به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمد رضایی پیش از ظهر امروز در سخنرانی‌ پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با تبریک حلول ماه ربیع‌الاول و اشاره به هفته بسیج، اظهار کرد: امروز روز  بسیج، مسجد محوری و ولایت مداری است و  به گفته امام راحل(ره) بسیجیان مصداق کاملی از ایثار، فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام ناب هستند.

وی با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت بر داعش و استکبار جهانی، افزود: جان باختن تعدادی از هم‌وطنانمان در کرمانشاه را تسلیت می‌گوییم و امیدوارم خانواده کشته‌شدگان صبر در این مصیبت صبر کنند، در قرآن ویژگی‌های رزمندگان و مجاهدان در راه پیامبر ذکر شده که عشق به شهادت، توکل به خدا، پیوند به ولایت و پایداری برای خدا از این ویژگی‌هاست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام رضا(ع) با بیان این که انس با قرآن، تبعیت از ولایت و حفظ سبک زندگی شهدا از ویژگی‌هایی است که حضرت علی(ع) برای مجاهدان صدر اسلام ذکر کرده‌اند، عنوان کرد: امروز این ویژگی‌ها را در اقشار و سنین مختلف بسیجیان می‌بینیم، 22 قشر از اقشار و متخصصان مختلف بسیجی و پایگاه‌های مقاومت بسیج را در سراسر کشور و شهر اصفهان داریم.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی بیش از همه یک حرکت فرهنگی بود، تصریح کرد: نشر فرهنگ شیعه در جهان از برکت انقلاب اسلامی است و کلید واژه ایثار، شهادت طلبی، ولایت پذیری، استکبار ستیزی، دشمن شناسی در فرهنگ ملت‌های مسلمان و ملت‌های آزادیخواه جهان گنجانده شد و امروز هم شاهد رشد این کلیدواژه‌ها در دنیا هستیم و این همان مطالبه امام راحل یعنی همان صدور انقلاب اسلامی است.

رضایی با بیان این که انقلاب اسلامی نه تنها در کشورهای منطقه که در دورترین نقاط دنیا نیز فرهنگ انقلاب اسلامی صادر شده، عنوان کرد: این به خاطر روحیه بسیجی و بسیجیان است که چنین اتفاقی رخ داد، جبهه مقاومت در لباس مجاهدان راه خدا شجره خبیث داعش را نابود کردند.

وی با اشاره به آیه 217 سوره بقره، خاطرنشان کرد: دشمنان با ما دشمنی می‌کنند تا زمانی که ما دست از دین خود برداریم، جبهه مقاومت در سنگر نظامی علیه داعش پیروز شد و در جبهه‌ها و عرصه‌های دیگر نیز برای مقابله با استکبار حضور خواهند داشت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام رضا(ع) با بیان این که راهبرد بسیج بر اساس برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است، یادآوری کرد: بینش صحیح و تفکر اساس یک جامعه پویاست و جهت ایجاد تمدن نوین اسلامی که هدف نهایی انقلاب اسلامی است نیاز به نیروی‌های هم‌طراز داریم و بسیج وظیفه تربیت این نیروهای هم‌طراز را دارد.

وی با بیان این که باید در عرصه‌های مختلف حرکت کرد تا یک نیروی هم‌طراز تربیت شود، ادامه داد: نیرویی که در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی تبحر داشته باشد یک نیروی هم‌طراز است و در همین جهت برنامه تربیتی 10 ساله حلقه صالحین تدوین شده است که در اقشار مختلف قابل اجراست.

رضایی با اشاره به مطرح شدن شبیخون فرهنگی توسط رهبر انقلاب، خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی و حلقه‌های صالحین از همین رو دنبال می‌شود و در عرصه اجتماعی نیز با توجه به آسیب‌هایی مانند فرقه‌های ضاله، اعتیاد، طلاق و... برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است که اثرات اجرای آن‌ها را در محلات قابل رؤیت است.

وی با بیان این که برای حضور مؤثرتر شدن برنامه‌های بسیج نیاز به همکاری و همدلی همه مردم و مسؤولان است، مطرح کرد: گشت‌های بسیج محله محور با همکاری نیروی انتظامی برای کاهش سرقت‌های خرد در محلات به زودی کلید خواهد خورد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام رضا(ع) در پایان گفت: گروه‌های جهادی معین در راستای محرومیت زدایی و بهبود مسائل بهداشتی در مناطق کمتر برخوردار از 3 تا 5 سال در این مناطق حضور خواهند داشت.

