هرچند از سوی رسانه‌ها اعلام شد که قرار است از ابتدای آذر ماه قیمت نان ۱۵ درصد افزایش یابد اما اتحادیه نانواهای همدان افزایش قیمت را به ابلاغ رسمی از سوی مراجع قانونی موکول کرده، ضمن آنکه این افزایش قیمت را بی فایده دانسته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، اعلام خبر افزایش قیمت نان از ابتدای آذر ماه سبب شد که برخی از نانوایی‌ها به افزایش قیمت روی بیاورند اما اتحادیه نانوایی‌های همدان از این اقدام جلوگیری و اعلام کرد که هیچ ابلاغیه‌ای مبنی بر افزایش 15 درصدی قیمت به اتحادیه از مراجع قانونی اعلام نشده است.

رئیس اتحادیه نانواهای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم بیان داشت که در حال اطلاع‌رسانی به نانوایی‌ها برای جلوگیری از افزایش قیمت هستیم.

البته یکی دیگر از دلایل عدم علاقه نانوا‌ها برای افزایش قیمت این است که 15 درصد افزایش چندان تفاوتی به حال آنان ندارد و افزایش هزینه‌های نانوایی‌ها را پس از سه سال جبران نمی‌کند و افزایش قیمت حداقل باید دو برابر عددی باشد که در رسانه‌ها اعلام شده است.

بدون تردید مناقشه جامعه ایرانی بر سر مسئله نان و کیفیت آن یک مسئله قدیمی و طویل مدت است که همچنان نیز ساری و جاری است اما آنچه تغییر کرده این است که بسیاری از مردم حاضر هستند، قیمت بیشتری را بابت نان با کیفیت‌ پرداخت کند و این مسئله را می‌توان در استقبال از نانوا‌هایی آزاد پز مشاهده کرد. اتفاقی که به نظر می‌رسد دولت نیز آن را دنبال می‌کند اما از اجرای ناگهانی آن دوری کرده تا با یک روند منطقی این اتفاق رخ دهد.

بلاتکلیفی برای افزایش قیمت نان

رئیس اتحادیه نانوایی‌های شهرستان همدان در گفت‎و‎گو با تسنیم با بیان اینکه 80 درصد نانوایی دولتی و 20 درصد آزادپز هستند، اظهار کرد: هیچ نامه‌ای از سوی مراجع قانونی برای افزایش قیمت نان و چگونگی آن ابلاغ نشده و نانوایی‌ها بلاتکلیف هستند.

ابوذر گل‌محمدی با اشاره به اینکه تبدیل نانوایی‌ دولتی به خصوصی طبق مصوبه هیأت دولت بلامانع است، افزود: هر نانوایی‌ که از دولت آرد می‌گیرد می‌تواند درخواست داده و با قطع شدن سهمیه دولت و تأمین آراد آزاد به صورت آزاد پخت کند.

وی با بیان اینکه امروز هیچ نوع افزایش قیمتی مشخص نیست، تصریح کرد: امروز برخی از نانوایی‌ها با اتکا به خبر پخش شده از رسانه ملی اقدام به افزایش قیمت کردند که ما نیز با اطلاع رسانی لازم اعلام کردیم تا اتحادیه و کارگروه آرد و نان ابلاغ نکرده هیچ گونه افزایش قیمتی نباید رخ دهد.

رئیس اتحادیه نانوایی‌هایی همدان در ادامه با اشاره به اینکه افزایش قیمت یک مسکن کوتاه مدت است، ادامه داد: افزایش 15 درصدی قیمت نان، هزینه گاز نانوا‌یی‌ها را نیز تأمین نمی‌کند.

گل‌محمدی با اشاره به اینکه هزینه گاز و بیمه افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: افزایش قیمت نان که از مردم دریافت می‌شود باید بابت هزینه گاز و بیمه کارکنان نانوایی‌ها پرداخت شود و برای صاحبان نانوایی‌ها سودی ندارد.

وی تأکید کرد: این افزایش قیمت هیچ معجزه‌ای را میسر نمی‌کند و قرار نیست با آن کیفیت نان افزایش یابد.

