به گزارش خبرنگار دفاعی امتداد نیوز اعزامی به منطقه رزمایش نهاجا در اصفهان، مرحله اصلی و عملیاتی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت از روز گذشته (سه‌شنبه ۹ آبان) با رمز مقدس یا ابوالفضل العباس(ع) در منطقه عمومی اصفهان با شرکت کلیه پایگاه‌های شکاری و ترابری نیروی هوایی ارتش و با محوریت پایگاه شهید بابایی اصفهان آغاز شد.

 امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود روزخوش سخنگوی این رزمایش، گفت: در این رزمایش انواع هواپیماهای شکاری رهگیر، شکاری بمب‌افکن، ترابری نیمه‌سنگین و سبک، هواپیماهای ارتباطی، شناسایی و شنود الکترونیکی، سوخت‌رسان و انواع هواپیماهای بدون سرنشین شرکت کردند.

وی با بیان اینکه در این رزمایش انواع هواپیماهای جنگنده بمب‌افکن، ترابری، شناسایی و سوخت‌رسان به‌همراه انواع هواپیماهای بدون سرنشین شرکت دارند؛ افزود: در این رزمایش ابتدا هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین نهاجا و هواپیماهای جمع‌آوری اطلاعات سیگنالی و شنود الکترونیکی در ساعات مختلف شبانه‌روز به پرواز درآمده و اهداف از پیش تعیین‌شده را مورد شناسایی قرار خواهند داد.

تست موفقیت‌آمیز سامانه دفاع فعال روی تانک ذوالفقار/ شلیک کروزهای روسی از آسمان ایران به‌سوی داعش

پرواز جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش در رزمایش نهاجا + تصاویر دیدنی

سخنگوی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، گفت: در این رزمایش تمرین آماده‌باش‌ها، تمرین پدافند غیرعامل، بر اساس طرح‌های پراکندگی، تفرقه، استتار، اختفا، فریب الکترونیکی و اقدامات درون‌سیستمی به اجرا در خواهد آمد.

وی افزود: در این مرحله از رزمایش خلبانان شجاع و جوان نیروی هوایی به تمرین تاکتیک‌های نو و ابتکاری در راستای استفاده از مهمات هوشمند برد بلند و نقطه‌زن می‌پردازند.

 امیر روزخوش خاطرنشان کرد: این رزمایش براساس تمرین صحنه واقعی نبرد در محیط واقعی جنگ الکترونیک و تداوم عملیات در محیط جنگ‌های  نوین و تمرین پدافند غیرعامل با بهره‌گیری از تاکتیک‌های ابتکاری عملیاتی انجام خواهد شد. 

اخبار روز اول هفتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نهاجا

**آماده‌سازی جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش + تصاویر دیدنی

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

**انهدام اهداف فرضی با بمب‌های هوشمند برای اولین بار توسط جنگنده‌های اف۷

image

در اولین روز از مرحله اصلی هفتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت، هواپیماهای اف۵، صاعقه، و اف۷ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اهداف مهم و حیاتی دشمن فرضی را با استفاده از تسلیحات ساخت داخل منهدم کردند.

امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود روزخوش سخنگوی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت گفت: در اولین روز از آغاز فاز عملیاتی رزمایش فدائیان حریم ولایت، هواپیماهای اف۵ و بومی صاعقه با بمب‌های ۵۰۰پوندی اهداف فرضی به‌روی باندهای پروازی ایستگاه‌های رادار و سکوهای پرتاب موشک، مخازن سوخت و انبار مهمات در منطقه نبرد را با موفقیت منهدم کردند.

سخنگوی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت اظهار داشت: همچنین هواپیماهای اف۷ مجهز به بمب‌های هوشمند، نقطه‌زن، دورایستا و راکت‌های ساخت داخل برای اولین بار اهداف حیاتی دشمن فرضی را با تکنیک‌های ابتکاری و خارج از رینگ پدافندی در عمق منطقه نبرد منهدم کردند.

**بارریزی “هرکولس‌های” ارتش با محافظت جنگنده‌های اف۱۴

image

در ادامه اجرای هفتمین رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جنگنده‌های رهگیر اف‌ــ۱۴ به اجرای مأموریت گشت هوایی مسلح، رهگیری هواپیماهای دشمن فرضی و انجام مأموریت TOP COVER پرداختند.

