خبرگزاری میزان- رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حمایت مجلس از صادرکنندگان گفت: در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به موضوع برون‌زا بودن در زمینه اقتصاد توجه شده است و در این راستا باید اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی لاریجانی عصر امروز (سه‌شنبه، ۲۳ آبان ماه) در دیدار با مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: باید روی موضوع صادرات در کشور کار شده و ایرادات در این بخش حل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم ارائه مشوق‌های صادراتی مستمر گفت: باید صادرکنندگان کشور مورد حمایت بیشتری قرار بگیرند و حتی می‌توان در این راستا پشتوانه‌های مستمری برای صادرکنندگان لحاظ کرد چرا که اگر صادرات با رونق جدی روبرو نشود، اوضاع اقتصادی کشور خیلی پیشرفت نمی‌کند.

لاریجانی با تأکید بر لزوم حمایت مجلس از صادرکنندگان گفت: در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به موضوع برون‌زا بودن در زمینه اقتصاد توجه شده است و در این راستا باید اقدامات لازم انجام شود.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی در کشور شرکت‌های بزرگی که بتوانند در زمینه صادرات عملکرد قابل توجهی داشته باشند وجود ندارد و باید در این راستا اقدامات اساسی صورت گیرد چرا که گاهی کم دقتی در صادرات محصولات باعث می‌شود برخی از بازار‌ها را در دنیا از دست بدهیم.

رئیس نهاد قانونگذاری در خصوص مشکلات استان مرکزی گفت: اینکه منابع مالی برای توسعه طرح‌های عمرانی در استان‌ها محدود بوده یک موضوع قابل تأمل است بنابراین باید از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل طرح‌های عمرانی استفاده شود و در این راستا می‌توان از ظرفیت منابع صندوق توسعه ملی و فاینانس در پروژه‌های مختلف مانند ساخت بیمارستان استفاده شود.

وی افزود: در ساخت جاده و راه‌ها نیز موانعی وجود دارد که اگر برطرف شود بخش خصوصی سرمایه‌گذاری بیشتری در راه‌سازی انجام خواهد داد، در موضوع تقویت ناوگان ریلی نیز می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود و در این راستا حمایت‌های لازم صورت خواهد گرفت.

لاریجانی تصریح کرد: شرایط بالقوه برای جهش اقتصادی در کشور وجود دارد، اما موضوعاتی مانند واردات بی‌رویه برخی اقلام و قاچاق کالا مانع از پیشرفت شده است که باید این مسائل رفع شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسائل و مشکلات در زمینه مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی در حال رسیدگی است و باید این موضوع ساماندهی شود، همچنین در بحث پرداخت یارانه‌های نقدی باید یارانه به افراد نیازمند پرداخت شود تا مشکلات حل شود.

لاریجانی ادامه داد: مشکلات کارخانه رنو در شهرستان ساوه باید مورد رسیدگی قرار گیرد، همچنین مسائل کارخانه قند شازند نیز باید رفع شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست تأکید کرد که مساعدت‌های لازم برای رفع مشکلات استان مرکزی از طریق وزرا و مسئولان ذیربط انجام خواهد شد.

در این نشست آنطور که خانه ملت نقل کرده است، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: کشور دچار خودتحریمی است چرا که با وجود منابع معدنی در شهرستان‌های محلات و دلیجان، سنگ تزئینی از برزیل وارد می‌شود. نکته دیگر اینکه باید مسائل و مشکلات در زمینه پرداخت یارانه حل شود.

سلیمی با تأکید بر لزوم اصلاح نرخ سود بانکی افزود: در بحث پایه‌های مالیاتی احساس می‌شود یک نوع بی‌عدالتی وجود دارد و جرائم مالیاتی مشکلاتی را برای مردم و کارخانه‌دار‌ها به وجود آورده است که می‌تواند به خروج سرمایه‌ها از کشور منجر شود.

محمد حسینی، نماینده مردم تفرش و آشتیان در این جلسه بر لزوم توزیع اجناس به صورت صحیح در مناطق زلزله زده تأکید کرد و گفت: باید مسائل کشور با برنامه‌ریزی حل شود و در این راستا هماهنگی با وزرای مربوطه می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.

حسینی با تأکید بر لزوم رفع مسائل کشور در زمینه کمبود منابع آبی گفت: باید مسائلی که ناشی از تخصیص متمرکز بودجه‌ای است رفع شود.

منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم ارتقاء بهره‌وری تأکید کرد و گفت: مواد اصل ۴۴ قانون اساسی به صورت صحیح اجرا نشده است و در این راستا باید اقدامات لازم صورت گیرد و همچنین باید مسائل مربوط به حضور شرکت رنو فرانسه در صنعت خودروسازی رفع شود و نکته دیگر اینکه تحول در جذب سرمایه‌گذاری خارجی صورت گیرد.

مقدسی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با دعوت از لاریجانی برای حضور در یادواره شهدای استان مرکزی گفت: استان مرکزی از ظرفیت بالایی برخوردار است و نیاز به حمایت‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری بیشتری است.