رئیس اتحادیه نانوایی‌های همدان با بیان اینکه اگر قرار باشد کیفیت نان افزایش یابد باید 50 درصد قیمت نان افزایش یابد، اظهار کرد: سه سال است که قیمت نان افزایش پیدا نکرده است.

گل‌محمدی با اشاره به اینکه قیمت گاز برای نانوا در سال 93 روزانه 7 هزار تومان بوده و امروز به 23 هزار تومان رسیده است، افزود: هزینه بیمه کارکنان نانوایی‌ها در سال 93 ماهانه 90 هزار تومان بوده امروز به 180 هزار تومان رسیده در حالی که قیمت نان ثابت بوده است.

وی با بیان اینکه دولت برای اینکه هزینه گاز و بیمه خود را دریافت کند، قیمت نان را افزایش داده است، تصریح کرد: برای هر نانوایی در استان همدان بیمه تأمین اجتماعی 50 تا 60 میلیون تومان بدهی ایجاد کرده تا به عنوان مشاغل سخت و زیان آور شناخته شود.

رئیس اتحادیه نانواهای همدان با اشاره به اینکه یک نانوایی که 80 میلیون تومان قیمت آن است، به تأمین اجتماعی 37 میلیون تومان بدهکار است، ادامه داد: این افزایش قیمت به نفع دولت است.

گل‌محمدی با بیان اینکه نان در سبد خانوار 2.5 درصد تأثیر دارد، خاطرنشان کرد: افزایش قیمت نان در سبد خانوار تأثیر چندانی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه باید در حوزه افزایش کیفیت نان واقع بین بود، تأکید کرد: در ایران مشکل آرد و نان تا زمانی که آزاد نشود، برطرف نخواهد شد و کیفیت نان افزایش نمی‌یابد.

افزایش 15 درصدی دردی را دوا نمی‌کند

یک نانوا در گفت‌و‌گو با تسنیم با بیان اینکه هنوز افزایش قیمت نان اجرایی نشده، گفت: اتحادیه به این دلیل با افزایش قیمت نان مخالفت کرده که قرار است قیمت آرد نیز افزایش پیدا کند.

مصطفی بختیاری با اشاره به اینکه پرسنل مجرب و طی کردن پروسه به عمل آمدن خمیر نیزدر کیفیت نان موثر است، اظهار کرد: مهمترین عامل تأثیر گذار بر کیفیت نان نوع آرد و قیمت آن است و باید برای نانوا توجیه اقتصادی داشته باشد.

وی تأکید کرد: افزایش 15 درصدی نان هیچ نفعی برای نانوا ندارد و متأسفانه در جامعه نیز این تلقی به وجود می‌آید که نانوایی قیمت را افزایش داده است.

افزایش قیمت؛ حداقل 30 درصد

نانوایی دیگر نیز در گفت‌و‌گو با تسنیم با بیان اینکه مشخص نیست افزایش 15 درصدی نان در چه زمانی اعمال شود، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت نان سنگک 550 تومان است که افزایش 15 درصدی تأثیر چندانی ندارد.

محمدرضا احمدی با اشاره به اینکه 15 درصد پس از سه سال، بی معنا است، افزود: حداقل باید قیمت نان 30 تا 40 درصد افزایش یابد تا حداقل این سه ساله را جبران کند.

وی افزود: در نخستین سال گرانی قیمت نان هزینه گاز در هر ماه حدود 180 هزار تومان بود اما امروز به 400 تا 450 هزار تومان رسیده استف در حالی که قیمت نان ثابت بوده است.

این نانوا با بیان اینکه مهمترین مسئله در کیفیت نان، نوع آرد آن است، تصریح کرد: در حال حاضر از نظر مهارت در نانوایی‌ها مشکل خاصی وجود ندارد و همه افراد از تخصص لازم برخوردار هستند، بنابراین برای افزایش کیفیت تنها به نوع و کیفیت آرد متکی هستیم.

احمدی با بیان اینکه آرد را دولت در اختیار نانوایی‌ها قرار می‌دهد، ادامه داد: من حدود 26 سال است که در نانوایی مشغول به کار هستم و آرد و گندم مهمترین عامل تأثیر گذار در کیفیت نان است.

