدند

حمله تروریست‎ها به مرزبانان ایرانی در میرجاوه| ربوده‌شدن بیش از ۱۰ نیروی هنگ مرزی و بسیج+اطلاعیه سپاه

درگیری مرزبانان با اشرار و گروه تروریستی در میرجاوه/ربوده شدن تعدادی نیروی بسیجی

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۲۷۵۱۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فیلم | انگلیسی صحبت‌کردن جواد خیابانی با سرمربی بولیوی هم سوژه شد
 • حرف‌های باورنکردنی جواد خیابانی روی آنتن شبکه سه!
 • امارات مزدوران آمریکایی را برای ترور شخصیت های یمنی اجیر کرده است
 • کمک گرفتن امارات برای ترور شخصیت‌های یمنی
 • کمک گرفتن امارات از یک شرکت اسرائیلی برای ترور شخصیت‌های یمنی
 • سریال های پاییزی سیما از راه رسید
 • قرار نیست یک مستند تاریخی حرف آخر را بزند
 • بازگشت بازیگر محبوب طنز به تلویزیون با یک سریال کمدی
 • یک بازیگر سرشناس دیگر، کارگردان شد
 • «دلدادگان» ملودرامی اجتماعی با محتوای انقلابی است
 • سریال دراکولا با همکاری BBC و نتفلیکس ساخته خواهد شد
 • جمع آوری مستندات و ثبت عملکرد رزمندگان لشکر نجف اشرف
 • کشف شواهد جنایت سعودی در کنسولگری
 • روایتی از صحنه شهادت «زِربی» در «بهمن‌شیر»
 • آقای بازیگر به سریال سیروس مقدم پیوست/هم بازی شدن با ریحانه پارسا
 • بازیگر«روز واقعه» به سریال سیروس‌مقدم پیوست
 • زیرسؤال بردن وجود حضرت رقیه(س)؛ شبهه‌ای بی‌اساس
 • زیرسؤال بردن وجود حضرت رقیه(س)؛ شبهه‌ای بی اساس است
 • خانم بازیگر ایرانی از بدترین سریال پرده برداشت! / دیکتاتوری خسته ام کرد!
 • نغمه ارجمند، بازیگر نقش فروغ در سریال نجوا +عکس