مسعود واحدی مربی بهنمیری به عنوان مربی تیم ملی کشتی آزاد نونهالان منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، اردوی تیم ملی کشتی آزاد نونهالان از 6 تا 11 آبان در آبادان برگزار می‌شود و مسعود واحدی تنها مربی مازندرانی حاضر در تیم ملی آزاد نونهالان، همراه با 11 نونهال آزادکار این استان برای شرکت در مسابقات بین المللی روز جهانی کودک که اواخر آبان در تهران برگزار خواهد شد، آماده می شود.


مسعود واحدی، قهرمانی آسیا و قهرمانی دانشجویان جهان را در کارنامه درخشان ورزشی خود دارد و در حال حاضر رئیس هیات کشتی شهرستان سیمرغ و مربی کشتی بهنمیر است.

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

جواد نکونام، برانکو یا حشمت مهاجرانی؟ملی‌پوشان: مربی‌ای بهتر از کی‌روش می‌خواهیم

به ادعای حسین کلانی یکی از اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال سرمربی تیم ملی یا به عبارتی جانشین کارلوس کی‌روش تا ۱۰ روز دیگر مشخص خواهد شد.

به گزارش شریان نیوز،بعید به نظر می‌رسد مربی‌ای که قرار است تا ده روز آینده هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد مربی خارجی باشد چراکه اگر این‌طور بود بار‌ها و بار‌ها رسانه‌های خارجی در مورد مربی‌ای که با او مذاکره شده مطلب می‌نوشتند. 

