رکنا: فیلمی که بهاره رهنما از خود و شوهرش در حال درست کردن نذری اربعین حسینی در شبکه های مجازی منتشر کرده است.

حجم ویدیو: 1.87M | مدت زمان ویدیو: 00:00:18 دانلود ویدیو

بهاره رهنما در این فیلم که در حال درست کردن نذری است دعا می کند:
"انشاالله که بتونیم همه رو ببخشیم!
به نیت همه دخترای دمه بخت دورورم "

منبع: رکنا

خبر بعدی:

بهترین دعا لحظه تحویل سال + توصیه های بزرگان

پایگاه خبری فردا: در گذر ایام و سپری کردن لحظات که بسیاری از ما قدرشان را نمیدانیم، لحظاتی هست که خیلی خاص هستند، و قدر ندانستن آن لحظات سزاوار نیست، زمان‌هایی مثل شب قدر که تک تک لحظه هایش را باید قدر دانست و قدر نهاد و به بطالت نگذراند، و یا لحظه سال تحویل که برای خیلی از ما سرشار از خاطره‌های دور و نزدیک است، لحظه‌ای که وارد سال جدیدی می‌شویم و می‌خواهیم که خودمان هم جدید شویم.

این لحظه در نزد علما دارای آداب و ارزش خاصی است که در سیره بعضی از ایشان شاهد ارج نهادن به این لحظه هستیم.
لحظه‌ای دعای پر از معارف سال تحویل قرائت می‌شود و دل‌ها همه متوجه حضرت حق می‌شوند، و می‌خواهند حالشان به شود، به بهترین نحو هم بشود.
برخی از بزرگان در این لحظه آداب خاصی را رعایت می‌کردند که بهتر است ما نیز برای معنویت و نورانیت بیشتر لحظات سال تحویلمان و برکت هفت سین‌های رویاهایمان به ایشان تأسی جسته و به راه رسم ایشان عمل کنیم باشد که سالی پر از معنویت و نور در پیش رو داشته باشیم.

روش مرحوم حاج آقا مجتبی تهرانی (ره)
مرحوم آیت الله مجتبی تهرانی همیشه قبل از تحویل سال مقید بودند که ۳۶۵ مرتبه دعای «یا مقلّب القلوب» را به طور کامل بخوانند و برای اینکه این دعاها، تا لحظه تحویل سال تمام شود، از یک ساعت قبل از اعلام عید، شروع می‌کردند و مشغول خواندن این دعای شریف بودند.
ایشان بعد از لحظه تحویل سال هم، مقید بودند که اوّلین چیزی که میل می‌کردند تربت امام حسین علیه‌السلام باشد.
یعنی حضرت استاد در دو روز از سال، مقید بودند که اوّلین چیزی که می‌خورند، تربت امام حسین‌علیه‌السلام باشد؛ یکی عید فطر بود که در ابتدای روز با تربت، افطار می‌کردند، و یکی هم نوروز که بعد از تحویل سال، کمی از آن را میل می‌کردند.
توصیه آیت الله جوادی آملی
آیت الله جوادی آملی فرمودند: اگر کسی در دنیا با الفبای دین بازی کرد، در قبر هم این الفبا یادش نمی‌آید تا بگوید خدایش، کتاب آسمانی و امامش کیست. باید توجه داشت که در قبر مشکلات علمی را از ما سۆال نمی‌کنند، بلکه الفبای دین را سۆال می‌کنند.
بهترین چیز‌ها در موقع تحویل، خواندن این دعا، با توجه به معنی است: «یا مقلّب القلوب و الابصار یا مدبّر الّیل و النّهار یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال».‌ای خدایی که همه چیز در دست تو است، سال خوشی به همه ما عنایت فرما

در لحظه تحویل سال باید به این نکته توجه کنیم که خودمان به دور شمس دین و قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) بچرخیم، نه این که تنها به این اکتفاء کنیم که زمین به دور خورشید بچرخد؛ زیرا این امر به خودی خود بلوغ نیست.

حضرت آیت الله العظمی مظاهری و ۳ توصیه برای تحویل سال
۱- بهترین چیز‌ها در موقع تحویل، خواندن این دعا، با توجه به معنی است: «یا مقلّب القلوب و الابصار یا مدبّر الّیل و النّهار یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال».‌ای خدایی که همه چیز در دست تو است، سال خوشی به همه ما عنایت فرما؛ و از خداوند متعال با توسل به اهل بیت «علیهم السلام» بخواهید در این سال، تقوا و رابطه با خودش و سلامتی و امنیت، مقدّر شما بکند و فرج حضرت، ولی عصر «ارواحنافداه» انشاءالله حاصل شود.
همچنین محدث قمی در مفاتیح، در آخر دستورات ماهها، نمازی در آن روز نقل می‌کند و بعد از نماز دعائی و در آن دعا شرافت و کرامت آن عید را نقل می‌کند که خواندن آن خوب است.
۲- هر کس باید جداً حساب سال را و گذشته را بکند و اگر گناهکار است، جداً توبه کند و با حالت توبه وارد سال شود.
۳- باید این آتش اختلاف که در همه خانه‌ها رفته است، با دامن نزدن به آن خاموش شود و از گذشته‌ها هیچ حرفی زده نشود و گرمی و اتّحاد خانه و خانواده و مجالس با یگدیگر حفظ شود.


