خبرگزاري آريا -

متن ادبي در مورد روز عصاي سفيد
اي دوست! براي ما که پاهاي گم شده در بيراهه مان، واحه هاي سبز زندگي را از ياد برده است، عصاي سپيدي هديه بياور. نگاه کن چگونه کوچه هاي بيهودگي را مسافريم! چشمان ما را با ديده بيناي دلت، به شهر جست وجو و ادامه، رهنمون باش. شکستن حصارهاي تيرگي را در بلبشوي چراغ ها و نئون ها بياموزمان. با ما سخن بگو؛ کلام آفتابي ات را منتظريم.

مطالبي به مناسبت روز عصاي سفيد
قلب اگر کور باشد
دنيا، تماشاگه راز است و راز را با چشم نمي توان دريافت.
آن دنيايي که چشم همه را به خود خيره کرده و مردمان را مسحور خويش نموده، فقط يک برهوت است که تو را توفيق نديدن آن داده اند.
بهشت، در هستي توست؛ در هزار توي دلت که به منبع لم يزل نور، روشن است.
دل اگر تاريک باشد، هزار چراغ الوان و نئون، نمي تواند وجود آدمي را روشن کند.
قلب اگر کور باشد، هيچ ديده اي نمي تواند لطف و زيبايي هستي را ببيند.
آدمي، رويين تن هم که باشد، شيطان مي تواند چشم هايش را نشانه بگيرد.
نهايت کمال انسان در اين است که از همه چيز جز خدا چشم بپوشد و بر خواسته هايش ديده فرو ببندد.
پس چه جاي افسوس و حسرت که چشم هاي تو را به روي دنيا بسته اند؛ تو به پنجره علاقه بينديش که باز است و چراغ رابطه که روشن است.
عشق، راز است؛ راز رسيدن به خدا.
و خدا را با چشم نمي توان يافت؛ او را دل هاي شکسته منزل است، نه ديده هاي باز!

مطالبي به مناسبت روز عصاي سفيد
ما نيازمند دل هاي پاک روشن دلان هستيم، چشمان پاک و معصوم آنها که آلودگي ما را در دنياي مادي ندارند، خدا کند که آنها دست ما را بگيرند و بتوانند ما را راهنمايي کنند و حرکت بدهند. اين توانايي در وجود آنها هست. آنها قلب هاي بزرگي دارند. دل هاي بزرگي دارند.

پيام روز عصاي سفيد
اگر چراغ دل خاموش باشد، چشم سر، از همه زيبايي هاي جهان، جز يک تابلوي تکراري و هميشگي، چيز ديگري نخواهد ديد.
اگر چراغ دل خاموش باشد، اميد چشم هاي روشن براي پرواز، بيهوده است.
اگر چراغ دل خاموش باشد، همه چيز در بطالت و روزمرگي و خستگي، خلاصه خواهد شد؛ فقط دلي روشن مي تواند، دستان نوازش خداوند را بر روي گونه هاي تب دار گل ها، لمس کند.
دل روشن، در نفس هاي نسيم مي تپد و در تار و پود جانش، معطر مي شود.
دل روشن، براي ديدن ريزترين ذرات عالم هم نيازي به چشم سر ندارد.
به پاکي عصاي سفيدِ دستانت سوگند، دل روشن، بهترين هديه خداوند است.

متن روز عصاي سفيد
عصاي سفيد چونان پرچمي است که به نشان استقلال در دست روشن دلان به حرکت در مي آيد و آينه اي است که قدرت و نعمت خدايي را به تماشاي تأمل و تفکر ديگران مي گذارد. 23مهر ماه « روز عصاي سفيد » را به روشندلان عزيز جامعه تبريک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال توفيقات روز افزون و پيش از پيش اين عزيزان را مسألت مي نمايم.

روز عصاي سفيد
چشم مي گشايي بر حريم خلوت پروانه ها؛ با بال هايي سفيد که عصاي دستانت شده اند.
چشم مي گشايي بر آبي آسمان؛ با دريايي از نور که دلت را چراغاني کرده است.
چشم مي گشايي در حضور هميشه سبز معبود؛ با سجاده اي از عشق که بر پيشاني ات، مُهر تسليم و بندگي زده است.
چشم مي گشايي به روي اين همه زيبايي بي حد آسماني و با نور جانت، لطافت خداوند را در گلبرگ هاي سفيد ياس و نسترن و اقاقي، لمس مي کني.
تو به روي سبزي درختان، سرخي گل ها، آبي دريا، طراوت باران و ترنم هميشه جاري آب ها، چشم دل مي گشايي و اميد و بودن را ترجمه مي کني.

متن ادبي در مورد روز عصاي سفيد
براي شما فرزانه اي مي نويسم که تپيدن قلب زندگي و زدن نبض طبيعت را احساس مي کنيد ، شما فرهيخته اي که در زلال شعور و صفاي فطرت خدايي ، جلال و جمالِ جهاندار جان آفرين را مي نگريد ؛ براي شما بر جسته اي مي نويسم که مي توانيد با چشم لامسه خود با همه کس و همه چيز سخن بگوييد و حتي با تعمق در گردش حکيمانه ي چرخ روزگار ، به ميهماني همه نشانه هاي خلقت برويد. براي شما متعهدي مي نويسم که با بهره گيري از سرچشمه ي زلال معارف و وظيفه شناسي ، قدرت و نعمت الهي را به تماشاي تامل و تفکر همگان دعوت مي نماييد.
گردآوري:بخش سرگرمي بيتوته

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

پیمانکاران چراغ خاموش شده و پروژه ندارند

دهقانی در گفتگو با «اتاق نیوز» بیان کرد: در این دوره نفرات بسیار خوبی در هیات نمایندگان اتاق تهران عضویت داشتند و از جمله افرادی چون سلطانی و خوانساری، تیم این دوره متشکل از افرادی بود که واقعا به دنبال احقاق حق و حل مشکلات بخش خصوصی بودند و کارهای صورت گرفته در این دوره با ارزش بود، در کل اتاق هشتم یکی از فعال ترین اتاق ها از شروع تاکنون بوده است .

وی در خصوص هدف خود از کاندید شدن برای انتخابات دوره نهم، اظهار داشت: هدف من به عنوان یکی از فعالین بخش خصوصی مشکلات عدیده ای بود که داشتیم، برخی از این مسائل در اتاق مطرح و حل شد ولی قسمت عمده این مشکلات همچنان به قوت خود باقیست و در نظر دارم در انتخابات این دوره این مسائل را پیگیر شوم و با رفع  آن در تلاشم تا بیش از این به تولید و اقتصاد کشور ضربه نخورد و مشکلات رفع شود.

کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی تهران در تشریح نیازهای اصلی که اتاق نهم باید در صدد رفع آن باشد، گفت: ما باید هر آنچه در سیستم دولتی از قوانین و تبصره که جلوی راه تولید و سرمایه گذاری را میگیرد با تعامل به حداقل برسانیم تا ضربه به تولید نخورد و این بخش رونق یابد زیرا اکنون با توجه به مشکلات موجود بسیاری از فعالین بخش های تولیدی به اجبار کارکنان خود را به حداقل رسانده اند و یا تعطیل کرده اند .

دهقانی در خصوص بخش پیمانکار که حوزه تخصصی فعالیتش است اظهار داشت: بسیاری از پیمانکاران چراغ خاموش شده و پروژه ندارند و این در حالی است که می توانند سرمایه گذاری داشته باشند که کمکی هم به دولت محسوب می شود ولی قوانین به حدی دست و پا گیر بوده و هر روز در حال بیشتر شدن است که جلوی حرکت و تلاش هر فعالی را گرفته است .