هدف فدراسیون فوتبال به نظر می‌رسد این است که مربی موقت داخلی برای هدایت تیم ملی انتخاب کند تا تیم ملی روز‌های فیفا در ماه مارس و همچنین تورنمنت چین را از دست ندهد و بعد از آن یک مربی خارجی خوب و البته با قیمت مناسب برای تیم ملی نهایی کند. در این خصوص نگاه‌های متفاوتی وجود دارد که قابل واکاوی و البته قابل احترام است و در نهایت یکی از این راه‌ها را باید مبتنی بر سیاست تعیین‌شده انتخاب کرد. 
مربی داخلی برای تیم ملی؛ ابتدا صحبت برانکو مطرح شد و بعد علی دایی و جواد نکونام و حتی دیروز صحبت از حشمت مهاجرانی هم به میان آمد! البته علی دایی به صراحت گفته برنامه‌ای برای قبول هدایت تیم ملی ندارد. سؤال اینجاست بازیکنی که دیروز کارلوس کی‌روش را بالای سر خود می‌دید آیا اکنون از مربی‌ای، چون جواد نکونام حرف‌شنوی خواهد داشت و حاضر است او را به عنوان مربی بپذیرد؟ پذیرش چنین مربیانی برای بازیکن سخت است حتی اگر حرفی به میان نیاورند و این یک حس درونی است و نمی‌توان از بازیکن گلایه کرد. بازیکن مثل همه انسان‌ها حرکت رو به جلو را دوست دارد و اگر این سؤال را از بازیکنان تیم ملی بپرسید که مربی بعدی تیم ملی چه کسی باشد، می‌گویند یک مربی بهتر از کارلوس کی‌روش. این ذات انسان است که دوست دارد رو به جلو حرکت کند. 
حتی اگر برانکو هم سرمربی تیم ملی شود شرایط مشابه با جواد نکونام را نزد بازیکنان تیم ملی خواهد داشت و همان‌طور که اشاره شد این طبیعت فوتبال است. عکس این قضیه هم وجود دارد. اگر مربی تیم ملی به طور مثال جواد نکونام بود عقد قرارداد با مربی‌ای، چون برانکو یک حرکت رو به جلو بود. جواد نکونام اگر در سال‌های اخیر دستیار کارلوس کی‌روش باقی می‌ماند شاید می‌شد او را به طور موقت سرمربی انتخاب کرد چراکه طی این مدت می‌توانست تبدیل به شبه‌کی‌روش شود، اما اکنون این شرایط را ندارد. 
از سویی برخی بر این عقیده‌اند نباید روز‌های فیفا را از دست داد. به خصوص که فدراسیون فوتبال در همه سال‌های اخیر نشان داده در تدارک بازی دوستانه برای تیم ملی با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو است و به سختی موفق به پیدا کردن حریف دوستانه برای تیم ملی می‌شود. تورنمنت چین می‌تواند یک تورنمنت خوب برای تیم ملی باشد به خصوص که اگر قرار باشد تیم ملی را مربی‌ای هدایت کند که در آینده یکی از اعضای کادر فنی تیم ملی باشد. 
انتخاب مربی برای تیم ملی دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد، اما مهم‌ترین مسئله در این بین اتخاذ یک سیاست درست و اصولی است و از همه مهم‌تر بستن یک قرارداد حقوقی و منطقی که به تیم ملی کمک کند. مربی خارجی باید روی تیم‌های ملی پایه هم نظارت داشته باشد. او باید از مربیان داخلی در کادر فنی تیم ملی بهره ببرد که در آینده تبدیل به مربیان آلترناتیو شوند. 
باید مربی‌ای را به تیم ملی بیاوریم که تفکراتش با فوتبال ایران بیگانه نباشد. کی‌روش به دفاع تیم ملی سامان داد و دیسیپلین را در تیم ملی نهادینه کرد و حال ما باید در ادامه مسیر در فاز حمله هم قوی شویم. کارشناسان و صاحب‌نظران پاسخ می‌دهند
آیا با انتخاب سرمربی موقت برای تیم ملی موافق هستید؟
تیم ملی در حالی باید اواخر اسفند در تورنمنت چین شرکت کند و سپس در فیفا دی به میدان برود که پس از رفتن کارلوس کی‌روش، سرمربی خود را انتخاب نکرده و صحبت‌هایی در خصوص انتخاب سرمربی موقت برای تیم ملی مطرح شده تا فدراسیون بتواند سر فرصت، اقدام به انتخاب سرمربی اصلی کند. در این خصوص با تنی چند از کارشناسان و صاحب‌نظران هم صحبت کردیم و از آن‌ها پرسیدیم آیا با انتخاب سرمربی موقت برای تیم ملی موافق هستید؟ پاسخ‌ها را بخوانید.
علی پروین: با انتخاب سرمربی موقت موافقم
 سرمربی و کاپیتان اسبق تیم ملی در این خصوص گفت: من با انتخاب سرمربی موقت موافق هستم و معتقدم فدراسیون باید در این شرایط یک سرمربی ایرانی انتخاب کند. یکی مثل دایی یا قلعه‌نویی و گل‌محمدی که هر سه توانایی‌های خودشان را نشان داده و اثبات کرده‌اند. نظر من روی سرمربی ایرانی است و اجازه دهند کارش را انجام دهد و فرصت کافی به او بدهند. تیم ملی تا دو سال مسابقه خاصی ندارد لذا فدراسیون یک سرمربی موقت انتخاب کند و سپس اقدام به انتخاب یک سرمربی خارجی کند.
حسن حبیبی: اولویت تغییر در ساختار فدراسیون است
سرمربی اسبق تیم ملی در این خصوص گفت: به نظرم اولویت سرمربی موقت یا دائمی برای تیم ملی نیست بلکه اولویت ساختارسازی است و شما هر مربی‌ای هم بیاورید وقتی ساختار فوتبال ما در رده‌های ملی و باشگاهی درست نباشد ره به جایی نمی‌بریم. ما برای درست کردن فوتبال باید کار را دست متخصصان بسپاریم و از رأس هرم فدراسیون شروع کنیم. ۲ سال پیش به من گفتند بیا عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال شو، اما من وقتی شرایط را دیدم، قبول نکردم.
محمود اسلامیان: باید بیشتر ارزیابی کنیم
عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: نه بحث سرمربی موقت مطرح شده و نه سرمربی دائمی. ما باید شرایط موجود را ارزیابی کنیم و در جلسه هیئت رئیسه به بحث و تبادل نظر بپردازیم. نه صحبت از نکونام و برانکو ایوانکوویچ است و نه سرمربی ایرانی یا داخلی برای هدایت دائمی تیم ملی، پس فعلاً نمی‌توان نظر داد. در جلسه هیئت رئیسه در این خصوص تصمیم‌گیری خواهیم کرد. برای تورنمنت چین و فیفادی قطعاً انتخابات ایده‌الی در حد نام تیم ملی خواهیم داشت.
بیژن ذوالفقارنسب: موقت نه، سرمربی خارجی بیاوریم
 کارشناس فوتبال کشورمان در این خصوص گفت: به اعتقاد من سرمربی خارجی برای تیم ملی کم‌دردسر است و ما باید از طریق کمیته فنی و اتاق فکر مناسب در فدراسیون فوتبال اقدام به جذب یک سرمربی خارجی خوب و واجد شرایط کنیم و بحث انتخاب سرمربی موقت نباید نوع انتخاب سرمربی آینده تیم ملی را تحت‌الشعاع قرار دهد. من معتقدم باید سرمربی خارجی خوب آورد، ولی دیگر اشتباهی که درباره کی‌روش و قراردادش انجام دادیم درخصوص مربی جدید انجام ندهیم.
هادی طباطبایی: مربی موقت به ضررمان می‌شود
سنگربان اسبق تیم ملی در این خصوص گفت: اگر بخواهیم سرمربی موقت برای تیم ملی انتخاب کنیم، پروسه انتخاب سرمربی اصلی طولانی‌تر خواهد شد و این به ضرر فوتبال ملی ما می‌شود. با وجود مربی موقت تکلیف بازیکنان مشخص نیست و انگیزه‌ها کاهش پیدا می‌کند. مگر فدراسیونی‌ها نمی‌دانستند که کی‌روش می‌خواهد پس از پایان جام ملت‌ها از ایران برود؟ پس چرا از همان زمان اقدام به تحقیق و در نهایت انتخاب سرمربی جدید نکردند؟ به نظرم این پروسه نباید طولانی‌تر شود.   منبع: خبرورزشی  

