دریافت فیلم دانلود با کیفیت 360 دانلود با کیفیت 480 دانلود با کیفیت 720 دانلود با کیفیت 1024 خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

محمد شول بازیکن فوتبال آلمان است. محمد شول ۸ قهرمانی بوندسلیگا را تجربه کرده و از این لحاظ رکورد دار است. در این ویدئو هتریک دیدنی مهمت شول مقابل مونیخ در سال  ۱۸۶۰ در دربی مونیخ را مشاهده می کنید.

منبع: پارس فوتبال

خبر بعدی:

از آلدایر و رائول تا انریکه و پروین؛ بازگشت شماره های بازنشسته به دنیای فوتبال

در این یادداشت قصد داریم نگاهی به بازیکنانی داشته باشیم که دیگر شماره های آن ها بایگانی نبوده و پیراهن آن ها باردیگر به دنیای فوتبال بازگشته است.

طرفداری - در دنیای فوتبال همیشه بازیکنانی وجود دارند که به دلیل اسطوره شدن و احترام زیادی که هواداران و باشگاه ها برای آن ها قائل بودند، شماره های این چنین بازیکنانی برای همیشه بایگانی شده اند.

بازیکنان و خریدهای جدید نیز به دلیل احترام به اسطوره های آن باشگاه معمولا شماره هایی که بایگانی شده اند را به تن نمی کنند. اما مواردی نیز وجود داشته که باشگاه پس از مدتی از ممنوعیت پوشیدن پیراهن توسط بازیکنان جدید چشم پوشی کرده و اجازه آن را صادر کرده است. در این یادداشت که ترجمه ای از سایت Squawka است، قصد داریم تا شما را با مهم ترین شماره هایی که دیگر در بایگانی نیستند، آشنا سازیم.

گالاتاسارای (شماره 3)

مهم ترین و پرهوادارترین باشگاه کشور ترکیه، تیمی جز گالاتاسارای نیست. باشگاهی که اگر به تالار افتخارات آن دقیق تر بنگریم، متوجه می شویم که با 21 قهرمانی در لیگ، 17 قهرمانی در جام حذفی و حتی قهرمانی در جام یوفا در سال 2000، گالاتاسارای تا چه حد تیمِ پرعظمتی در فوتبال ترکیه به حساب می آید. اکثر موفقیت های این تیم سرشناس ترکیه ای در دهه 90 میلادی به دست آمده و مدافعی به نام «بولنت کورکماز» بخش جدایی ناپذیری از این موفقیت ها به حساب می آید. کورکماز بازیکنی تک باشگاهی به حساب می آید که تمام دوران ورزشی خود را با 600 بازی برای گالاتاسارای در طول سال های 1987 تا 2005 سپری کرده است. این باشگاه ترکیه ای به پاس قدردانی و احترامی که برای او قائل بود، شماره 3 کورکماز که در طول 18 سال بازی برای گالاتاسارای می پوشید را پس از پایان دوران ورزشی او بایگانی نمود. اما عمر این بایگانی بیش از 2 سال به طول نینجامید و شماره 3 گالاتاسارای در سال 2007 به «اوگور اوچار» مدافع جوان این تیم رسید. پس از اوچار شماره 3 گالا به بازیکنانی چون فیلیپه ملو و مایکون پریرا رسید.

راپیدوین (شماره 5)

در راپیدوین شماره 5 دارای جایگاه ارزشمندی برای هواداران این تیم اتریشی است. شماره 5 این تیم به مدت 16 سال بر تنِ «پیتر شوتل» بوده است. این مدافع از سال 1986 تا 2002 با پیراهن این باشگاه مطرح اتریشی بازی کرد و در سال 2002 با شماره 5 راپیدوین از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. مسئولان راپید تا سال 2013 این شماره را بازنشسته کرده بودند که در نهایت پس از 11 سال بار دیگر شماره 5 از بایگانی درآمد و به «توماس پتسوس» هافبک دفاعی یونانیِ این تیم رسید. پس از پتسوس نیز این شماره به مدافعی دیگر از کشور بلژیک رسید و بر قواره «بولی بولینگولی امبومبو» نشست.

رم (شماره 6)

آلدایرِ برزیلی مسلما یکی از مدافعان محبوب در ترکیب جالوروسی بوده است. مدافعِ میانی بسیار دوست داشتنی و با اخلاق تیم آاس رم که به مدت 13 سال در ترکیب گرگ ها به میدان می رفت. این مدافع برزیلی در شرایطی که می توانست بازوبند کاپیتانی رم را بر بازو ببندد، ترجیح داد تا این مسئولیت و بازوبندِ با ارزش این تیم را به فرانچسکو توتی ببخشد. همین موضوع و البته کیفیت بسیار بالای بازی آلدایر باعث شد تا محبوبیت او نزد هواداران رمی، دوچندان شود. آلدایر در رم شماره 6 را بر تن می کرد و یکی از ستون های درخشش این تیم در فصل 01-2000 بود که به فتح سری آ توسط رم انجامید. این مدافع برزیلی در سال 2003 از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و باشگاه رم به پاس خدمات و محبوبیت او به مدت یک دهه، شماره پیراهن او را بایگانی نمود. سرانجام در سال 2013 شماره 6 رم نیز از بایگانی بیرون آمد و به کوین استروتمن هلندی رسید.

پرسپولیس، شالکه و استابک (شماره 7)

پرسپولیس، باشگاهی شناخته شده در فوتبال ایران شناخته می شود و این تیم در تاریخ خود سه پیراهن را بازنشسته کرده است. البته دو شماره از این تعداد از بایگانی در آمده اند و تنها یک شماره باقی مانده که هنوز در بایگانی این باشگاه است. شماره 24 تیم پرسپولیس به یاد هادی نوروزی، کاپیتان فقید این باشگاه برای همیشه در بایگانی باقی خواهد ماند. شماره 12 متعلق به هواداران بوده است، اما ابوالفضل درویشوند دروازه‌بان ذخیره پرسپولیس که پیش از بایگانی این شماره را می‌پوشیده هنوز صاحب آن است. اما مهم ترین شماره و خاطره انگیزترین آن مربوط به پیراهن شماره 7 است که سال ها بر تن اسطوره این تیم یعنی علی پروین بوده است. این شماره در سال 1987 بازنشسته شد و پس از سال ها از بایگانی درآمد و به پسر او، محمد پروین رسید. پس از محمد پروین بازیکنانی چون حسین بادامکی و حمیدرضا علی عسگری نیز آن را پوشیدند و در حال حاضر این پیراهن بر تن سروش رفیعی است.

از فوتبال ایران که دور شویم، به یکی از بازیکنان اسطوره ای رئال مادرید می رسیم. رائول گونزالس در سال های پایانی بازیگریش به فوتبال آلمان و باشگاه شالکه پیوست و دو سال فراموش نشدنی را با این تیم آبی پوش آلمانی داشت. باشگاه شالکه پس از جدایی رائول از این تیم در سال 2012 تصمیم گرفت تا مدتی شماره 7 را بازنشسته کند. البته عمر این بازنشستگی کم بود و یک سال بعد شماره 7 شالکه بر قواره بازیکنی چون «مکس مِیر» پدیده جوان آبی ‌های گلزن‌کرشن نشست. داستان شماره های 7 برای باشگاهی چون استابک در لیگ نروژ نیز تکرار شد و این شماره برای مدتی به «کریستر باسما» تعلق داشت. پس از باسما باشگاه استابک تصمیم گرفت تا مدتی این شماره را بایگانی کند؛ اما پس از مدتی این شماره به «ریموند گیاسی» وینگر غنایی این تیم رسید.

پاچوکا (شماره 8)

هرچند «گابریل کابایرو» برای شش باشگاه مختلف در فوتبال آرژانتین و مکزیک به بازی پرداخته است، اما بهترین دوران این هافبک-مهاجمِ نام آشنای مکزیکی در تیم پاچوکا بوده است. کابایرو نقش پررنگی در قهرمانی های پاچوکا در دهه 90 و اوایل هزاره جدید میلادی داشته است. این بازیکن شماره 8 را می پوشید و هنگامی که در سال 2009 با این شماره از دنیای فوتبال خداحافظی کرد، باشگاه پاچوکا به احترام او تا سال 2014 این پیراهن را بایگانی نمود. در سال 2014 شماره 8 پاچوکا به دیگر بازیکن سرشناس فوتبال مکزیک یعنی «ایروینگ لوزانو» رسید. وینگر هجومی تیم ملی مکزیک در سال 2017 پاچوکا را به مقصد فوتبال هلند و باشگاه آیندهوون ترک کرد و پس از دو سال، هنوز کسی در تیم پاچوکا پیدا نشده که این شماره را بر تن کند.

کلن و لیورنو (شماره 10)

شماره 10 برای هر تیمی و هواداران آن، شماره خاصی است. از مارادونا و پله در گذشته گرفته تا لیونل مسی در حال حاضر این پیراهن باارزش را پوشیده اند و هرکدام با بازی های فوق العاده ای که در قامت این شماره داشته اند، خاطرات ارزشمندی را از خود به یادگار گذاشته اند. باید توجه داشت که نمی توان انتظار داشت هیچ باشگاهی بتواند این شماره ارزشمند را برای همیشه بازنشسته سازد. اتفاقی که برای دو تیم کلن و لیورنو نیز رخ داد. لوکاس پودولسکی برای سال ها در تیم کلن بازی می کرد و شماره 10 این تیم را می پوشید. او حتی پس از جدایی از کلن هم عشق و علاقه خود به این تیم آلمانی را بارها ابراز کرده است. باشگاه محبوب او نیز به همین دلیل تا مدتی این شماره را به بازیکنی نداد تا در نهایت این شماره را به «پاتریک هلمس» داد. پس از بازنشستگی هلمس، هنوز کسی شماره 10 کلن را برتن نکرده است. باشگاه لیورنو نیز به پاس خدمات بازیکن و کاپیتان باارزش خود «ایگور پروتی» شماره 10 را بایگانی کرده بود. پس از مدتی شماره 10 لیورنو را «نیکولو جانتی» می پوشد.

بارسلونا (شماره 11)

بارسلونا از جمله باشگاه هایی است که به سختی می توان در آن شماره پیراهن هایی را یافت که بازنشسته باشد. در بلوگرانا همیشه بهترین ها بازی می کنند و اگر بازیکنی نیز از تیم کنار برود، بجای آن ها بازیکنانی با کیفیت بالاتری جانشین خواهند شد. البته یکی از شماره هایی که به نسبت باقی شماره پیراهن هایِ این تیم، مدتی در بایگانی بوده، متعلق به بازیکن جنجالی آبی اناری ها، یعنی لوئیز انریکه است. انریکه در سال 1996 از رئال مادرید به بارسلونا پیوست و به مدت 8 فصل در این تیم مطرح دنیای فوتبال، خوش درخشید. پس از بازنشستگی انریکه در سال 2004، شماره 21 او نیز به مدت 2 سال توسط مدیریت باشگاه بارسلونا بایگانی شد. در سال 2006 شماره 21 بلوگرانا به «لیلیان تورام» مدافعِ فرانسوی ارزشمند این تیم رسید. پس از تورام نیز بازیکنانی چون آدریانو و آندره گومز رسید. این پیراهن در حال حاضر بر تن کارلس آلنیا، هافبک آینده دار اسپانیایی این تیم است.

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت parsfootball.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۵۹۲۷۳۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیش بازی بایرن مونیخ-هرتابرلین؛ باواریایی ها به دنبال شکستن طلسم ٢ ساله
 • نیکو کواچ: رناتو سانچز بابت نیمکت‌نشینی در بایرن مونیخ خوشحال نیست؛ او باید به سخت‌کوشی ادامه دهد
 • زنده نگه داشتن یاد شهدا از ارکان تداوم راه عزتمند انقلاب است
 • ‌رونمایی از سردیس شهید کامران نجات‌الهی و تمبر یاد بود اجلاسیه شهدای کردستان+فیلم
 • یادواره شهدای عملیات بدر و خیبر به یاد شهیدان مهدی و حمید باکری در اردبیل برگزار می شود
 • واکنش سهام‌دار هامبورگ به رفتن مهاجم این تیم به بایرن‌مونیخ
 • کان به هیئت مدیره بایرن‌مونیخ اضافه می‌شود
 • لیورپول – بایرن؛ تساوی با کابوس؟
 • کینهوفر، داور سابق بوندس لیگا: اتلاف وقت بازی، یک رفتار غیرورزشی است؛ بایرن مونیخ نیازی به این مسائل ندارد
 • دانلود آنالیز بازی‌ لیورپول 0-0 بایرن مونیخ از برنامه Champions League Highlights از شبکه BT Sport [همراه با زیرنویس فارسی]
 • شهدایی که با حسرت از آنها یاد می کنیم عند ربهم یرزقونند
 • الیور کان جانشین رومنیگه در بایرن مونیخ
 • فوتبال جهان| جریمه نانت به خاطر گرامی‌داشتن یاد و خاطره سالا
 • طرح «هر جوان، یک نهال» به یاد شهدای استان اردبیل اجرا می شود
 • سهام‌دار هامبورگ در واکنش به انتقال یان فیته آرپ به بایرن مونیخ: فروش استعداد به دشمن تصمیمی آزاردهنده بود
 • خوزستان| یادواره یاد یاران در دزفول برگزار شد +تصویر
 • بیلد: اولیور کان در سال 2020 وارد هیئت مدیره بایرن مونیخ خواهد شد
 • شوک به پرسپولیس: ستاره متعصب در آستانه جدایی + عکس
 • محدودیت حصر کاهش یافت/ طوفان ظریف در مونیخ/ واکنش دو فوتبالیست به اظهارات ظریف و واکنش رهبری/ مگاپروژه ای که ایران را از واردات نفت بی‌نیاز کرد