رکنا: همه ما کم و بیش با جادو و جادوگری آشنا هستیم. افراد بسیاری در سراسر دنیا وجود دارند که می توانند با هنر خود، ساعت ها دیگران را سرگرم نموده و مهارتشان را به نمایش بگذارند. آن ها ترفندهایی را فرا گرفته اند که مردم عادی از آن ها بی اطلاع هستند. به همین دلیل، این گونه کارها می توانند افراد زیادی را تحا تاثیر قرار دهند.

حجم ویدیو: 15.97M | مدت زمان ویدیو: 00:02:00

مسئله ای که درباره اش صحبت می کنیم، به حدی گسترده است که می توان کارهای ساده آن را به راحتی فرا گرفت. برای غیب نمودن و یا ظاهر کردن یک شی، نیاز به انجام کارهای عجیب و غریب نیست. اگر تاکنون به پشت پرده مراسم شعبده بازی دقت کرده باشید، حتما توانسته اید به این نکات پی ببرید. ما نیز قصد داریم کارهای ساده شعبده بازی را به شما یاد دهیم. «اسکار اوون» فردی است که با استفاده از خودکار، هنر Art جادو را به نمایش می گذارد. وی می تواند آن را غیب نموده، ظاهر کند و یا به جای دیگری بفرستد. حرکات سریع دست، در انجام این حیله ها بسیار مهم هستند.

منبع: رکنا

خبر بعدی:

چالش های تجارت الکترونیک/لزوم بازبینی نماد اعتماد الکترونیکی

تجارت الکترونیک در سال های اخیر در بسیاری از کشورها به سبکی برای انجام مبادلات تبدیل شده است. این روش علاوه بر مزایای آن نقاط ضعفی نیز دارد که برای بهبود در استفاده باید نسبت به رفع آنها اقدام کرد از آن جمله نماد اعتماد الکترونیکی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، روش های داد و ستد و مبادلات سال به سال تغییر می کند و در سال های اخیر با استفاده از فناوری های روز سبک و روش انجام مبادلات تجاری نیز تغییر کرده است. تمامی این تغییرات در راستای سهولت در انجام مبادلات تجاری بوده است. یکی از روش هایی که در سال های اخیر در میان کشورهای مختلف رواج یافته و مورد استقبال قرار دارد «تجارت الکترونیک» است.

 

تجارت الکترونیک به معنی انجام معاملات تجاری، از طریق ابزارهای الکترونیکی مانند اینترنت، تلفن، تلویزیون و کامپیوتر است.  تجارت الکترونیک نیز مانند هر تکنولوژی دیجیتالی یا بازار خرید دیگری که بر مصرف‌کننده‌ استوار است، در طول سال‌ها تکامل یافته است. با محبوب‌تر شدن دستگاه‌های تلفن همراه، تجارت گوشی همراه نیز بازار مختص خود را پیدا کرده است. با ظهور سایت‌هایی مانند فیس‌بوک و شبکه‌های اجتماعی به محرک مهمی برای تجارت الکترونیک مبدل شده‌اند.

بازار در حال تغییر، فرصت بزرگی را برای کسب‌و‌کارها فراهم می‌کند تا ارتباط خود با مشتری را بهبود دهند و بازار خود را در دنیای آنلاین گسترش دهند. تا سال ۲۰۱۳، میزان فروش جهانی تجارت الکترونیک، به ۱.۲ تریلیون (۱۰۰۰ میلیارد) دلار رسید و میزان فروش گوشی تلفن همراه در ایالات متحده نیز، به ۳۸ میلیارد دلار رسید. بیش از ۴۰ درصد از کاربران اینترنت (در مجموع یک میلیارد نفر)، کالاهایی را به صورت آنلاین خریداری کرده‌اند. این ارقام همچنان به رشد خود ادامه می دهند چون استفاده از گوشی همراه و اینترنت هم در ایالات متحده و هم در بازارهای در حال توسعه در سراسر جهان، در حال گسترش است.

 

در تجارت الکترونیک نیز مانند تجارت سنتی، چهار دسته‌بندی وجود دارد که عبارتند از «تجارت به تجارت»، «تجارت به مصرف‌کننده»، «مصرف‌کننده به تجارت» و «مصرف‌کننده به مصرف‌کننده»

 

(تجارت به تجارت) شامل شرکت‌هایی است که با یکدیگر تجارت انجام می‌دهند. برای مثال، تولیدکنندگانی که محصول خود را به توزیع‌کنندگان می‌فروشند و عمده‌فروشانی که محصولاتی را به خرده‌فروشان می‌فروشند.

