رکنا: رئیس پلیس استان اصفهان از سقوط دو دانش آموز دختر اصفهانی از پل روگذر و مرگ یک نفر از آنان و مجروحیت دانش آموز دیگر تحت تاثیر بازی نهنگ آبی خبر داد.

حجم ویدیو: 11.61M | مدت زمان ویدیو: 00:01:43 دانلود ویدیو

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، سردار مهدی معصوم بیگی، رئیس پلیس Police استان اصفهان گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر سقوط Fall دو دختر نوجوان از پل Bridge روگذر در شهر اصفهان، تیم فوریت های پلیسی بلافاصله به محل اعزام شد.

این مقام انتظامی افزود: متاسفانه در اثر این حادثه Incident یکی از دختران که 15 ساله بود در دم جان باخت و دیگری که 16 ساله بود به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

وی همچنین تصریح کرد: بر اساس گزارش های موجود حال دانش آموز مجروح نیز وخیم اعلام شده است.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: این دو نوجوان قبل از پرت کردن خود توسط یک ضبط صوت، با خانواده خود خداحافظی کرده و علت این کار را انجام بازی آنلاین نهنگ آبی در فضای مجازی اعلام کرده اند .

معصوم بیگی با اشاره به اینکه نوجوان مجروح شده نیز بیان داشته که تحت تاثیر بازی دست به این اقدام زده است، خاطر نشان کرد: پلیس در خصوص بازی نهنگ آبی هشدارهایی داده بود؛ این بازی در کشورهای مختلف قربانی گرفته و تاثیر بسیاری بر ذهن دارد و افراد را وادار به رفتارهای پرخطری همچون خودزنی و خودکشی می کند.

وی تاکید کرد: پدر و مادرها می بایست همواره بر رفتار فرزندان خود نظارت داشته باشند و این را بدانند که فضای مجازی در برخی مواقع از فضای واقعی خطرناک تر است.

منبع: رکنا

خبر بعدی:

درخشش ایده پردازان نوجوان در استارت آپ ویکند شهر هوشمند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، نمایشگاه استارتآپ ویکند شهر هوشمند که به همت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگام امام(ره) شهرری در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شده بود،سه شنبه 25 دی ماه به کار خود پایان داد.

این نمایشگاه در راستای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی، توسعه استارتآپ ها و کسب و کارهای نوین دانش بنیان و راه اندازی شتاب دهنده های تخصصی در حوزه حمل و نقل و شبکه های ارتباطی برگزار شده بود.

در این نمایشگاه، ایده پردازان جوان، نخبگان و پژوهشگران در سراسر استان های کشور در حوزه هوشمند سازی شهری و حمل و نقل حضور داشتند و آخرین دستاورهای خودشان را در معرض بازدید عموم قرار داده بودند؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) نیز به عنوان اولین دانشگاهی که در متولی برگزاری این استارتآپ بود، باعث شده بود که فضای نمایشگاه رنگ و بویی دانشگاهی را به خود بگیرد.

اما شاخص ترین نکته استارتآپ شهر هوشمند، حضور ایده پردازان و تیزهوشان کودک و نوجوان در این نمایشگاه بود که ایده های قابل توجهی را به نمایش گذاشته بودند؛ اکثر آن ها جزء دانش آموزان نخبه و تیزهوش کشور بودند که حضورشان حال و هوای خاصی را به نمایشگاه بخشیده بود.

خبرنگار ایسکانیوز با چند نفر از این ایده پردازان نوجوان به گفت و گو نشسته است:

اپلیکیشن هشدار برای فرا رسیدن زمان مصرف دارو

«آرمین قربان پژند» از جمله ایده پردازان نوجوان 12 ساله کشورمان درباره طرح و ایده خود در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز گفت: در جوامع امروزی تعداد اشخاصی که از تنهایی رنج می برند به سرعت در حال افزایش است؛ به همین دلیل نوعی هوش مصنوعی طراحی کرده ام که با قرار گرفتن در یک اپلیکیشن و یا یک سایت می تواند به افراد سالمند کمک های فراوانی را بکند.

وی افزود: به عنوان مثال این اپلیکیشن می تواند ساعت مصرف دارو را به یک سالمندی که تنها زندگی می کند یادآوری کند؛ این ایده در حال حاضر برای سالمندان طراحی شده است اما به مرور زمان برای همگی قابل استفاده است.

قربان پژند گفت: همچنین قابلیت دیگر این برنامه این است که پزشک می تواند داروهای مورد نیاز برای بیمار خود را در آن قرار دهد و هر زمان که ساعت مصرف دارو فرا رسید، به بیمار اطلاع دهد.

اپلیکیشن تشخیص حالت چهره

«سیروان جاور سینه» نیز ایده پرداز 14 ساله حاضر در نمایشگاه درباره طرح خود گفت: ایده ای که طراحی کرده ایم «عشق هوشمند» نام دارد که یک هوش مصنوعی در آن طراحی شده است؛ هنگامی که با این هوش مصنوعی صحبت می کنیم، با توجه با لحن صحبت کردن و حالت چهره می تواند خوشحالی یا ناراحتی را تشخیص دهد.