وی با اشاره به اینکه کیفیت آرد نانوایی‌های آزاد پز بهتر از دولتی است، خاطرنشان کرد: اگر مردم از نان آزاد پز استقبال کنند، روی آوردن به آن بهتر است.

این نانوا با تأکید بر اینکه اگر افزایش 15 درصدی نان اعمال نشود، بهتر است، گفت: سه سال پیش شاطر همین دستمزد را می‌گرفت که امروز نیز دریافت می‌کند و هیچ تغییری رخ نداده است.

احمدی با بیان اینکه برای سختی کار برای بیمه باید توسط خود کارگر نانوایی پرداخت شود، اظهار کرد: صاحب کار توان پرداخت افزایش بیمه را ندارد و باید کارگر خود پرداخت کند و یا 30 تمام را کار کند.

انتهای پیام/

R41405/P1014142/S6,75/CT7

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: تسنیم

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۱۵۷۷۴۹۰۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

رویا‌های خطرناک یک جریان؛ چرا اصولگرایان نگران مشارکت پایین مردم در انتخابات نیستند؟

ستاد ملی مقابله با کرونا: رئیسی ۴۰۰۰ نفر را با اتوبوس از ۲۸ شهرستان خوزستان به اهواز آورده بود

برنده آخرین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری چه کسی بود؟/ شما رای بدهید

بگو مگوی تند همتی، رئیسی و مهرعلیزاده | زاکانی عصبانی شد

نوسانات قیمت مرغ بخاطر کمبود نهاده نیست

خبر بعدی:

دستکش کار با کیفیت؛ رادین ایمن

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، این مرکز در تمام مدت فعالیت خود در این بازارها همواره با عرضه محصولات باکیفیت و بادوام در تلاش بوده رضایت و اعتماد متقاضیان را جلب نماید و در کنار برترین شرکت‌های عرضه کننده دستکش ایمنی و دیگر تجهیزات ایمنی قرار بگیرد. پلاستیک، پلی اتیلن، اسپندکس در تراکم‌های کم و زیاد، پنبه، پلاستیک و چرم از سری متریالی هستند که در تولید انواع دستکش کار مورد استفاده قرار می‌گیرند و کیفیت آنها در ضریب ایمنی این محصولات تأثیر مستقیم می‌گذارد. انواع دستکش کار را می‌توان در طراحی‌های تک انگشتی و چند انگشتی با اندازه ساق‌های کوتاه، متوسط و بلند و متناسب با اندازه دست‌ها از مراکز معتبر و با سابقه خریداری کرد.

قیمت دستکش کار با کیفیت

قیمت دستکش کار با کیفیت در نمایندگی‌های آنلاین و عرضه مستقیم تجهیزات ایمنی و حفاظت شخصی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است، زیرا این مراکز تمامی محصولات خود را به صورت بی واسطه و مستقیم در اختیار مخاطبان خود در سراسر کشور می‌گذارند. ضریب ایمنی، نوع متریال اولیه، کیفیت و مرغوبیت مواد اولیه، برند سازنده، ضخامت و غیره از دیگر موارد تأثیر گذار در تعیین قیمت دستکش ایمنی باکیفیت و بادوام می‌باشد. برندهای بسیار متنوعی در صنعت تولید تجهیزات ایمنی از جمله دستکش کار فعالیت می‌کنند، و در این میان دستکش استاد کار که از برندهای داخلی بسیار موفق و خوشنام در میان صنعتگران است، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است، این دستکش‌ها قابل مقایسه با نمونه‌های خارجی هستند و به دلیل عدم صرف هزینه‌های گمرکی و واردات کالا بسیار ارزان‌تر می‌باشند.

انواع دستکش کار

دستکش کار نیز همانند دیگر تجهیزات ایمنی با توجه به کیفیت، برند سازنده و ضریب ایمنی در برابر مخاطرات شغلی دسته بندی می‌شوند که هر کدام از آنها خصوصیات خاص خود را دارند، و برحسب این تمایزها قیمت دستکش ایمنی در بازارهای جهانی و داخلی تعیین می‌شود. دستکش کار با کیفیت برحسب کاربرد و نوع متریال مصرفی در گروه‌های انواع دستکش کار ضد برش، دستکش کار ضد حرارت، دستکش کار ضد اسید، دستکش کار چرمی و بسیاری موارد دیگر قرار می‌گیرد، و برحسب کیفیت و دوام تا حدود ۶۰ درصد از آسیب‌های محیطی می کاهد، در ادامه به معرفی هریک از آنها می‌پردازیم.