 

(تجارت به مصرف‌کننده) شامل تجارت‌هایی است که از طریق فروشگاه‌های اینترنتی و بدون نیاز به هر گونه تعامل با انسان، کالاهایی را به عموم مردم می‌فروشند. این همان تصوری است که بیشتر مردم از «تجارت الکترونیک» دارند. برای نمونه می‌توان به فروشگاه اینترنتی آمازون اشاره کرد.

 

(مصرف‌کننده به تجارت) در تجارت الکترونیک C2B، مصرف‌کنندگان پروژه‌ای با بودجه‌ای مشخص‌شده را به صورت آنلاین ارسال می‌کنند و شرکت‌ها برای انجام آن پروژه، پیشنهاد قیمت می‌دهند. سپس مصرف‌کننده پیشنهادهای قیمت را بررسی می‌کند و شرکت مورد نظر خود را انتخاب می‌کند. وب‌سایت Elance نمونه‌ای از این نوع تجارت الکترونیک است.

 

(مصرف‌کننده به مصرف‌کننده) این نوع تجارت، در تبلیغات دسته‌بندی‌شده‌ آنلاین، انجمن‌ها یا بازارهایی انجام می‌شود که در آن افراد می‌توانند با یکدیگر، کالا خرید و فروش کنند. Craigslist، eBay و Etsy نمونه‌هایی از این نوع تجارت الکترونیک هستند.

 

راحتی، صرفه جویی در زمان و وجود طیف گسترده ای از گزینه های مختلف، دسترسی 24 ساعته، ساده شدن پرداخت های دوره ای و تراکنش های فوری تنها بخشی از مزایای تجارت الکترونیک است. وجود این مزایا باعث شده است تا این نوع از تجارت در کشور ما نیز در سالهای اخیر مورد استقبال قرار گرفته و شاهد رونق آن باشیم.

 

گسترش تجارت الکترونیک در کشور نهادهای حاکمیتی را به منظور قانونگذاری و نظارت بر نحوه فعالیت کسب و کارهای جدید به عنوان یکی از ستون‌های اقتصادی ایجاد کرد که از جمله مهم ترین این سازمان‌ها مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در کشورمان به عنوان متولی برای فعالیت قانونی در حوزه کسب و کارهای آنلاین است. نماد اعتماد الکترونیک مجوز و نشانی از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت است که به عنوان تاییدیه به فعالیت های تجاری قانونمند در فضای مجازی که صاحب امتیاز آن احراز صلاحیت شده، اعطا می شود و یکی از مجوزهای اصلی در کنار پروانه کسب برای فعالیت کسب و کارها در فضای مجازی  محسوب می شود.

نماد اعتماد الکترونیکی در واقع مجوز عمومی کسب و کارها در اینترنت و نشانه قانونی بودن فعالیت کسب و کار اینترنتی است که صرف نظر از رشته و تخصص کسب و کارها به عنوان نماد اعتماد به آنها باید به عنوان الزام دریافت شود.

 

این نماد با هدف اعتماد سازی و رسمیت دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی و حمایت از حقوق مصرف کننده و جلوگیری از آسیب های احتمالی در ابعاد مختلف اعم از امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تشکیل شد اما برخی از کسب و کارها با جعل این نماد و از سویی دیگر تعلق نماد اعتماد الکترونیک از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک به برخی کسب و کارهای ناسالم بدون نظارت دوره‌ای مشکلات بزرگی را ایجاد کرد که از جمله آنها باید به سکه ثامن اشاره کرد از این رو بسیاری از کارشناسان معتقدند که باید در زمینه اعطای نماد و نظارت بر این مجوز در کسب و کارها تغییراتی زیرساختی و مهم انجام شود.

 

پیرو نظرات کارشناسان سازمان توسعه تجارت الکترونیک اعلام کرده بود که تلاش و فعالیت‌هایی را شروع کرده است. رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در این باره به ایبنا گفته است: «ماموریت اصلی مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت در سال آینده استانداردسازی خدمات تجارت الکترونیکی است و در این زمینه از نظرات کارشناسان استفاده شده و از انتقادات و پیشنهادات فعالان اکوسیستم و کارشناسان استقبال می‌شود؛ در حال حاضر برای رفع مشکلات ای نماد، سامانه ای نما اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک بازبینی و مهندسی شده و هدف سازمان رتبه بندی نماد و اعطای نماد بر اساس نحوه فعالیت و وضعیت شرکت‌های تجارت الکترونیکی است.»