جاورسینه اضافه کرد: همچنین این برنامه قابلیت دارد که در صورت تشخیص ناراحتی فرد، با او صحبت کند و برای رفع ناراحتی به او راهکار ارائه دهد. حالت چهره توسط دوربین گوشی در این برنامه ثبت می شود و روانشناسی که در اپ حضور دارد می تواند به خوبی حالت های فرد را تشخیص دهد.

وی اظهار داشت: این برنامه می تواند از طریق تشخیص سرعت راه رفتن افراد، میزان استرس را تشخیص دهد.

این ایده پرداز نوجوان برخی از مشکلاتش را در راه ساخت این برنامه با ما در میان گذاشت و اذعان داشت: مهم ترین مشکلی که در حال حاضر وجود دارد، نبود یک برنامه نویس متخصص است که به شدت به آن نیازمندیم.

اپلیکشین تغییر طراحی خانه و محل کار

«متین حسنی» نوجوان14 ساله شهریاری نیز درباره طرحی که به در نمایشگاه ارائه داده بود اذعان داشت: ما یک سامانه هوشمند طراحی کرده ایم برای کسانی که درخواست تغییر طراحی خونه و یا محل کارشان دارند اما نمی توانند اشخاصی را در این زمینه تخصص دارند را پیدا کنند؛ در واقع یک حلقه اتصال میان فرد و شخص متخصص ایجاد می کنیم.

وی افزود: این برنامه چندین مزیت برای طراحان و مشتریان است؛ از آن جایی که روند خانه ها به سمت کوچک شدن در حال حرکت است، مردم دیگر نمی خواهند صرفا یک سقف بالای سرشان باشد بلکه به دنبال این هستند که از فضایی که در آن قرار دارند حداکثر استفاده را بکنند.

این ایده پزدار نوجوان ادامه داد: ما این برنامه را طوری طراحی کرده ایم که دکوراسیون خونه بر مبنای شخصیت فرد انجام شود؛ به عنوان مثال در هتل هایی که اشخاص روسی در آن رفت و آمد زیادی دارند، دکوراسیون را طوری طراحی می کنیم که این هتل هماهنگ با علایق و سلیقه فرد روسی باشد.

حسنی با اشاره به مشکلاتی که در زمینه دارد اذعان داشت: مهم ترین مشکلی که در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کنیم موضوع بودجه است؛ همچنین وجود مافیا در کار ما بسیار نگران کننده است و متاسفانه ایده هایی پیشرفت می کند که پول زیادی برای آن ها صرف شده است.

نخبگان و پژوهشگران جوان بسیاری در کشور ما وجود دارند که متاسفانه به دلیل کم کاری برخی از مسئولان و همچنین عدم تخصیص بودجه کافی به آن ها، قادر به شکوفایی طرح و ایده های خود نیستند؛ لذا مسئولان مربوطه بایستی با دغدغه مندی بیشتری به این حوزه توجه داشته باشند.

حمایت از جوانان و نوجوانان ایده پرداز، می تواند مسیر توسعه و شکوفایی کشور را هموارتر کند؛ کشورما در حال حاضر با تحریم های ظالمانه از سوی استکبارجهانی دست و پنجه نرم می کند و لذا توجه مسئولان آموزش عالی کشور به ایده های نو و کاربردی که می تواند مشکلات کشور را رفع کند، نیاز کشور به خارج از مرزها را کاهش خواهد داد.

انتهای پیام/

108 / 167 دانشگاه آزاد اسلامی استارتآپ ویکند شهر هوشمند نمایشگاه نوجوان نخبه یادگار امام

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۴۶۵۷۰۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بلای آسمانی که بر سر دختر خوزستانی آمد
 • توضیح درخصوص خودکشی یک دانش‌آموز
 • خودکشی دانش آموز ۱۱ ساله در ارومیه صحت دارد؟
 • ماجرای خودکشی یک دانش آموز در ارومیه
 • اطلاعیه آموزش و پرورش ارومیه در مورد خبر کذب خودکشی دختر دانش‌آموز
 • خودکشی دانش آموز ۱۱ ساله در ارومیه
 • ماجرای خودکشی دانش آموز ۱۱ ساله در ارومیه
 • خبررسانی نادرست خودکشی، مرگ‌های تقلیدی را بالا می‌برد
 • تهوع مرگبار دختربچه ارومیه ای در کلاس درس / خودکشی یا مسمومیت!
 • نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان قم به روایت تصویر
 • ماجرای حضور نوجوان ۱۶ ساله‌‌ در کارگاه طراحی پوستر و هنرمندان گیلان
 • ماجرای خبر خودکشی دانش‌آموز ارومیه‌ای چیست؟
 • انعکاس خبرهای خودکشی در رسانه ها باید بازدارنده باشد
 • فوت یک دختر نوجوان در خوزستان بر اثر صاعقه
 • صاعقه موجب مرگ یک دختر نوجوان در خوزستان شد
 • کاتی و ستاره، تکانه ای در ژانر کودک و نوجوان است
 • مصطفی زمانی و لیلا حاتمی در نمایی از نهنگ آبی +عکس
 • رسانه ها از ایجاد موج خودکشی در جامعه پرهیز کنند
 • افشای پشت پرده چالش جنجالی "نهنگ آبی": داستان ساختگی یا واقعیت؟ اصل ماجرا چیست؟