معاون صداوسیمای مرکز فارس برنامه چلچراغ را از ویژه برنامه‌های سیمای فارس به مناسبت اربعین حسینی اعلام کرد و گفت: چلچراغ به طور ویژه رویکرد اربعینی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی صداوسیمای استان فارس سید محمدحسن نبوی‌زاده معاون سیمای فارس با تشریح برنامه چلچراغ اظهار داشت: این برنامه برای دومین سال پیاپی تهیه و پخش می‌شود و با توجه به منحصر به فرد بودن آن مورد استقبال بینندگان از سراسر کشور قرار گرفته است.

وی افزود: همانند سال گذشته حوزه‌های تولیدی و پشتیبانی این مرکز تلاش می‌کنند تا در خدمت زائران اربعین باشند و این تلاش تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

نبوی‌زاده برنامه چلچراغ را از ویژه برنامه‌های سیمای فارس به مناسبت اربعین حسینی اعلام کرد و گفت: چلچراغ به طور ویژه رویکرد اربعینی دارد و تمام بخش‌های آن به همین مناسبت تنظیم شده و از روز شنبه 29 مهرماه اول ماه صفر آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

نبوی‌زاده تصریح کرد: مسئولین استان و موکب احمدبن‌موسی (ع)، شعرا، مستندسازان، هنرمندان، زائران کربلا و اربعین حسینی به صورت جداگانه در برنامه حضور دارند.

معاون سیمای فارس افزود: بخشی از محتوای این برنامه به موکب احمدبن‌موسی (ع) در کربلای معلی، حمایت از این کار بزرگ مردمی و اطلاع‌رسانی درباره آن اختصاص دارد و بخش دیگری از موضوعات مورد نظر پرداختن به مناسبت‌های ماه صفر، راهپیمایی بزرگ اربعین، رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام رضا (ع) است.

وی بیان کرد: این برنامه به نمایش عزاداری و حس و حال عاشقانه و عارفانه مردم عزیز استان در مراسم عزاداری حسینی و اربعین حسینی توجه دارد و اطلاعاتی در باره آداب سفر و زیارت و موکب‌های مستقر در مسیرکربلا ارائه می‌شود.

نبوی‌زاده به سایر برنامه‌های سیمای فارس با موضوع اربعین و موکب احمدبن‌موسی (ع) پرداخت و گفت: کاشانه مهر برنامه‌ای 50 دقیقه‌ای است که در ساعت 10 صبح هرروز برای خانواده‌ها پخش می‌شود و محوریت 10 برنامه از آن اربعین و پیاده‌روی مردم فارس در اربعین است.

وی نگاه روز و برنامه در شهر را از دیگر برنامه‌های ویژه اربعین بیان کرد و گفت: ده قسمت از برنامه نگاه روز به موضوع اربعین اختصاص دارد وبرنامه در شهر سعی دارد ارادت مردم فارس در پیاده‌روی به سمت کربلا را انعکاس دهد.

معاون سیما برقراری ارتباط زنده و پخش تیزر و زیرنویس را از دیگر تلاش‌های حوزه سیما در این ایام عنوان کرد و گفت: تاکنون افزون بر 1000 زیرنویس و افزون بر یکصد بار تیزر با موضوع اطلاع‌رسانی و کمک به موکب احمدبن‌موسی (ع) پخش شده است و با اعزام تیم تولیدی به کربلای معلی امکان برقراری بیش از 20 ارتباط زنده ازطول سفر در شبکه فارس فراهم شده است.