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۳۱۰۷۶۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • درخشش تیم فرخ شهر در رقابت های کشتی چهارمحال و بختیاری
 • اردوی تیم ملی کشتی فرنگی از ۱۳ اسفند آغاز می‌شود
 • اردوی تیم کشتی فرنگی از ۱۳ اسفند آغاز می‌شود
 • تمرینات سنگین شاگردان محمد بنا برای حضور در کشتی فرنگی قهرمانی آسیا
 • شاخص به پله ۱۵۶ هزار واحدی سقوط کرد
 • آغاز اردوی چهارم تیم کشتی فرنگی از ۱۳ اسفند
 • سه مرحله اردوی تیم ملی کشتی فرنگی تا پیکارهای قهرمانی آسیا
 • تکواندوکاران فردیسی درمسابقات نیروهای مسلح کشورقهرمان شدند
 • «مسعود رحيم پور» به «مهتاب» کانال آذري شبکه سحر مي آيد
 • یک خوزستانی مربی تیم ملی فوتسال بانوان شد
 • ارومیه قهرمان مسابقات ایروبیک قهرمانی استان آذربایجان غربی شد
 • عقب‌گرد 196 واحدی شاخص کل بورس
 • پوتین در اردوی تیم ملی کشتی آزاد روسیه در سوچی حاضر شد
 • تیم ارومیه قهرمان مسابقات ایروبیک ژیمناستیک قهرمانی آذربایجان غربی شد
 • اقدام ارزشمند داور مازندرانی در دیدار استقلال تهران و تراکتورسازی
 • ترکیب تیم کشتی آزاد در جام جهانی هفته آینده اعلام می شود
 • جهش 521 واحدی شاخص بورس در ابتدای معاملات
 • نوشهر آوردگاه کشتی استعدادهای درخشان
 • برگزاری مسابقات هندبال قهرمانی نونهالان کشور