به گزارش پارس نیوز،

 

 

بوت زنانه و نیم بوت زنانه از جمله کفش هایی هستند که تقریباً با تمام استایل ها هماهنگی خوبی دارند. چه بخواهید به یک پیاده روی در شهر بروید، چه یک مصاحبه تاثیرگذار کاری، نیم بوت ها می توانند انتخاب درستی باشند. این مدل کفش یکی از منعطف ترین مدل های کفش است که می تواند خود را با هر دو این مناسبت ها تطبیق بدهد.

به هنگام خرید باید به اینکه دقیقاً به دنبال چه نوع نیم بوتی هستید دقت کنید. برای شناخت بهتر نیم بوت ها، این راهنمای خرید نیم بوت زنانه به شما کمک می کند که بدانید این کفش ها چگونه به صنعت مد و پوشاک راه یافته اند، چگونه یک نیم بوت زنانه انتخاب کنید و انواع مختلف نیم بوت زنانه را بشناسید. همچنین در این راهنما نکاتی برای استفاده بهتر از این نوع از کفش ها با استایل های گوناگون ارائه شده است.

ورود نیم بوت زنانه به دنیای مد

ورود نیم بوت زنانه به دنیای مدنیم بوت های زنانه هم مانند بوت زنانه در سبک و میزان بلندی با یکدیگر فرق می کنند. نیم بوت به مدل کفش زنانه ای گفته می شود که مچ پا را دربربگیرد یا کفشی که پایین تراز ماهیچه ساق پا را بپوشاند. نیم بوت ها تنها کفش هایی هستند که هم در مدل های مختلف کفش مردانه یافت می شوند و هم در مدل های مختلف کفش زنانه وجود دارند و مورد استفاده خانم ها و آقایان هستند.

نیم بوت زنانه برای اولین بار در سال ۱۸۰۴ به دنیای مد معرفی شد. جالب آنکه در طراحی اولین نیم بوت های زنانه تفاوتی در پای چپ و راست وجود نداشت. در سال های بعد بوت زنانه جلو مربعی به وجود آمد و بین سال های ۱۸۳۵ تا ۱۸۷۰ به مد روز آن زمان تبدیل شد. نیم بوت زنانه از قرن ۱۹ در میان خانم ها محبوبیت پیدا کرد. در گذشته نیم بوت ها مشخصا با شلوارهای پارچه ای پوشیده می شدند، اما در سال های اخیر این مدل کفش زنانه با لباس ها و استایل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید نیم بوت زنانه

اگر نیم بوت زنانه را به درستی مورد استفاده قرار دهید، این مدل کفش زنانه می تواند پاهای کوتاه را بلندتر نشان دهد و ظاهر پاهای درشت را لاغرتر کند؛ اما اگر به درستی از آن ها استفاده نکنید عکس این اتفاق را شاهد خواهید بود. خریداران بوت زنانه برای خرید باید به این نکته توجه کنند که بوت زنانه باید با قد و شکل بدن هماهنگی داشته باشد تا نتیجه آن ظاهری زیبا باشد.

نکات مهم برای خرید نیم بوت زنانه

در ادامه نکات و استراتژی هایی عملی برای خرید یک جفت نیم بوت زنانه مناسب ارائه می شود.

نیم بوتی بخرید که متناسب با پاهایتان باشد

نکته مهم، انتخاب نیم بوتی است که اندازه درستی برای پا، ساق پا و مچ پا داشته باشد؛ تا ظاهری متعادل و متناسب به ارمغان بیاورد. مثلاً، هر مدل کفش زنانه با پاشنه میخی باعث می شود که ساق پاهای درشت، پهن تر به نظر برسند؛ ولی همین مدل کفش زنانه، ساق پاهای باریک را پرتر نشان می دهند و پاهایی شبیه به سوپر مدل ها به وجود می آورد. به همین ترتیب، نیم بوت های لژدار، ساق و مچ پاهای لاغر را لاغرتر نشان می دهد، اما ساق پاهای درشت را بلند تر می کنند و همین موضوع باعث می شود که ساق پا لاغرتر به نظر برسد. بنابراین، در هنگام انتخاب نیم بوت زنانه اندازه ساق و مچ پا را حتما در نظر بگیرید.