 

انتهای پیام/م

 

ویژگی مجاهدان صدر اسلام در بسیجیان است

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

از تنفس مصنوعی به داعش تا تلاش برای تجزیه کشور‌های منطقه/هرآنچه از فرمول جنگ افروزی آمریکا باید بدانید

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مقام معظم رهبری در پیامی به زائران بیت‌الله‌الحرام، ۶ مصداق امروزی آیین برائت از مشرکین و مستکبران را بیان فرمودند.

در بخشی از پیام معظم‌له آمده بود: آئین برائت که به ‌معنی بیزاری از همه‌ی بی‌رحمی‌ها و ستم‌ها و زشتی‌ها و فسادهای طواغیت هر زمان و ایستادگی در برابر زورگوئی و باج‌گیری مستکبران دوران‌ها است، یکی از برکات بزرگ حج و فرصتی برای ملت‌های مظلوم مسلمان است. امروز برائت از جبهه‌ی شرک و کفر مستکبران و در رأس آن امریکا، به ‌معنی برائت از مظلوم‌کشی و جنگ‌افروزی است، به ‌معنی محکوم کردن کانون‌های تروریسم از قبیل داعش و بلک‌واتر آمریکایی است، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. به‌معنی محکومیت جنگ‌افروزی‌های آمریکا و دستیارانش در منطقه‌ی حساس غرب آسیا و شمال افریقا است که رنج و مرارت ملت‌ها را به نهایت رسانده و هر روزه مصیبتهای سنگینی بر آنان وارد کرده است. به‌معنی بیزاری از نژادپرستی و تبعیض بر اساس جغرافیا و نژاد و رنگ پوست است، به‌معنی بیرازی از رفتار استکباری و خباثت‌آمیز قدرتهای متجاوز و فتنه‌انگیز دربرابر رفتار شرافتمندانه و نجیبانه و عادلانه‌ئی است که اسلام همه را به آن دعوت می‌کند.

یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، محکومیت جنگ‌افروزی‌های آمریکا و دستیارانش در منطقه‌ی حساس غرب آسیا و شمال آفریقا است.

در ذیل نگاهی مصداقی خواهیم داشت به شرارت‌ها و جنگ‌افروزی‌های آمریکا و اذنابش در کشورهای مختلف منطقه استراتژیک غرب آسیا و شمال آفریقا طی سال‌های اخیر که به کشته و زخمی و بی‌خانمان شدن هزاران انسان بیگناه منجر شد.

سوریه
بنا بر شواهد و قرائن آشکار، اصلی‌ترین عامل ناامنی و بی ثباتی در برخی قسمت‌های غرب آسیا، حضور آمریکا و نیرو‌های آمریکایی است. از ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ که ائتلاف آمریکایی به اسم مقابله با داعش به سوریه لشکرکشی کرد، صد‌ها مورد توسط نیرو‌های محلی ثبت و ضبط شد که حاکی از تجهیز و تسلیح پنهانی داعش توسط آمریکا بود.

آمریکایی‌های متجاوز از شهریور ۱۳۹۳ (سپتامبر ۲۰۱۴) بدون مجوز دولت قانونی سوریه و به اسم ائتلاف ضدداعش به سوریه لشکرکشی کردند. تجاوز آمریکا به سوریه در روند مبارزه ارتش این کشور با تروریست‌ها بویژه عناصر داعش، خلل ایجاد کرد و نظامیان متجاوز آمریکایی در سوریه نه تنها با داعش نمی‌جنگیدند که در هر مهلکه‌ای که عناصر داعش زمینگیر می‌شدند، به نجات آن‌ها می‌شتافتند؛ در این رابطه اسناد و نشانه‌های متقن و غیرقابل خدشه‌ای وجود دارد.

تنها در یک نمونه، در اواخر خرداد سال ۹۶ اسپوتنیک به نقل از یک عضو پارلمان سوریه نوشت که آمریکا اجازه داده است ۱۲۰ عنصر داعش با سلاح خود از «رقه» در شمال شرق سوریه خارج شده و به سمت «السخنه» واقع در «حمص» در غرب سوریه بروند تا خطری برای منطقه «تدمر» ایجاد کنند.

در همان مقطع زمانی، اسپوتنیک اعلام کرد که در اواخر می ۲۰۱۷ (اوایل خرداد ۹۶) هواپیما‌های آمریکایی در رقه سوریه، هلی‌‎بُرن کرده و شماری از سرکرده‌های داعش را به مناطق نامشخصی منتقل کردند.

مورد اشاره شده در بالا تنها یک نمونه از ده‌ها مورد حمایت و لجستیک آمریکا برای گروه تروریستی داعش در سوریه بوده است.

کشتن غیرنظامیان در سوریه و عراق توسط متجاوزان آمریکایی
از سویی دیگر، متجاوزان آمریکایی در مدت ۵ سال حضور خود در سوریه، به کرات طی حملاتی بجای عناصر تروریست داعش، غیرنظامیان بیگناه سوری را هدف قرار می‌دادند. آمریکایی‌ها چندین بار در طول ۵ سال اخیر ناگزیر شدند که به کشتار غیرنظامیان سوری توسط نیروهایشان اعتراف کنند؛ البته نام این جنایت‌ها را «اشتباه سهوی» گذاشتند!

روز دوشنبه دهم تیرماه، ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعتراف کرد که از سال ۲۰۱۴ تاکنون که به بهانه مبارزه با داعش به عراق و سوریه لشکرکشی کرده‌اند، بیش از هزار و ۳۰۰ غیرنظامی را در این دو کشور کشته‌اند.

حدود یازده ماه پیش نیز یعنی در تاریخ ۱۱ شهریور ۹۷، این ائتلاف آمریکایی اذعان کرده بود بیش از هزار و ۶۰ غیرنظامی را در عراق و سوریه در نتیجه حملات هوایی کشته است. حملات هوایی که به ادعای آمریکایی‌ها، هدفشان نابودی عناصر داعش بود، اما بمب‌های این حملات بر خانه و کاشانه مردم مظلوم عراق و سوریه فرود می‌آمد.

البته در همان مقطع شهریور ۹۷، گروه‌های مدافع حقوق بشر در خودِ غرب اعلام کردند که این آمار ارائه شده از سوی ائتلاف آمریکایی مبنی بر کشتن هزار و ۶۰ نفر از مردم عراق و سوریه در جریان مبارزه با داعش، یک آمار اشتباه است و جنایت صورت گرفته از سوی آمریکایی‌ها علیه مردم عراق و سوریه به بهانه مبارزه با داعش بسیار بیشتر از این آمار است. در همین رابطه یک سازمان غیردولتی با نام «جنگ‌های هوایی» مستقر در لندن اعلام کرد که از سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۳) تا سپتامبر ۲۰۱۸ (شهریور ۹۷) بیش از ۶۵۰۰ غیرنظامی در پی حملات هوایی نیرو‌های ائتلاف آمریکایی در عراق و سوریه جان باخته‌اند.

دو هزار نظامی متجاوز آمریکایی در سوریه حضور دارند؛ همچنین آمریکایی‌ها در طول ۵ سال اخیر، ۱۴ پایگاه نظامی در سوریه ایجاد کرده‌اند که از این تعداد ۱۲ پایگاه در شمال و شمال شرق این کشور قرار دارند.

از جمله پایگاه‌های آمریکایی واقع در ناحیه شرقی سوریه می‌توان به پایگاه «صباح‌الخیر» در شهر «حسکه» محل استقرار بالگرد‌های جنگی آمریکا؛ پایگاه «تل سمن» در شهر «رقه» مرکز شنود و جاسوسی نظامی آمریکا و پایگاه‌هایی نظیر «دیریک»، «الجلبیه»، «عین عیسی» و... اشاره کرد.

ادعای مشکوک ترامپ مبنی بر خروج از سوریه
صبح روز چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ برابر با ۱۹ دسامبر ۲۰۱۸، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا طی توئیتی ادعا کرد می‌خواهد دو هزار نیروی آمریکایی را از سوریه خارج کند. این ادعای ترامپ با موجی از واکنش‌ها مواجه شد؛ حتی موجب استعفای «جیمز متیس» از وزارت جنگ آمریکا هم شد.

در همان مقطع، برخی تحلیل‌ها حاکی از آن بود رژیم آمریکا که به ادعای دولتمردان آمریکایی و اسناد موجود در اعترافات «ادوارد اسنودن» پیرامون پروژه «لانه زنبور»، بوجود آورند گروه تروریستی تکفیری داعش بوده است، در صدد باشد با خروج محدود و موقت از سوریه، به صورت پنهانی و غیرمستقیم به تجهیز و تسلیح بیشتر داعش مبادرت ورزد تا اینگونه القاء کند که فقدانش در منطقه، تبعات ضدامنیتی دارد.

«منطقه حائل»؛ جدیدترین اقدام جنگ افروزانه آمریکا در سوریه
از سویی دیگر، شواهد و قرائن حاکی از آن است که اعلام خروج نظامیان آمریکایی از سوریه تنها یک تاکتیک برای فریب است و سردمداران آمریکا پس از شکست و اضمحلال کامل داعش توسط محور مقاومت و ناامید شدن از پیشبرد نقشه‌هایشان توسط تروریست‌ها، در پی توطئه‌ای جدید هستند و آن توطئه ایجاد «منطقه حائل» در شمال سوریه است.

