رکنا: جشن تولد دختر 20 ساله ای در تهران به دلیل اسپری برف شادی به آتش کشیده شد.

حجم ویدیو: 2.09M | مدت زمان ویدیو: 00:00:19

فیلمی بتازگی در فضای مجازی انتشار یافته است که در آن دیده می شود دختری جوان جشن تولد  گرفته و در آن به همراه دختر دیگری  به دردسر شومی می افتد.

وقتی این دختر جوان به همراه دوستش پشت میز کیک تولد قرار می گیرد میهمان ها با برف شادی به آنها هجوم می برند که این اقدام در بین خنده های مردانه و زنانه ادامه پیدا می کند تا اینکه ناگهان برف شادی آغشته به سر و در امتداد میز کیک تولد با شمع های روشن در گوشه ای از میز برخورد می کند و با توجه به اشتعالزایی ناگهان آتش از روی میز روی موها و بدن این دو دختر سرایت کرده و همه را به وحشت می اندازد.

هنوز هیچ اطلاعی از میزان صدمه وارد شده به این دو دختر در دسترس نیست و تحقیقات خبرنگاران رکنا در این زمینه ادامه دارد.

 

 

منبع: رکنا

خبر بعدی:

چهارشنبه سوری از سنت تا هنجار شکنی

زاهدان - ایرنا - چهارشنبه سوری از جمله آیین های کهن و باستانی ایرانیان با پیشینه فرهنگی غنی و زیبا متاسفانه در سالهای اخیر با برخی رفتار های ناپسند به زشتی گراییده و لذت سال نو را به کام برخی از هموطنان تلخ می کند.

به گزارش ایرنا ایران اسلامی با داشتن تمدن چند هزار ساله و فرهنگی غنی در تمام حوزه ها همواره زبانزد و مورد توجه جهانیان بوده است.
نوروز یکی از آیین های باستانی ایرانیان است که با دگرگونی طبیعت و بیداری درختان و چشمه سارها علاوه بر حال طبیعت حال انسان ها را نیز عوض و با طراوت می کند.
پایان هر سال و نزدیک شدن به ماه فروردین و نوروز دارای یک حس خوشایند برای همگان از دوران کهن تاکنون بوده و در این ایام آیین های خاصی از سوی مردم به مناسبت فرا رسیدن سال نو برگزار می شده است.
آیین هایی که با اعتقادات روحی و تزکیه نفس همراه است و باعث تحول حالات رفتاری در انسان همزمان با نزدیک شدن به ایام آغازین سال جدید می شود.
چهارشنبه ‌سوری یکی از جشن‌ ها و آداب مهم ایرانیان محسوب می شود که در غروب روز سه ‌شنبه اسفند ماه با برافروختن و پریدن از روی آتش این روز را گرامی می دارند.
این مراسم نخستین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است که با برافروختن آتش و برخی رفتارهای نمادین دیگر به‌صورت جمعی و در فضای باز درون و بیرون از خانه برگزار می‌شود.
برخی واژه «سور » در ترکیب چهارشنبه ‌سوری را به ‌معنای جشن می‌دانند در حالیکه برخی دیگر «سور» را شکلی دیگر از سُرخ عنوان کرده و آن را نشانه‌ ای از سرخ ‌بودن آتش، یا سرخی و سلامتی فرد می‌دانند.
از جمله آداب مرسوم در این شب افروختن آتش است بطوریکه با گردآوری هیزم، بوته و مانند آن در حیاط خانه ها، خیابان ها در چند دسته و در فاصله های چند متری به صورت متواری چیده و ساعتی بعد از غروب آفتاب افروخته شده و مردان، زنان و کودکان در حالیکه می خوانند «سرخی تو از من، زردی من از تو»، «سردی من از تو، گرمی تو از من» از روی آتش می پرند.
اعتقاد و باور افراد در انجام این کار در این بود که انجام چنین کاری آنان را در طول سال از گزند بیماری و بدبختی محافظت می کند.
در سرزمین کهن سیستان و بلوچستان نیز برگزاری این چنین جشن هایی همواره با پاسداشت آیین های زیبا و سنتی بسیاری همراه بوده و کمتر شاهد انجام برخی ناهنجاری ها در این منطقه بوده ایم.
غلامعلی مرادی یکی از شهروندان سیستان و بلوچستانی در مورد چگونگی برگزاری این گونه جشن ها در زمان های گذشته به خبرنگار ایرنا گفت: چهارشنبه سوری از جمله آیین های زیبا در ایام نوروز است که مردم با شکوه خاصی این روز را گرامی می دارند.
وی ادامه داد: به همراه سایر برادران و خواهرانم یک روز قبل در تهیه هیزم و برپایی آتش برای شب چهارشنبه سوری تلاش می کردیم.
مرادی بیان کرد: مادر با پختن کلوچه، گندم بریان و تخمه هندوانه نوید یک شب خاطره انگیز را به ما می داد.
وی خاطر نشان کرد: یکی از موارد مهمی که در این شب جذابیت مجلس ما را دوچندان می کرد جمع شدن خانواده و آمدن مهمان بود.
محمد زینلی دیگر شهروند سیستانی و بلوچستانی گفت: شاخصه اصلی و ماندگار در شب چهارشنبه سوری دور هم جمع شدن خانواده ها و ایجاد فضایی محبت آمیز در آن شب بود.
وی ادامه داد: خوردن تنقلات ساده اما دلچسب در کنار خواندن اشعار حماسی از شاهنامه و پریدن از روی آتش به همراه پدر و مادر برای ما که کودک بودیم بسیار جذاب و خاطره انگیز بود.
کارشناس علوم اجتماعی در خصوص آیین چهارشنبه سوری گفت: جشن چهارشنبه سوری از قدیم مورد توجه و کانونی برای همبستگی و پیوندهای محلی و اجتماعی بوده است.
سمیه اکبری ادامه داد: دوستی، همدلی، شادی و نشاط و تجربه لذت بخش با هم بودن از جمله خاطرات ثبت شده افراد در این شب است.
وی بیان کرد: برگزاری چنین آیین هایی فرصتی است تا ارزش های ملی را به عنوان یک عنصر فرهنگی ریشه دار شناخته و به نسل بعد از خود به بهترین شکل انتقال دهیم.
این کارشناس اجتماعی بیان کرد: در مقطعی از زمان برخوردهای نامناسبی با این گونه آیین ها انجام شد که همین امر زمینه سوء استفاده و بهره برداری نادرست این مراسمات را ایجاد کرد.
وی تصریح کرد: مدیریت و مشخص شدن مکان هایی به منظور برگزاری این مراسم با مدیریت شهری و برگزاری سالم و صحیح آن می تواند جنبه های آسیبی و انحرافی آن را کم و در شناخت فرهنگ صحیح به نسل جوان کمک کننده باشد.
اکبری آموزش را مهمترین مساله در از بین بردن برخی ناهنجاری ها دانست و اظهار داشت: خانواده به عنوان رکن اصلی تربیتی فرزندان در ترویج و شناخت صحیح این گونه فرهنگ ها تاثیر گذار هستند.

**کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک
مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان گفت: آموزش و فرهنگ سازی عامل مهم و تاثیر گذار در شناخت و از بین رفتن اعمال خطرناک از جمله خطرات چهارشنبه آخر سال دارد.
علی نجفی زاده ادامه داد: مرکز آتش نشانی شهر زاهدان از ابتدای اسفند ماه کمپینی با عنوان« نه به چهارشنبه سوری خطرناک» ایجاد کرده که با مراجعه به مدارس و مراکز شهری کار آموزش به افراد و دانش آموزان را انجام می دهد.
وی با بیان اینکه تاکنون بیشتر مدارس سطح شهر زاهدان زیر پوشش این طرح قرار گرفته اند تصریح کرد: مدیران مدارس و دانش آموزان استقبال چشمگیری از این طرح داشتند.
مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان در خصوص برنامه های این مرکز در چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: تمام آتش نشانی های سطح شهر به صورت آماده باش کامل هستند و در محل هایی چون میدان دکتر حسابی و پارک ملت مستقر و کار خدمت رسانی به مردم را انجام می دهند.
وی هر گونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در این مراسم را زیان بار دانست و افزود: افرادی که در اماکن عمومی آتش روشن می کنند از تجمع در کنار آتش و پرتاپ مواد شیمیایی، اسپره ها و مانند آن به درون آتش خودداری کنند.
نجفی زاده نقش خانواده ها در کنترل رفتار فرزندان را مهم عنوان کرد و گفت: پدر و مادر می توانند با ایجاد یک مکان امن و مطمئن در محیط خانه علاوه بر ایجاد یک فضای شاد و پر نشاط در پیشگیری از بروز برخی حوادث ناگوار کمک کننده باشند.
وی افروختن آتش در معابر باریک و در نزدیکی پست های برق یا ایستگاه های فشار گاز و پارکینگ های عمومی را خطرناک دانست.

**سیستان و بلوچستان کمترین میزان مصدومان چهارشنبه سوری در کشور را دارد
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سال گذشته 20 نفر مصدوم چهارشنبه آخر سال در سیستان و بلوچستان داشتیم که تنها یک نفر بستری و بقیه به صورت سرپایی مداوا شدند.
فریبرز راشدی بیان کرد: خانواده ها نقش مهمی در کنترل و پیشگیری از بروز حوادث ناگوار را برعهده دارند.
وی اظهار داشت: توجه به نکات ایمنی و اجتناب از تجمع در محل هایی که آتش افروخته شده در عدم وقوع حوادث نقش مهمی دارد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: 20 تیم اورژانس در زاهدان و سه تیم اورژانس در تمام شهر های حوزه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت چهارشنبه آخر سال در آماده باش کامل هستند.
وی ادامه داد: همچنین تمام بیمارستان هایی که دارای بخش سوختگی اند نیز در این روز در آماده باش هستند.

