Web Analytics Made Easy - Statcounter

رم بهترین شهر دنیا؛ شهری که حتی در تابستان ها فوق العاده تر می شود. من یک ایتالیایی هستم و مشکلی نیست که برای سفر کجا را انتخاب کنم. اما شهر به یادگار مانده رم هم چنان به عنوان باورنکردنی ترین شهری است که تاکنون دیده ام و از شانس خوب در آن زندگی می کنم. به عنوان یک ایتالیایی، می توانم صراحتا به شما بگویم که شهر های کشورم در تابستان فوق العاده هستند.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

حکایت های خنده دار مسافران رم مانند توهین خدمتکاران و شیوه ی بیرون آمدن از شهر از طریق جاده برای تماشای مناطق اطراف را برایتان تفسیر می کنم و دوست دارم که بینش شما را برای گشتن در این شهر عظیم گسترش دهم. چه در یک سفر جاده ای در ایتالیا و سفر به رم باشید و چه در شهر برای مدتی اقامت کنید، موارد پیش رو برخی از تجربیاتی است که باید با آن ها کنار بیاید. اگر چه اگر بخواهم شروع به نوشتن کنم، دانسته هایم درباره ی گردش در رم و دیدنی های رم به اندازه ی کتابی قطور می شود.

غذا خوردن به همراه توهین شنیدن در رم؟

کمی عجیب به نظر می رسد. درست است؟ اما ایتالیایی ها کمی حد و مرز ها را شکستند. ما ایتالیایی ها این راه و روش را دوست داریم. تعطیلات خود را با توهینی ایتالیایی شروع کنید البته با لهجه ای رمی. یکی از معروف ترین رستوران های رم  لا پرولاسیا (la Parolaccia) نام دارد. این رستوران غذاهای معمولی رمی را با دستور العمل هایی که نسل به نسل به جای مانده اند سرو می کند. اما این تنها جاذبه ی اصلی این مکان پر طرفدار نیست. در رستوران ها تفریحاتی در قالب نمایش و رقص وجود دارد. در صورتی که این تفریحات کافی به نظر می رسد با این حال پیش خدمت ها تفریحات بهتری را به شما ارائه می دهند. آن ها در هنگام صرف وعده غذایی به مهمانان توهین می کنند و به طرز خنده داری این قسمتی از سرویس حساب می شود! من می دانم که این مسئله عجیب به نظر می رسد اما بسیاری از مردمان ایتالیا دوست دارند با یکدیگر شوخی کنند، بنابراین اگر کمی زبان ایتالیایی را متوجه شوید و می خواهید بدانید که پس از شنیدن این توهین ها چه اتفاقی رخ خواهد داد کافیست که یک بار این کار را امتحان می کنید. پس اگر در سفر به رم، در رستورانی وعده ی غذایی عالی را خوردید و توسط یکی از کارکنان آنجا مورد توهین و نگاه های بد قرار نگرفتید این را بدانید که به درستی از شما میزبانی به عمل نیامده است. به ژست دست ایتالیایی که به شما نشان دادیم نگاه کنید، اگر متوجه نمی شوید که خدمتکار به شما چه می گوید و همه به شما می خندند، این ژست ایتالیایی را به کار بگیرید و به من اعتماد کنید زیرا دوباره مورد احترام همگان قرار می گیرید.

پس از ساعت ها آمفی تئاتر کولوسئوم را ملاقات کنید.

هنگامی که رم را ترک می کردم آخرین خاطراتی که در ذهن دارم هنوز من را تحت تاثیر قرار می دهد. روزهای زیادی می گذرد از زمانی که در ورودی کولوسئوم مراسمی مخصوص عبور برای محلی ها وجود داشت. باید از دروازه ی آهنی که در این جاذبه ی تاریخی به شکلی متناسب قرار گرفته هم تشکر کرد. در شب چراغ های آمفی تئاتر روشن می شود و در پنج شنبه ها و شنبه ها بعد از ساعت ها، بازدیدکننده گان در سفر به رم ، می توانند در فضای اطراف پیاده روی کنند. البته این کار بسیار محبوب است، بنابراین مطمئن شوید خوب و حرفه ای همه چیز را برانداز می کنید تا از، از دست دادن این تجربه ی خاص در سفر به رم اجتناب کنید.

اپرا در حمام؟

منظورم این است، چرا که نه ... ما در ایتالیا هستیم، از زندگی شیرین لذت ببرید. حمام کاراکال یکی از بزرگترین حمام های عمومی رم است که توسط امپراطور کاراکال در سال 216  میلادی تکمیل شده است. با سه اتاق، حمام اصلی و یک منطقه شنای بیرونی، این حمام یکی از لوکس ترین حمام ها است و با ظرفیت 1600 نفر طراحی شده اند و از دیدنی های رم است. اگر امروز یک حوله و تعدادی لباس حمام به همراهتان داشته باشید، با این حال سورپرایز خواهید شد. علاوه بر این که این حمام یک مکان تاریخی است اما اکنون محل برگزاری اپرا و رقص باله هم می باشد. اگر هر دوی این مکان ها برایتان خیلی تاریخی هستند ، می توانید در سفر به رم اجرای زنده یک ستاره پاپ یا راک در این حمام را تماشا کنید.

موزه های واتیکان در روزهای جمعه

آیا این موزه ها را می شناسید؟ به جز در ماه آگوست، پاپ ها درب های موزه های خود را از طلوع خورشید باز می کنند تا ثروت خود را برای عموم به نمایش بگذارند. موسیقی کلاسیک و اپرا شما را همراهی خواهند کرد در حالی که در طول تماشای راهرو شگفت زده شده اید. این کار یک راه خوب است برای دیدن موزه ها و درک کردن ارزش آن ها بدون ایجاد هیچ هرج و مرجی توسط گروه های مختلف توریست که در طی یک روز از دیدنی های رم  بازدید می کنند.

قدم زدن در خارج از شهر رم، زیبایی ها را کشف کنید.

اوستیا آنتیکا:این مکان مانند یک پمپئی کوچک می ماند و به شما یک ایده خوب می دهد تا بفهمید یک شهر رمی چه شکلی است و مردم رمی در آن زمان ها چگونه می زیستند. اگر چه محلی ها ترجیح می دهند که بجای مکان های تاریخی به ساحل بروند .( و دروغ  گفته ام اگر نپذیرم که ساحل ها واقعا عالی هستند) این مکان زمانی یک بندرگاه و یک مرکز تجاری بوده است. هنوز هم می توانید باشگاه ها، حمام حرارتی و آمفی تئاتر ها را در آن جا ببینید.  اگر یک نگاهی به پایین روی زمین بیاندازید موزاییک های زیبایی را که در پشتتان می درخشند در سفر به رم مشاهده خواهید کرد.

کلکتا

شهری با چشم اندازی زیبا که از دیدنی های رم است. شهر کالکتا در 35 کیلومتری رم برای هنرمندان و خلاقان منبع الهام و انزوا واقعی بوده است. هنرمندانی که الهام و آرامشی فراوان از موقعیت شهر دریافت می کنند. برخی از آن ها حتی در غارها نسبتا بیشتر از آپارتمان های سنتی و خانه ها کار و زندگی می کنند. کلکتا در بالای تپه ی کوهی نشسته و مشرف به جنگل درختانی انبوه است. بنابراین ممکن است هنگامی که به آن جا برسید کمی بی قراری کنید. ماشینتان را در بالا پارک کنید و نگاهی به منظره بیاندازید. سپس به زودی این احساس پریشانی اولیه را فراموش خواهید کرد.  

شهر براکشنو، شهر ترویگنانو و شهر انگوییلارا

در ایتالیا ما اصطلاحی داریم که می گوید همیشه سه تا بهتر از دوتا است. چیز های خوب با عدد سه می آیند و من باور دارم که این ضرب المثل کار می کند. شهر های سه گانه ی براکشنو، ترویگنانو و انگوییلارا تصادفا در ساحل دریاچه ی براکشنو واقع شده اند و اگر شما در یک سفر جاده ای هستید باید چند روزی را برای بازدید و ارزیابی از هر کدام کنار بگذارید بجای اینکه تنها در یک روز نگاهی اجمالی به هر سه آن ها بیاندازید. اگر می توانید، انگوییلارا را تا آخر جاده پیش بروید زیرا آنجا بهترین روشنایی را در هنگام بعد از ظهر دارد. شاید به ذهنتان برسد که یک دوچرخه بگیرید و اگر مشتاق دوچرخه سواری هستید تمام طول دریاچه را دوچرخه سواری کنید. در هر کدام از این شهر ها، مردمانی را می بینید که شیفته ی خیابان هایشان هستند و به خوبی از آن ها مراقبت می کنند. آن ها این خیابان ها را با طیف وسیعی از گل ها، درخت مو و گیاهان گلدانی مزین کرده اند و شهر هایشان را هر چه بیشتر برای توریست ها محبوب کرده اند. شما منحصرا از خیابان اصلی قدیمی پشت ترویگنانو خوشتان خواهد آمد که بارزترین نمونه از این گل کاری ها است. براکشنو یک تراس با چشم انداز فوق العاده دارد که چشم انداز وسیع عاشقانه ای را در اختیارتان قرار می دهد. در حالی که تفرجگاه اطراف رودخانه ی انگوییلارا مکانی برای استراحت و پیاده روی آرام بخش بعد از ظهر است. و اگر می خواهید  برای تخلیه انرژیتان چند ضربه ی محکم بزنید به سمت شهر قدیمی و ویرانه های سنگر سنگی روی تپه بروید که از دیدنی های رم است.

تیوولی

فضای سبز و آرام ؛ کاپوچینو های ایتالیایی تنها برای قیمت هایشان خوشمزه هستند در ضمن می توانید سوار یک اتوبوس یا قطار شوید تا تیوولی را که از دیدنی های رم است، ببینید. پارک ها و باغ های این شهر کوچک همانند چیز هایی خارج از این دنیا هستند. ویلا د اِست (Villa d’Este) یک مکان مخصوص است. با چشمه ها و استخر هایش و مناطق تپه ای اش که چشم اندازی از تمام رم را به شما هدیه می دهند. بیشترین بازدید های شبانه که از ساعت هشت شب تا نیمه شب از ماه جولای تا ماه سپتامبر ادامه دارد برای تماشای چشم اندازی از روشنایی های زیبای این زمان است که زیبایی دیگری را هم به پارک ها اضافه نموده. جای دیگری که باید طی زمانی که در تیوولی هستید بازدید کنید ویلای جورجیاست. بازدید از پارک و گذارندن بعد از ظهر ها در شهری قدیمی یک راه عالی برای گذارندن تمام روز است. پارک بر روی پاهای دژ آکروپولیت نشسته است و منبع الهامی برای شاعران و هنرمندان بوده است. این پارک شور پر جنبش رومانتیکی را برای زیبایی گرایی فوق العاده ای  که با سیمایش مشخص شده به خوبی به نمایش می گذارد.

منبع: مجله همگردی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت hamgardi.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مجله همگردی» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۱۵۳۵۰۱۸۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

فوتبال از دریچه فان؛ تلاش های مکرر آرسنال برای قهرمانی در لیگ برتر

فقط برای سرگرمی

سمت چپ: تیم های ایتالیایی که در آنفیلد پیروز شده اند
سمت راست: تیم های ایتالیایی که در آنفیلد شکست خورده اند وقتی همزمان هوادار لاتزیو و توتی هستی پیش بینی هوش مصنوعی از قهرمان سری آ طی 10 سال آینده تاثیر هری کین بسیار بیشتر از کینگزلی کومان بود.  استادیوم خالی امارات در دقایق پایانی بازی آرسنال مقابل آستون ویلا
هواداران ورزشگاه را ترک کردند آندره اونانا فقط 4 گل تا رکورد 73 گل لیونل مسی در یک فصل فاصله دارد ایوان یوریچ، سرمربی تورینو پس از آنکه داور بابت این صحنه بازی را متوقف کرد و حتی به بازیکن تورینو کارت هم نداده بود، انقدر اعتراض کرد تا اخراج شد. 

اکانت هواداری میلان با انتشار این ویدئو نوشت: "یوویچ و اوکافور هر زمان که شغل پیولی به خطر می افتد.

رافائل لیائو این ویدئو را لایک کرد! 

تلاش های مکرر آرسنال برای قهرمانی در لیگ برتر:

 

خدمات مکس الگری در یوونتوس:

فریمپونگ خطاب به ژاکا:

تو از آرسنال به اینجا آمدی و قهرمان شدی! 

 

از دست ندهید ????????????????????????

سوپرگل مسی به کانزاس سیتی (فیلم) لایک جنجالی پدیده منچستریونایتد: من را سپر بلا نکن! گل آکروباتیک و دیدنی ژائو فلیکس به کادیز (فیلم) رقص عبدالکریم حسن در تمرین پرسپولیس با آهنگ عربی (فیلم)

دیگر خبرها

  • فوتبال از دریچه فان؛ تلاش های مکرر آرسنال برای قهرمانی در لیگ برتر
  • تصاویر| حمام حاج صالح
  • حذف شهسواری با شکست برابر حریف ایتالیایی
  • حمام چگونه از «خزینه» به «دوش» رسید؟ کدامیک از آن‌ها بهتر است؟
  • ژاوی: سه شنبه مقابل پاری سن ژرمن یک جنگ در پیش داریم؛ این بهترین مقطع فصل ماست
  • اجرای طرح انتخاب مشارکتی ارقام گندم دیم (PVS) در منطقه بکشلوچای 
  • طارمی در راه انتقال به اینتر عربستان!
  • کاماوینگا: سطح مسی از هر بازیکنی بالاتر است؛ همه این موضوع را قبول دارند
  • بازی مهدی طارمی در اینتر عربستان!
  • آنچلوتی: افت بلینگام، ام باپه و هالند؟ آرام باشید، بازی‌های دیگری در راه است