دستکش کار ضد برش: این نوع از تجهیزات ایمنی محافظت از دست‌ها در برابر بریدگی، برخورد اشیا تیز، حرارت بالا، مواد مذاب و غیره از دست‌ها مراقبت می‌کند و می‌توان از این نوع از دستکش ایمنی در پایشگاه ها، کارگاه‌های تراشکاری، برشکاری، جوشکاری و غیره استفاده کرد.

دستکش کار ضد حرارت: صنایع کوره و ذوب فلزات، آتش نشانی، جوشکاری

دستکش کار ضد اسید: ای نوه از دستکش‌ها همان طور که از نام آنها نیز پیداست در برابر حلال های اسیدی از پرسنل و کارگران مجموعه‌های شیشه گری، آزمایشگاهی، ساختمانی و پالایشگاه‌ها محافظت می‌کند، این نوع از دستکش ایمنی تمام دست را بدون کوچک‌ترین منافذ بازی پوشش می‌دهد.

دستکش کار چرمی: چرم یکی از با کیفیت ترین متریالی است که در ساخت انواع تجهیزات ایمنی و حتی البسه مورد استفاده قرار می‌گیرد، کیفیت این ماده طبیعی در ضخامت‌های کم و زیاد تغییر می‌کند، اما در مجموع در برابر حرارت، رطوبت و گرما از مقاومت کافی برخوردار است، و می‌توان از دستکش ایمنی چرمی به راحتی در مشاغلی نظیر جوشکاری، تراشکاری و ریخته گری استفاده کرد. فروشگاه اینترنتی رادین ایمن از مجموعه‌های معتبر و مطرح در زمینه عرضه تجهیزات ایمنی مشاغل با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت می‌باشد که با مراجعه به سایت فروشگاهی آن می‌توان تمامی محصولات مورد نظر خود را با گارانتی هفت روزه بازگشت کالا تحویل گرفت، که این مسئله نشان دهنده کیفیت بسیار بالای این محصولات است.

مزایای استفاده از دستکش کار استاندارد

حفظ ایمنی دست‌ها در هنگام کار با ابزارآلات مختلف، جلوگیری از ریزش مواد خطران و مضر بر روی پوست دست، جلوگیری از انتقال بیماری و ویروس‌ها، جلوگیری از سوختگی، برق گرفتگی، لرزش و غیره از مهمترین مزایای استفاده از دستکش کار استاندارد است که با افزایش ضریب ایمنی محیط کار و محدود کردن آسیب‌های احتمالی راندمان کاری را بهبود می بخشد. دستکش ایمنی برحسب نوع مواد و متریالی که در ساخت و تولید آنها به کار رفته در گروه‌های مختلف قرار می‌گیرند و معمولاً برندهای معتبر عرضه کننده دستکش کار و دیگر تجهیزات ایمنی، مشخصه‌ها و قابلیت‌های آنها را در کاتالوک و یا روی دستکش‌ها ثبت می‌کنند، تا مشتریان در خصوص این محصولات اطلاعات کافی را بدون کمک گرفتن از فروشنده کسب نمایند. توجه به علائم اختصاری نظیر En۴۰۸ نشان دهنده تست محصول در برابر آتش، EN۵۱۱ نشان دهنده تست محصول در برابر سرما، EN۳۷۴ نشان دهنده تست شیمیایی انجام شده بر روی محصول و بسیاری موارد دیگر که به ترتیب مقاومت دستکش کار را در برابر عوامل میکروبی، فیزیکی و مکانیکی، رادیو اکتیو و برق را نشان می‌دهد از مهمترین اصول خرید دستکش کار استاندارد و با کیفیت می‌باشد. سایز دستکش ایمنی باید درست اندازه دست پرسنل و کارگران باشد تا در انجام فعالیت‌های روزمره خود با مشکلات جدیدی مواجه نشوند، علاوه بر این نوع متریال مصرفی، کیفیت تولید، نرمی، ضریب ایمنی و دوام این محصولات از دیگر مشخصه‌های انواع دستکش ایمنی استاندارد و با کیفیت است.