 همچنین جنگنده‌های اف‌ــ۱۴ و میگ‌ــ۲۹ با انجام عملیات رزم هوایی شرایط درگیری در صحنه واقعی نبرد را با موفقیت به اجرا گذاشتند. 

 در بخش دیگری از این رزمایش عملیات جنگ الکترونیک و آزمایش انواع سامانه‌های پیشرفته ارتباطی نیروی هوایی ارتش با استفاده از بسترهای امن شبکه‌های بی‌سیم و باسیم، انواع سامانه‌های تسهیلات پروازی و انواع سامانه‌های تاکتیکی مأموریت‌های ابلاغ‌شده در جنگ الکترونیک را با موفقیت انجام دادند.

همچنین هواپیماهای ترابری سی‌ــ۱۳۰ در ارتفاع متوسط و شرایط تهدید اقدام به بارریزی تاکتیکی با پشتیبانی هوایی هواپیمای اف۱۴ کردند.

 افزایش حجم قدرت آتش و دقت در اصابت اهداف متحرک و ثابت زمینی و هوایی، استفاده از مهمات نقطه‌زن و دورایستا با قدرت تخریب بسیار بالا یکی دیگر از نقاط قوت این رزمایش است و بخشی از توان رزمی نیروی هوایی ارتش را به معرض نمایش گذاشتند.

**” تیک آف” جنگنده صاعقه در رزمایش نیروی هوایی ارتش + فیلم اختصاصی

image

در اولین روز از مرحله اصلی رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت ۷، جنگنده‌های مختلف نیروی هوایی ارتش از پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان به پرواز درآمدند. 

در این بخش، جنگنده های اف ۴، اف۵، اف ۱۴ و صاعقه ۱ به پرواز درآمده و برای انجام ماموریت‌های محوله به پرواز درآمدند. 
در ذیل، فیلم پرواز ۲ فزوند جنگنده بومی صاعقه ۱ را مشاهده کنید:

 

image

تیک آف جنگنده صاعقه

**تمرینات پروازی جنگنده اف ۱۴ ارتش + فیلم

image

در این مرحله ده‌ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری بمب‌افکن، ترابری سنگین و نیمه‌سنگین، سوخت‌رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین به‌مدت ۲ روز به انجام رزمایش پرداختند.

 

image

تمرین پروازی جنگنده اف – ۱۴

image

تمرین پروازی جنگنده اف – ۱۴

**اجرای طرح مردم‌یاری در منطقه رزمایش ارتش

همزمان با شروع هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش در منطقه انارک و اصفهان، سیزدهمین طرح مردم‌یاری این نیرو  با عنوان سفیران سلامت در نایین و مناطق محروم این شهرستان از جمله بافران، انارک و چوپانان انجام شد.

متخصصان بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش در سیزدهمین طرح مردم‌یاری با استقرار در شهرستان نایین و حومه از جمله بافران، انارک و چوپانان بیماران را به طور رایگان ویزیت کردند. این طرح در راستای ارتقاء سطح سلامت عمومی مردم مناطق محروم و تمرین کادر درمانی اداره بهداشت و درمان نیروی هوایی ارتش انجام شد.

در این طرح متخصصان چشم، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، جراح عمومی، دندانپزشکی، طب اورژانس، زنان و زایمان، اطفال، پوست، داخلی، پزشک عمومی، ارائه خدمات درمانی رایگان از جمله (ویزیت، تحویل دارو و اهدای بسته سلامت) مراجعان و بیماران خود را پذیرش کردند.

تجهیزات به کار گرفته شده در طرح مردم‌یاری نهاجا شامل اتاق عمل سیار، اتوبوس آمبولانسی، بیمارستان صحرایی، درمانگاه سیار، تجهیزات آزمایشگاهی و آزمایشگاه جنگ نوین است.

**میگ‌های ۲۹ ارتش با موشک ارتقایافته اهداف را سرنگون کردند

image

در اولین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، هواپیمای رهگیر میگ۲۹ با استفاده از موشک‌های  بهینه شده و ارتقا یافته در محیط واقعی جنگ الکترونیک، اهداف هوایی را با موفقیت منهدم کردند.