در انتخاب نیم بوت به اندازه درستی برای پا، ساق پا و مچ پا داشته باشد توجه کنید

کمال زیبایی شکل بدن

نیم بوتی تهیه کنید که برای شکل خاص بدن شما مناسب باشد. هدف از این کار آن است که شکل بدن شما از تمام جهات متناسب به نظر برسد. وقتی شما به عنوان یک خریدار نیم بوت بدانید شکل بدنتان کدام است، انتخاب نیم بوت های زنانه مد روز که متناسب شکل بدنتان باشد آسان تر می شود و ظاهرتان زیبا تر خواهد بود. در ادامه انواع اشکال بدن و سبک بوت زنانه ای که متناسب با آن است ارائه می شود.

بوت و نیم بوت زنانه مناسب شکل بدن گلابی

شکل بدن گلابی به بدن هایی گفته می شود که پایین تنه بزرگتری نسبت به بالاتنه دارند. برای کسی که شکل بدن گلابی دارد بوت های پاشنه دار، به خصوص پاشنه مبلی مناسب تر هستند. با این کار توجه را از قسمت پایین تنه دور کرده و به بلندتر و لاغرتر به نظر رسیدن پاها کمک می کنید.

مناسب برای شکل بدن مثلث وارونه

افرادی که شکل بدن مثلث وارونه دارند، از بالاتنه و شانه های پهنی برخوردار هستند. این افراد می خواهند ساق پاهای لاغرشان پرتر به نظر رسیده و دوست دارند توجه را از بالاتنه پهن خود دور کنند. برای این افراد بوت های زنانه کارشده (تزئینات متنوع مثل نگین و گلدوزی) و بوت هایی با رنگ روشن، مناسب ترین گزینه است.

مناسب شکل بدن مستطیلی

افراد با شکل بدن مستطیلی کمرهای پهنی دارند. باید به شکل بدن این افراد کمی انحنا افزود، بنابراین بوت هایی که جزییات زیادی دارند بهترین انتخاب برای این افراد محسوب می شوند.

بوت و نیم بوت زنانه مناسب برای شکل بدن سیبی

کسانی که دارای شکل بدن سیبی هستند، بالاتنه گرد و پهن دارند. افراد با این شکل بدن باید بوت و نیم بوتی را انتخاب کنند که ساق پاهایشان را پرتر نشان دهد تا بدنشان متعادل تر به نظر برسد. بوت زنانه با رنگ روشن برای این افراد انتخابی مناسب است و بهتر است این مدل نیم بوت و بوت از چزئیات زیادی برخوردار باشد.

بهتر است قبل از خرید نیم بوت از شکل بدن خود آگاه باشید تا بوت و نیم بوت شما علاوه بر تناسبی که با دیگر لباس هایتان برقرار می کند با بدن شما هم متناسب باشد.

رعایت تناسب بین بوت و لباس

نیم بوت ها باید با بقیه لباس هایی که می پوشید متناسب باشند. بنابراین، مهم است که نیم بوت هایی را خریداری کنید که با یکی یا چند تا از لباس های شما در تناسب کامل باشد. به یاد داشته باشید از خرید بوت ها فقط به خاطر اینکه زیبا هستند خودداری کنید. یک نکته حائز اهمیت دیگر آن است که هرچه نیم بوت شما بلندتر باشد، باید دامن کوتاهتری با آن بپوشید. وقتی خانم ها با نیم بوتشان دامن هایی می پوشند که روی زانو یا زیر آن قرار می گیرد، پاهایشان از آنچه واقعا هست کوتاه تر به نظر می رسد. این قانون برای شلوارک ها و پیراهن ها هم صادق است.

جنس نیم بوت شما هم باید در تناسب با سبک دیگر لباس هایی که پوشیده اید باشد. برای مثال، یک بوت مخمل با طرح پوست پلنگ با یک سارافون، هیچگونه هماهنگی ندارد؛ اما همین بوت با یک دامن کوتاه جین یا یک شلوار جین و یک بلوز ساده هماهنگی بسیار خوبی خواهد داشت. اینکه نیم بوتی را انتخاب کنید که در کنار دیگر لباس هایتان زیبا به نظر برسد می تواند زیبایی سبک شما را دوچندان کند.

هر نیم بوت متناسب یک مناسبت

مهم است که نیم بوتتان را متناسب با مناسبت های مختلف تهیه کنید. در ادامه بعضی از این موقعیت ها و مناسبت ها و نیم بوت متناسب با آن را معرفی می کنیم:

اگر می خواهید کمی مرکز توجه باشید، بوت های زنانه پاشنه میخی یک انتخاب هوشمندانه هستند. به وسیله این سبک از بوت های زنانه بر قد شما افزوده شده و نگاه ها را به خود معطوف می کنید.

برای یک قرار ملاقات کاری، مطمئناً باید خیلی مرتب و شیک باشید؛ بنابراین یک بوت دست دوز زیبا برای این موقعیت نتیجه ای فوق العاده خواهد داشت.

اگر کسی برای پیاده روی در شرایط سخت مثل کوهنوردی یا جنگل اقدام به خرید نیم بوت می کند، نیم بوت کوهستانی انتخاب کنید تا از جنس موادی محکم و ضدآب باشند.

هرکدام از نیم بوت ها برای هدفی خاص تهیه شده اند که برای یک خرید هوشمندانه باید هدف از خرید نیم بوت را برای خودتان مشخص کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

انواع مختلفی از نیم بوت زنانه وجود دارد. شما باید انواع مختلف نیم بوت را بشناسید تا بدانید کدام نیم بوت برای کدام سبک از لباس مناسب است. در ادامه انواع مختلف نیم بوت را معرفی و بررسی می کنیم تا خریداران این مدل کفش زنانه بتوانند انتخاب هایی مناسب و عالی داشته باشند.

انواع مختلف نیم بوت زنانه

نیم بوت های نوک تیز

به طور کلی، نیم بوت های نوک تیز کفش هایی رسمی و شیک هستند. نوکِ تیز این نیم بوت ها و پاشنه های پهن آن ها باعث می شود در دنیای مد جایگاه ویژه ای داشته باشند. نیم بوت های نوک تیز را باید همیشه تمیز نگه دارید تا ظاهر خوش سبک این مدل نیم بوت زنانه بتواند به بهترین شکل خودش را نشان بدهد.

البته اگر پنجۀ پای به نسبت بزرگی دارید، از کفش های نوک تیز پرهیز کنید. این کفش ها بیشتر برای پنجه های کوچک و باریک ساخته شده اند و می توانند به پای شما آسیب برسانند.

اگر پنجۀ پای به نسبت بزرگی دارید، از کفش های نوک تیز پرهیز کنید

نیم بوت های پاشنه مبلی

طراحی نیم بوت های پاشنه مبلی به این صورت است که وزن کل بدن را به طور مساوی بر روی پاها پخش کند و در عین حال برای ظاهر زنانه شما کمی افزایش قد هم داشته باشد.

نیم بوت های پاشنه مبلی باعث افزایش قد شما می شود

نیم بوت های پاشنه استیلتو یا میخی

این مدل نیم بوت زنانه ظاهری بلند قد برای شما به ارمغان می آورد. این مدل نیم بوت، سبکی به روز در دنیای مد محسوب می شود که به شما اعتماد به نفس و قدرت می بخشد.

