به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اواسط هفته جاری بود که خبر مدال طلای علی هاشمی وزنه بردار ایران در رقابت‌های جهانی 2017، در دنیا پیچید؛ عنوانی درخشان که با کسب دو مدال طلا و یک برنز، در مجموع 404 کیلوگرم از  دسته 105 کیلوگرم به نام این قهرمان ایلامی ثبت شد.

این رقابت‌ها با حضور 2 نماینده از کشور ما و 11 شرکت کننده از آمریکا، کره جنوبی، ژاپن، بلغارستان، اتریش، لهستان، ازبکستان و عراق در آناهیم آمریکا برگزار شد و در نهایت نام علی هاشمی، جوان 26 ساله ایلامی که سال 2017 نیز موفق به کسب مدال برنز دسته 94 کیلوگرم شده بود به عنوان قهرمان دسته 105 کیلو به ثبت رسید.

واکنش جالب هاشمی در هنگام اهدا جوایز مراسم  و ممانعت از دست دادن با خانمی که مدال طلا را بر گردن او می‌انداخت، نشان داد که قدرت او تنها در بازوانش خلاصه نشده و پایبندی به اصول و اخلاق مذهبی نیز در او نهادینه شده است.

ویدئوی زیر لحظاتی از استقبال پرشور اهالی روستای مورت استان ایلام، زادگاهاین قهرمان جهان از اوست.

 

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی     انتهای یپام/ استقبال پرشور اهالی روستای مورت از قهرمان وزنه برداری جهان

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

لبخند موفقیت بر ورزش حرفه ای همدان

همدان- ایرنا- این روزها ورزش همدان فراتر از قهرمانی و همگانی، در بخش حرفه ای هم در مسیر موفقیت قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، روزگاری ورزش همدان در بخش حرفه ای دلخوش خودنمایی چند رشته ورزشی از جمله کشتی، بسکتبال و والیبال بود و اوج درخشش باشگاه های همدان به اواسط دهه 80 بازمی گشت.
با این حال نبود حامیان مالی و بی رغبتی سرمایه داران و سرمایه گذاران همدانی به تیمداری سبب شد تا ورزش حرفه ای ثبات لازم را نداشته باشد و هر از گاهی شاهد حضور مقطعی رشته های ورزشی در لیگ های کشوری بوده ایم.
این جریان مقطعی در سال های اخیر کاهش داشت و حتی منجر به افت تیم ها در نتیجه گیری شد اما سال 97 لبخند موفقیت بر ورزش حرفه ای همدان نقش بست و توانست در برخی رشته های ورزشی به جایگاه مطلوب برسد.
همدان هر چند در دهه 80 با تمرکز بر دو سه رشته ورزشی در بالاترین لیگ های کشوری هنرنمایی می کرد اما افزایش هزینه ها سبب شد تا تیمداری در همدان به رشته های کوچک تر و لیگ های محدودتر به لحاظ مالی تغییر یابد.
امروزه ورزش استان همدان در رشته های نظیر تیراندازی با کمان، شطرنج، تیراندازی، نابینایان، اسکیت و کبدی صاحب جایگاه در لیگ های کشور است و نشان می دهد که از رکود سال های اخیر در حال خارج شدن است.

* شگفتی سازی پولامردان
شهریورماه 97 بود که وزنه برداران همدان شگفتی ساز شدند و توانستند عنوان نایب قهرمانی کشور را کسب کنند.
شاگردان محمدرضا شیرزاد مربی بی ادعا و سازنده وزنه برداری ملایر در قالب تیم نور همدان توانستند در پیکارهای لیگ جوانان کشور در حالی که تیم های قدیمی و با سابقه حضور داشتند، سکوی دومی را تصاحب کنند.
تیمی که دست پرورده دوره فعلی هیات وزنه برداری و ثمره برنامه ریزی های مستمر در امر استعدادیابی در سطح استان همدان است.
پس از افول هیات وزنه برداری و چالش های ایجاد شده برای این رشته ورزشی، دی ماه سال 95 با روی کار آمدن محمد زارعی جان تازه ای بر پیکره ناتوان این ورزش در سطح استان تزریق شد.
زارعی از همان بدو ریاست خود اعلام کرد که به دنبال پشتوانه سازی و توجه به رده های سنی پایه است و طولی نکشید که برنامه های وی در قالب برنامه ای کوتاه مدت ثمربخش واقع شد.
هیات وزنه برداری همدان در سه سال گذشته طرح استعدادیابی را اجرا کرد و توانست در این سال با کمک مربیان سازنده رشته وزنه برداری نسبت به شناسایی و پرورش نخبه های این رشته برنامه ریزی تمرینی داشته باشد.
همدانی ها با تیمی 100 درصد بومی توانستند در رقابت با تیم های قدرتمند لیگ وزنه برداری جوانان کشور مقام نائب قهرمانی را کسب کنند.

