ائمه جمعه فارس در خطبه‌های امروز نماز جمعه به مسائل مختلفی همچون ابراز همدردی با حادثه دیدگان زلزله و قدردانی از کمک ها و خدمات مردم و مسئولان پرداختند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، حجت الاسلام موسوی خراسانی امام جمعه آباده با تسلیت جان باختن جمعی از هموطنانمان در زلزله کرمانشاه و قدردانی از کمک ها و خدمات مردم و مسوولان گفت: باید مسوولان با سردشدن هوا و آغاز بارندگی ها فکری اساسی برای آسیب دیدگان کنند.
*******
حجت الاسلام شاهچراغ امام جمعه گراش با اشاره به 29 آبان آغاز هفته بسیج گفت: هفته بسیج فرصتی است برای زنده نگه داشتن تفکر بسیجی، بسیجیانی که با از خود گذشتگی در تمام صحنه های انقلاب حضوری موثر دارند.
******
حجت الاسلام صفری خطیب جمعه بهمن با ابراز همدردی با حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه از مردم و مسوولان خواست تا برای بهتر شدن شرایط زندگی در این منطقه به زلزله زدگان کمک های بیشتری کنند.
*****
حجت الاسلام بشارت امام جمعه میمند گفت: در زلزله غرب کشور هم دولت و هم ملت تمام توان خود را برای یاری زلزله زدگان گذاشته اند اما این کمک ها باید تا بازسازی مناطق زلزله زده ادامه داشته باشد.
****
حجت الاسلام صفری امام جمعه اشکنان با اشاره به دخالت رژیم آل سعود در مسائل داخلی لبنان گفت: این رژیم با حمایت آمریکا و صهیونیستها به دنبال نا امن کردن منطقه و تفرقه افکنی بین مسلمانان است.
***
حجت الاسلام بانشی امام جمعه کر با اشاره به نشست اخیر سران سه قوه گفت: مشکلاتی که در این نشست مطرح شد مانند بیکاری و مهاجرت از مهمترین مشکلات بخش کامفیروز نیز هست.
*****
حجت الاسلام درویشی امام جمعه بیضا با اشاره به زلزله غرب کشور گفت: همه وظیفه داریم با شناسایی نیازهای اساسی وضروری آسیب دیدگان به یاری آنان بشتابیم و برای کاهش آلام این مردم مصیب دیده تلاش کنیم.
****
حجت الاسلام واهبی زاده امام جمعه ایزدخواست گفت: اگرچه زلزله کرمانشاه ملت ایران را عزادار کرد اما لبیک سیل خروشان ملت به فرمان رهبرشان در یاری رساندن به آسیب دیدگان موجب قدردانی است.
****
حجت الاسلام نورالدینی امام جمعه سده با قدردانی از کمک ها و خدمات مردم و مسوولان به زلزله زدگان کرمانشاه گفت: باید از همه توان و ظرفیت برای بازگشت وضع به حالت عادی در این منطقه استفاده کرد.
*****
آیت الله فقیه امام جمعه نی ریز با اشاره به سیاست های خصمانه و مداخله جویانه عربستان در منطقه گفت : مسلمانان باید با حفظ اتحاد و انسجام توطئه های این رژیم را که با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی طراحی می شود خنثی کنند.
