خبرگزاري آريا - برترين ها - ترجمه از الهام مظفري: اين دنيا هنوز رمز و رازهاي زيادي دارد که بايد کشف کنيم. هر روز مي‌بينيم که يک چيز جديد چه از طريق لنز دوربين و چه به صورت تجربه شخصي کشف مي‌شود. اين چيز‌ها مي‌توانند ترسناک به نظر برسند، چون هنوز قادر به درک چيزي که مي‌بينيم نيستيم. شما همه تلاشتان را براي اجتناب از اين موجودات مي‌کنيد، اما بسياري از آن‌ها ناگهاني و از جايي که انتظارش را نداريد ظاهر مي‌شوند.
انسان‌ها معمولا از چيزهاي کوچکي که سريع حرکت مي‌کنند مثل موش‌ها و سوسک‌ها مي‌ترسند و سعي مي‌کنند از ان‌ها دور باشند. از سوي ديگر حيوانات بزرگي که آهسته حرکت مي‌کنند هم مي‌توانند به همان اندازه ترسناک باشند.
همه ما فيلم گودزيلا را ديده ايم، اما تصور چيزي شبيه آن در زندگي غيرقابل درک و وحشتناک است. يک بيماري به نام ژيگانتيسم (Gigantism) يا غول پيکري حيوانات و حتي انسان‌ها را تحت تاثير قرار مي‌دهد. اين بيماري بيشتر در اعماق اقيانوس ديده مي‌شود، جايي که ماهي‌ها در نزديکي کف اقيانوس زندگي مي‌کنندو سازگاري با محيط باعث مي‌شود به راحتي بزرگتر از حد معمول رشد کنند. اما گاهي روي خشکي نيز اين موارد مشاهده مي‌شود.
کرم کشتي (Shipworm)
کرم‌هاي کشتي در فيليپين به خاطر صدفشان شکار مي‌شوند. صدف آن‌ها بسيار شبيه عاج فيل يا شاخ کرگدن است. هر يک از صدف‌هاي آن‌ها به قيمت دويست دلار فروخته مي‌شود. دانشمندان مدت‌ها سعي مي‌کردند اين کرم را وقتي هنوز در صدف خود قرار دارد شکار کنند، اما هميشه صدف‌هاي خالي پيدا مي‌کردند. تا اينکه توانستند بعد از باز کردن اين پوسته يک کرم کشتي 1.5 متري را پيدا کردند که بلافاصله بوي بدي را در اتاق پخش کرد. دانشمندان آن را در يک گودال گل گوگردي پيدا کردند جايي که حيوان مدت زيادي در آن از باکتري‌ها تغذيه مي‌کرده است. همين مساله بوي ناخوشايند و ابعاد عجيب اين کرم را توضيح مي‌دهد.
image
مار غول پيکر
يک تيم تخريب که کار خود را در برزيل آغاز کرده بودند ناگهان با اين مار آناکونداي پهن مواجه شدند. اين مار 10 متر طول داشت و بسيار غول پيکر بود. خوشبختانه کارگران آنقدر خوش شانس بودند که اين مار را مرده پيدا کردند، در غير اينصورت مار همه آن‌ها را مي‌کشت.
image
کوسه مگالودون (megalodon)
اين کوسه ماقبل تاريخ يک راز بود که هنوز در اطراف ما وجود دارد يا خير. مگالودون يک کوسه باستاني است که در زمان دايناسور‌ها زندگي مي‌کرده است. اين کوسه بسيار عظيم بود و هنوز هم بزرگترين کوسه‌اي است که روي زمين شنا مي‌کند. اين موجودات عظيم حدود 2 ميليون سال پيش زندگي مي‌کردند و بسيار بعيد بود که هنوز هم در اعماق اقيانوس‌ها وجود داشته باشند. طول اين کوسه به 18 متر مي‌رسد و نيروي فک آن فوق طبيعي است. اين کوسه در يک ويدئو ثبت شده و دانشمندان را شوکه کرده است. اين کوسه 21 متر طول داشته و در اقيانوس آرام شنا مي‌کرده است.