انتهای پیام/

R41382/P1336/S6,61/CT12

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

رویکرد نخبه‌گزینی شورای توسعه فرهنگ قرآنی خطایی استراتژیک است

به گزارش ایکنا؛ همایش علمی - قرآنی «بزم اندیشه» روز گذشته به همت گروه بررسی محتوای آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان قم برگزار شد. هدف این همایش، آینده‌پژوهی و آینده‌نگری در هر یک از حوزه‌های تربیت و یادگیری و با محوریت اسناد تحولی به بررسی عوامل تأثیرگذار بر روند‌ها و رویداد‌ها و اقدام‌ها که ممکن است، آینده‌های متمایزی پدید آورند، پرداخته است.
این نشست علمی - قرآنی که به تحلیل و بررسی کتاب‌های درسی قرآن دوره ابتدایی پرداخت، با حضور رضا نباتی یکی از مؤلفان کتاب‌های درسی قرآن در سالن همایش خانه معلم شماره یک شهر مقدس قم برگزار شد.
در ابتدا شش نفر از آموزگاران به نمایندگی از معلمان ابتدایی مدارس، نقد و تحلیل خود از هر یک از پایه‌های تحصیلی را مطرح کرده و سپس رضا نباتی نقطه نظرات تکمیلی خود را درباره مطالب ارائه شده بیان کرد.
در این نشست علمی که با حضور ۲۰۰ نفر از آموزگاران منتخب مدارس ابتدایی و معاونان ابتدایی نواحی و مناطق برگزار شد، معلمان نیز به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود درباره برنامه درسی قرآن و کتاب‌های آموزش قرآن پرداختند.
رضا نباتی برنامه‌ریز درس آموزش قرآن گفت: با توجه به موقعیت علمی، جغرافیایی و فرهنگی، و همچنین نزدیکی قم به پایتخت و نیز اراده قاطبه فرهنگیان و مدیران آموزش و پرورش شهر مقدس قم، نشان‌دهنده آن است که این استان از استعداد و قابلیت بالایی برای تبدیل شدن به قطب آموزش عمومی قرآن با محوریت «مدارس تجربی» در کشور را دارا است.
وی افزود: وجود حوزه‌های علمیه و حضور اساتید فرهیخته و معلمان دلسوز و پرتلاش این شهر و توفیقات چند دهه اخیر برنامه‌ها و فعالیت‌های متعدد قرآنی، این نگاه را قوت بخشیده و زمینه تشکیل این مدارس را در این شهر تقویت کرده است.
سیدمحمد دلبری، رئیس گروه قرآن و معارف اسلامی وزارت آموزش و پرورش نیز با استقبال از این جلسات، آن را زمینه‌ساز برکات متعدد در حوزه تربیت و یادگیری قرآن کریم و معارف اسلامی دانست.
در این همایش، معلمان مشکل عمده امسال را تحمیل طرح اجباری حفظ جزء ۳۰ به مدارس معرفی کرده و از چرایی طرح و کمبود زمان اجرا برای آن سؤال کردند که رضا نباتی در پاسخ، این طرح را یک طرح فوق برنامه که نباید در ساعات درسی اجرا شود، دانست و افزود: برای ساعات درسی از قبل برنامه و محتوا پیش‌بینی شده است. از این رو اجرای این طرح مستلزم حذف برنامه رسمی است و چنین تصمیمی مغایر با همه اسناد رسمی و مصوب شورای عالی آموزش و پرورش و به ویژه حکم، ولی فقیه در سیاست‌های ابلاغی به وزارت آموزش و پرورش است.