*******
حجت الاسلام احمدی امام جمعه جویم با اشاره به زلزله کرمانشاه گفت: این واقعه تاسف بار و دردناک همه ملت ایران را داغدار ساخت و بر همه ماست که به یاری آسیب دیدگان بشتابیم و از هیچ کمکی دریغ نکنیم.
******
حجه الاسلام سیادت امام جمعه مشکان گفت: بسیج از بهترین مدافعان اسلام و انقلاب و نیرویی کارآمد برای همه عرصه هاست و از عوامل پیروزی های مقاومت در منطقه الگو گیری از بسیج کشورمان است.
******
حجت الاسلام حسین نژادیان خطیب جمعه صدرا با ابراز همدردی با هموطنان زلزله زده در غرب کشور گفت امیدواریم با مدیریت جهادی و کمک های بیشتر مردم مشکلات آسیب دیدگان هر چه سریعتر برطرف شود.
*****
حجت الاسلام زعیم امام جمعه صغاد با اشاره به لزوم پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق در جامعه خواستار برنامه ریزی و آموزش به خانواده ها برای کاهش این ناهنجاری ها شد.
*******
حجت الاسلام رستگار امام جمعه سیدان با اشاره به سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن مجتبی علیهما السلام سرمشق گرفتن از سیره و منش این دو بزرگوار در زندگی رابرای مردم ضروری دانست.
********
حجت الاسلام اسماعیل زاده امام جمعه کامفیروز گفت: باید مردم و مسوولان همه توان و امکانات خود را برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه بکار گیرند تا آنان در این شرایط سخت و دشوار به ادامه زندگی دلگرم شوند.
*****
حجت الاسلام روانبخش امام جمعه بنارویه با اشاره به زلزله در مناطق غرب کشور گفت: این مصیبت آزمونی الهی برای صبرواستقامت مردم آسیب دیده و نوع دوستی و حس همدردی ملت است.
*******
حجت الاسلام باقری نیا امام جمعه علامرودشت با اشاره به سالروز رحلت پیامبر و شهادت سبط اکبرش گفت : خداوند در قرآن کریم پیغمبر اکرم را به عنوان اسوه و سرمشق زندگی انسان ها معرفی می کند که انسان را به سعادت می رساند.
*****
حجت الاسلام خاوری امام جمعه استهبان با اشاره به هفته وقف گفت: وقف صدقه ی جاریه است که مردم این شهرستان در انجام این عمل خیر مشارکت خوبی دارند و تلاش می کنند سعادت خود را در دنیا و آخرت رقم زنند.
***
حجت الاسلام رمضانی امام جمعه موقت لارستان با اشاره به کمک های مردم نوع دوست این شهرستان به مناطق زلزله زده گفت: همه باید در کاهش رنج و مصیبت آسیب دیدگان زلزله ناگوار کرمانشاه همت و تلاش کنیم.

