خبرگزاري آريا - مجله منزل - بهاره قدير: اين روزها با توجه به متراژ کم آشپزخانه‌ها صندلي‌هاي اپن، جايگزين صندلي‌هاي ميز ناهارخوري در آشپزخانه‌ها شده‌اند. با توجه به فضاي داخلي خانه‌ها، اپن‌هاي مختلفي طراحي مي‌شوند که هر يک از آنها را با صندلي‌هاي منحصربه‌فردي مي‌توان تبديل به ميز ناهارخوري کرد.

با توجه به تنوع ايده در صندلي‌هاي مخصوص اپن براي انتخاب اين صندلي‌ها بايد فاکتورهاي مهمي نظير جنس چوب و فلز، راحتي آن، تناسب با اپن و.
.. را در نظر گرفت. در اين شماره از مجله منزل بر آن شديم تا انواع صندلي اپن و شرکت‌هاي معتبري که در اين زمينه فعاليت دارند را معرفي نماييم تا در هنگام خريد، آنها را در نظر بگيريد.
آنچه بايد قبل از خريد صندلي اپن آشپزخانه بدانيد!
سبک و جنس صندلي‌هاي اپن، ارتفاع مناسب صندلي اپن آشپزخانه و راحتي و آسايش يک صندلي اپن مناسب است.

صندلي اپن و سبک دکوراسيون خانه شما!
پيش از هر نوع تصميمي بايد به انتخاب جنس صندلي اپن خود مطابق با سبک دکوراسيون منزل خود بپردازيد. ابتدا مشخص کنيد که سبک دکوراسيون شما چيست؟ مدرن يا کلاسيک! مينيمال يا روستيک! به‌طور مثال صندلي اپن چوبي براي سبک کلاسيک گزينه‌ بسيار خوبي محسوب مي‌شود و صندلي اپن‌هاي فلزي در يک فضاي مدرن به‌خوبي مي‌درخشد! اگر فضايي به سبک تلفيقي داريد به‌خوبي مي‌توانيد از « مدل صندلي اپن» ترکيبي استفاده نماييد.

صندلي جک دار فلزي اپن؟
ازآنجايي‌که در طراحي اپن‌ها، ارتفاع‌هاي مختلفي در نظر گرفته مي‌شود، يکي از مسائلي که در هنگام خريد صندلي اپن بايد به آن توجه داشت، ارتفاع صندلي است. ارتفاع صندلي بايد طوري باشد که فرد در هنگام سرو غذا، احساس ناراحتي نکند. صندلي‌هاي جک‌دار نمونه‌هايي از صندلي اپن هستند که در انواع اپن‌ها با ارتفاع‌هاي مختلف مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

صندلي اپن حصيري؟
اين نوع صندلي اپن نيز به دليل بافت چوبي در نشيمن‌گاهش مي‌تواند در منازلي با سبک روستيک مورد استفاده قرار بگيرد، اما بايد توجه داشته باشيد که علي‌رغم حس زيبايي‌شناختي که در فضاي آشپزخانه ايجاد مي‌کند ممکن است براي نشستن طولاني‌مدت انتخاب مناسبي نباشد.

صندلي اپن پلاستيک؟
اين مدل صندلي نيز که تقريباً در تمامي فروشگاه‌هاي فروش مبلمان يافت مي‌شود به علت وزن سبک و امکان جابه‌جايي آسان و البته قيمت ارزان‌تر معمولاً مورد استقبال زيادي قرار مي‌گيرد، اما حواستان باشد اگر صندلي‌هاي ثابت و ارزان‌قيمت مي‌خواهيد حتماً بايد به ارتفاع ميز اپن خود توجه داشته باشيد تا صندلي که خريداري مي‌کنيد هنگام استفاده در پشت ميز کوتاه‌تر يا بلندتر از حد استاندارد نباشد و در هنگام ميل غذا شما را دچار مشکل نکند.

صندلي اپن پشتي دار يا بدون پشتي؟
يکي از فاکتورهاي مهم در هنگام خريد صندلي براي اپن، راحتي است. صندلي اپن بايد علاوه بر کيفيت و زيبايي، براي فرد احساس راحتي در هنگام سرو غذا به ارمغان آورد. در بعضي از موارد از ميز اپن به‌عنوان ميز کار و يادداشت و... نيز استفاده مي‌شود که در اين حالت روي صندلي‌هاي پشتي‌دار به سبب تکيه کمر به پشتي‌ها، احساس خستگي کمتري هم به کاربر القا مي‌شود. در مقابل، طرح‌هاي بدون پشتي فضاي کافه‌اي شکل و فانتزي به دکوراسيون آشپزخانه مي‌دهند.

صندلي چوبي اپن؟
صندلي‌هاي اپن چوبي با توجه به ارتفاع بلند پايه‌ها نيازمند نظارت و نکته‌سنجي زيادي در انتخاب چوب و استحکام اتصالات است. هم‌چنين اين صندلي‌ها يکي از گزينه‌هايي براي اپن‌هايي هستند که ارتفاع زيادي دارند.

