با پایان ماه عزاداری خاندان آل الله اینک بهار ماه‏‌ها، فرارسید تا آثار رحمت الهی و ذخایر برکات خداوندی یکبار دیگر برای مسلمانان جلوه گر شود و انوار جمال الهی بر زمین و زمینیان بتابد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، ماه ربیع الاول ماه جشن و سرور اهل البیت (علیهم السلام)، بهار ماه‌ها آغاز شد و مسلمانان به یمن ولادت سفیر وحدت و مهربانی به جشن و مولودی خوانی می‌پردازند و مولود برترین برکت‌ها و زیباترین نور‌ها را جشن میگیرند.


وقایع مهمی، چون میلاد مبارک پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام صادق (ع)، هجرت پیامبر اکرم (ص) از مکه به مدینه، رخداد واقعه عظیم «لیلة‌المبیت»، شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت پربرکت حضرت بقیة اللّه (عج) در این ماه رخ داده است.
شب اوّل:
این شب به نام «لیلة المبیت» مزیّن است، در این شب یک حادثه مهمّ تاریخی واقع شد و آن این که در سال سیزدهم بعثت، رسول خدا (صلی الله علیه وآله) از مکّه به قصد هجرت به سوی مدینه، از شهر خارج شد و در «غار ثور» پنهان شد و امیر مۆمنان علی (علیه السلام) برای اغفال دشمنان، فداکارانه در بستر رسول خدا (صلی الله علیه وآله) خوابید.
آیه شریفه «وَ مِنَ النّاسِ مَنْ یَشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللّهِ وَ اللّهُ رَءُوفٌ بِالْعِبادِ؛ بعضی از مردمِ (با ایمان و فداکار) جان خود را در برابر خشنودی خدا می‌فروشند و خداوند نسبت به بندگان مهربان است» در حقّ آن حضرت نازل شد.
سال هجرت رسول خدا (صلی الله علیه وآله) مبدأ تاریخ مسلمانان است و تحوّلی عظیم در جهان اسلام روی داد.
روز هشتم:
در روز هشتم ربیع الاول، سال ۲۰۶، شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) طبق روایتی واقع شده است و از همان روز، امامت حضرت صاحب الزّمان، حجّة بن الحسن ـ. عجّل الله تعالی فرجه الشریف ـ. آغاز شد.
روز دهم:
روز ازدواج رسول خدا (صلی الله علیه وآله) با حضرت خدیجه کبری (ع) است.
روز دوازدهم: این روز مطابق نظر مرحوم شیخ کلینی و مسعودی و همچنین مشهور میان اهل سنت، روز ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه وآله) است.
در این روز، رسول خدا (ص) بعد از ۱۲ روز که مسیر راه میان مکه و مدینه را پیمود وارد مدینه شدند.
روز چهاردهم:
در سال ۶۴ در چنین روزی، یزید بن معاویه به هلاکت رسید. وی پس از سه سال و ۹ ماه خلافت که همراه با جنایات عظیمی بود که مهمترین آن واقعه کربلا و شهادت ابی عبداللّه الحسین (علیه السلام) و یارانش است در سن سی و هفت سالگی در منطقه «حوران» زندگی ننگینش به پایان رسید جنازه‌اش را در دمشق دفن کردند، ولی اکنون اثری از او نیست.
شب هفدهم:
طبق روایات مشهور شیعه، شب ولادت حضرت خاتم الانبیا، رسول معظم اسلام (صلی الله علیه وآله) است و شب بسیار مبارکی است.
روز هفدهم:
روز ولادت با سعادت رسول خدا حضرت محمد بن عبداللّه (ص) است و معروف است که ولادت آخرین فرستاده خدا در مکه معظمه، واقع شده و زمان آن هنگام طلوع فجر، روز جمعه، سال عام الفیل بوده است.
در چنین روزی در سال ۸۳ هجری قمری، ولادت امام صادق (ع) واقع و از این رو بر اهمیت این روز افزوده شده است. دانلود دانلود

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

آنهایی که به قدرت خدا ایمان دارند در زمان قدرت بازی سیاسی نمی‌کنند

امام جمعه موقت تهران گفت: آنهایی که به قدرت خدا ایمان دارند وقتی به قدرت رسیدند بازی سیاسی نمی‌کنند، جریان‌ها را حاکم نمی‌کنند، رفاه زده‌ها را حاکم نمی‌کنند، مرفهین بی درد را حاکم نمی‌کنند خودشان شرکت‌های مختلف داشته باشند و بچه‌هایشان هم در خارج خانه‌های مختلف داشته باشند را حاکم نمی‌کنند.

به گزارش ایسنا، کاظم صدیقی امروز (پنجشنبه) در مراسم هفتمین روز شهادت شهدای مدافع حریم امنیت اظهار کرد: افتخار داریم که میزبان ما شهیدان و مردمی هستند که برای همیشه افتخارآفرین اند. مردم اصفهان، تاریخ ایران را، تاریخ انقلاب را، تاریخ نهضت ما را با شهدای فراوان از نظر کمی و از نظر کیفی ارتقا دادند، آنها در کمک به جبهه، در حضور جبهه و در دور کردن فتنه سند افتخار دارند.

وی افزود: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نشان دادید که روحیه همان روحیه اول انقلاب است که برای شما مهم‌تر از مسائل اقتصادی است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این اجتماعی که در سوریه از عقاید مختلف توحیدی، زینبیون، فاطمیون، حیدریون و بسیج عزیز ما با اراده شهید حججی تشکیل شده یا در برابر نظام سرمایه داری جوانانی که به پا خاستند و تاکنون حکومت فریب کار فرانسه نتوانسته این شعله را خاموش کند همه جرقه‌هایی از انقلاب شماست و بستری است که سپاه قدس آن را فراهم کرده است.

صدیقی افزود: این گروهی که در سوریه به عنوان داعش کار را شروع کرد بنایش بر این بود که در عراق نیز به حریم حرم های الهی تعرض کند و هدف نهایی آنها بعد از آن ویرانی بارگاه‌های خدا بود و می‌خواستند طرفداران اهل بیت (ع) چه مرد و چه زن را قتل عام کنند. در یکی از سخنرانی‌های رؤسای داعشی که می‌خواستند جای بشار اسد در سوریه او را بگمارند او می‌گفت ما از یزید باید عبرت بگیریم، یزید حسین (ع) را کشت اما زن و بچه‌اش را زنده نگه داشت ما باید هم مردان و هم زنان شیعه را بکشیم باید قتل عامی انجام دهیم که از آن‌ها هیچ‌کسی باقی نماند.

حجه الاسلام صدیقی اظهار کرد: دشمن ما آمریکا است و آنها با استفاده از فرمول‌های روانشناسی، سیاسی و تربیتی افرادی که درک صحیحی ندارند را ساختند تا آتش روشن کنند تا انقلاب ما و به کلی شیعه را نابود کنند. این موجودات کثیف و پلید که جوانان ما را می‌کشند گرگ‌های خون‌آشام تربیت شده آمریکا و اروپا و رهبران استکبار و غارتگران بین المللی هستند و آماده بودند که تمام امکانات آمریکا و با پول عربستان کثیف و امارات و کشورهای منطقه که پول نفتشان در اختیارشان بود بمانند.

صدیقی گفت: آنها یقین داشتند که بشار اسد باید برود، سیاسیون هم می‌گفتند بشار باید برود و برخی از کله‌گنده‌های داخلی ما که خیلی سیاستمدار بودند می‌گفتند برای ما نمی‌صرفد در سوریه سرمایه گذاری کنیم چراکه بشار رفتنی است.

وی ادامه داد: طی ۸ سال جنگ تحمیلی می‌خواستند کار کشور را یکسره کنند نتوانستند در جنگ نرم نیز پس از ۸ ماه فتنه‌گری فتنه گران داخلی و عوامل بیگانه و مجریان برنامه‌های آمریکا و اسرائیل و اروپا مردم به خیابان آمدند و از شهدا و ولایت دفاع کردند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: اگر حضرت موسی (ع) قیام نمی‌کرد و یا حضرت عیسی (ع) قیام نمی‌کرد از معابد و کلیساها چیزی باقی نمی‌ماند. امروز هم اگر شهدای شما نبودند جانبازان شما نبودند و این رشادت‌ها و درد و رنج‌ها نبود چه می‌شد، آنگاه امروز پایگاه‌های فرهنگی مثل مسجد، نماز جماعت، نماز جمعه، مکتب قرآن نمی‌توانستیم داشته باشیم.

وی اظهار کرد: اگر ما خون دادیم برای شکم خون نداده‌ایم مردم با شکم گرسنه در ۲۲ بهمن شرکت کردند و نشان دادند بصیرت و دقت بالایی دارند این در حالی است که دشمن به دنبال ریشه کن کردن انقلاب است. ما اگر از مسئولان گله داریم چون عادل نیستند، چون به بیرون تکیه کردند، چون برجام را امضا کردند، چون FATF را دامن می‌زنند، استقلال ما را می‌خواهند به خطر بیندازند، اطلاعاتمان را می‌خواهند در اختیار دشمن قرار دهند اینها مردم را ناراحت و افسرده می‌کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مردم با چشم باز انقلاب کردند و از هدفشان هرگز غافل نیستند، گفت: اگر شهادت نبود، اگر بسیج نبود، اگر مرزداران نبودند، اگر سبزپوشان نبودند، اگر نیروهای مسلح نبودند شما محل اجتماع و کانون فرهنگی و اخلاقی و عفتی، ولایتی و معارف قرآنی نداشتید.

صدیقی تاکید کرد: خدا می‌خواهد به عده‌ای ندا دهد که من هوایت را دارم و چتر قدرت من بر سر توست اما باید جبهه بروی، مردانگی خودت را آنجا به امضا برسانی خدا می‌خواهد در این چند میلیارد انسان، این جمعیتی که به رهبری حضرت امام ۴۰ سال پیش قیام کردند و ایستادند و کشورشان را تهاجم‌ها نگه داشتند و دشمن را از خاک سه استانش بیرون کردند، بگوید هوایتان را دارد. امروز رهبر ما همان رهبری است که به سید حسن نصرالله می‌گوید مقاومت پیروز است و پیروز می‌شود، می‌گوید بشار اسد می‌ماند و می‌ماند، و امروز می‌گوید آمریکا در حال افول است و کشور ایران اوج می‌گیرد.

صدیقی ادامه داد: شما تعجب نکنید که گاهی از دولت انتقاد دارم ولی خیلی به من گیر نمی‌دهند، اما اگر به برجام چیزی بگوییم کانال‌های مختلفشان مقابله می‌کنند این در حالی است که ما به خدا متکی هستیم و خدا به ما وعده داده است که اگر ایمان داشته باشید قدرتمندید شهدای ما به اتکای قدرت خدا ۸ سال جنگیدند. آنهایی که به قدرت خدا ایمان دارند وقتی به قدرت رسیدند بازی سیاسی نمی‌کنند، جریان‌ها را حاکم نمی‌کنند، رفاه زده‌ها را حاکم نمی‌کنند، مرفهین بی درد را حاکم نمی‌کنند خودشان شرکت‌های مختلف داشته باشند و بچه‌هایشان هم در خارج خانه‌های مختلف داشته باشند را حاکم نمی‌کنند.

امام جمعه موقت تهران افزود: مردم خدا را در جای جای زندگی خود دیده‌اند شهدا خونشان را دادند تا اول ارتباطمان با خدا تنظیم باشد و سپس قدرت اقتصادی داشته باشیم. در یک جامعه اسلامی زشت است مردم گرفتار باشند. دخترها و جوانان چکار می‌کنند؟ از بیکاری قاچاق فروشی می‌کنند، امروز منکر معروف شده و معروف منکر شده، چرا جرأت نداریم به کسی که بی حجاب است بگوییم حجابت را رعایت کن این خون‌ها بیدار گر است بعد از ۲۲ بهمن که زیر تابوت شهدایتان سنگ تمام گذاشتید خدا به احترام شهدا برای شما کم نمی‌گذارد این بیدار کرد شما را و دنیا فهمید شما برای شهدا قداست قائلید.

انتهای پیام / ‏

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

قسمت سوم مستند «روایت رهبری»

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۶۹۸۸۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مراسم ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)در آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) برگزار می شود
 • «مسجد الرضا (ع)» میزبان جشن سالروز ولادت حضرت فاطمه (ع)
 • برپایی جشن سالروز ولادت حضرت فاطمه (ع) در «مسجد جامع امام سجاد (ع)»
 • فرجی: اعتقادم بر این است که حمید بنی‌تمیم بماند و راه رسول خادم را ادامه دهد
 • حضرت فاطمه زهرا(س) حجت خدا برای حجج الهی است
 • لوکیشن فیلم محمد رسول الله در عسلویه جاذبه گردشگری شد
 • قلعه نو به استقبال بهار رفت
 • امینی: خدا را شکر پنالتی را گرفتم / این برد دلچسب بود
 • امنیت کامل مرزهای عراق و آمادگی نیروهای عراقی در برابر تروریستها
 • ۲۱زوج اناری در سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) راهی خانه بخت می شوند
 • چهل ساله دوم انقلاب را همگی باهم ترسیم می کنیم / گام دوم انقلاب را با اقتدار پیش میرویم
 • در آستانه عید نوروز مسئولان نظارت‌ بر بازار را جدی‌تر کنند/ با همت بیشتر و نظارت دقیق‌تر مشکلات گرانی برطرف می‌شود
 • برگزاری مسابقات رایانه ای فوتبال بسیج در شاهرود+ تصاویر
 • اقتصاد مقاومتی تنها راه‌حل خروج از مشکلات کشور است
 • عَمَلیات خَیبَر و نقش موثر استان یزد در این عملیات
 • کرسی های نفحات ویژه ولادت حضرت زهرا (س)
 • دوری از شرم و حیای نابجا
 • وعده دوم خدا
 • سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری قدس در تکاپوی استقبال از بهار