نیم بوت های پاشنه استیلتو یا میخی به شما اعتماد به نفس و قدرت می بخشد

نیم بوت زنانه با پاشنه های بلند و پهن

این نوع مدل نیم بوت زنانه به نیم بوت هایی گفته می شود که پاشنه های بلند و کف بزرگی دارند. با این نیم بوت ها قد شما بلندتر می شود. این نوع از نیم بوت های زنانه با دامن های کوتاه استایلی جذاب برای تمام خانم ها به وجود می آورد.

نیم بوت زنانه با پاشنه های بلند و پهن با دامن های کوتاه استایلی جذاب برای خانم ها به وجود می آورد

با نیم بوت های زنانه بدرخشید

اینکه بدانید چگونه یک نیم بوت را با دیگر لباس های خود هماهنگ کنید بسیار مهم است. در ادامه نکاتی درباره استفاده از این مدل کفش زنانه ارائه می شود:

نیم بوت شما باید با رنگ لباس های پایین تنه شما هماهنگ باشد. مثلاً، نیم بوت های مشکی با شلوار جین چسبان مشکی یا سورمه ای ترکیبی فوق العاده زیبا خواهد بود و نیم بوت هایی به رنگ کرم یا قهوه ای روشن با لباس هایی با همین رنگ ها هماهنگی خوبی برقرار می کند.

از رنگ های متضاد، مثلا شلوار مشکی و نیم بوت سفید دوری کنید، چرا که از لحاظ بصری باعث می شود ساق پایتان به دو قسمت تقسیم شود و این اتفاق از زیبایی استایل شما می کاهد.

شلوار یا لگی که با نیم بوت می پوشید باید جذب باشد تا وقتی درون نیم بوت قرار می گیرد هیچگونه تا و شکستگی به وجود نیاید.

اگر می خواهید سایز پایتان کوچک به نظر بیاید از نیم بوت های چرمی استفاده کنید، زیرا نیم بوت هایی که جنسی غیر از چرم دارند پاها را بزرگتر نشان می دهند.

استفاده زیاد از بند و سگک روی نیم بوت باعث می شود پای شما سنگین به نظر برسد. بنابراین، اگر می خواهید نیم بوت شما تزیینات مختلفی داشته باشد بهتر است نیم بوت هایی به پا کنید که جزئیات ظریفی دارند.

از تناسب نیم بوت خود با بقیه لباس هایتان مطمئن شوید.

هرچه قسمت ساق نیم بوت شما بلندتر باشد، باید سایز دامنان کوتاه تر شود.

با توجه به این نکات در هنگام خرید نیم بوت، ظاهری شیک تر و متناسب برای خود به وجود می آورید.

نیم بوتی را تهیه کنید که با بیش از یکی از لباس هایتان هماهنگ باشد

بوت زنانه

زمانی که می خواهید یک نیم بوت زنانه بخرید، باید برای یافتن نیم بوتی که برایتان مناسب است وقت بگذارید. می توانید برای خرید یک جفت نیم بوت زنانه به بازار یا فروشگاه اینترنتی، کفش فروشی ها و دیگر مغازه های مخصوص فروش کفش بروید. همچنین نیم بوت های زنانه را می توانید در بسیاری از سایت ها و فروشگاه های آنلاین نیز پیدا کنید.

خرید یک نیم بوت مناسب می تواند یک چالش واقعی محسوب شود. فروشگاه های اینترنتی زیادی هستند که نیم بوت های زنانه به فروش می رسانند و روند یافتن نیم بوت مناسب را برایتان راحت می کنند. شما به سادگی می توانید نیم بوت موردعلاقه خود را به صورت آنلاین تهیه کنید. می توانید در حالی که در جستجوی یک جفت نیم بوت زیبا در یک سایت فروش کفش اینترنتی هستید، کمد لباس تان را در خانه تطبیق داده و مطمئن شوید که کدام نیم بوت برای سبک لباسی شما مناسب تر است.

خرید آنلاین

برای خرید نیم بوت به صورت آنلاین لازم است در ابتدا بدانید که به دنبال کدام نوع از انواع نیم بوت های زنانه هستید و بر اساس شکل بدن خود اقدام به خرید این مدل کفش زنانه کنید. مثلاً، اگر شکل بدن گلابی دارید، باید در سایت به دنبال نیم بوت پاشنه مبلی بگردید. بهتر است برای حصول بهترین نتیجه جستجوی خود را محدودتر کنید. برای این موضوع می توانید مثلاً برای پیراهن کرمی خود عبارت «نیم بوت پاشنه مبلی کرمی» و برای دامن کوتاه خود عبارت «نیم بوت پاشنه میخی مشکی » را جستجو کنید. با محدود کردن روند جستجوی خود می توانید راحت تر و سریع تر به آنچه در جستجویش هستید برسید.

سخن پایانی

در هنگام خرید نیم بوت زنانه باید فرم بدن و سبک لباسی که می پوشید را به عنوان یک راهنما در نظر داشته باشید. براساس شکل پا، شکل بدن، سبک لباس هایی که می پوشید و موقعیت ها و مناسبت هایی که اکثراً در آن ها قرار می گیرید خرید کنید. این روش به شما کمک می کند بهترین انتخاب و خرید نیم بوت زنانه را داشته باشید. شما می توانید از میان انواع مختلف، سبک های متفاوت و طراحی های متعدد نیم بوت های زنانه یک جفت نیم بوت زیبا که با سبک و استایل شخصی شما هماهنگی بیشتری دارد انتخاب کنید.

بهتر است انواع مختلف نیم بوت ها را بشناسید تا بتوانید بهترین انتخاب را از میان آن ها داشته باشید. نیم بوتی را تهیه کنید که با بیش از یکی از لباس هایتان هماهنگ باشد، چراکه این مدل کفش زنانه کاملا انعطاف پذیر است و می تواند با هر استایلی هماهنگ شود. بهتر است شکل بدن و سبک شخصی خود را بشناسید تا بتوانید بهترین گزینش را از میان انواع مختلف نیم بوت های زنانه داشته باشید.

منبع: blog.bamilo.com

منبع: پارس نیوز

خبر بعدی:

شیوه‌ای جدید برای پیشگیری از عوارض مصرف دارو در بدن

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان اعلام کرده‌اند در آینده نه چندان دور ربات‌هایی کوچک به نجات جان انسان‌ها می‌شتابند؛ این ربات‌ها حاوی دارو‌های مورد نیاز برای درمان بیماری‌های مختلف هستند و دقیقاً داروها را به منطقه‌ آسیب دیده و نیازمند درمان، می‌رسانند. نحوه عملکرد ربات‌های دارورسان ربات‌های دارورسان در بدن انسان شنا می‌کنند و دارو را به عضو آسیب دیده می‌رسانند، نحوه ورود این ربات‌ها به بدن انسان از راه بلعیدن است. ربات‌ها از ترکیب نوعی ژل و نانو ذرات مغناطیسی تشکیل شده‌اند و تحت تاثیر میدان الکترونیکی می‌توانند از خارج از بدن انسان کنترل شوند.

نحوه حرکت این ربات‌ها از راه رگ‌های خونی در بدن انسان و سرعت حرکت آن‌ها متفاوت است.

دانشمندان بر این باورند که دارو‌ها می‌توانند به وسیله ربات‌های میکروسکوپی دگرگونی ظاهری پیدا کنند و سبب سلامت بدن انسان و دریافت میزان کافی از دارو‌های مورد نیاز شوند.

ساخت ربات‌های میکروسکوپی (micrororobot) به وسیله محققان سوئیسی انجام و شیوه ساخت و آزمایش‌های صورت گرفته درمجله (Science Advances) منتشر شده است.