براي تهيه مجله منزل مي توانيد به صورت حضوري از کيوسک هاي روزنامه فروشي سراسر کشور و براي خريد نسخه الکترونيک از وب سايت taaghche.ir اقدام نمائيد.
ضمنا براي اشتراک نسخه چاپي مجله منزل روي تصوير زير کليک کنيد:

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

مصادیق سبک زندگی فاطمی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، سبک زندگی ریخت و شکل بیرونی زندگی افراد است که بر پایه باورها، ارزشها، عرفیات، آیینهای رفتاری مورد پذیرش شکل میگیرد. درنهایت سبک زندگی برونداد همه این پیش زمینهها در ریخت و تیپ زندگی افراد در ساحتهای فردی، اجتماعی، اقتصادی، اخلاقی و غیر آن است.
پیدا کردن مناسب ترین سبک زندگی به پیدا کردن کامل تَرین نوع زندگی برپایه بیشترین پیش زمینههای گفته شده دارد. فاطمه زهرا(س) یکی از مناسبترین سبکهای زندگی را برای الگو شدن دارد. عمر کوتاه وی مانع از آن نشد تا ظرفیتهای انبوه زندگی دینی در پرتو قرآن و سنت و درون مایههای شخصیتی خود را نمایان کند. آن حضرت در ابعاد و ساحتهای مختلف اعم ازفردی، خانوادگی، اجتماعی و سیاسی سبک مبتنی بر اصیل ترین باورهاو ارزش ها را از خود بروز داده اند.
از میان معصومین علیهم السلام آن که زندگی پر برکتش به خصوص برای زنان مسلمان همچون خورشیدی نورافشانی می کند، وجود نازنین حضرت فاطمه زهرا(س) است که آشنایی با سبک زندگی آن حضرت بسیار برای ما راهگشا خواهد بود.
موفقیت حقیقی درسایه تمسک به آموزههای سبک زندگی حضرت زهرا(س)
حجت‌الاسلام علی‌اکبر اکرمی، امام جمعه سراب در گفت‌وگو با ایکنا، اظهار کرد: اگر در زندگی خود سعادت و موفقیت حقیقی را طلب می کنیم، راهش بی شک تمسک به آموزههای سبک زندگی اهل بیت(ع) به ویژه حضرت زهرا(س) است و این که به راستی در مسیر بندگی خدای متعال، کوشا باشیم.
وی افزود: تمام سبک‌های جهان از عنصری نهفته تشکیل‌ شده‌اند که می‌توان این نهفتگی را تکرار و تداوم نامید و در واقع سبک زندگی فاطمه زهرا (س) نیز مجموعه‌ای از خصایص مثبت و نیکویی است که طی عمر گران‌بهای ایشان مورد تکرار و تداوم قرار گرفته و از این‌رو می‌تواند اسوه زندگی یکایک ما قرار گیرد.
وی فاطمه‌ زهرا(س)، را خلاصه نبوت دانست و بیان کرد: درباره‌ فاطمه‌ زهرا(س) هرچه بگوییم، کم گفته‌ایم و درحقیقت نمی‌دانیم که چه باید بگوییم و چه باید بیندیشیم؟! به قدری ابعاد وجود این انسیّه حوراء، این روح مجرّد و این خلاصه‌ نبوّت و ولایت برای ما پهناور و بی‌پایان و درک ناشدنی است که متحیّر می‌مانیم.
حجت‌الاسلام اکرمی، ضمن بازگو نمودن بهترین نمونه برای تمام اقشار ادامه داد: ادبیات دینی ما فردی که نفس می‌کشد، زنده است و فردی که به رشد و تعالی می‌رسد زندگی می‌کند. در این راستا و برای نیل به رشد و تعالی، سبک زندگی فاطمه زهرا (س) می‌تواند بهترین نمونه برای تمام اقشار اعم از مرد و زن باشد؛ اما آنچه قابل‌ ذکر است خصوصیات بارز و منحصر به‌فرد ایشان است. چراکه وی علاوه بر اینکه حلقه اتصال بین رسالت و ولایت است، دارای عصمت و القاب و اسماء منحصربه‌فرد بوده و همچنین توانسته در تدبیر آفرینش از دو صفت «کوثر» و «انسیه حورا» نیز به شکل اختصاصی برخوردار باشد.
امام جمعه سراب، یادآور شد: امروزه یکی از مهم ترین خلأهای زندگی بشر، کمبود یا نبود احساس آرامش و آسایش واقعی است و حال آن که اساسی ترین دلیل بروز این مساله به خاطر دوری از معنویت است.
وی از نقش حضرت فاطمه زهرا(س) در سبک زندگی اسلامی گفت و افزود: این بانوی بزرگ اسلام چه در عرصه همسرداری و فرزند داری و چه در زمینه انجام وظایف و تکالیف دینی و اجتماعی، الگوی همه زنان حق طلب عالم و بلکه مردان است.
حجت‌الاسلام اکرمی، تأکید کرد: باید یکی از دعاهای جمعی ما در عصر حاضر شناخت واقعی رسول الله و شکوه از فقدان ایشان باشد؛ چراکه پیغمبر(ص) با تمام زوایای اخلاقی، از سلام کردن تا نوع راه رفتن و تمام نگرش‌های سیاسی و اجتماعی‌اش می‌تواند به‌عنوان الگویی برای تمام لحظه‌های حیات ما و زمینه‌ساز اتصال به منبع تمام خوبی‌ها قرار گیرد؛ درواقع فاطمه زهرا (س) تمام کلیدهای اساسی برای دسترسی به سبک زندگی اسلامی را در اختیار ما قرار داده است.

