با توجه به پیشرفت صنعت، امروزه بیشتر کارهای شخصی ما از جمله شستن لباس، ظرف غذا، و دیگر کارهای شخصی ما را ماشین ها انجام می‌دهند. در بسیاری از موارد دیده شده است که مصرف کنندگان از این گونه ماشین ها به نحو مطلوب استفاده نمی‌کنند. در ادامه این گزارش شما را با ۵ اشتباه رایج در استفاده از ماشین لباسشویی که نباید انجام دهید آشنا می‌کنیم.

سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلی‌زاده سرچشمه: با توجه به پیشرفت صنعت، امروزه بیشتر کارهای شخصی ما از جمله شستن لباس، ظرف غذا و دیگر کارهای شخصی ما را ماشین‌ها انجام می‌دهند. در بسیاری از موارد دیده شده است که مصرف کنندگان از این گونه ماشین‌ها به شیوه مطلوب استفاده نمی‌کنند و با توجه به رفتارهای غیر اصولی که با این ماشین‌ها می‌کنند؛ باعث خراب شدن و بالا رفتن هزینه‌ها می‌شوند. شاید اکثر مردم فکر کنند که شیوه درست استفاده از این گونه ماشین‌ها را می‌دانند. اما با کمی دقت به این نتیجه می‌رسیم که آن‌ها با توجه به آن‌چیزی که آموخته‌اند چه غلط و چه درست روی ماشین‌ها پیاده می‌کنند. با توجه به این موارد در ادامه این مطلب شما را با ۵ اشتباه رایج در استفاده از ماشین لباسشویی که نباید انجام دهید، آشنا می‌کنیم. امیدواریم با پیروی از آن بتوانید هم از کاریی مفید آن بهره ببرید و هم عمر مفید دستگاه را افزایش دهید.

 

 

ماشین لباسشویی یکی از ماشین‌های پر کاربرد امروزی است که در بیشتر موارد استفاده اصولی از آن رعایت نمی‌شود. شاید یکی از ابتدایی‌ترین موارد در استفاده از ماشین لباسشویی مقدار ظرفیت آن است. اکثرا سعی می‌کنند تمام لباس‌های چرکی که دارند را درون ماشین لباسشویی قرار دهند، بدون آنکه ظرفیت دستگاه را در نظر داشته باشند و همچنین یکی دیگر از رفتارهای نامناسبی که در استفاده از ماشین لباسشویی در نظر گرفته نمی‌شود مدت زمانی است که باید برای شستن لباس‌ها به ماشین زمان بدهید. علاوه بر این نکاتی که ذکر شد مواردی نیز وجود دارد که با رعایت نشدن آن‌ها هم به ماشین لباسشویی ضرر می‌زنید و هم به آن کارایی که از ماشین‌تان انتظار دارید، نمی‌رسید.

۱. استفاده بیش از حد از مواد شوینده

آلن فلدمن، که خود صاحب یک خشک شویی در ویرجینیای امریکا است می گوید: اولین اشتباهی که مردم پس از قرار دادن لباس‌هایشان درون ماشین لباسشویی انجام می‌دهند این است که از مقدار زیادی شوینده استفاده می کنند. این امر باعث می‌شود که چرخه شستشو در ماشین لباس شویی، دچار اشکال شود و جرم اضافی حاصل از شوینده ها روی لباس باقی بماند و عملا لباس‌ها نمای بسیار زشتی به خود بگیرند علاوه بر این موارد وقتی مواد شوینده بیش از مقدار لازم استفاده شود مواد اضافی آن درون واشرهای ماشین لباسشویی جا خوش می کنند. و در دراز مدت ممکن است به ان آسی برساند. وی در ادامه می گوید امروز شوینده ها به حدی قوی و کارآمد هستند که نیازی به استفاده بیش از حد از آن‌ها نیست. سعی کنید پیش از استفاده از انواع شوینده های خشک و تر دستوالعمل هایشان را مطالعه کنید تا با مقدار مصرف آن‌ها بیشتر آشنا شوید. این کار علاوه بر اینکه به نفع لباس‌ها و ماشین‌تان است همچنین باعث می شود در دراز مدت پس انداز خوبی داشته باشد، یادتان نرود هر چقدر مواد شوینده کمتری مصرف کنید در نتیجه هزینه کمتری را متحمل خواهید شد.

۲. شستن بیش از حد لباس‌ها در بیشتر موارد

دیده شده است که افراد لباس های را که یک بار بر تن کرده اند را بدون داشتن دلیلی خاصی فقط برای پر کردن ماشین لباسشویی درون آن قرار می دهند. این کار علاوه بر بالا بردن مصرف برق بخاطر پرشدن بیش از حد ماشین لباسشویی عمر مفید آن را نیز کم می کند و همچنین بافت پارچه را تحت تاثیرات نامطلوبی قرار می‌دهد. بروس پاسک، مدیر مد لباس مردان در این باره به تازگی به نیویورک تایمز گفته است: «شلوار را دو بار در طول تابستان تمیز کنید این در حالی است که اگر به صورت عادی از شلوارتان استفاده می کنید. اگر بنا به هر دلیلی لباستان چرکین شد دو بار شستن در طول یک فصل نمی تواند جواب گو باشد. اما این مطلب در باره لباس زیر، جوراب و لباس‌های که بچه ها با آن بازی می کنند صدق نمی کند چرا که این گونه لباس ها با توجه به کارایی که دارند همواره باید تمیز شوند تا از انتشار آلودگی جلوگیری شود. لباس هایی که مستقیما با پوست بدن تماس دارند باید همواره تمیز نگه داشته شوند تا شخص، در هنگام استفاده از آن‌ها دچار مشکل پوستی و آلرژیکی نشود.

۳. پر کردن بیش از حد لباس در خشک کن

مردم فکر می کنند هر چقدر خشک کن لباسشویی شان پر تر باشد هزینه کمتری را متحمل می شوند. اما دانستن این نکته بسیار مهم است که خشک کن ها با استفاده از جریان هوا لباس‌ها را خشک می کنند. اگر شما بیش از اندازه مجاز خشک کن ها را پر کنید در نتیجه جریان هوا در خشک کن به خوبی صورت نمی گیرد این بدان معنا است که لباس های به خوبی رطوبت گیری نمی شوند. این کار ممکن است باعث شود شما چند بار از خشک کن برای خشک کردن لباس ها استفاده کنید همین امر می تواند هزینه های استفاده از خشک کن را بالا ببرد. فلد من در این باره می گوید استفاده بیش از حد لباس در خشک کن سبب می شود کارایی آن به نحو چشمگیری کاهش یابد.

۴. شستشوی لباس‌های ظریف و گانبها با ماشین لباسشوی

شاید بی شک ماشین لباسشویی برای تمیز کردن لباس ها بسیار پر کاربرد باشد. اما شما باید دقت کنید که برخی از لباس هاس تزئینی که دارای پولک ها و یا دیگر تزئینات فلزی هستند و همچنین از شستن لباس های خیلی گران‌بها و ظریف بااستفاده از ماشین لباسشویی باید خوداری کنید. اگر به شستن این گونه لباس ها اسرار دارید سعی کنید آن ها را درون کیسه های تمیز قرار دهید و پس از بستن، آن ها را درون ماشین لباس شویی قرار دهید در حد امکان این کار را نکنید، چرا که آویزهای این گونه لباس ها ممکن است به جداره داخلی و رزین های آب بندی ماشین لباسشویی آسیب جدی وارد کنند در ضمن لباس های ظریف ممکن است است پس از شستشو در ماشین لباسشویی لطافت و یا کارایی اولیه خود را از دست بدهند. بهترین راه برای شستن چنین لباس هایی با استفاده از دست است. چرا که می توانید دقت بیشتری برای شستن آن ها اعمال کنید. و ترجیحا مکان هایی از لباس را که بیشتر از سایر نقاط، کثیف شده است را به راحتی تمیز کنید.

۵. تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

همه ماشین های لباسشویی دارای فیلتر هستند این فیلتر در موارد خاص وقتی جسمی سخت به همراه لباس درون لباس شویی ریخته می شود اولین جایی که باید دنبال اجسام سخت باشد فیلتر ماشین های لباس شویی است. شما باید در هر چند بار شستشوی لباس ها، فیلتر را باز کنید و درون آن را چک کنید در صورت وجود اجسام سخت آن ها را از درونش خارج کنید. در ضمن برای اینکه ماشین لباسشویی‌تان بعد از شستشوی لباس ها بو نگیرد سعی کنید مخزن خروجی آن را از وجود آب های مانده دروم وخزن خالی کنید. و همچنین سعی کنید درون رزین های آب بندی را به خوبی نگاه کنید و آن ها را از وجود اجسام خارجی و آب پاک کنید سعی کنید چند ساعتی پس از استفاد از ماشین لباسشویی درب آن را باز بگذارید تا بخارات اضافی از آن خارج شود این بخارات در دراز مدت می تواند روی سیستم لباسشویی تاثیرات نامطلوب ایجاد کند. در مورد خشک کن ها دقت کنید که دریچه خنک کننده آن ها هر سال عوض شود تا از بروز آتش سوزی جلوگیری شود.