«منطقه حائل» یا «Buffer zone» به منطقه‌ای اشاره دارد که باعث جدایی دو یا چند ناحیه از یکدیگر می‌شود.

ترامپ حتی پیش از آنکه سکاندار کاخ سفید شود، در جریان کارزار انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۱۶ از هدفش برای ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه با پول کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس، پرده برداشته بود.

در اوایل سال جاری میلادی، روزنامه «واشنگتن پست» خبر داد که پنتاگون در حال کار روی طرحی برای ایجاد منطقه حائل در شمال شرقی سوریه با مشارکت کشور‌های اروپایی است.

اما توطئه آمریکا در ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه، صراحتاً در روز یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷ در جریان کنفرانس مونیخ از زبان «جیمز جفری» نماینده آمریکا در امور سوریه خارج شد و او گفت: «ما اجازه نمی‌دهیم بشار اسد کنترل مناطق شمالی و شمال شرقی سوریه را در دست بگیرد».

عراق
آمریکایی‌ها در عراق نیز همچون سوریه، علاوه بر تلاش برای احیای گروه تروریستی تکفیری داعش، توطئه‌های دیگری را دنبال می‌کنند و به تمامیت ارضی و امنیت عراق چشم طمع دوخته‌اند.

در اوایل سال گذشته، که برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق با حواشی زیادی همراه بود، آمریکایی‌ها از طریق فرستاده های خود تلاش داشتند تا بحران سیاسی بوجود آمده در عراق را به یک بحران امنیتی مبدل کنند و از این طریق مجددا این کشور را به ورطه ناامنی و جولان تروریست‌های دست نشانده خود نظیر عناصر داعش بکشانند.

تهدید آمریکا به احیای داعش در عراق
آمریکایی‌ها در تابستان سال گذشته که هوز پارلمان و دولت جدید در عراق تعیین نشده بود، برای اختلاف‌افکنی میان احزاب شیعی عراق، آن‌ها را تهدید کردند که باید مجددا رای به نخست وزیری «حیدر العبادی» دهند. در اواسط شهریور ۹۷ برخی منابع عراقی اعلام کردند که «داگلاس سلیمان» سفیر آمریکا در عراق یک پیام تهدید آمیز به گوشی‌های تلفن همراه نمایندگان پارلمان این کشور ارسال کرده است. طبق گفته این منابع عراقی، سفیر آمریکا در عراق به نمایندگان جدید از طریق گوشی تلفن همراه اعلام کرد که حمایت از حیدر العبادی برای دور دوم نخست وزیری و حمایت از ائتلاف حامی این رویکرد، به معنای رهایی یافتن از خطر داعش است در غیر این صورت...!

پیام فوق عملا تهدید آشکار امنیت مردم عراق از جانب آمریکایی‌ها بود. آمریکایی‌ها برای تنگ‌تر کردن حلقه محاصره امنیتی عراق با اعمال فشار به «العبادی» او را وادار کردند تا «فالح فیاض» مشاور امنیت ملی دولت عراق و رئیس حشدالشعبی را نیز عزل کند.

فتنه آمریکا در جنوب عراق
اما در همان تابستان سال گذشته، عناصر آمریکایی به موازات فشار سیاسی به احزاب عراقی و تشدید اختلافات سیاسی در این کشور، تلاش‌هایی برای تهدید امنیت مردم عراق بویژه در استان‌های جنوبی این کشور هم انجام دادند که نمود اصلی آن در اتفاقات استان شیعه نشین بصره بود.

«حسن سالم» نماینده جنبش عصائب ا‌هل‌الحق در پارلمان عراق بعد از اتفاقات بصره در شهریور ۹۷، طی بیانیه‌ای فاش کرد که «فرستاده رئیس‌جمهور آمریکا در عراق، تهدید کرده بود که در صورت عدم تشکیل دولت مطلوب واشنگتن، بصره را به آتش می‌کشد».

تلاش آمریکا برای تهدید امنیت مردم عراق با فشار برای تحدید اقتدار بسیج مردمی این کشور
آمریکا در سال جاری نیز تلاش مذبوحانه‌ای را برای تهدید امنیت مردم عراق و جنگ‌افروزی در این کشور کلید زده است که نمود این تلاش‌ها را می‌توان در ماجرای مداخلات واشنگتن در سیستم امنیتی نظامی عراق و فشار سردمداران کاخ سفید به بغداد برای تحدید اقتدار بسیج مردمی عراق بویژه حشدالشعبی، مشاهده کرد.