همچنین در این مرحله از رزمایش، جنگنده بمب افکن های فانتوم، همزمان با اجرای ماموریت TOP COVER توسط هواپیماهای اف-۱۴، به منظور نفوذ در عمق منطقه نبرد، اقدام به  سوختگیری هوایی از هواپیمای سوخت رسان در ارتفاع پست کردند، همچنین سوختگیری شبانه هواپیمای سوخو۲۴ به سوخو۲۴ برای اولین بار در ارتفاع پست  انجام شد.

**پهپادهای نهاجا رسما به بمب‌های هوشمند و نقطه‌زن مجهز شدند + جزئیات

image

برای اولین بار پهپادهای تهاجمی ارتش مجهز به بمب‌های هوشمند نقطه‌زن با پرواز برد بلند و در محیط جنگ الکترونیک، با غافلگیری دشمن، سامانه‌های پدافندی و دور از انتظار دشمن را منهدم کردند.

امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود روزخوش سخنگوی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت با اعلام خبر فوق گفت: در این مرحله از رزمایش تیم‌های متخصص در حوزه‌های جنگ نوین حاضر در منطقه رزمایش به مقابله با تک شیمایی دشمن فرضی پرداختند و گروه جنگ‌های نوین نهاجا با بکارگیری انواع سامانه‌های رفع آلودگی بومی سازی شده توسط متخصصان کشورمان به مقابله با حمله شیمیایی دشمن پرداختند.

وی افزود: همچنین در ادامه هواپیماهای بمب‌افکن راهبردی سنگین سوخو۲۴ و فانتوم  با استفاده از غافلگیری شبانه و در ارتفاع پست اقدام به بمباران سنگین هوا به زمین (Carpet Bombing) به سمت اهداف از پیش تعین شده خواهند کرد و هواپیمای اف۴ نیز با استفاده از فلر اقدام به روشنایی صحنه نبرد در راستای شناسایی  و انهدام اهداف توسط پرنده‌های مشابه می‌کند.

** آغاز بمباران شبانه اهداف توسط جنگنده‌های نهاجا

image

در سومین مرحله از روز اول هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت هواپیماهای بمب افکن راهبردی سنگین سوخو۲۴ و فانتوم با استفاده از غافلگیری شبانه و در ارتفاع پست اقدام به بمباران سنگین هوا به زمین (Carpet Bombing) به سمت اهداف از پیش تعیین شده کردند.

در این مرحله از رزمایش هواپیمای اف۴ با استفاده از فلر اقدام به روشنایی صحنه نبرد در راستای شناسایی و انهدام اهداف توسط پرنده های مشابه کردند.

همچنین امیر روز خوش سخنگوی رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مرحله از رزمایش، جنگنده بمب‌افکن‌های فانتوم، همزمان با اجرای ماموریت TOP COVER توسط هواپیماهای اف-۱۴، به منظور نفوذ در عمق منطقه نبرد، اقدام به سوختگیری هوایی از هواپیمای سوخت‌رسان در ارتفاع پست کردند.

وی افزود: همچنین سوختگیری شبانه هواپیمای سوخو۲۴ به سوخو۲۴ برای اولین بار در ارتفاع پست با موفقیت انجام شد.

اخبار روز دوم هفتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نهاجا

**پرواز جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش در رزمایش نهاجا + تصاویر دیدنی

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

** شلیک موشک توسط جنگنده های اف۴ و سوخو۲۴ به اهداف

image

در ادامه دومین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی هفتمین رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت، جنگنده بمب افکن های راهبردی سوخو ۲۴ و هواپیماهای بمب افکن با استفاده از اصل غافلگیری و دور از دید رادارهای دشمن اهداف ثابت و متحرک زمینی دشمن را منهدم کردند.

** جنگنده اف۴ ارتش با “قاصد” هدف زمینی را منهدم کرد

image

در ادامه دومین روز از هفتمین رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت، جنگنده بمب‌افکن‌های فانتوم با استفاده از بمب‌های قاصد مواضع دشمن فرضی را منهدم کردند.

در این مرحله، جنگنده‌های اف‌ــ۴ با استفاده از بمب‌های هوشمند، نقطه‌زن و دورایستای قاصد که توسط متخصصان جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش تولید شده است، اهداف خود را با موفقیت منهدم کردند.