image
چتردريايي غول پيکر
چترهاي دريايي بالش‌هاي اقيانوس هستند البته اين تا زماني است که زير آن‌ها برويد و شاخک‌هاي آن به شما آسيب بزند. آن‌ها ظاهرا بي خطر به نظر مي‌رسند، اما اصلا اين طور نيست. چتر دريايي مي‌تواند بسيار خطرناک باشد و انسان را دچار سکته يا مرگ کند. بستگي به ميزان سمي دارد که در آن لحظه وارد بدن شخص مي‌کند. چترهاي دريايي زيادي مشاهده شده که مبتلا به ژيگانتيسم هستند و حتي در فيلم هم ثبت شده اند. اين موجودات به آرامي حرکت مي‌کنند و اين براي غواصاني که در نزديکي آن‌ها شنا مي‌کنند نعمتي است. در موارد بسياري آن‌ها در سواحل ديده شده اند که همين هم مي‌تواند خطرناک باشد، زيرا نيش آن‌ها روي سطح هم کار مي‌کند.
image
ماهي بلاب (Blob) غول پيکر
يک سکوي نفتي شناور مجهز به دوربين از اين موجود عجيب فيلم گرفته است. در نگاه اول به نظر مي‌رسد يک دام شناور يا يک ماده کاغذي باشد، اما وقتي شروع به حرکت مي‌کند نظرتان عوض مي‌شود. شکل اين موجود عجيب است و مي‌تواند شما را بيهوش کند. حرکت آن نيز شگفت انگيز است. اپراتور دوربين فورا متوجه اين موجود شده و او را دنبال کرده است. بسياري گمان مي‌کنند که آن بخشي از يک نهنگ است، اما دانشمندان اين نظريه را رد کرده اند، زيرا در آن صورت سريع خورده مي‌شد. دانشمندان بعدا آن را يک چتردريايي عظيم با بدن منحصر بفرد تشخيص دادند.
image
تمساح غول پيکر
در يک ذخيره گاه طبيعي، بازديدکنندگان يکي از بزرگترين تمساح هايي را ديدند که تاکنون ديده شده و از آن در حالي که مقابلشان راه مي‌رود فيلم گرفته اند. تمساح به آرامي راه مي‌رود و متوجه انسان‌ها نيست و به آن‌ها فرصت خوبي براي فيلمبرداري مي‌دهد. اين تمساح در فلوريدا زندگي مي‌کند و به نظر مي‌رسد 4.2 متر طول دارد. به نظر مي‌رسد اين تمساح متعلق به ماقبل تاريخ و زمان دايناسورهاست.
image
ترول (Troll) غول پيکر در جنگل
يکي از کاربران يوتيوب فيلمي منتشر کرده که نشان مي‌دهد هنگام راه رفتن در جنگل با يک صداي عجيب مواجه مي‌شود. هرچه صدا نزديک‌تر مي‌شود، او از ميان ردپاهاي بزرگي مي‌دود. درختان واژگون مي‌شوند و ناگهان صدا نزديک‌تر مي‌شود. در اين لحظه او تصميم مي‌گيرد از جنگل خارج شود، اما مي‌خواهد صدا‌ها و ردپا‌ها را به عنوان مدرک ضبط مي‌کند. اما ترجيح مي‌دهد با سرعت فرار کند تا اتفاق بدي نيفتاده است.
image
هيولاي فاضلاب
يک روز مردي مشغول چک کردن نامه‌هاي خود بود که احساس عجيبي به او دست داد. تصميم گرفت اطراف را جستجو کند تا اينکه صداي نفس‌هاي عجيبي از فاضلاب شنيد. او شجاعانه پايين رفت تا ببيند صداي چيست و با چشم‌هاي يک تمساح بزرگ مواجه شد که به او خيره شده اند. دو چشم درخشان که نور دوربين را بازتاب مي‌کردند. در اين ويدئو صداي نفس‌هاي تمساح را مي‌توانيد بشنويد و آن را حس کنيد. کساني که اين ويدئو را مي‌بينند تعجب مي‌کنند که چطور توانسته وارد آنجا شود.