در همین رابطه برخی منابع امنیتی عراق از تلاش‌های مذبوحانه جدید آمریکا علیه حشد‌الشعبی در این کشور پرده برداشتند. این منابع اعلام کرده‌اند که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در سفر از پیش برنامه‌ریزی نشده خود به عراق در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۹۸، از مقامات این کشور خواست تا گروه‌های مقاومت را تحت کنترل داشته باشند.

لیبی
در لیبی کشور واقع در شمال آفریقا نیز آمریکا سرگرم توطئه‌چینی و جنگ‌افروزی است. در اردیبهشت ماه سال جاری، منابع دیپلماتیک آمریکا از چراغ سبز کاخ سفید به «خلیفه حفتر» و حمایت رئیس‌جمهور آمریکا از وی برای حمله به طرابلس و سرنگون کردن دولت وفاق ملی در لیبی خبر دادند.

در همان اردیبهشت ماه، ترامپ در گفت‌وگویی تلفنی با «خلیفه حفتر» سرکرده شورشیان لیبیایی اعلام کرد که آمریکا از حمله به طرابلس پایتخت لیبی به منظور کنار گذاشتن دولت تحت حمایت سازمان ملل در این کشور، پشتیبانی می‌کند.

در سایر کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا نیز ردپای شرارت‌ها و جنگ افروی‌های آمریکا قابل مشاهده است؛ تمام تحرکات مخرب و ایذایی واشنگتن در این منطقه حساس و ژئوپلیتیک، برای استقرار چتر امنیتی و حمایتی بالای سر رژیم منحوس و غاصب صهیونیستی و تحمیل دسیسه‌هایی نظیر معامله قرن جهت نابودی کامل و همیشگی حقوق مشروع فلسطینیان و سفت کردن جای پای غاصبان صهیونیست در منطقه ما است.     منبع: میزان   انتهای پیام/

قبل از گیردادن به ویلا‌های لواسان، به حوزه لواسان باید گیر بدهید+فیلم

واکنش آملی‌لاریجانی به اظهارات آیت‌الله یزدی: چرا به این وضع افتاده‌اید و به همه توهین می‌کنید؟ سینه‌ام خزانه اسرار مسئولان و آقازاده‌هاست| ساختمان‌هایی که از آنها استفاده می‌کنید، ارث پدرتان است؟| اکبر طبری رئیس دفتر من نبود| چرا درباره معاون اقتصادی سپا

مکارم‌شیرازی خطاب به آملی‌لاریجانی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۷۷۸۹۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مصادیق امروزی آئین برائت؛ از وحشیگری آمریکا با «داعش» و «بلک واتر» تا مظلوم‌کشی‌ و جنگ‌افروزی‌ در دنیا
 • فهم پیام غدیر در گروی فهم معارف علوی است نه تقابل با مخالفان / تصویرسازی فضایل آسمانی امیرالمؤمنین رسالت جبهه هنر انقلاب است
 • آموزش و پرورش، بهترین سنگر برای مقابله با تهدید نرم دشمنان است
 • پل هوایی آخرین سنگر بانوان فوتبالی
 • مساجد؛ پايدارترين سنگر غيرقابل نفوذ اسلام
 • مسجد سنگر مهم حفظ انقلاب اسلامی است
 • مسجد سنگر حفظ ارزش های اسلامی است
 • تسلط بر سه زبان عربی،انگلیسی و فرانسوی در اسارت/اسارت برای ما دانشگاه بود نه زندان
 • داستان «میترا استاد» و ترس‌های سیاست/ چه کسی مقصّر است؟
 • آغاز دوران اسارت فصل جدید مبارزه بود/ سیستم سانسور منافقین برای تضعیف روحیه آزادگان
 • اداراه منابع طبیعی سنگر اول مبارزه با قاچاق چوب است
 • قطعا ملّت یمن و انصارالله پیروز خواهند شد!
 • جنگ حق علیه باطل، مهمترین قسمت بیانیه گام دوم انقلاب است
 • اگر مقاومت پیروز نمی شد چه اتفاقی می افتاد؟
 • تحلیل مواضع مهم دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره همبستگی محور مقاومت
 • «ائمه جمعه» فرماندهان جبهه مقاومت/ با سازکار جدید جریان امروز را شایسته هدایت کنید
 • مقاومت یا سازش؟ / اول اقتصاد بعد جمعیت و یا برعکس؟!
 • برگرفته از وصیتنامه شهید احمد پناهی: سنگر نمازجمعه و جماعت را خالی نگذارید
 • مارکسیست شدن سازمان طبیعی بود/توصیه شهرام به انقلابیون چه بود؟