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

اطلاع‌رسانی فرهنگی به خانواده‌ها از اهداف طرح آرامش بهاری است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد کرمی، کارشناس مذهبی و مسئول غرفه چندرسانه‌ای طرح آرامش بهاری در امامزاده دو معصوم(ع) شهرکرد، در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری بیان کرد: طرح آرامش بهاری همه ساله در ایام نوروز در امکان متبرکه استان چهارمحال و بختیاری به همت اداره اوقاف و امور خیریه استان برگزار می‌شود و جامعه روحانیت سعی می‌کند تا همه امکانات را در اختیار زائران و مسافران قرار دهد.


وی با اشاره به اینکه در این امامزاده چهار غرفه مشغول خدمت‌رسانی است، افزود: غرفه کودک یکی از پرمخاطب‌ترین غرفه‌های این امامزاده است که حجت‌الاسلام والمسلمین علی بیگی با استفاده از بازی‌ها و سرودهای مذهبی کودکان را با معارف دینی، بهشت و جهنم، کار خوب و بد و ... آشنا می‌کند.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین سید روح‌الله هاشمی نیز در غرفه پاسخگویی به سؤالات شرعی، احکام شرعی را برای بانوان و آقایان بازگو می‌کند، اظهار کرد: متأسفانه امروزه مشکلات در خانواده‌ها زیاد شده است و اولیاء به علت عدم آگاهی قادر به مقابله با این مشکلات فرهنگی نیستند که غرفه مشاوره با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مطلبی، مشاوره مذهبی در امامزاده دو معصوم (ع) با هدف اطلاع‌رسانی مشغول به فعالیت است. در این غرفه مشاوره‌های لازم در رابطه با ازدواج، همسرداری، تربیت فرزندان و ... به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود.
وی بیان کرد: در غرفه چندرسانه‌ای نیز با استفاده از پروژکتور و پاورپوینت برای زائران سخنرانی و کلیپ‌های صوتی و تصویری در رابطه با کرامت شهدا، حفظ حجاب و ... پخش می‌شود.
مسئول غرفه چندرسانه‌ای با اشاره به اینکه برگزاری مسابقه برای نوجوانان و خانواده‌هایشان از دیگر فعالیت‌های خیمه معرفت امامزاده دو معصوم(ع) است، گفت: این خیمه از چهارشنبه ۲۹ اسفندماه با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسن امیری، رئیس اداره کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری افتتاح شد و همه روزه از ساعت ۹ صبح تا نماز جماعت ظهر و عصر و همچنین از ساعت سه بعدازظهر تا نماز جماعت مغرب و عشاء در خدمت زائران و مجاوران حرم است.
وی در پایان با بیان اینکه تاکنون از این طرح استقبال بسیاری شده است، تصریح کرد: امیدواریم این طرح همچنان ادامه پیدا کند تا سطح فرهنگی و اجتماعی مردم ارتقاء یابد.
یادآور می‌شود؛ امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون(س) شهرکرد دختران ابراهیم مجاب از نوادگان امام موسی ابن جعفر (ع) هستند که بقعه این آستانه شریف، از دوره اتابکان در قرن هفتم هجری قمری، بر روی قبور این امامزادگان احداث شده و در دوره مشروطیت به دستور امام جمعه وقت تخریب و ساختمان فعلی جایگزین آن شده است.
ساختمان اصلی از خشت و آجر ساخته شده است و در داخل مقبره، ضریحی فلزی قرار دارد. در داخل ضریح نیز دو قبر متصل به یکدیگر وجود دارد که تاریخ ۱۲۸۶ هجری قمری بر روی معجر چوبی آن حک شده است.
انتهای پیام

 

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

ماجرای افشاگری استاندار گلستان پس از عزل

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۶۷۰۳۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانشجویان جهادی دانشگاه تهران از امروز راهی سرپل ذهاب می‌شوند
 • مراجعه بیش از ۱۵۰۰ نفر از مسافرین به خیمه‌های نماز در آذربایجان غربی
 • دستور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی برای بسیج امکانات آستان قدس در خدمت رسانی به مناطق سیل زده
 • ملت ایران پای کار ساخت مناطق سیل‌زده شمالی آمد
 • از لزوم شناسایی واحد‌های تولیدی با بیش از ۱۵۰ کارگر تا احیای بزرگترین کارخانه قند خاورمیانه پس از ۱۰ سال ورشکستگی / حمایت همه جانبه از فرآیند تولید، اشتغال و جلوگیری از تعطیلی یا توقف فعالیت واحد‌های تولیدی
 • درگذشت فرزند حجت الاسلام والمسلمین علیرضا نخبه
 • همگان باید برای عملی شدن بیانات رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب بکوشیم
 • بازدید نماینده ولی فقیه در استان از صدا و سیمای مرکز قزوین
 • بندرلنگه، بندر مروارید خلیج‌فارس
 • کمک‌ مردم زلزله زده سر پل ذهاب به مردم مناطق سیل زده گلستان + فیلم
 • مسافران نوروزی، کمبود‌های طرح آرامش بهاری را گزارش کنند
 • عواقب جبران ناپذیر قطع رحم/صله رحم نباید موجب تعصب و بی حرمتی شود
 • سال 97 نصب مدال «شهر انقلاب» بر سینه قم
 • توزیع مایحتاج در بین حادثه دیدگان سیل نیازمند مدیریت است
 • در صورت نیاز نقاط بیشتری از راه آهن شکافته شود/ برخورد با افرادی که کوتاهی کردند
 • (تصاویر) جاسیندا آردرن در نماز جمعه نیوزیلند اشک ریخت
 • موزه امام زاده عبدالله همدان میزبان مسافران نوروزی
 • وجود حجت الاسلام علیدادی سلیمانی نعمتی برای استان است
 • موزه امام زاده عبدالله همدان میزبان مسافران نوروزی است