«علی رهبری» اضافه کرده است: «در زمینه نماد اعتماد الکترونیک تا به امروز مشکلاتی وجود داشته و مرکز توسعه تجارت الکترونیک به دنبال تسهیل و نظارت جدی و با دقت بالا برای دریافت کنندگان نماد اعتماد الکترونیکی به منظور نظارت بر فعالیت کسب و کارهای آنلاین و جلوگیری از هرگونه مشکلی برای کسب و کارها و مشتریان آنها است.»

 

یادآور می شود: تجارت الکترونیک، برای نخستین بار در دهه‌ ۱۹۶۰ و از طریق یک مبادله‌ی الکترونیکی داده‌ها (EDI) بر روی شبکه‌های ارزش افزوده (VANs) معرفی شد و با افزایش دسترسی به اینترنت و ظهور فروشندگان آنلاین محبوب در دهه‌ ۱۹۹۰ و اوایل دهه‌ ۲۰۰۰، رشد کرد. برای نمونه، وب‌سایت آمازون، کار خود را در سال ۱۹۹۵ و در گاراژ جف بزوس به عنوان کسب‌و‌کار حمل‌و‌نقلِ کتاب شروع کرد یا وب‌سایت EBay که امکان خرید و فروش آنلاین میان مصرف‌کنندگان را فراهم می‌کند، در سال ۱۹۹۵ مزایده‌های آنلاین را به جهان معرفی کرد و در سال ۱۹۹۷ و با استقبال شدید از عروسک‌های Beanie Babies، شهرت و محبوبیت بسیار زیادی یافت. با افزایش تعداد کاربران اینترنتی، بسیاری بر این باورند که به زودی تجارت الکترونیک به روش اصلی انجام معاملات تجاری مبدل می‌شود./

پایان پیام/50

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۹۲۰۲۰۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دعوت از همه برای پیوستن به کمپیننوروز ساده/ دشمن می‌خواهد با گرانی‌های بی‌سابقه سطح نارضایتی‌ها را بالا ببرد
 • آیت الله مومن هیچ گاه زندگی ساده را ترک نکرد
 • اتفاق عجیبی که برای آیت‌الله مؤمن در بیمارستان رخ داد
 • نگاهی به کلکسیون جذاب خودروهای مایکل جکسون
 • جهنمی که آزمون و هم تیمی‌هایش از آن رد شدند + فیلم
 • مبارزه با بیماری های قلبی با یک تکنیک ورزشی ساده
 • راهکار‌های ساده برای سالم ماندن
 • روحانیت متعهد، به خون سرمایه‌داران زالوصفت تشنه است و هرگز با آنان سر آشتی نداشته و نخواهد داشت
 • حمله سردار نقدی به دولت روحانی، سیدمحمد خاتمی و هاشمی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی خود ماست| باید رییس‌جمهوری ساده‌زیست انتخاب کنیم| بزرگترین افتخار ایرانی‌هاست که ولی فقیه در راس امور کشور است| رضاخان بی‎سواد، فقیر، دزد و غارتگر اموال مردم بود| انقلاب
 • ظاهر متفاوت بن سلمان در دیوار چین! + عکس
 • کدام کار خانه برای زنان باردار خطرناک است؟
 • گزارش تمرین پرسپولیس؛ حسین ماهینی و محمد انصاری دویدن نرم را آغاز کردند
 • گواردیولا: هنوز آماده رقابت با بزرگان نشده‌ایم
 • ماهینی و همتی کار با توپ را آغاز کردند
 • علمای اصیل اسلام هرگز زیر بار سرمایه‌داران و پول‌پرستان و خوانین نرفته‌اند
 • «آشغال‌های دوست‌داشتنی» وارد سینماها شدند/ «جن زیبا» بر روی پرده نقره‌ای ظاهر شده است
 • کسب و کارهای آنلاین زیر حملات گسترده «دیداس»
 • هدیه عجیبی که آقای گل الهلال دریافت کرد! +عکس
 • «ابوبکر البغدادی» در عراق ظاهر شد