اسلام فاطمه(س) را اسوه‌ زن معرفی می‌کند
حجت‌الاسلام یونس کیانی، امام جمعه ترکمانچای در گفت‌‌وگو با ایکنا با بیان اینکه اسلام، فاطمه آن عنصر برجسته و ممتاز ملکوتی را به عنوان نمونه و اسوه‌ زن معرفی می کند، افزود: زندگی فاطمه‌ زهرا(س) از همه‌ ابعاد، زندگی‌ای همراه با کار و تلاش و تکامل و تعالی روحی یک انسان است.
وی ارزش فاطمه زهرا(س) را بندگی خدا دانست و خاطرنشان کرد: ارزش فاطمه‌ زهرا(س) به عبودیت و بندگی خداست.
حجت‌الاسلام کیانی، ادامه داد: حضرت زهرا (س) ثابت کرده‌اند که شخصیت زنان در عالم خلقت، برابری و تساوی با شخصیت مردان دارد، چرا که ایشان جزو ۱۴ معصوم هستند و ابعاد مختلف زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) را باید از دیدگاه قرآن کریم و نبی مکرم اسلام مورد تحلیل و بررسی قرار داد.
وی افزود: هیچ کس، نه امام بزرگوار، نه بزرگان انقلاب در دوران دفاع مقدس به رزمندگان نگفت که رمز «یا زهرا» براى حملاتتان بگذارید، یا سربند «یا زهرا» ببندید؛ اما هرچه که شما نگاه می کنید، در طول دوران دفاع مقدس، اسم مبارک حضرت زهرا(س) از همه‌ نام هاى مطهر و مبارک دیگر بیشتر مطرح است، بیشتر آورده می شود.
حجت‌الاسلام کیانی، از فضائل برجسته حضرت زهرا(س) گفت و تاکید کرد: از جمله فضائل و آموزه‌های حضرت زهرا(س) می توان به عبادت و بندگی ایشان اشاره نمود، این بانوی گرامی هنگامی که در محراب نماز و عبادت می ایستادند از خوف خدا بدن شان به لرزه می‌افتاد، این فضیلت حضرت صدیقه کبری(س) به ما می آموزد در هنگام نماز از غیر خدا فارغ شویم و به مسایل دیگر فکر نکنیم. متاسفانه عبادات و نمازهای ما به گونه‌ای است که به همه چیز فکر می‌کنیم جز نماز و ذکر خدا، لیکن باید برعکس باشد. در حالی که آن حضرت از لحظه تولد در مسیر عبودیت و بندگی خدا بود و این امر تا لحظه پایان عمرش ادامه داشت.

انتهای پیام

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۴۰۸۳۵۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مدل پرده سلطنتی
 • مدل بوفه و ویترین‌های سلطنتی
 • انقلاب اسلامی از جنس قیام حضرت زهرا(س) است/ سبک زندگی فاطمی بسیاری از مشکلات را حل می‌کند
 •  اولین گردهمایی سراسری اساتید، مربیان و مدرسان سبک زندگی قرآنی
 • برگزاری اولین گردهمایی سراسری اساتید، مربیان و مدرسان سبک زندگی قرآنی
 • «صندلی» ایرانی در جشنواره «چنای» هند
 • داستان زيباي «پرتاب پاره آجر»
 • دکوراسیون و سرویس خواب اتاق کودک و نوجوان
 • کاهش وزن قابل توجه اتومبیل فورد اکسپلورر ۲۰۲۰ +تصاویر
 • جدیدترین مدل‌های میز ال سی دی
 • بررسی لایحه الزامی شدن استفاده از صندلی کودک در خودرو‌ها
 • لایحه الزام خودرو‌ها به استفاده از صندلی کودک بررسی و به گروه ویژه‌ای ارجاع شد
 • بررسی لایحه الزامی شدن استفاده از صندلی کودک در خودروها
 • نکاتی برای استفاده از پارچه‌های طرح ‎دار در دکوراسیون
 • شما سمت و سوی بازار مسکن را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا هنوز هم می‌توان به خانه دار شدن، امید داشت؟ در سال 97 با چه مشکلاتی در حوزه خرید یا اجاره مسکن روبرو شده‌اید؟
 • عوارض نشستن کودکان به شکل دبليو (W) و راههاي جلوگيري از آن
 • خوزستان| ارتفاع آب ذخیره شده پشت سد دز نسبت به سال گذشته ۴۰ متر افزایش یافت
 • کوهنوردان تکابی به ارتفاع 3000 متری بلقیس صعود کردند
 • چرا هنگام خواب آب دهان مان بیرون می‌ریزد؟