رکنا: عصر امروز مردم منطقه اسلام‌آباد ارومیه با شنیدن خبر آزار و اذیت دانش‌آموز ۱۲ ساله در این منطقه به سمت مدرسه یورش بردند که این تجمع ساعاتی پیش خاتمه یافت.

حجم ویدیو: 5.29M | مدت زمان ویدیو: 00:01:44 دانلود ویدیو

در این حادثه Incident که متأسفانه به دلیل تحریک احساسات جوانان منطقه از سوی عده‌ای فرصت‌طلب چندین ساعت به طول کشید برخی از اموال عمومی آسیب‌دیده و بر اساس اعلام برخی منابع محلی حتی افراد فرصت‌طلب مدرسه و تعدادی از اماکن عمومی منطقه را نیز به آتش کشیدند.

حضور فرماندار ارومیه، فرمانده انتظامی آذربایجان غربی، مدیرکل آموزش‌وپرورش و جمعی از مسئولان استانی و محلی برای آرام کردن فضای منطقه مثمر ثمر واقع شد و با همکاری مردم این درگیری ساعاتی پیش خاتمه یافت.

متأسفانه باوجوداینکه در دقایق اولیه دامن زدن به شایعاتی ازجمله آزار و اذیت جنسی، اعزام کودک به بیمارستان و ... از سوی عده‌ای فرصت‌طلب به تشدید این درگیری‌ها دامن زد اما رسانه‌ها به‌خوبی توانستند با انتشار اخبار موثق جلوی برخی از این شایعات را بگیرند.

اصل ماجرا چه بود؟

در اولین ساعات این حادثه تمام مسئولان و مقامات حاضر در منطقه وجود تجاوز Rape و آزار و اذیت جنسی این دانش‌آموز را تکذیب و رد کردند اما تأیید اصل این خبر را منوط به بررسی بیشتر دانستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در خصوص جزییات این حادثه گفت: بررسی‌های دقیق نشان داده که دانش‌آموزی مورد تعرض قرار نگرفته و نیروی خدماتی مدرسه چند روز پیش قصد بداخلاقی داشته است.

علیرضا رادفر عنوان کرد: والدین این دختر ۱۲ ساله شکایت کرده‌اند و مراجع انتظامی و قضایی به‌شدت با این موضوع برخورد خواهند کرد.

وی ادامه داد: عده‌ای به دنبال تحریک احساسات مردم در وضعیت فعلی هستند، اما مردم آرامش خود را حفظ کرده و پیگیری موضوع را به مراجع ذیصلاح واگذار کنند.

رادفر با اشاره به شایعه بودن هرگونه آزار جنسی دانش‌آموز دختر، اظهار داشت: این مورد به‌کلی تکذیب می‌شود، سرایدار مدرسه بداخلاقی کرده، ولی هیچ آزار جنسی اتفاق نیفتاده است.

وی، افزود: برخی افراد سودجو در این میان نسبت به ایجاد ناامنی اقدام کردند که با حضور به‌موقع مأموران نیروی انتظامی از بروز حادثه بزرگ‌تر جلوگیری شد.

رادفر بیان کرد: همکاری مناسب مردم با نیروهای ناجا باعث شد تا تعدادی از این افراد سودجو دستگیر و تحویل مقامات قضایی شوند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: هم‌اکنون آرامش کامل در این منطقه حاکم شده است و اوضاع کنترل‌شده است.

دستگیری سرایدار مدرسه/برخورد قانونی با متخلفان

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز در خصوص حوادث Accidents امروز منطقه اسلام آباد گفت: حادثه از این قرار است که در پی اعلام مدیر مدرسه در ساعت ۱۴ عصر امروز دوشنبه مبنی بر اینکه تعداد ۲۰۰ نفر از اهالی محل به مدرسه حمله کردند ماموران به محل اعزام شدند.

سردار ناصر اصلانی اضافه کرد: در این تماس اعلام شد که توسط نیروی خدماتی مدرسه یکی از دختران پایه ۵ ابتدایی مدرسه ایجاد مزاحمت کرده است بلا فاصله کارکنان پلیس Police در محل مورد نظر حاضر و مشخص شد موضوع مربوط به سه روز پیش بوده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی اضافه کرد: در جریان درگیری‌های امروز متاسفانه بخشی از اموال عمومی آسیب دیده و به سه دستگاه خودرو خسارت مالی وارد شد.

سردار اصلانی گفت: فرد مورد نظر شناسایی و توسط پلیس دستگیر شده و توسط دادستان ارومیه و ورود قاضی Judge ویژه موضوع در حال رسیدگی است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مردم ارومیه که همکاری خیلی خوبی با پلیس داشتند و درخواست کرد با افراد فرصت طلب که نظم عمومی را هم می‌زنند برخورد کرده و مراتب را به پلیس گزارش کنند.

دستگیری تعدادی افراد فرصت طلب در حادثه منطقه اسلام آباد ارومیه

سردار اصلانی با بیان اینکه با متخلفین حادثه امروز مدرسه اسلام آباد برخورد قانونی می‌شود اظهارداشت: در حادثه امروز مدرسه دخترانه منطقه اسلام آباد ارومیه عده‌ای فرصت طلب بدنبال شایعه سازی، اغتشاش وتخریب اموال عمومی بودند که برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

وی با تکذیب ادعاها و شایعات برخی افراد فرصت طلب در خصوص موضوع حادث در بین سرایدار و دانش آموز این مدرسه که بین والدین و مسئولین مدرسه حل و فصل و به رضایت والدین منجر شده است افزود: عده‌ای فرصت طلب با شایعه سازی موجب اغتشاش و تخریب اموال شخصی و عمومی شده‌اند که در این رابطه چند نفر از عوامل اغتشاش دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده‌اند.

آزار دانش آموز مدرسه دخترانه "راه شهدا" ارومیه صحت ندارد

فرماندار ارومیه که از اولین دقایق بروز درگیری در منطقه حاضر شده بود با اشاره به حوادث امروز مدرسه اسلام آباد گفت: شایعه آزار جنسی دانش آموز ۱۲ ساله مدرسه شهدا در منطقه اسلام آباد تکذیب می‌شود.

عباس حسن خانی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع فرماندهی انتظامی و مدیرکل آموزش و پرورش استان در محل مدرسه حضور یافتند.

وی اظهارداشت: چیزی که مشخص است بحث تجاوز و ... به هیچ عنوان مطرح نبوده و شایعه‌ای بیش نیست و مدیر و معاون مدرسه نیز این موضوع را بررسی و کذب بودن این ادعا را تائید کرده‌اند.

حسن خانی افزود: بررسی‌ها نشان از برقراری تماس تلفنی سرایدار مدرسه با یکی از دانش آموزان دختر است که موضوع توسط والدین این دانش آموز طبق روال قانونی در حال پیگیری بوده و حتی پدر این دانش آموز نیز بعد از شکایت، رضایت خود را اعلام کرده است.

فرماندار ارومیه گفت: از رسانه‌های استان تقاضا داریم زمینه آرامش عمومی را فراهم آورند و با جلوگیری از انتشار شایعات و اخبار نادرست، زمینه رسیدگی سریع و دقیق به این موضوع را فراهم آورند.

موضوع آزار و اذیت دختر دانش آموز توسط سرایدار پیگیری می شود

وزیر آموزش و پرورش طی دستوری ویژه به مشاور خود خواستار پیگیری موضوع آزار و اذیت دختر دانش آموز توسط سرایدار مدرسه شد.

در این نامه، سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش به بزرگی زاده ماموریت داد تا به عنوان بازرس ویژه با اختیار تام به ارومیه برود و به همراه مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و با حضور در شورای تامین استان نسبت به بررسی اتفاقات حادث شده اقدام و عنداللزوم تصمیم مقتضی اتخاذ کند.

عصر دوشنبه در شبکه های اجتماعی منتشر شد که طی آن در یک مدرسه دخترانه در روستای اسلام آباد شهرستان ارومیه سرایدار مدرسه به دانش آموز ۱۲ ساله تجاوز کرده است، اگرچه هنوز صحت خبر تایید نشده اما مردم به مدرسه یورش برده و با معلمین و مسئولان مدرسه درگیر شده اند.

منبع: رکنا

خبر بعدی:

مصائب مدارس شبانه روزی کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- ایرنا- زندگی دو راه بیشتر پیش پایشان نگذاشته است ، یا باید ترک تحصیل کرده و راه و روش زندگی مادران و پدرانشان را در پیش بگیرند و یا راهی مدارس شبانه روزی در حاشیه شهرها شوند.

به گزارش ایرنا، کودکان عشایر کلاس ششم ابتدایی را که تمام می کنند بر سر اولین دوراهی سخت زندگی قرار می گیرند. مهرماه که از راه می رسد خیلی ها دست به انتخاب می زنند.
برخی می مانند و عمرشان میان سرحد و گرمسیر و ییلاق و قشلاق می گذرد ، شانه های نحیفشان زیر بارهای هیزم، دبه های آب، چوپانی، نشستن پشت اجاق های نان پزی و ده ها کار طاقت فرسای دیگر خم می شود .
اگر خیلی شانس بیاورند بخت و اقبال در خانه پدرشان را بزند ، قبل از آنکه مزه کودکی را بفهمند و در دنیای نوجوانی و جوانی طنازی کنند همسر و مادر می شوند با همه تبعاتی که بارها گفته شده و همگان می دانند.
سهمشان از زندگی همان سواد خواندن و نوشتن می شود و هیچ کس هم برای ترک تحصیل مواخذه شان نمی کند.
اگر هم با همین وضعیت بخواهند به تحصیل ادامه بدهند صعب العبوری کوه و دشت این جغرافیا که مانع اصلی توسعه است، سد راه کودکی پسربچه ها و دخترکان عشایری هم می شود.
اما راه دومی هم هست به شرط همراهی خانواده برخی راهی مدارس شبانه روزی در حاشیه شهرهای استان می شوند .
این گروه از رنج آفتاب داغ و زمستان های سرد به خوابگاه های شبانه روزی ،اتاق های 10 بیست نفری و تخت های 2 طبقه پناه می آورند و هیچ گلایه ای هم ندارند زیرا فرصت بال و پر دادن به رویاهایشان تنها زیر این سقف کوتاه ممکن می شود و کوه های بلند و دشت های سرسبز این دیار برایشان تحفه ای جز فقر کنار نگذاشته است.
اما زندگی در خوابگاه برای دختران به این سادگی ها هم نیست. بچه های مدارس شبانه روزی کهگیلویه و بویراحمد مشکلاتشان را پشت نجابت همیشگی و امید به فردایی بهتر مخفی می کنند و فریاد از نبودن را در گلو خفه می کنند .
مشکلاتی که گاه در زمره اولین و مهمترین نیازهای بشر قرار می گیرد و آن هم نیاز به خوراک است. این در حالی است که مدارس شبانه‌روزی با هدف دسترسی همه دانش‎آموزان به خدمات تحصیلی و عدالت آموزشی در مناطق محروم ایجاد شده است.
بر اساس بررسی میدانی خبرنگار ایرنا، سرانه تغذیه ای که برای هر دانش آموز مدارس شبانه روزی استان در نظر گرفته شده روزانه 15 هزار ریال است ! و بر این اساس با 15هزار ریال هر دانش آموز در خوابگاه باید صبحانه ، ناهار و شام بخورد.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز در نشست های مختلف بدون اشاره به رقم این سرانه به مشکلات مدارس شبانه روزی و در راس آن مساله تغذیه اشاره می کند.
هادی زارع پور تاکید می کند که اگر کمک های خیرین و معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری نباشد سرانه ای که برای هر دانش آموز در نظر گرفته شده به حدی ناچیز است که حتی یک وعده غذای آنها را تامین نمی کند.
وی می افزاید: هفت هزار و 300 دانش آموز دختر و پسر در مقطع متوسطه اول و دوم در 45 مدرسه شبانه روزی استان مشغول به تحصیل هستند که 20 مدرسه آن دخترانه و 25 مدرسه پسرانه است.
وی ادامه می دهد: تعداد سه هزار و 701 دانش آموز نیز تحت پوشش آموزش و پرورش عشایر،در 165 آموزشگاه در استان در حال تحصیل هستند که از این تعداد 2 هزار و پنح دانش آموز پسر و یک هزار و 696 دانش آموز نیز دختر هستند.
زارع پور یادآوری می کند: 215 دانش آموز در دوره متوسطه اول و دوم در مدرسه شبانه روزی دخترانه حضرت فاطمه زهرا(س) سرابتاوه یاسوج و 200 دانش آموز نیز در شیانه روزی عشایری پسرانه نخبگان گنجه ای مشغول به تحصیل هستند.
این آمارها نشان می دهد نسبت دانش آموزان مدارس شبانه روزی در استان به نسبت کشور بالاست و همین موضوع نیز توجه ویژه مسئولان را می طلبد تا علاوه بر ایجاد عدالت اجتماعی شرایطی فراهم کنند که پدران و مادران فردای این مملکت در مدرسه و در دوران طلایی زندگی خود هر مشکلی را تجربه می کنند دست کم دچار سو تغذیه نشوند و فقر مطلق غذایی که دامن برخی روستاهای استان را گرفته از آنچه اکنون هست عمیق تر و ریشه دارتر نشود.
بر اساس گزارشی که مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی به تازگی منتشر کرده میزان کالری مصرفی و یا هزینه خوراکی در سبد هر خانوار، در میان 65 درصد افراد روستایی در کهگیلویه و بویراحمد کمتر از 2100 کالری است و به همین دلیل در شاخص مواد خوراکی در فقر مطلق قرار می گیرند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز می گوید: وضعیت تغذیه کودکان در مناطق روستایی و عشایری مطلوب نیست که سوء تغذیه در کودکی می تواند روی آینده آنها هم تاثیر منفی بگذارد.
علی محمد احمدی تاکید می کند: نهادهای حمایتی معمولا بسته هایی برای خانوارها در نظر می گیرند که با توجه به وضعیت دانش آموزان امیدواریم بسته های غذایی مخصوص این کودکان هم در نظر گرفته شود.
وی اضافه می کند :بیش از 60 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش نهاد های حمایتی از جمله کمیته امداد حضرت امام (ره) قرار دارند و این نهاد ها می توانند روی تغذیه دانش آموزان هم برنامه ریزی کنند.
هم اینک 40 هزار و 842 خانوار در کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش کمیته امداد هستند که 75 درصد این خانوارها روستایی هستند.
حدود 2 هزار و 944 آموزشگاه با هشت هزار و 440 کلاس درس در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد افزون بر 2 هزار مدرسه کمتر از 15 دانش آموز در آن تحصیل می‌کنند.
152 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف در سال تحصیلی جاری در این استان مشغول تحصیل هستند.
این استان با جمعیتی افزون بر 720 هزار نفر با هشت شهرستان، 17 شهر و یکهزار و 676 روستای دارای سکنه است که حدود 44 درصد جمعیت آن در روستاها و مناطق عشایری ساکن هستند.
9929/1662

بازی تندروهای ایران در زمین دونالد ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

فشار برای عدم تصویب پالرمو با طومار و تحصن در مساجد، یک روز قبل از جلسه مجمع

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۵۲۷۹۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مرگ یک دانش آموز به دلیل ضربه مغزی در مدرسه
 • 80 دانش آموز مقطع متوسطه استثنایی ایرانشهر فاقد مدرسه هستند
 • فریاد انسانیت در دل کوه/ تدریس عشق برای مبارزه با «جهل» در دل کوهستان‌
 • جزئیات فوت دانش‌آموز اهوازی در زنگ تفریح
 • مرگ یک دانش آموز به دلیل پاکت آبمیوه
 • جزئیات فوت دانش‌آموز اهوازی درمدرسه
 • ضربه مغزی، دلیل فوت دانش‌آموز اهوازی در مدرسه
 • جزئیات فوت دانش‌آموز اهوازی در مدرسه
 • چوب «الف» بر سر ما/ قوانین درباره تنبیه دانش آموزان چه می‌گوید؟
 • من یک معلم کوهستان هستم
 • مهار خشونت در مدارس با تقویت فرهنگ اجتماعی و آموزشی
 • شيک ترين لباس هاي دخترانه
 • پاکت آبمیوه باعث مرگ دانش آموز شد
 • مرگ دلخراش دانش آموز اهوازی در حیاط مدرسه
 • فوت یک دانش آموز اهوازی در حیاط مدرسه
 • طرح قاضی مدرسه یک طرح ابتکاری و اثر گذار برای دانش آموزان است/ ضرورت توجه به سوابق کاری کارشناسان و مشاوران در مدارس
 • 8000 دانش آموز خمین زیر پوشش طرح آهن یاری قرار گرفتند
 • دانش آموزان استثنایی خراسان شمالی 16 مدرسه کم دارند
 • 65 هزار دانش آموز خوی در کلاس های چند پایه تحصیل می کنند