شیوه ساخت این ربات‌ها با استفاده از اصول طراحی اریگانی و به حالت سه بعدی انجام شده است.

برای سهولت حرکت ربات‌ها دررگ‌های خونی، نحوه حرکت باکتری‌ها درزمان ورود به بدن انسان مد نظر کارشناسان قرار گرفته است؛ باکتری‌ها نوعی باله در انت‌های بدن خود دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد مانند ماهی درون رگ‌های خونی شنا کنند. کارشناسان سازنده این ربات نوعی فرورفتگی در ساختار ربات‌ها ایجاد کرده‌اند که به آنها اجازه می‌دهد درون جریان خون بدن انسان شنا کنند.

ربات ساخته با طراحی مشابه باکتری بسیار سریع‌تر از سایر نمونه‌های پژوهشی در جریان خون بدن انسان شنا می‌کند و تلاش کارشناسان ساخت رباتی سازگار با بدن انسان است که به وسیله سیستم ایمنی مورد حمله قرار نگیرد.

دگرگون شدن شکل ربات درون بدن انسان نیز می‌توان روی دهد، به طور مثال زمانی که آن‌ها با ساختار ویسکوزیته یا اسمزی مواجه می‌شود به سرعت دچار دگرگونی ظاهری می‌شود تا سرعت و مانورپذیری خود را بدون از دست دادن کنترل مسیرحرکت حفظ کنند.

درمرحله بعدی کارشناسان درصدد هستند ربات‌هایی طراحی کنند که درمایعات مختلف بدن انسان حتی مایع نخاعی بتواند حرکت کند و دارو را به عضو آسیب دیده برساند.

یکی از برتری‌های روش استفاده از ربات برای تحویل دارو به عضو هدف، جلوگیری از آسیب دیدن اعضای سالم بدن و بروز عارضه‌های ناخواسته است که یکی از اصلی‌ترین جنبه‌های منفی مصرف داروست.

محققان همچنین در نظر دارند در آینده با پیشرفت فناوری استفاده از ربات‌های دارورسان را ارزان کنند تا بتواند به طور وسیع در سطح دنیا مورد استفاده بیماران و کادر درمانی قرار گیرد.

منبع: healthmedicinet

انتهای پیام/

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۷۸۷۲۷۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اگر بدون لباس فضانوردی به سیارات دیگر سفر کنید چه اتفاقی برای بدن می‌افتد؟
 • لباس دخترانه مجلسی و شیک (+عکس)
 • خواص شگفت انگیز ظروف مسی برای بدن
 • شامپو بدن خانگی بسازید+ دستور تهیه
 • انتخاب ترين‌های قرآنی و بن خرید رایگان در نمایشگاه قرآن
 • مجید توکلی کیست؟
 • کوچ بزرگ زنانه از کوچه مروی به مترو!
 • با مردی که با لباس زنانه قصد فرار داشت بیشتر آشنا شوید
 • توکلی در جلسه شورای شهر تهران چه می‌کرد؟
 • ست های زمستانی زنانه (عکس)
 • مجید توکلی کیست و در جلسه شورای شهر تهران چه می‌کرد؟ +عکس
 • وقتی تابلوهای آرایشگاه‌های زنانه، فضای شهر را تسخیر می‌کند!
 • اداره یک آرایشگاه زنانه به دست پسر 6 ساله !+فیلم
 • 9 نکته به درد بخور برای بازدید از «اهرام جیزه» (+عکس)
 • آیا می‌توان مدیر کم‌کار و بی‌اثر را مجازات کرد؟/ 14 برنامه دشمنان علیه ایران
 • تقویم آموزشی دانشگاه‌های تهران در نیم‌سال دوم
 • تقویم آموزشی دانشگاه‌های تهران در نیم‌سال دوم + جدول
 • چند نکته مهم مخصوص خانمهایی که می خواهند لاغر شوند
 • درد دل زنانه بهاره رهنما و فائزه هاشمی!