79درصد زعفران کشور را خراسان رضوی تولید می کند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: این استان با حدود 256 تن تولید زعفران  و 82 هزار هکتار سطح زیر کشت، رتبه نخست کشور  را دارد
رسولیان افزود: تولید زعفران  در هر هکتار حدود یک اشتغال دائم را در بر دارد.

 

او گفت:در برنامه ششم توسعه ، افزایش عملکرد  زعفران به 7-6 کیلوگرم در هکتار و میزان تولید آن تا سقف 450 تن درسال پیش بینی شده است

سرپرست حوزه امور اقتصادی استانداری افزود: پروانه های بهره برداری بسته بندی زعفران در سطح استان  114 فقره با ظرفیت 235 تن در سال است.

رسولیان گفت:مشهد  با 34 واحد، گناباد با  15 واحد، کاشمر با  11 واحد و تربت حیدریه  با  10 واحد شهرستان هایی هستند که  که بیشترین ظرفیت را در این خصوص دارند.  

  او افزود:در سال 96 از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی مبلغ 29 هزار میلیون ریال معرفی شده اند که در مرحله بررسی و عقد قرارداد با بانک است.

.سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت درسال 1395 براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران حدود 203 تن زعفران  به ارزش 286 میلیون دلار صادر شده است.

دانلود دانلود

 

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

طرح‌های توسعه متوازن در ۱۲ منطقه استانی خراسان رضوی اجرا می‌شود

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: طرح‌های توسعه متوازن در ۱۲ منطقه استانی خراسان رضوی اجرا می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین ، جواد باقری ظهر امروز در سی‌ و دومین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، اظهار داشت: یکی از دلایل موفقیت ترکیه در حوزه اقتصادی برقراری امکان حضور پررنگ بخش خصوصی بوده و یکی از اضلاع مثلث موفقیت بخش خصوصی بوده و نگاه استاندار جدید خراسان رضوی هم بر این محور بوده است.

وی افزود: کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اتاق بازرگانی خراسان رضوی به‌طور جد پیگیر تحقق اهداف تدوین شده بوده و این کمیسیون 323 عضو از مجموعه‌های دولتی و خصوصی در راستای اجرای درست برنامه‌های تکلیفی در 3 حوزه کاری خود دارد.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اتاق بازرگانی خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات و گلایه‌های فعالان بخش خصوصی در بحث ساختارهای غلط مالیاتی بوده خاطرنشان کرد: در بحث مالیات و اصلاح ساختار مالیاتی استان با همکاری کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اتاق بازرگانی خراسان رضوی و سازمان امور مالیاتی استان گام‌های موثری در جهت پرداخت مالیات عادلانه و نیز خارج شدن فشارهای مالیاتی ناعادلانه از روی دوش بخش خصوصی برداشته شد.

باقری تصریح کرد: برنامه‌های بخش خصوصی در کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اتاق بازرگانی خراسان رضوی مورد موافقت بخش دولتی استان واقع شده و در این رابطه از همراهی مسئولان حوزه معاونت اقتصادی استانداری خراسان رضوی تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تامین مالی و بانک‌ها فرصت مناسبی در ساختار بانکی جدید و حضور مدیران قوی در استان به‌وجود آمده تاکید کرد: گرچه می‌دانیم تغییر مصوبات تهران در استان‌ها کار آسانی نیست، اما می‌خواهیم راهبردهای سیستم‌های بانکی استان را تسهیل کنیم و قطعاً این کار با همراهی و همکاری مسئولان استانداری خراسان رضوی و بانک‌های استان به‌ خوبی اجرا و انجام می‌شود.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه نبض حیات اقتصادی کشور در گرو فعالیت بخش‌ خصوصی و توانایی آن در تولید و ایجاد اشتغال است بیان کرد: تولید هر محصول در سیستم اقتصادی کشور زنجیره‌ای از مشاغل مختلف را به هم متصل کرده و بسترساز توزیع درآمد در جامعه می‌شود و با توجه به روند کاهشی تقاضا برای نفت در دنیا و اخبار حاکی از افول این صنعت در دو دهه پیش‌رو، لزوم توجه به صادرات غیرنفتی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، بیش از پیش مهم و ضروری بوده و است.

شکوه میرشاهی؛ مدیرکل دفتر جذب سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: اداره کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی مطالبات فعالان بخش خصوصی را به‌طور جد پیگیری می‌کند و بابت خدمات ارزشمند شرکت شهرک‌های صنعتی استان که کمک بزرگی به تولیدکنندگان کرده است هم تقدیر و تشکر ویژه می‌کنم.