خرید دستکش کار ارزان و با کیفیت

عرضه تجهیزات ایمنی بادوام و استاندارد از مرکز معتبر رادین ایمن به دلیل حمایت بالای مشتریان و استقبال از خدمات فروش شرکتی و ارگانی این گروه بازرگانی، به صورت حضوری و آنلاین با مناسب‌ترین قیمت و تضمین کیفیت کالا امکان پذیر است و تمامی مخاطبان تجهیزات حفاظت فردی می‌توانند محصولات مورد نظر خود را از قبیل دستکش کار، عینک ایمنی، کلاه ایمنی، لباس کار و غیره را به صورت آنلاین در این مرکز ثبت کرده و از تمامی نقاط کشور تحویل بگیرند. متقاضیان خرید دستکش کار ارزان و با کیفیت با مراجعه به سایت فروشگاهی این مجموعه مطرح و خوشنام می‌توانند این تجهیزات را در مدل‌ها و سایزهای مختلف سفارش دهند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن از سراسر کشور تحویل بگیرند. دستکش ایمنی از مهمترین تجهیزات حفاظت از دست هاست که با توجه به مخاطرات محیطی مختلف در کیفیت‌های متفاوتی عرضه می‌شود، و استفاده از آنها در برخی مشاغل لازم و ضروری است. خرید دستکش کار استاندارد و مقاوم به صورت جداگانه و عمده از این مرکز بزرگ تجهیزات ایمنی امکان پذیر است، و تمامی متقاضیان خرید دستکش ایمنی از سراسر کشور می‌توانند با ثبت سفارش محصولات مورد نظر خود، آنها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن از سراسر کشور به همراه ضمانت نامه تضمین قیمت تحویل بگیرند.

احترام به حقوق مشتریان با ارائه خدماتی از قبیل ارسال فوری و مطمئن، هفت روز ضمانت بازگشت کالا، تضمین کیفیت، تضمین قیمت و مشاوره رایگان در خصوص انتخاب دستکش کار با کیفیت از سری خدماتی است که این مرکز در اختیار مشتریان خود در سراسر کشور می‌گذارد.

https://radinimen.com/

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5234487

دیگر خبرها

 • مازندران/ افزایش قیمت نان پس از انتخابات
 • افزایش قیمت نان پس از انتخابات
 • از این عـروسک‌ها نان در می‌آید
 • یک همدانی سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج شد
 • ساندویچ اسفناج و پنیر خوشمزه + دستور تهیه
 • مربی همدانی به کادر فنی تیم ملی تیراندازی پیوست
 • کیفیت نان در ایلام پایین است
 • چرا باید عینک آفتابی اصل بخریم؟
 • گلایه مردم سربیشه از کمبود نان
 • اهدای ۱۱ سری جهیزیه به زوج‌های جوان همدانی
 • حضور ۳۰ هزار و ۹۰۲ رأی اولی همدانی در انتخابات ۱۴۰۰
 • همدانی‌ها 50 لیتر بیشتر از استاندارد آب مصرف می‌کنند
 • طرز تهیه ده مدل فینگرفود ساده و خوشمزه
 • ۴۵ درصد فوتی‌ها در ایلام ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی است
 • سردرگمی متقاضیان ثبت‌نام وام ودیعه مسکن/ قسط ۲.۳ میلیون تومانی وام ۷۰ میلیونی تهرانی‌ها
 • ۴۵ درصد فوتی ها در ایلام ناشی از بیماری های قلبی و عروقی است
 • سردرگمی متقاضیان ثبت‌نام وام ودیعه مسکن/ قسط ۲.۳ میلیون تومانی وام ۷۰ میلیونی تهرانی‌ها+جزئیات
 • آشنایی با یک غذای سنتی خراسانی/ غذای محلی مردمان عشایرنمادی از یک هنر
 • پخت روزانه ۵۰۰۰ قرص نان صلواتی در حرم مطهر بانوی کرامت
دیگران می‌خوانند: