خبرگزاری میزان- باتوجه به واکنش روح الله زم به گزارش سایت روسی تهنووار و افشای هویت برخی از همکارانش، سرویس جاسوسی میت از او می‌خواهد در چنین مواردی با رابط خود در سرویس هماهنگ عمل کند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان و به نقل از فارس، اگرچه واکنش‌های چندگانه روح الله زم به اولین خبر ما پیرامون ارتباط او و بابک اجلالی با سرویس‌های جاسوسی میت و موساد( خبر مورخ 10/2/1396 به نقل از سایت روسی تهنووار) بسیارعجولانه و ناشیانه بود، اما باید اذعان کرد که "اولین واکنش" به بخش اول گزارش فعلی (مورخ 27/2/1396) تراز بالاتری داشت.

اما مشکل بزرگ روح الله زم آن است که به دلیل عدم تعادل روحی و بی ثباتی شخصیتی ناشی از بیماری روانی که ازکودکی گریبانگیرش بوده است، نمی‌تواند یک تصمیم، یک خطی مشی یا یک رویه ابلاغ شده را تا انتها دنبال کند و همواره پس از چند قدم دچار تردید در اصل و فرع، استراتژی و تاکتیک و صحت و سقم یک تصمیم می شود و مسیر خود را تغییر می‌دهد.  لذا او در واکنش به بخش اول گزارش " ترمینولوژی اجساد، سایه‌ها و روح الله زم " پس از یک تحمل چند ساعته (که در ادامه به آن خواهیم پرداخت) بی اختیار به خود واقعی خویش بازگشت و در اولین واکنش مستقیم ناهماهنگ با آنچه به او ابلاغ شده بود، موضع گرفت و آن متن را "توهمی معرفی کرد که ناشی از مصرف همزمان مواد مخدر و الکل بوده است"!

اعتیاد زم به ماده مخدر شیشه

نکته بسیار مهم آن است که در این واکنش ناهماهنگ نیز باید اذعان کرد که یک حس واقعی نهفته است؛ یک حس ناخودآگاه زائیده "مستی الکل و نشئگی شیشه و آثار قرص‌های آرام بخش متعددی که دائماَ مصرف می‌کند". همه دوستان و نزدیکان نیما (معروف به روح الله زم) از اعتیاد او آنهم به بدترین نوع مواد مخدر موسوم به "شیشه" مطلع هستند و تاکنون تلاش‌های متعددی برای رهاندن او از دام این ماده خطرناک به عمل آورده‌اند و چند نوبت وی را در کلینیک‌های ترک اعتیاد تهران، استانبول و پاریس بستری کرده‌اند و او هر بار برای مدتی محدود مواد افیونی را ترک ( یاتظاهر به ترک) کرده و پس از چندی نه تنها به مصرف شیشه بازگشته، بلکه مقدار آن را افزایش داده و مصرفش را آشکارتر کرده، تا آنجا که اکنون تقریباَ همه بستگان و نزدیکان و حتی کسانی که با او یکبار ملاقات می‌کنند، از این اعتیاد خانمان برانداز مطلع هستند.

 اعتیاد روح الله زم به مواد مخدر، از حدود 18 سالگی آغاز شده و ناشی از تلاقی دو عامل بود. از طرفی بالا گرفتن آثار بیماری روانی او در آن مقطع و از طرف دیگر پدیدآمدن تغییراتی در سبک زندگی وی وحرکت به سمت لاقیدی و مصرف مشروبات الکلی و روابط ناسالم اجتماعی و همنشینی با دوستان لاابالی و ...

در چنین شرایطی به اقامت درخارج از ایران علاقه نشان داده و نزدیکانش نیز برای پیشگیری از آبروریزی بیشتر، نه تنها مخالفت نکردند، بلکه او را تشویق به عزیمت کردند و در عین حال کوشیدند تا این رفتن را درلفّافه سیاسی بپیچند ونوعی "فرار سیاسی" وانمود کنند (همان تاکتیکی که عطاءالله مهاجرانی بکار برد یعنی فرار و اقامت در خارج به خاطر مسائل اخلاقی و شخصی اما وانمود کردن آن بعنوان موضوعی سیاسی و جناحی.) اما آن اعتیاد و حمل ونقل ماده مخدر شیشه با مقادیری بیش از مصرف معمول و درنهایت اقدام به خرید و فروش شیشه و ماری جوانا در خارج از کشور برای روح‌الله زم دردسر ساز شد تا آنجا که در ترکیه، چند بار توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر بازداشت شد و تنها با پادرمیانی میت(سازمان جاسوسی ترکیه) از بازداشت رها شد.

همین مشکل در پاریس نیز موجب چندین برخورد پلیس مبارزه با مواد مخدر فرانسه شد تا آنجا که درلیست "متهمین مواد مخدر فرانسه" و تحت نظر دائمی پلیس آن کشور قرار گرفت که هر از چندی احضار شده و مورد بازپرسی قرار می‌گیرد.

اما روح الله زم با تحریف و پنهان کردن واقعیت، عزیمتش از ترکیه به پاریس را به خاطر احساس ناامنی و احتمال ترور خود عنوان کرده بود! و هم اکنون که با فشار پلیس مبارزه با مواد مخدر فرانسه مواجه شده، به نزدیکانش اظهار می دارد که پلیس ضدتروریزم فرانسه اعلام کرده که تامین امنیت او دشوار و پرهزینه است! و لذا در حال تدارک سفر و اقامت در کانادا است.

با توجه به اینکه روح الله زم پس از انتشار گزارش سایت روسی تهنووار اعلام کرده بود که حاضر است تصویری از کلیه صفحات گذرنامه خود را در حضور خبرنگاران منتشر کند، در همین جا پیشنهاد می‌شود همراه با آن، گواهی تست عدم اعتیاد خود را نیز به نمایش بگذارد. البته به تاریخ روز و از یک آزمایشگاه معتبر که قابل ارزیابی باشد و درصورت عدم انتشار تصاویر پاسپورتش، شاید ما به کمک او بیاییم.

 

سناریوی صربستان و رقابت شدید زم با مدیر ترور شده تلویزیون جم

در مقدمه این گزارش اشاره شد که اولین واکنش به شماره پیشین گزارش فعلی، حرفه‌ای تر از واکنشی بود که روح الله زم به گزارش سایت روسی تهنووار نشان داد. بسیار جالب توجه بود که به فاصله کمتر از چهار ساعت از انتشار "گزارش پیشگفته" سایت روح الله زم از قول روزنامه ملیت ترکیه اعلام کرد که پلیس صربستان، دو نفر ازنیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران را به جرم ترور "سعید کریمیان" ، سرپرست شبکه‌های تلویزیونی جم در استانبول، بازداشت کرده است! خبری که نه پیش و نه پس از اعلام روح الله زم هیچ سابقه یا خبر مکملی نداشت و ندارد! سپس و به فاصله چند دقیقه از انتشار خبر روزنامه ملیت، سایت آمد نیوز(جاعل نیوز) عین آن خبر را بازنشر داد! برای اصحاب رسانه و حتی برای کسانی که صرفاً با رمانها و داستان‌های پلیسی سرو کار داشته‌اند، "سناریوی صربستان" کاملا مفهوم است. بخصوص که گزارش پیشین ما سرنخ‌هایی ارائه داده بود از رقابت شدید روح الله زم با سعید کریمیان برای گرفتن مسئولیت شبکه تلویزیونی جدید التأسیس فارسی زبان در لندن و نیز از تلاش‌های پیشین روح الله زم برای اعزام چند نفوذی از جمع زنان و دختران جوان و به قول خودش " گَلّه چندکاره‌ها" به تشکیلات سعید کریمیان و ... بنابراین اجزاء و مراحل سناریوی صربستان کاملاً آشکار می‌شود:

اول؛ باتوجه به واکنش ناشیانه روح الله زم به گزارش سایت روسی تهنووار و افشای هویت برخی از همکارانش، سرویس جاسوسی میت از او می‌خواهد در چنین مواردی با رابط خود در سرویس هماهنگ عمل کند.

دوم؛ پس از انتشار بخش اول گزارش حاضر، روح الله زم از رابط خود با میت (خانم : س- الف) درخواست کمک می‌نماید.

سوم؛ سرویس جاسوسی فوق الذکر، سناریوی صربستان را تولید و به فاصله کمتر از چهار ساعت و از طریق روزنامه همکارش (ملیت) آن را منتشر می نماید و دقیقا بر همان محور متمرکز می شود که ردّ میت و روح الله زم در آن قابل پیگیری بوده ( ترور سعید کریمیان)!

واقعیت آن است که در حال دریافت و جمع آوری و تنظیم شواهد و قرائن و مستندات ارتباط روح الله زم و بابک اجلالی با سرویس‌های جاسوسی میت و موساد بودیم که نامبردگان مستقیماَ یکی از قوی‌ترین مستندات را ارائه کردند؛ لذا مستندات جمع آوری شده را در گزارش‌های آتی مورد اشاره قرار خواهیم داد.

 انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

منبع: خبرگزاری میزان

خبر بعدی:

۲۰ تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد

رئیس پلیس استان بوشهر از کشف ۲۰ تن مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: از این میزان کشفیات ۱۵ تن آن با تلاش پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر کشف شده است. ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷ استانها بوشهر نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سردار خلیل واعظی عصر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه امسال تماس با فوریت‌های پلیسی استان بوشهر از افزایش 31 درصدی برخوردار بوده است اظهار داشت: امسال 475 هزار تماس با پلیس 110 استان بوشهر برقرار شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 31 درصدی دارد.

رئیس پلیس استان بوشهر با اشاره به نصب سامانه پلاک‌خوان در خودروهای گشتی نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: سامانه پلاک خوان به صورت هوشمند استعلام‌ها در خصوص خودرو‌های مسروقه و تحت تعقیب پلیس را انجام می‌دهد.

سردار واعظی خدمات گوناگون گذرنامه‌ای را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: امسال 16 هزار و 976 گذرنامه صادر و 2 هزار گذرنامه تمدید شده است.

وی با تاکید بر برخورد با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه آخر سال گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده با کسانیکه در چهارشنبه آخرسال  اخلال در نظم و امنیت عمومی کنند قاطعانه برخورد می‌شود.

رئیس پلیس استان بوشهر تاکید کرد: تدابیر لازم برای تامین نظم، امنیت و آرامش جامعه در چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز با  همکاری نیروهای انتظامی، بسیج و تمام نیروها و امکانات انجام شده است.

سردار واعظی از مشارکت 70 گشت پلیس سیار  در طرح نوروزی پلیس خبر داد و افزود: علاوه بر امکانات و نیروهای انتظامی70 تیم سیار پلیس در مکان‌هایی پر ازدحام مستقر می‌شود.

وی به کشف مواد مخدر در استان پرداخت و با اشاره به کشف 20 تن مواد مخدر در 12 ماه امسال تصریح کرد: از 20 تن  کشفیات مواد مخدر در استان بوشهر  15 تن آن با تلاش پلیس مبارزه با مواد مخدر این استان کشف شده است.

رئیس پلیس استان بوشهر بیان کرد:  امسال ضمن متلاشی شدن 16 باند کلان مواد مخدر، 3 هزار نفر قاچاقچی، خرده فروش و معتاد در استان دستگیر شده است.

سردار واعظی اجرای طرح پاکسازی محلات را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: امسال 710 طرح پاکسازی مواد مخدر در استان بوشهر اجراء شده است.

700 کیلوگرم مواد مخدر در بوشهر کشف شد دریابانی استان بوشهر بیش از 4 تن مواد مخدر کشف کرد بیش از 18 تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد

وی از تجهیزات جدید نیروی انتظامی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: سیستم دست افزار ناظر ویژه پلیس راهور و ردیاب برای شناسایی خودروها سرقتی و  مجهز شدن لباس پلیس به دوربین برای رعایت حقوق شهروندی راه اندازی شد.

انتهای پیام/ ز

R41363/P/S6,53/CT11

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۳۵۱۲۹۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • انتقال تجارب ایران و اندونزی در مبارزه با مواد مخدر
 • گوینده زن معروف رقم نجومی‌اش برای تیزر‌های تبلیغاتی را فاش کرد! +فیلم/ پایان عمر رسانه‌ای آمدنیوز فرا رسیده است +فیلم/ آخرین قیمت انواع کنسول بازی و لوازم جانبی آن در بازار (تاریخ ۲۸ اسفند) +جدول
 • کشف بیش از ۴۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در محور بجستان
 • لازمه پیشگیری از اعتیاد آگاه سازی اجتماعی است
 • پایان عمر رسانه‌ای آمدنیوز فرا رسیده است/ مردم باید از این رسانه فاصله بگیرند +فیلم
 • پیشگیری از اعتیاد مهمترین برنامه فرهنگی قم در سال 98باشد
 • کشف بیش از ۱۰ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور
 • کشفیات مواد مخدر در زنجان افزایش یافت
 • مؤمنی: حجم محموله‌های مواد مخدر کمتر شده است/ سال گذشته برای مبارزه با مواد مخدر ۱۸ شهید دادیم/ در ایران مزرعه کشت خشخاش و مواد مخدر نداریم
 • ساماندهی ۹۷۵ معتاد پرخطر در مراکز درمانی شیراز
 • در صورت وقوع جنگ جهاني سوم آمريکا متحمل شکست سختي خواهد شد
 • جمعی از خانواده شهدا و جانبازان ترور ایران با جاوید رحمان دیدار کردند
 • با دردسرهای کارت‌های بانکی مسروقه و گمشده در نوروز چه کنیم؟
 • دردسرهای پرداخت تسهیلات ارزی به خودرو
 • تظاهرات در صربستان با هدف تغییر دولت
 • ورود مخالفان دولت صربستان به ساختمان تلویزیون دولتی این کشور + فیلم
 • سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان آغاز شد
 • مستندی علیه سردار سلیمانی که محبوبیتش را صدچندان کرد/ رسانه ملکه باز هم گل به خودی زد
 • التماس آمریکا؛ «نه» حاج قاسم/ افشاگری دیپلمات ایتالیایی از «آرزو‌هایی بر باد رفته»