* همدان امپراطور تیروکمان شد
آذرماه سال گذشته بود که همدان با شایستگی عنوان قهرمانی لیگ برتر تیروکمان کشور را کسب کرد.
نهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر تیراندازی با کمان در دو رشته ریکرو و کامپوند زنان و مردان در تهران برگزار شد و در بخش ریکرو مردان امپراتوری کاشی و سنگ سامان همدان با 36 امتیاز عنوان قهرمانی را به دست آورد.
در بخش ریکرو زنان نیز تیم امپراتوری کاشی و سنگ سامان همدان با 21 امتیاز عنوان سومی را به دست آورد.
همچنین در بخش کامپوند بانوان، امپراتوری کاشی و سنگ سامان همدان با 10 امتیاز در رده سوم جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفت.
همدان برای نخستین بار توانست عنوان قهرمانی را در لیگ تیروکمان کشور کسب کند.
رشته تیروکمان پیش از این دلخوش مقام های ساسان رضوی مشعوف بهترین کماندار تاریخ ورزش این استان بود اما هنر استعدادیابی سبب شد تا نخبه های تیروکمان همدان رشد چشمگیری در عرصه قهرمانی داشته باشند.

* نایب قهرمانی کبودراهنگی ها در کبدی
اما دیگر شاهکار ورزش استان همدان در سال 97 این بود که برای نخستین بار تیم کبودراهنگ عنوان نایب قهرمانی رقابت های لیگ برتر کبدی استاندارد کشور را کسب کند.
تیم فتح کبودراهنگ با ترکیبی از کادر فنی و بازیکنان بومی توانست به رغم محدودیت های مالی عنوان نایب قهرمانی مسابقات را کسب کند.
این در شرایطی است که تیم های متمول لیگ برتر نتوانستند بهتر از کبدی کبودراهنگ عمل کنند و در جایگاه های پایین تر قرار گرفتند.
در این دوره از مسابقات شاگردان وحید خراقانی با وجود نبود حامی مالی با 11 برد و سه باخت نایب قهرمان شدند.
در واقع استان همدان برای نخستین بار در تاریخ ورزش خود موفق به کسب نایب قهرمانی لیگ برتر کبدی کشور شد.

* گلبال تویسرکان نایب قهرمان کشور
تیم گلبال مردان تویسرکان نیز سال گذشته عنوان نایب قهرمانی لیگ دسته یک باشگاه های کشور را کسب کرد تا افتخاری ارزنده برای جامعه نابینایان و کم بینایان این استان به ارمغان برسد.
گلبال یکی از موفق ترین ورزش های استان همدان در سال های اخیر است و از بازیکنان و مربیان با سطح فنی بالا برخوردار بوده که سابقه عضویت در تیم ملی را نیز دارند.

* نایب قهرمانی اسکیت بازان همدانی
یازدهمین دوره رقابت های لیگ برتر اسکیت اینلاین هاکی آقایان نیز با نایب قهرمانی همدانی ها در سال 97 به پایان رسید.
در شرایطی که هیات اسکیت همدان فقط با هدف سکونشینی گام به این مسابقات گذاشته بود، در بین تیم های مطرح اسکیت کشور توانست عنوان نایب قهرمانی را پس از تهران کسب کند.
در این دوره از مسابقات ترکیب تیم همدان را بیشتر بازیکنان مستعد بومی تشکیل دادند و با حداقل هزینه توانستند سکوی دومی را تصاحب کنند.
در دیدار نهایی تیم همدان با شکست مقابل تیم آی فیت پرو تهران نایب قهرمان شد اما بالاتر از تیم های قصر یخ تهران و تیم تچ کف سایمان تبریز قرار گرفت.