نکته

با پیشرفت علم ماشین‌های لباسشویی در بازار ارئه شده اند که می توانند با استفاده از موبایل روشن شوند و حتی شما می توانید برخی تنظیمات را به وسیله موبایل انجام دهید اما یادتان باشد چک و بررسی کردن و نحوی انتخاب لباس در حال حاضر بر عهده شما است از این رو هر چقدرعلم پیشرفت کند ممکن است کار ما راحتر شود اما این کار دلیلی نمی شود که ما استفاده درست از وسایل ماشینی و غیر ماشینی خود، نداشته باشیم.

منبع: mnn

منبع: فردا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

واکنش ایلهان عمر به اظهارات نتانیاهو

نماینده مسلمان کنگره آمریکا اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه‌های سفر وی که قرار بود به اراضی اشغالی انجام شود، تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، ایلهان عمر، نماینده مسلمان کنگره آمریکا نسبت به اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه‌های سفر او به اراضی اشغالی واکنش نشان داد.

نتانیاهو گفته بود که ایلهان عمر و نیز رشیده طلیب، عضو مسلمان و فلسطینی تبار کنگره در جریان سفرشان به اراضی اشغالی قصد دیدار با مقامات دولتی و یا مخالفان اسرائیلی را ندارند.

ایلهان عمر با انتشار پیامی در توئیتر صحت اظهارات نتانیاهو را تکذیب کرد و ادعای وی را دروغ خواند.

نماینده کنگره آمریکا تأکید کرد که وی برای دیدار با اعضای یهود و عرب کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) و مقامات امنیتی این رژیم برنامه‌ریزی کرده بود.

ایلهان عمر در ادامه گفت که هیئت وی همچنین قصد دیدار با دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل را داشت.

وی افزود که هدف از سفر به فلسطین اشغالی اطلاع یافتن از رویدادهایی که در آنجا روی می‌دهد بوده تا او به عنوان عضوی از مجلس نمایندگان آمریکا به مواضع تمامی طرف‌ها گوش فرا داده باشد.

دولت رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه در پی درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، رسماً تصمیم به ممانعت از ورود رشیده طلیب و ایلهان عمر، دو نماینده مسلمان کنگره آمریکا به اراضی اشغالی گرفت.

یک روز پس از اتخاذ این تصمیم، وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم فقط به رشیده طلیب، نماینده مسلمان فلسطینی تبار کنگره آمریکا اجازه می‌دهد تا به دلایل انسانی وارد اراضی اشغالی شود، اما طلیب پس از صدور اجازه مشروط برای سفر وی به اراضی اشغالی از سوی مقامات رژیم صهیونیستی با انتشار پیامی در صفحه اختصاصی خود در توییتر نوشت که تصمیم گرفته است پس از آنکه دولت اسرائیل ممنوعیت ورود او را برداشته، به ملاقات خانواده خود نرود.

انتهای پیام

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۷۷۱۷۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • محاکمه عمر البشیر در قفس +عکس
 • اعتراف «عمر البشیر» به دریافت رشوه از ولی‌عهد سعودی
 • «عمر البشیر» به دریافت رشوه از ولی‌عهد سعودی اعتراف کرد
 • اعتراف «عمر البشیر» به دریافت رشوه از بن سلمان
 • اعتراق «عمر البشیر» به دریافت رشوه از بن سلمان
 • رشوه ۲۵میلیون دلاری بن‌سلمان به عمر البشیر
 • نخستین اعترافات عمر البشیر: ۲۵ میلیون دلار از محمد بن سلمان گرفته بودم
 • مضرترین دارو‌های رایج که مغزتان را هدف می‌گیرد
 • اولین جلسه محاکمه عمر البشیر برگزار شد
 • آغاز محاکمه عمر البشیر/ تشکیل شورای حاکمیتی سودان به تعویق افتاد
 • خشک شدن درختان اتوبان فتح در سایه بی‌توجهی + فیلم
 • نخستین جلسه دادگاه «عمر البشیر» امروز برگزار می‌شود
 • مضرترین داروهای رایج که مغزتان را هدف می‌گیرد
 • رایج‌ترین اشتباهات فنگ شویی در دکوراسیون
 • رشیده طلیب و ایلهان عمر خواستار آزادی فلسطین شدند
 • مسئولان استان مرکزی ایجاد بندر خشک در استان را پیگیری می‌کنند
 • آموزش خشک کردن سبزیجات در منزل
 • رایج‌ترین بیماری‌های جسمی
 • نکاتی برای خشک کردن سبزیجات