مقدسی همچنین ادامه داد: مشکل کارخانجات استان مرکزی باید به صورت اساسی حل شود، همچنین رسیدگی‌های جدی به راه‌های مواصلاتی استان صورت گیرد و نکته دیگر اینکه مسائل و مشکلات شرکت‌های آذرآب، هپکو و ماشین سازی واگن پارس به صورت اساسی رفع شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با وجود آلودگی هوای شهر اراک، این شهرستان جزو کلانشهر‌ها با هوای آلوده در موضوع اختصاص بودجه قرار نگرفته است، نکته دیگر اینکه باید در زمینه پرداخت مطالبات بازنشستگان ساماندهی انجام شود و وزرا گزارش عملکردی دستگاه خود را هر ۶ ماه یک بار درباره اجرای احکام برنامه ششم ارائه دهند.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک در این جلسه گفت: یکی از دغدغه‌ها بحث توزیع متوازن منابع مالی در استان‌ها بوده چرا که احساس می‌شود عقب‌افتادگی‌های استان مرکزی مانع توسعه این استان است.

کریمی با تأکید بر رفع مشکلات موسسه مالی آرمان گفت: بلاتکلیفی در خصوص بخشی از سهام شرکت هپکو باید رفع شود و مسائل مربوط به بیمارستان ۶۶۰ تختخوابی اراک حل و برای پرداخت خسارات زلزله زدگان کشور باید از سیستم بیمه‌ای استفاده شود.

رضایی نماینده مردم خمین در مجلس با تأکید بر رفع مشکل کمبود آب گفت: مطالبات گندمکاران باید حل شود؛ از کشاورزان حمایت شود و نکته دیگر اینکه باید به مسائل پیمانکاران در کشور رسیدگی شود.

ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر رفع مشکلات مربوط به اسناد مالکیت اراضی کشاورزی و مسائل در زمینه برخی از موقوفات منطقه گفت: در بودجه سال آتی باید دغدغه‌های آموزش و پرورش لحاظ شود.

ابراهیمی در این جلسه همچنین افزود: شهرستان شازند بیمارستان دولتی ندارد، همچنین باید در زمینه برداشت از معادن ساماندهی صورت گیرد و مسائل کارخانه قند شازند حل شود و از واگذاری پالایشگاه شازند جلوگیری شود.

 در این نشست آقازاده، استاندار استان مرکزی گزارشی از وضعیت طرح‌ها و پروژه‌ها در این استان به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

خبر بعدی:

روش‌های علمی برای پیشگیری از بروز عفونت مجاری اداری/ چه عواملی باعث اختلالات سیستم ادراری در بزرگسالان می‌شود؟

یک اورولوژیست گفت: رژیم غذایی‌ اهمیت زیادی در پیشگیری از عفونت مجاری ادراری دارد پس برنامه غذایی را با دقت تنظیم کنید.

حسین محمدی‌نیا اورولوژیست در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: برای کنترل دیابت باید شیوه زندگی را تغییر داد؛ عفونت مجاری ادرار مداوم در بیماران دیابتی می‌تواند بسیار اذیت کننده باشد و ممکن است باعث آسیب به کلیه‌ها شود.

این اورولوژیست بیان کرد: بیماری عصب (نوروپاتی) مثانه که در اثر دیابت ایجاد می‌شود، می‌تواند بیماران دیابتی را بیشتر مستعد عفونت مجاری ادراری کند؛ پیشگیری از عفونت مجاری ادراری در بیماران دیابتی، به طور کلی دارای ۲ بخش است، اقدام اولیه کنترل قند خون و قسمت دوم سنجش‌های عمومی پیشگیری از عفونت مجاری ادراری است که شامل بهداشت فردی و هر بار تخلیه‌ کامل مثانه است.

بیشتر بخوانید: عفونت ادراری؛ عاملی برای رشد باکتری در بدن شما

روش‌های پیشگیری از عفونت مجاری ادرار

محمدی‌نیا ادامه داد: برای پیشگیری از عفونت مجاری ادرار باید قند خون ناشتا را بررسی کنید؛ این کار به شما می‌گوید قند خون شما به چه اندازه کنترل می‌شود، قند خون ناشتا در یک فرد معمولی بین ۱۱۰-۷۰ است، پزشکتان می‌تواند به شما بگوید که نیاز است قند خونتان را در چه اندازه‌ای نگه دارید و احتمالا به شما خواهد گفت که آن را حدود ۱۳۰ نگه دارید، هدف کلی این است که آن را در میزان طبیعی قند خون یک فرد غیر دیابتی تنظیم کنید.

وی افزود: اگر شما فردی هستید که قند خونتان در صبح خیلی پایین می‌آید، موضوعی نگران کننده است؛ در این موارد پزشک ممکن است بگوید که قند خون ناشتایتان را کمی بالاتر نگه دارید، دارو‌های خوراکی دیابت را به طور منظم مصرف کنید، اگر انسولین تزریق می‌کنید، در مصرف lantus هنگام خواب و humulin یا Humalog قبل از غذا، بسته به قند خونتان، دقیق باشید، همیشه یک دفترچه با خود همراه داشته باشید تا در آن قند خون و تزریقات انسولین را یادداشت کنید.