**هواپیماهای C-130 اهداف از پیش تعیین شده را بمباران کردند

image

در ادامه دومین روز از مرحله اصلی رزمایش فدائیان حریم ولایت، هواپیماهای پشتیبانی C-130 با پشتیبانی جنگنده‌های اف ۱۴، اهداف از پیش تعیین شده را با بمبهای ۲۰۰۰پوندی مشقی و بمب‌های جنگی هدف قرار دادند.

این برای اولین بار بود که این هواپیماها نقش بمب ریزی را انجام می دهند؛ این اقدام با ابتکار نیروی هوایی ارتش، انجام شده است.

**پهپاد کرار با بمب هوشمند “نقطه‌زنی” کرد

image

در روز دوم از مرحله اصلی از رزمایش فدائیان حریم ولایت۷، برای اولین بار هواپیماهای بدون سرنشین تهاجمی کرار مجهز به بمب‌های هوشمند نقطه‌زن با پرواز برد بلند و در محیط جنگ الکترونیک، با غافلگیری دشمن فرضی، اهداف زمینی و سامانه‌های پدافندی دشمن فرضی را منهدم کردند.

همچنین جنگنده‌های اف‌ــ۱۴ و میگ‌ــ۲۹ با انجام عملیات رزم هوایی به درگیری هوایی و تمرین شرایط درگیری در صحنه واقعی نبرد پرداختند.

**تست عملیاتی ۲ بمب هوشمند جدید توسط نهاجا + جزئیات

در آخرین روز از مرحله اصلی رزمایش فداییان حریم ولایت ۷،  دو فروند بمب هوشمند و جدید تست عملیاتی شد. 

بمب اول که ”یاسین” نام داشت، از فاصله ۶۰ کیلومتری و توسط جنگنده اف ۷ پرتاب شد و با موفقیت به هدف اصابت کرد. این بمب برای اولین بار بود که تست عملیاتی می شد. 

 بمب دوم هم، یک فروند بمب هوشمند بود که برای اولین بار توسط پهپاد کرار به سوی یک هدف پرتاب شد و با موفقیت به آن اصابت کرد. برد این بمب، حدود ۲۰ کیلومتر بود. 

انتهای پیام/

true برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

این داستان باورنکردنی در ایران رخ داد!+فیلم

من آبانی‌ام، از محفل امن پاییز می‌آیم

تذکر به احمدی‌نژاد در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

منبع: امتداد نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.emtedadnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۳۸۳۶۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چرا فرمانده نیروی هوایی ارتش بر روی سرِ یک خلبان آب سرد ریخت؟ + عکس
 • حکایت یک رسم جالب برای خلبانان نظامی/ چرا فرمانده نیروی هوایی ارتش بر روی سرِ یک خلبان آب سرد ریخت؟ + عکس
 • هند با روسیه و آمریکا همزمان رزمایش نظامی برگزار کرد
 • ◄ رزمایش پدافند غیرعامل در فرودگاه بوشهر
 • اجرای حریم حفاظتی ۳ محوطه باستانی قم
 • سامانه روسی و شکستن غرور آمریکا
 • یزد | مرحله دوم رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول الله ۲ در ‌بهاباد برگزار می‌شود ‌
 • اعزام نیروی هوایی کانادا به برزیل برای شرکت در رزمایش چند ملیتی
 • هشدار نظری درباره ساخت و ساز غیرمجاز در حریم کاخ گلستان
 • تذکر عضو شورای شهر تهران در مورد ساخت و ساز در حریم کاخ گلستان
 • ساخت و ساز در حریم کاخ گلستان
 • ناوگان روسیه در مدیترانه رزمایش پدافند هوایی برگزار کرد
 • «بمب، یک عاشقانه» رفت برای زمستان!
 • صفر تا صد اورهال هرکولس‌ها توسط نهاجا
 • فرمانده نیروی هوایی ارتش با رئیس سازمان بسیج دیدار کرد
 • برگزاری رزمایش گردان بیت المقدس اولویت اول در اواخر هفته جاری
 • پرونده ویژه اورهال- ۶|صفر تا صد اورهال هرکولس‌ها توسط نیروی هوایی ارتش
 • ۲۱ کشته و زخمی در بمب‌گذاری تکریت
 • قهرمان گچسارانی حماسه سوسنگرد/ابراهیم امیدبخش عقاب تیز پرواز آسمان ولایت+(تصاویرو فیلم)
 • تعیین عرصه و حریم کاروانسرای سگزی اصفهان