وی افزود: مشهد شهر جهانی گوهرسنگ‌ها است، اما این موضوع به‌خوبی معرفی نشده است و از مسئولان شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی درخواست داریم که از شهرک‌های شهرستان‌ها بخواهند که با همکاری فرمانداری‌ها اطلاع‌رسانی مطلوب‌تری در این خصوص داشته باشند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه از ظرفیت شرکت شهرک‌های صنعتی، اصناف و بخش خصوصی نباید غافل شویم، خاطرنشان کرد: از حوزه صنایع کوچک، صنوف تولیدی و مجتمع‌های کارگاهی گزارشات و مشکلات زیادی به دستمان رسیده که پیگیر حل این مشکلات هستیم و در بحث اثرپذیری بهتر و مطلوب‌تر نقش بخش غیردولتی نیز خواستار بحث تفویض اختیارات هستیم، موضوعی که با درخواست استاندار خراسان رضوی و نیز موافقت و حمایت نماینده کلی فقیه در استان همراه بوده؛ این موضوع چیز تازه و جدیدی نیست و در گذشته تصویب شده، اما هنوز اجرایی نشده است.

میرشاهی تصریح کرد: نمایشگاه بانک، بورس، بیمه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری همزمان با نمایشگاه جامع سرمایه‌گذاری، فرصت‌ها، خدمات و صنایع وابسته از 16 تا 19 بهمن ماه 97 در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود و معتقدم که این نمایشگاه‌ها فرصتی ویژه برای معرفی دستاوردها بوده و باید از کلیه ظرفیت‌های استان به‌ویژه مراکز کارآفرینی در بحث مشاوره‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استفاده شود.

وی تاکید کرد: استانداری خراسان رضوی در یکی از برنامه‌های جدیدی که در دستور کار خود قرار داده با همکاری دانشگاه فردوسی از طرح‌های پژوهشی پس از انجام مشاوره‌های لازم و تائیده آن در بحث سودآوری حمایت می‌کند و معتقدیم کاری که به شکلی علمی و تخصصی در محیط دانشگاهی پیگیری و دنبال شود از اثرپذیری بهتری هم برخوردار است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه بخش دولتی و حوزه اجرایی استان در کنار همکاری‌هایی که با بخش خصوصی دارد از تفویض اختیارات حمایت می‌کند، گفت: در آستانه فرارسیدن چهلمین بهار انقلاب اسلامی اجرای طرح‌های توسعه متوازن در قالب 12 منطقه استانی در دستور کار مدیران استانی خراسان رضوی قرار گرفته و اگر بخش خصوصی هم پافشاری از خواسته‌ها و مطالبه‌های به‌حقش داشته باشد و این کار با یک یک‌صدایی خوبی همراه باشد قطعاً به نتیجه هم خواهد رسید، چیزی مسئولان دولتی استانی هم با آن موافق هستند.

منبع : تسنیم

انتهای پیام

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۴۰۸۷۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی عملکرد رو به رشد داشته است
 • 35 واحد قطعه ساز خراسان رضوی تامین کننده نیاز صنعت نفت و گاز شدند
 • ۳۸.۶ درصد واحدهای شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی راکد و نیمه راکد هستند/ بهره برداری از ۱۶ طرح صنعتی خراسان رضوی در دهه مبارک فجر
 • ثبت سفارش واردات کالا به خانه صنعت خراسان رضوی واگذار شد
 • 58 واحد تولیدی خراسان رضوی به بخش خصوصی واگذار شدند
 • ۵۸ واحد در تملک بانک‌ها در ۱.۵ سال اخیر به بخش خصوصی واگذار شد
 • خبر خوش برای صنعت طلای سرخ ایران/ اروپا استاندارد‌های زعفران ایران را قبول دارد
 • کشاورزان در معاملات بورس فعال هستند/ زعفران ایران در بورس کالای بلژیک
 • نوای چلچله صنعت در کردستان
 • اروپا استانداردهای زعفران ایران را قبول دارد
 • حال و روز ناخوش صنایع چوب خراسان رضوی؛ شرکت‌ها به سختی روی پای خود ایستاده‌اند
 • ثبات نرخ طلای سرخ در بازار/نرخ پایه گمرکی زعفران تعدیل شد
 • طرح ‌های توسعه متوازن در ۱۲ منطقه خراسان رضوی اجرا می‌شود
 • ۱۰ خاصیت فوق‌العاده‌ی زعفران
 • 10 دلیل برای اینکه زعفران از زعفران غافل نشوید!
 • استاندار: فرار سرمايه از خراسان رضوي زياد است
 • دادگاه ويژه رسيدگي به جرائم اقتصادي در خراسان رضوي تشکيل شد
 • فرصت ها و چالش های پایتخت صنعت ریلی ایران
 • ده خاصیت فوق‌العاده‌ زعفران