 این اورولوژیست تشریح کرد: رژیم غذایی‌تان را با دقت برنامه ریزی کنید، یک رژیم سالم به رژیم یک فرد دیابتی بسیار نزدیک است؛ شما باید در هر وعده پروتئین، کربوهیدرات و چربی داشته باشید، می‌توانید سبزیجات سبز تیره و میوه جات را نیز در رژیم غذایی‌تان بگنجانید، در رژیم دیابتی، تناسب نکته‌ اصلی است.

بیشتر بخوانید: آیا استخر رفتن موجب بروز عفونت ادراری در بانوان می‌شود؟

پیشگیری از عفونت مجاری ادراری

 محمدی‌نیا درباره راه پیشگیری از عفونت مجاری ادراری گفت: تمیز باشید، بهداشت فردی مهم‌ترین جنبه در پیشگیری است؛ مثانه تان را تخلیه کنید، تخلیه‌ کامل مثانه در هر بار دستشویی رفتن بسیار ضروری است،  آب بنوشید، نوشیدن آب نیز می‌تواند به تخلیه‌ سیستم ادراری کمک کند.

وی ادامه داد: اگر به عفونت مبتلا شده‌اید، برای درمان با آنتی بیوتیک، باید به پزشک مراجعه کنید، بعضی اوقات پزشک ممکن است پس از درمان عفونت حاضر، آنتی بیوتیک پیشگیری کننده تجویز کند، مخصوصا اگر عفونت مداوم باشد.

این اورولوژیست گفت: مراجعه منظم به پزشک برای کنترل دیابت و بررسی هموگلوبین a۱ C، نیز برای کنترل قند خون مفید است که در کل می‌تواند شانس بروز عفونت‌ها، از جمله عفونت مجاری ادراری را کاهش دهد،  مراقب علائم عفونت باشید تا در صورت بروز عفونت مجاری ادراری، بتوانید به سرعت عمل کنید.

 محمدی نیا یادآوری کرد: بوی بد ادرار، درد هنگام ادرار کردن، تکرر ادرار، تب و سستی نشانه‌هایی از عفونت هستند؛ اگر در قسمت پایینی کمر درد دارید، می‌تواند عارضه نفریت باشد که کمی جدی‌تر از عفونت مجاری ادرار معمولی است، درد کمر در قسمت‌های پایین، می‌تواند ناشی از بیماری‌های دیگر از جمله سنگ کلیه نیز باشد.

انتهای پیام/

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟

فیلم/ خوانندگی امین حیایی در برنامه تحویل سال

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۶۲۲۰۱۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نتیجه نخریدن خودرو؛ قیمت ماشین به یک ماه پیش برگشت؟!
 • وقتی یک کارخانه تولیدی از چنگال بدهکار بانکی خارج می‌شود/ از بازدید‌های مستمر و دائمی از کارخانجات تا ارسال نامه به اداره کل بازرسی در جهت تعیین تکلیف پروژ‌ه‌های نیمه‌کاره
 • ۱۵ کشته و زخمی در انفجار کارخانه‌ای در مصر
 • کشف ۳۱ هزار لیتر سوخت قاچاق در ساوه/ کشف بیش از ۵۸ کیلوگرم تریاک در عملیات پلیس استان مرکزی
 • ایده‌ای خلاقانه برای کاهش بار و چمدان‌های سفر/ نرم‌افزاری که میزان قند خون شما را دقیق کنترل می‌کند
 • تولید ملی منشا اشتغال و خروج از رکود اقتصادی است/دولت و مجلس باید در صدد رفع مشکلات تولیدکنندگان برآید
 • کشت گیاهان دارویی در ۸ هکتار از اراضی شازند
 • دزفول یکی از محصولات کارخانه زیرزمینی موشک‌های بالستیک
 • ساوه شهر یاقوت های سرخ/ میهمان برگ هایی از تاریخ شویم
 • یک نماینده مجلس: استانی شدن انتخابات باعث فراموشی شهرهای کوچک می‌شود
 • دل‌های مسئولان به طور دائم باید برای رفع محرومیّت‌ها بتپد و از شکاف‌های عمیق طبقاتی بشدّت بیمناک باشد
 • تندروی مملکت را نابود کرده| دست دولت در مسائل معیشتی بسته است| اگر مردم را از دست بدهیم اسلحه و موشک به درد نمی‌خورد
 • منابع کشور در زمینه حل مشکلات اقتصادی مجددا مورد بازبینی قرار گیرد
 • ۴۴ درصد منابع عوارض آلایندگی پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه شازند سهم اراک است
 • مسجد جامع ساوه و رویای جهانی شدن
 • ‌مولفه های ثبت جهانی مسجد جامع ساوه فراهم نشده است‌
 • گزینه‌های خوشمزه برای کنترل قند خون
 • چگونه در تعطیلات نوروز چاق نشویم؟
 • تندروی مملکت را نابود کرده است/ اگر مردم را از دست بدهیم اسلحه و موشک به درد ما نمی‌خورد/ دست دولت در خصوص مسائل معیشتی بسته است