حضرت آیت الله العظمی مبشر کاشانی
نماز و دعا‌های خاصی جهت تحویل سال در مفاتیح الجنان و کتب ادعیه دیگر آمده که سزاوار است به آن‌ها عمل شود، مطلب مهم توجه به لزوم تحول در سیر انفسی انسان است که به تحول در طبیعت باید در انسان ایجاد شود پس باید باتوجه دعا کنیم و بگوییم:
"یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالناالی احسن الحال"، مدبر و دبیر آفرینش در حوزه حالات بشری، مقلب القلوب و الابصار، و در طبیعت مدبراللیل والنهار و محول الحول الاحوال است که با تدبیر خود، جهان را از حالی به حالی متحول نموده و دو آیت خود " لیل و نهار ” را تدبیر می‌کند تا نظام احسن، مستقر و پایدار باشد.
پس از حضرتش مسئلت می‌نمائیم که حال ما را به "احسن حال" تبدیل نماید، زیرا طبیعت بشر به جهت تعاقب و تنازع دو آیت "نفس اماره و لوامه" دستخوش تحولاتی می‌شود که با تمایلات نفسانی و وساوس شیطانی غالبا سیر نزولی داشته و (اسوء الحال) می‌گردد و فقط اوست که قدرت تحویل اسوءالحال به احسن الحال را دارد.
پس از او می‌خواهیم تا نظام هستی انسان نیز به احسن الحالات تبدیل شود.
آیت الله جوادی آملی فرمودند: اگر کسی در دنیا با الفبای دین بازی کرد، در قبر هم این الفبا یادش نمی‌آید تا بگوید خدایش، کتاب آسمانی و امامش کیست. باید توجه داشت که در قبر مشکلات علمی را از ما سۆال نمی‌کنند، بلکه الفبای دین را سۆال می‌کنند

ترک گناه، تطهیر ظاهر و باطن، نظافت لباس و خانه و محیط کار، تغییر روش‌های غلط زندگی، به روش‌های صحیح، تجلیل از والدین، دید و بازدید و صله ارحام، اداء حقوق الناس، راضی شدن از مردم و راضی نمودن دیگران که به عللی از ما ناراضی باشند، شاد نمودن دل‌ها با هبه و بخشش، عیادت مریض، دستگیری از فقرا و مستمندان، ذکر و توجه قلبی و لسانی به خداوند متعال و توسل به اهل البیت علیهم السلام و … تماما از اموری هستند که از علائم استجابت دعای ما هنگام سال تحویل و تحول و تکامل روح و نفس انسان می‌باشد.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی
تحویل سال باید در حقیقت تحول در روح و روان انسان‌ها و زنده شدن نفس غفلت زده انسان باشد همانطور که در عالم طبیعت نیز بیداری طبیعت به وجود می‌آید و این همان معنای حقیقی یا محول الحول و الاحوال است و لذا در روایات سفارش شده که در هنگام تحویل سال سیصد و شصت مرتبه ذکر یا محول الحول و الاحوال الی آخر خوانده شود که این خود شاید باعث بیداری نفس انسان در این دنیای ظلمانی و پر از فتنه شود و چقدر خوب است که علاوه بر هفت سین باستانی از هفت سین قرآنی که امیرالمومنین علی علیه السلام دستور داده اند استفاده شود و آن این است که: بر روی ظرف چینی با زعفرانی که با گلاب مخلوط شده این هفت ذکر قرآنی نوشته شود:
۱_ سلام علی آل یاسین ۲ _. سلام علی نوح فی العالمین ۳ _. سلام علی ابراهیم ۴ _. سلام علی موسی و هارون ۵ _. سلام قولا من رب رحیم ۶ _. سلام علیکم طبتم فادخلو‌ها خالدین ۷ _. سلام هی حتی مطلع الفجر.
سپس این نوشته‌ها با آب شسته شود (که بهتر است آب زمزم و یا باران باشد) و آب جمع شده را به افراد خانواده بنوشانید امید است که باعث دفع بلا و کسب سلامتی در طول سال جدید شود.

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۵۲۵۸۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جالب‌ترین رسم‌ها در چهارشنبه‌سوری ایرانی‌
 • آیینی باستانی با شاخ و برگ‌های افزوده / چهارشنبه سوری و سنت های قدیمی که پر کشید
 • جالب‌ترین رسم‌ها در چهارشنبه‌سوری ایرانی‌ها
 • لحظه تحویل سال ۹۸ چه ساعتی است؟
 • هفت سین امسال را هفت سین معلق درست کنید + آموزش
 • نکات مهمی که هنگام سفرهای نوروزی باید رعایت کنید/ دستور طلایی پیشگیری از مسمومیت غذایی در سفر
 • برگزاری ویژه‌برنامه تحویل سال در یادمان شلمچه
 • پیش‌بینی ورود پنج‌هزار گردشگر در روز به جزیره هنگام
 • برگزاری مسابقه دعای عهد به زبان عربی و انگیسی
 • (تصاویر) ترامپ و همسرش به کلیسا رفتند
 • «بهاره رهنما» در شب باصفای انزلی/عکس
 • اعتکاف؛ فصل انس با امام زمان(عج)/«ظهور»؛ سرنوشت سازترین دعای معتکفان
 • صدور ۱۸۸ پروانه کاربرد علامت استاندارد در فارس
 • لحظه گرگ و میش با فشارهای بیرونی زیادی مواجه بود
 • لوکیشین جالب عکس بهاره رهنما
 • برنامه‌های مسجد جمکران در هفته جاری
 • اسعدیان: کی ادعا کردم درباره یک خانواده حزب‌اللهی سریال ساخته‌ام؟
 • سمنو آی سمنو، مال پای هفت سین سمنو
 • نمایشگاه بهاره امسال یزد هیچ نفعی برای مردم نداشت/تخلفات پشت تخلف و بی‌تفاوتی عجیب سازمان صمت یزد!