وی در خصوص فعالیت های خود در صورت موفقیت در انتخابات این دوره، خاطر نشان کرد: دو مشکل اصلی در صنف پیمانکاری وجود دارد با  وجود اینکه پیمانکارن بازوی اجرائی بخش تولید هستند ولی تا مادامی که محصول تولیدی قابل رویت نباشد به عنوان محصول محسوب نمی کنیم به عنوان مثال مواد اولیه، نیروی انسانی، کارگاه و یا کارخانه و محصول حاصل از آن قابل رویت است ولی تولیدات پیمانکاری این خصیصه را ندارد.

کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی تهران گفت: این امر موجب می شود پیمانکاران را به عنوان تولید کننده نشناسند در حالی که تمامی پروسه تولید شامل خرید مواد اولیه، پروسه ساخت و رساندن به مرحله محصول نهایی را پیمانکاران انجام می دهند و حاصل تلاششان در بخش بزرگتری بازتاب داشته و به صورت یک پروژه ارائه می گردد .

دهقانی در خصوص مسائلی همچون بیمه و مالیات هم پیمانکاران با مشکلات بسیاری مواجهند و از آنجایی که مراودات مالی ما با دولت به صورت اوراق بوده در زمان فروش با قیمت پایین تر باید عرضه کنیم، به واسطه همین علت هایی که ذکر کردم به عنوان نماینده این بخش جهت احقاق حقوق صنفمان در انتخابات حضور دارم .

نماینده انجمن صنفی پیمانکاران نفت، گاز و پتروشیمی در انتخابات، اظهار داشت: با عنوان نماینده انجمن شرکتهای مهندسی و پیمانکاری نفت ، گاز و پتروشیمی (اپک)ثبت نام کرده ام و با ائتلافی جهت همکاری درانتخابات صحبت نکرده ایم، من و آقای حضرتی ریاست انجمن فعلا به صورت مستقل و به عنوان نماینده صنف حضور داریم  مگر اینکه به صلاح دید وی با ائتلافی همراهی کنیم .

 

 

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۴۱۲۶۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چراغ سبز رئیس شورای اروپا به تعویق مشروط برگزیت
 • حرفه‌ای ترین روش بالا رفتن از تیر چراغ برق + فیلم
 • برگزیدگان جایزه ادبی هوشنگ مرادی کرمانی معرفی شدند
 • مواد محترقه منجر به 30 مورد پارگی چشم در شب چهارشنبه سوری شد
 • سنت‌های کهن نوروز در سرزمین رنگ‌ها و فرهنگ‌ها
 • آیین سنتی چراغ بران اجرا می‌شود
 • سفر به پایتخت طبیعت ایران در ایام نوروز/سفر به لرستان سرزمین پل‌ها وآبشار‌ها را از دست ندهید+تصاویر
 • لاله های سرخ لالی چشم به راه مسافران نوروزی
 • مرد 29 ساله تهرانی در چهارشنبه سوری بی چشم شد + عکس
 • آسیب دیدن چشم مرد 40 ساله تهرانی در شب چهارشنبه سوری + عکس
 • ۶ نفر از شهروندان رباط کریم از ناحیه چشم دچار مصدومیت شدند
 • رقابت ۲۰ کتاب برای جایزه ادبی «فولیو»
 • رشد «تروریسم سفید» با سهل انگاری غرب
 • تهران در استقبال بهار/پایتخت درقرق حاجی فیروز‌ها
 • چشم‎هایی که سال نو را نمی‌بینند
 • جالب‌ترین رسم‌ها در چهارشنبه‌سوری ایرانی‌
 • آیینی باستانی با شاخ و برگ‌های افزوده / چهارشنبه سوری و سنت های قدیمی که پر کشید
 • شنیدنی های جالب از آئین های شاد استان مرکزی برای رستاخیز طبیعت
 • چه زمانی باید نگران سلامت چشم‌ها باشیم؟