* تیم های ورزشی همدان حمایت می شوند
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تمجید از موفقیت ورزش استان در عرصه لیگ ها و مسابقات کشوری گفت: تیم های ورزشی این استان که موفق به حضور در مسابقات کشوری شده اند، حمایت می شوند.
حمیدرضا حاجی بابایی اظهار داشت: حمایت از تیم هایی که توانسته اند پس از سپری کردن یک دوره موفقیت آمیز، در لیگ های مهم کشوری حضور یابند، مهم و ضروری است.
وی بیان کرد: استان همدان پس از تهران مجهزترین امکانات ورزشی را در اختیار دارد و حتی در روستاها دارای سالن های ورزشی هستیم.
حاجی بابایی خاطرنشان کرد: جامعه ورزش استان همدان باید برای تداوم موفقیت ها تلاش و برنامه ریزی دوچندان داشته باشد تا بتوانیم در میادین مهم بین المللی نیز این روند را ادامه دهیم.
حاجی بابایی نقش هیات های ورزشی در کسب موفقیت های به دست آمده را بسیار موثر دانست و گفت: هیات های ورزشی با برنامه ریزی و تلاش لازم به قهرمان سازی و استعدادپروری می پردازند.

* حامیان مالی گره گشای ورزش حرفه ای
مدیرکل ورزش و جوانان همدان نیز در این باره گفت: دستگاه ورزش نقش سیاستگذاری در رشته های قهرمانی و همگانی را دارد و ورزش حرفه ای باید از طریق حامیان مالی حمایت شود.
محسن جهانشیر افزود: با وجود اینکه مسئولیت دستگاه ورزش پرداختن به ورزش حرفه ای نیست اما در حد توان با کمک به هیات های ورزشی نسبت به حمایت از تیم ها در لیگ های کشوری پرداخته ایم.
وی اضافه کرد: در این بین حامیان مالی گره شای ورزش حرفه ای هستند و می توانند یاری گر ورزش که اصل سلامت جامعه است، باشند.
جهانشیر فعالیت بخش خصوصی نظیر باشگاه های تالار وحدت همدان و ذوب و فلزات بهار در فوتبال، امپراطوری کاشی و سنگ سامان قهرمان لیگ برتر تیراندازی کشور، آی فیت پرو همدان در اسکیت هاکی و سایر حامیان بخش خصوصی را شایسته تقدیر دانست.
7520/2090

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

پست اینستاگرامی لیندا کیانی پس از حضور در خندوانه

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۰۰۸۰۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال آسیا-مغولستان؛ تیم ایران با 4 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز قهرمان آسیا شد
 • تیم ایران با 4 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز قهرمان شد
 • دعوت بانوی وزنه بردار فارسی به اردوی تیم ملی
 • بانوی وزنه بردار فارسی راهی اردوی تیم ملی شد
 • افتخارآفرینی‌های کاراته ایران در سال 97 تحسین برانگیز بود
 • کوروش باقری: سال 97 برای وزنه‌برداری ایران سال تلخ و شیرین بود؛ نمره قبولی به این رشته نمی‌دهم
 • سال 97 نصب مدال «شهر انقلاب» بر سینه قم
 • افتخارآفرینی‌های کاراته ایران در سال 97 تحسین برانگیز بود/ مربیان داخلی در سطح آسیا فعالیت خوبی دارند/ باید برای کسب سهمیه المپیک همه تلاش‌مان را انجام بدهیم
 • حضور بانوی وزنه‌بردار اصفهانی در جمع اردونشینان
 • 13 ملی پوش وزنه برداری فردا تمرینات خود را آغاز می کنند
 • آغاز تمرین تیم‌های ملی وزنه برداری بانوان از فردا
 • اردوی تیم ملی وزنه برداری زنان از فردا آغاز می‌شود
 • آغازاردوی ملی‌پوشان وزنه‌برداری ازفردا
 • ملی‌پوشان وزنه‌برداری برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا از فردا استارت می‌زنند
 • اردوی تیم ملی وزنه برداری از فردا آغاز می‌شود
 • 11 وزنه بردار به اردوی تیم ملی دعوت شدند
 • اردوی تیم ملی وزنه برداری از فردا ( یک شنبه) آغاز می شود
 • آغاز اردوی ملی پوشان وزنه برداری از فردا
 • نگاهی به تحولات ورزشی سال 97 استان اصفهان