image
اژدهاي کومودو
اژدهاي کومودو يکي از شبيه‌ترين موجودات زنده حال حاضر به دايناسورهاست. اين موجودات با توجه به طرز راه رفتن و ابعادي که دارند مي‌توانند ترسناک باشند. آن‌ها اشتهاي زيادي دارند و مي‌توانند در هر وعده 50 کيلوگرم بخورند. اژدهاي کومودوي وحشي به انسان حمله کرده و او را شکار مي‌کند. اين اتفاق بيشتر در مورد گردشگران مي‌افتد. در سال 2017 يک پسربچه هشت ساله مورد حمله آن‌ها قرار گرفت و خورده شد.
image
به گل نشسته
اين موجود دريايي عجيب در يکي از سواحل آمريکا به گل نشسته است. اين موجود همه را گيج کرده، زيرا شبيه به هيچ ماهي وکوسه‌اي نيست و ظاهر آزار دهنده‌اي دارد. با اين حال کساني که آن را ديده اند تصميم گرفتند آن را کوسه‌اي بدانند که هنوز کشف نشده است. ممکن است اين يک شوخي يا نوعي آزمايش باشد. در هر صورت به خوبي ساخته شده است. اما اگر يک موجود واقعي باشد، زيست شناسان دريايي بايد سعي کنند کشف کنند که چه موجودي است.
image
لاشه ناشناخته
اين لاشه در اندونزي ديده شده و مردم و دانشمندان محلي نتوانسته اند آن را شناسايي کنند. اين لاشه عظيم مرده بوده و آب اطراف خود را قرمز کرده که موجب نگراني مردم محلي شده است. هيچ تعريف واقعي براي آن وجود ندارد و دانشمندان به دنبال کشف اين هستند که اين موجود چيست و چرا مرده است. مردم معتقدند که اين موجود 15 متري يک هيولاي دريايي است که سال‌ها در اقيانوس پنهان شده تا روزي خود را نشان دهد.
image

گرانی آجیل و راه‌حل رئیس انجمن پسته: مردم امسال گرانی پسته را درک و تحمل کنند!

همسر سید ابراهیم رییسی: اگر رئیسی در انتخابات پیروز می‌شد، وضعیت کشور بهتر بود

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۴۰۸۳۹۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • احداث سدهای غول پیکر متوقف شد
 • آمريکا در شمال سوريه پست هاي ديده باني ايجاد کرد
 • کشف مهدکودک کوسه‌ها در عمق 762 متری دریا (+عکس)
 • شوک به هواداران پرسپولیس ؛ شایعه عجیب و ترسناک از پرسپولیس
 • از تیراندازی مرگبار در بازار کریسمس استراسبورگ تا احتمال اخراج آقازاده های ایرانی از آمریکا
 • صدای موجودی غول‌پیکر و ناشناخته در اعماق اقیانوس + صوت
 • شیوع بیماری ترسناک و مرموز در جهان
 • شنیده شدن صدای موجودی غول‌پیکر و ناشناخته در اعماق اقیانوس + صوت
 • لحظات وحشتناک جدال انسان با مار غول پیکر+ فیلم
 • درخت کریسمس غول پیکر در سائوپائولو+عکس
 • غول‌پیکرترین هواپیمای جهان+فیلم
 • ​چرا هایدگر هم‌تراز ارسطو و افلاطون است؟
 • خودکفایی در آزمایش ترانس های برق غول پیکر + فیلم
 • ◄ تقابل دو غول تجاری جهان؛ بزرگترین ریسک رشد حمل‌ونقل دریایی
 • شناسایی مخلوقات سحرانگیز چند میلیون ساله در عمق کره زمین
 • انتقاد دیده بان حقوق بشر از حبس کاربران شبکه های اجتماعی درامارات
 • گروه سنی زنان آسیب دیده به ۱۶ سال کاهش یافته است
 • شادپیمایی عروسکهای غول پیکر در کنگاور برگزار شد
 • نمایش «بر پیکری نبردی رو به خاموشی است» در رشت به روی صحنه می رود
 • به شما ارتباطی ندارد فیلم را کجا دیده‌ام