** با مخلان امنیت عمومی به شدت برخورد می شود
فرمانده انتظامی زاهدان گفت: افرادیکه در چهارشنبه آخر سال با ایجاد برخی حرکات ناشایست سعی در برهم زدن نظم عمومی را داشته باشند به شدت با آنان برخورد خواهد شد.
سرهنگ علی عارف نژاد ادامه داد: افرادیکه به انجام برخی حرکات برهم زننده نظم در سطح شهر اقدام کنند دستگیر و تا پایان تعطیلات عید در بازداشتگاه خواهند بود.
وی ادامه داد: همچنین خودرویی که با آن مرتکب تخلف شده باشند نیز تا پایان تعطیلات در توقیف پلیس خواهد بود.
فرمانده انتظامی زاهدان با بیان اینکه نیروی انتظامی به هیچ عنوان مخالف شادی مردم نبوده بلکه از این امر خرسند نیز می شود ادامه داد: پلیس دوستدار شادی مردم است اما با افرادیکه سوء استفاده کرده و سعی در برهم زدن این شادی را دارند برخورد می کند.
وی در مورد عرضه مواد محترقه نیز افزود: پلیس با ایجاد گشت هایی در سطح شهر در صورت مشاهده هر گونه عرضه مواد محترقه برخورد جدی می کند.
سرهنگ عارف نژاد خانواده را عامل اصلی در پیشگیری از وقوع تخلف دانست و عنوان کرد: خانواده ها با ایجاد یک فضای دوستانه و آموزشی می تواند تاثیر بسیاری در کاهش بروز تخلفات داشته باشند.

**فرهنگ صحیح شادی کردن
حال با بیان بسیاری از نکاتی که گفته شد پازل گم شده این مطالب فرهنگ چگونگی بروز شادیست، قسمت مهم اما کم رنگی که به آن توجه چندانی نشده و جوانان با تبعیت از برخی رفتارهای ناهنجارانه اینگونه رفتار را تلفیقی در بروز شادی می دانند.
چهارشنبه سوری یکی از جشن های نمادین ایرانیان است که به زیبایی فرهنگ کنار هم بودن و لحظه ای به شادی گذراندن را یاد آور می شود؛ آیین زیبایی که صفات نیک او به فراموشی رفته و زشتی های او به یادگار مانده است.
خانواده نقش مهمی در چگونگی شناخت رفتار و انجام اعمال صحیح در چهارشنبه سوری را دارند.
9914**3213

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۰۰۷۹۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تقسیم شادی سور چهارشنبه آخر سال با سالمندان
 • برنامه شبکه‌های استانی برای ایام نوروز و استقبال از بهار
 • ناگهان پایانِ دنیا، چند خطی برای یکی از ما، برای عادل فردوسی پور و پیوندهای ابدی
 • عکس هایی از جشن تولد رنگارنگ مریم معصومی
 • چهارشنبه سوری، پاسداشت یا ستیز با فرهنگ و آیین کهن ایرانی
 • کوریره دلو اسپورت: رم از جشن تولد جنجالی ادین ژکو ناراضی است و می‌خواهد او را در تابستان بفروشد
 • عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی
 • نازل شد از حق اینچنین حیدر امیرالمومنین/ ماجرای تولد و نامگذاری حضرت علی (ع) چه بود؟/گوشه ای از فضایل امیرالمومنین(ع) +تصاویر و مولودی
 • نازل شد از حق اینچنین حیدر امیرالمومنین/ ماجرای تولد و نامگذاری حضرت علی (ع) چه بود؟/گوشه ای از فضایل امیرالمومنین(ع) +تصاویر و فیلم
 • شبی تلخ که به بهانه شادی رقم می‌خورد/آماده باش در چهارشنبه سوری
 • تولد عشق ترین خواهرِ «نعیمه نظام دوست»
 • چهارشنبه سوری؛ نمادی از سلامتی و شادی یا مجالی برای رفتارهای ماجراجویانه؟
 • حضور فوق ستاره استقلال در جشن تولد خانم بازیگر + عکس
 • چهارشنبه سوری؛ شادی جمعی بدون ترس و حادثه
 • جالب‌ترین رسم‌ها در چهارشنبه‌سوری ایرانی‌
 • جالب‌ترین رسم‌ها در چهارشنبه‌سوری ایرانی‌ها
 • لحظه تحویل سال ۹۸ چه ساعتی است؟
 • جشن تولد گل محمدی در تمرین پدیده برگزار شد
 • برپايي و استقرار ميز خدمت در مصلي نماز جمعه رشت