وی در پاسخ به وجود چندگانگی در آموزش‌ها و برنامه‌های درس قرآن گفت: ملتزم نبودن سایر بخش‌ها به مصوبات و قوانین و مقررات یکی از دلایل این مسئله است. همچنین تحمیل نگاه ترویجی و تبلیغی و رویکرد نخبه‌گزینی شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور و کمیسیون آموزش عمومی قرآن که وزیر آموزش و پرورش دبیری آن را برعهده دارد، بر نهادی که رسالت و مأموریتش آموزش همگانی است، ظلم بزرگی به درس قرآن و فرهنگ اسلامی کشور و آینده دانش‌آموزان است و این خطایی استراتژیک در نظام جمهوری اسلامی است.
نباتی در ادامه بیان کرد: من معتقدم آقای بطحایی باید قبل از همه خود را وزیر آموزش و پرورش بداند تا دبیر یک کمیسیون در شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا باید توانایی جمع این دو را داشته باشد. به فرض مثال چگونه است که در طرح ملی حفظ جزء ۳۰ مصوبه ۸۲۸ شورای عالی آموزش و پرورش و حتی سند راهبری آموزش عمومی قرآن رعایت نشده، اما با دستور مستقیم وزیر، جزء اولویت‌های مدارس قرار می‌گیرد. در حالی که اولویت، طی سند تحول بنیادین برنامه‌های درسی مصوب است و نه حذف آن.
وی در پایان تأکید کرد: باید معقول و منطقی به موضوع نگاه کرد. چگونه امکان دارد در سیستمی که ۲۵ ساعت درسی دارد و برای هر ساعت محتوا و کتاب درسی وجود دارد، محتوا و طرح جدیدی را آن هم بدون مصوبه و تأیید مراجع ذی‌صلاح همچون شورای عالی و حتی کمیته مستندسازی وزارت متبوع اضافه کرد. معلم چه چاره‌ای جز حذف واجبات و پرداختن به مستحبات و مکروه را دارد؟ در نگاه سیستمی برآمده از کارشناسی، چنین خطایی غیرممکن و گناهی نابخشودنی است که در ۴۰ سالگی انقلاب نباید رخ می‌داد.
اهداف برنامه درسی قرآن، محتوای آموزشی، روش تدریس، شیوه ارزش‌یابی پیشرفت تحصیلی، حجم محتوای درسی، آموزش و توجیه دقیق معلمان، مدیران و کارشناسان، رسم الخط آموزشی، فعالیت‌های یادگیری، کتب راهنمای تدریس معلم قرآن، رسانه‌های آموزشی در مدارس (نرم‌افزار، نگاره‌ها و ...) و نظارت و حمایت صحیح و مستمر بر کیفیت اجرا و آموزش از محور‌های اساسی مباحث مطرح شده در همایش «بزم اندیشه» بود.
انتهای پیام

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۳۱۳۹۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانلود Pulsar Music Player Pro 1.8.11 برنامه پخش کننده موزیک اندروید
 • سریال‌های نوروزی تلویزیون کدامند؟ +ساعت پخش
 • آخرین جزئیات از اربعین ۹۸/ ایجاد سه ظرفیت جدید برای عزیمت زائران به عراق
 • جدول پخش برنامه‌های رادیو مهاباد شنبه ۴ اسفند ماه
 • جدول پخش برنامه‌های صدا و سیما مهاباد شنبه ۴ اسفند ماه
 • طرز تهیه یک کیک خوشمزه ویژه گیاهخواران
 • موکب رسانه‌ای فجر، از معجزات مردم سمنان است/ به ولایت فقیه معتقدیم اما از آن محروم هستیم
 • جدول پخش برنامه‌های صداوسیمای مرکز زنجان
 • صنعت پخش، حلقه طلایی اتصال تولید کننده و مصرف کننده
 • جدول پخش برنامه‌های رادیو مهاباد جمعه ۳ اسفند ماه
 • از سانسور تماشاگران فوتبال تا پخش دوش گرفتن در سریال
 • تلاش AFC برای جلوگیری از اقدام‌هایی مانند سرقت رسانه‌ عربستانی از مالکیت معنوی پخش جام ملت‌های آسیا
 • بهزاد فراهانی بازیگر سریال رمضانی شد
 • تلاش AFC برای محافظت از حقوق پخش‌کنندگان رسانه‌ای به دنبال سرقت عربستانی‌ها
 • خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| بهزاد فراهانی بازیگر سریال رمضانی شد/ نمایش‌های رادیویی جشنواره فجر امروز تمام می‌شود
 • رونق گردشگری رویکرد برنامه های شهرداری خرم آباد اعلام شد
 • استانداردهای دوگانه تلویزیون/ از سانسور تماشاگران فوتبال و شادی‌ پس از گل تا پخش دوش گرفتن در سریال
 • جدول پخش برنامه‌های رادیو مهاباد پنجشنبه ۲ اسفند ماه
 • جدول پخش برنامه‌های صدا و سیما مهاباد پنجشنبه ۲ اسفند ماه